Gönderen Konu: Jan ''Sir'' Vesely  (Okunma sayısı 234221 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: "Sir" Jan Vesely
« Yanıtla #360 : 23 Mayıs 2017, 09:03:18 »
mental olarak muhteşem bi seviyedeydi
4/4 serbest atış ile oynadı.
sahadaki ruh hali savunma ve hucümdaki gayreti çok iyiydi.
Ekpe ile Jan'dan daha iyi uzun oyuncu yok zaten
elimizdekinin kıymetini bilelim.
onu çok seviyorum

elimizdekinin kıymetini bilelim.

aynen oyle ... altina imza atarim ...

Udoh-Bogdan-Datome-Sloukas-Dixon-Jan-Nunnaly-Ahmet-Melih-Kalinic..... hepsi kalsin arkadas .... bazen her oyuncunun yerine adam isteyen doluyor forum, sanki gelenin garantisi var .... oturmus kadroya dokunmasinlar allah askina
« Son Düzenleme: 23 Mayıs 2017, 09:03:46 Gönderen: ETIRYAK »
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #361 : 23 Mayıs 2017, 21:52:31 »
CSKA'ye falan git hatta mümkünse zerre üzülmem

ahahahahahahah
bu kardeşimiz de Murat Kaya'nın değişik bir versiyonu :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #362 : 23 Mayıs 2017, 21:53:13 »
elimizde patladı. Bitmemiş işimiz var deyip kontratı alınca yatan sorumsuz biri. sonucu değiştirsin sene sonu atın beni forumdan ciddiyim.

cenk kardeşim seninle sohbetimiz eski yıllara dayanır o yüzden atmıyorum kardeşim seni :)

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #363 : 23 Mayıs 2017, 22:21:16 »
biraz olsun fikrini değiştirebildi mi acaba?

Niye değiştirsin ki ? Ben yazıyı yazarken yapamadığı değil özellikle geçen yıla göre yapmadıklarından bahsettim f4 ve playoff da iyi oynaması normal sezonda ki performansını gözardı etmemi sağlamıyor maalesef.
 Kendisiyle hemen aynı zamanda forma girip  en az vesely kadar(bence daha fazla) playoff ve f4 iyi is çıkartan kalinic kendisinin tahminen 1/5 kadar ücrete oynuyor normal sezon bu kadar rekabetçi ve kaliteli hale gelmişken takımın temelindeki adamın tüm yılı istikrarlı bir şekilde geçirmesi gerekiyor.

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #364 : 23 Mayıs 2017, 22:50:40 »
cenk kardeşim seninle sohbetimiz eski yıllara dayanır o yüzden atmıyorum kardeşim seni :)
Kuzenim yazmış cem abi :) Gerçekten umudumu yitirmeye başlamıştım. Büyük bir ders oldu bu bana atılmış kadar oldum söz şüphe etmem bir daha :))
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı tiyofencenk

• Üye
« Yanıtla #365 : 23 Mayıs 2017, 22:52:36 »
arkadaşı atın forumdan :))))))))))))))
Hocam niye karıştırırsın eski sayfaları :) Kapakların en güzeli oldu bana yalan yok 😉
Koydum Sevinçleri önüme, baktım hepsi Fenerbahçem

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #366 : 23 Mayıs 2017, 23:36:37 »
Niye değiştirsin ki ? Ben yazıyı yazarken yapamadığı değil özellikle geçen yıla göre yapmadıklarından bahsettim f4 ve playoff da iyi oynaması normal sezonda ki performansını gözardı etmemi sağlamıyor maalesef.
 Kendisiyle hemen aynı zamanda forma girip  en az vesely kadar(bence daha fazla) playoff ve f4 iyi is çıkartan kalinic kendisinin tahminen 1/5 kadar ücrete oynuyor normal sezon bu kadar rekabetçi ve kaliteli hale gelmişken takımın temelindeki adamın tüm yılı istikrarlı bir şekilde geçirmesi gerekiyor.
İşte bu kafa ülkeyi hiç bir yere götürmüyor. Koç ne diyor her daim? Sonunda ne yaptığın önemlidir, öncesi süreçtir. Vesely sana F4'ü kaybettirirse eleştirirsin, eyvallah. Ama Vesely F4'te tam konsantre ve her şeyini verir bir şekilde oynuyorsa demek ki eleştirmeden biraz beklemek lazımmış.

Rodin, Düşünen Adam'ı yaparken şöyle bir şey duymuş mudur: "Başlangıçta bir şeye benzemiyordu, ondan çok çirkin dedim." Olabilir mi böyle bir eleştiri biçimi?

Bir de nasıl egoysa artık, tükürdüğünü de yalamamak diye bir şey var. Yarım kalan işi tamamladı mı tamamlamadı mı? Yanıldınız işte arkadaşım, bu neyin çabası?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
« Yanıtla #367 : 24 Mayıs 2017, 01:49:18 »
İşte bu kafa ülkeyi hiç bir yere götürmüyor. Koç ne diyor her daim? Sonunda ne yaptığın önemlidir, öncesi süreçtir. Vesely sana F4'ü kaybettirirse eleştirirsin, eyvallah. Ama Vesely F4'te tam konsantre ve her şeyini verir bir şekilde oynuyorsa demek ki eleştirmeden biraz beklemek lazımmış.

Rodin, Düşünen Adam'ı yaparken şöyle bir şey duymuş mudur: "Başlangıçta bir şeye benzemiyordu, ondan çok çirkin dedim." Olabilir mi böyle bir eleştiri biçimi?

Bir de nasıl egoysa artık, tükürdüğünü de yalamamak diye bir şey var. Yarım kalan işi tamamladı mı tamamlamadı mı? Yanıldınız işte arkadaşım, bu neyin çabası?

Tükürdüğünü yalamak yada yanılmak mı ? Ben vesely çok kötü oyuncu bu takımda işi yok gibi bir yazı yazmadım hakkında bir tespit de yapmadım. Bende burada ki çoğu kişi gibi maçları izledim ve vesely sahada ki vücut dili ve hareketleri beni çok kızdırdı ben geçen yıl ki vesely izlemek istedim tüm yıl boyunca bu kadar basit.

Benim izlemek istediğim vesely playyoff ve f4 oynayan vesely biz bununla birlikte takım olarak seviye atliyoruz.
Vesely`den tek beklentim udoh gibi belirli bir katkıyı istikrarlı bir şekilde verebilmesi bu kadar basit eğer bunu yapamamasinin bir sebebi varsa da sonuna kadar saygı duyarım ama gayet sağlıklıyken kafaca oyunda olmayınca bırakında elestirebilelim.

En basitinden örnek vermem gerekirse bu yıl datome de kötüydü daha doğrusu formsuzdu ve ritm bulamadı katkı veremedi geçen sezon ki kadar ama hiçbir zaman sorumsuz davrandığını saçma hareketler yaptığını şahsen ben görmedim istediği ama yapamadığı çok belliydi kendisinin başlığı forumda mevcut bir şey yazdıysam bulun gösterin.

Haftalar önce yazdığım yazı üzerinden egolu damgası da yemiş olabilirim önemli değil ama başımızda obradovic gibi bir üstad olmasa kötü bir normal sezondan sonra performansımızı bu kadar yukarı cekemeyebilirdik. Buna vesely de dahil ve bu bize sorun yaratabilirdi. Playoff başlayana kadar belirli bir çizgiyi yakalamak için  vesely iyi oyununa çok ihtiyacımız vardı neyseki koç 10-12 günlük bir süreçte bunu da halletti.

Ayrıca basketbol bir takım oyunu koç nasıl başladığın önemli değil nasıl bitirdigin önemli derken bir oyuncuyu değil her zaman ki gibi takımı kastettiğini düşünüyorum.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
« Yanıtla #368 : 24 Mayıs 2017, 01:57:19 »

Ne zamandır bir oyuncunun tüm sezon katkı vermesini beklemek ülkeyi hiçbir yere götürmeyen kafanın ürünü oluyor onu da anlamadım  ;D
İnşallah obradovicte vesely normal sezonu kötü oynayabilir bize f4 da iyi oynasın yeter diye düşünmüyordur

Sanırım böyle düşünse kendisi 9 el şampiyonluğu ve tartışmasız avrupanın en iyi koçu olmazdı

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #369 : 24 Mayıs 2017, 09:48:33 »
Uzun lafin kisasi .... Adam gerektigi yerde ... Gereken katkiyi fazlasiyla verdi ..... Gecen Final 4 da yipranan imajini en guzel sekilde yeniledi.... Nokta.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #370 : 24 Mayıs 2017, 12:57:44 »
Ne zamandır bir oyuncunun tüm sezon katkı vermesini beklemek ülkeyi hiçbir yere götürmeyen kafanın ürünü oluyor onu da anlamadım  ;D
İnşallah obradovicte vesely normal sezonu kötü oynayabilir bize f4 da iyi oynasın yeter diye düşünmüyordur

Sanırım böyle düşünse kendisi 9 el şampiyonluğu ve tartışmasız avrupanın en iyi koçu olmazdı
Vesely normal sezonu kötü mü oynadı? Ya da şöyle söyleyeyim, sen kardeşim, hayatını sürerken hep aynı istikrar çizgisinde yaşayabiliyor musun? Ama inişlerin çıkışların olsa da birşeyleri başarabiliyorsun değil mi? Benim yazdığımdan Vesely normal sezonda ne yaparsa yapsın F4'ü iyi oynasın mantığını mı çıkardın? Diyorum ki -tekrar edeyim madem- eğer ki Vesely sana F4'e katılmayı kaybettirecek seviyede kötü oynuyorsa eleştir, tamam. Lakin geçen seneki kadar iyi olmasa da genel olarak iyiydi, gayretliydi. Öyle olmasa koçun ne tavır alacağını hepimiz biliyoruz. Benim derdim az kötü sonuç görünce yapıcılıktan hemen vaz geçmemizle. Sabırlı olmak lazım biraz, bu.

Sanki herkes mükemmelmiş gibi karşısındakinden hep en iyisini beklemek, olmayınca yıkıcı eleştiriye yönelmek, empati eksikliği... Evet, bu ülkedeki en temel sorunlardan bunlar...
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
« Yanıtla #371 : 24 Mayıs 2017, 13:10:35 »
Vesely normal sezonu kötü mü oynadı? Ya da şöyle söyleyeyim, sen kardeşim, hayatını sürerken hep aynı istikrar çizgisinde yaşayabiliyor musun? Ama inişlerin çıkışların olsa da birşeyleri başarabiliyorsun değil mi? Benim yazdığımdan Vesely normal sezonda ne yaparsa yapsın F4'ü iyi oynasın mantığını mı çıkardın? Diyorum ki -tekrar edeyim madem- eğer ki Vesely sana F4'e katılmayı kaybettirecek seviyede kötü oynuyorsa eleştir, tamam. Lakin geçen seneki kadar iyi olmasa da genel olarak iyiydi, gayretliydi. Öyle olmasa koçun ne tavır alacağını hepimiz biliyoruz. Benim derdim az kötü sonuç görünce yapıcılıktan hemen vaz geçmemizle. Sabırlı olmak lazım biraz, bu.

Sanki herkes mükemmelmiş gibi karşısındakinden hep en iyisini beklemek, olmayınca yıkıcı eleştiriye yönelmek, empati eksikliği... Evet, bu ülkedeki en temel sorunlardan bunlar...

Tabi ki de profesyonel bir spor yapmadım hayatım boyunca. Vesely özel hayatında ne yaşadığını bilemiyorum empati yapmam çok mümkün olmayabilir ama dediğim gibi ben vesely sorumsuz davrandığı zamanlarda kızıp yazmışım bu yazıyı onu çok iyi hatırlıyorum bir serzenisti bu vesely kariyerinde böyle iniş çıkışlar mevcut zaten çalışması zor bir oyuncu kabul etmek lazım.

Ha tabi ki bir taraftar olarak 4 senedir ahkâm kesmemeyi bir oyuncu hakkında atıp tutmamayi obradovic kafamıza vura vura öğretti

Çevrimdışı Başar Bükücü

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Samsun
    • basarbukucu
« Yanıtla #372 : 24 Mayıs 2017, 19:02:21 »
Bu sene ben de kendisi hakkında pek olumlu şeyler yazmadım. Ha Play-off ve final four'da normal sezonu fazlasıyla telafi etti mi? Kesinlikle... Bunun üzerine söyleyecek pek fazla bir şey yok. Konsantre olduğunda Jan Vesely Avrupa'nın en iyi 2. uzunu.
"Bu insanların bizden beklentisi savaşmaktır. Çünkü hayat bir savaştır. Buraya neden geldiğimin cevabı budur." Zeljko Obradovic

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #373 : 24 Mayıs 2017, 23:57:05 »
ahahahahahahah
bu kardeşimiz de Murat Kaya'nın değişik bir versiyonu :)
Ayıp ediyorsun abi sadece tezcanlı ve anlık tepkiler veren bir kardeşimiz diyelim :P ;D hem onu CSKA'ya da şöyle bi yasla git gel yap anlamında dedim tabikiiiii :P

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #374 : 25 Mayıs 2017, 10:04:56 »
Ayıp ediyorsun abi sadece tezcanlı ve anlık tepkiler veren bir kardeşimiz diyelim :P ;D hem onu CSKA'ya da şöyle bi yasla git gel yap anlamında dedim tabikiiiii :P
AHAHAH
Murat çok özel bir adamdır
ona benzetilmek kötü bir şey değil lan :)