Gönderen Konu: Jan ''Sir'' Vesely  (Okunma sayısı 234085 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: "Sir" Jan Vesely
« Yanıtla #450 : 21 Mayıs 2018, 09:44:53 »
Bütün sezon Jason yüzünden çok ağır bir yük taşıdı elinden gelen herşeyi yaptı bu maçı Vesely yüzünden kaybettik demek haksızlık olur bence.Bu sezon finale kadar gelmemizi sağlayan en önemli oyuncu kendisi. Kendisiyle ilgili yapabileceğim tek eleştiri ise yıldız bir oyuncu olması ancak büyük oyuncu olmamasıdır. 

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #451 : 21 Mayıs 2018, 09:57:54 »
Vesely yüzünden demek yerine arkasına jason thompson koyduğumuz için kaybettik desek daha doğru olur gibi. Neyse sağlık olsun seneye daha doğru bir şekilde yola çıkarız

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #452 : 21 Mayıs 2018, 10:11:20 »
Birisini sevince toz kondurmuyoruz hiç. Geçen sene Udoh, Vesely yüzünden 35 dakika üzeri onlarca maç oynadı, hiç de böyle saçmalamadı.
Birde ağır yük deniyor ama tüm sene 26 dakika, normal sezon gene 26 dakika, playoff larda 25 dakika, f4 de de 25 dakika oynamış. hiç de ağır yük binmiş gibi görünmüyor.
Ağır yük görmek isteyen geçen seneki Udoh a bakabilir, sene ortalaması 32 dakika, playoff 32 dakika, f4 de 35,5 dakika...

Bence en iyi 5 e sçilmesi biraz bizim verdiğimiz oylardan, biraz da piyasadaki pivot yokluğundan geliyor. Açıkçası sakatlıktan sonra önceki gibi olamadı bence.

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #453 : 21 Mayıs 2018, 10:16:49 »
Birisini sevince toz kondurmuyoruz hiç. Geçen sene Udoh, Vesely yüzünden 35 dakika üzeri onlarca maç oynadı, hiç de böyle saçmalamadı.
Birde ağır yük deniyor ama tüm sene 26 dakika, normal sezon gene 26 dakika, playoff larda 25 dakika, f4 de de 25 dakika oynamış. hiç de ağır yük binmiş gibi görünmüyor.
Ağır yük görmek isteyen geçen seneki Udoh a bakabilir, sene ortalaması 32 dakika, playoff 32 dakika, f4 de 35,5 dakika...

Bence en iyi 5 e sçilmesi biraz bizim verdiğimiz oylardan, biraz da piyasadaki pivot yokluğundan geliyor. Açıkçası sakatlıktan sonra önceki gibi olamadı bence.

Aynı fikirdeyim. Vesely'i herhalde ki severiz sayarız ama keşke sezonun en önemli maçında ortalığı karıştırmak yerine kupayı almak için parkeye çıkmayı seçseydi.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #454 : 21 Mayıs 2018, 10:36:50 »
Sezondaki 3 real maçında da vesely neredeyse sıfır katkı verdi. Hatta ilk real maçında doncice yine sportmenlik dışı faul yapıp sinirlerine hakim olamayıp maçı vermişti. Real maçlarına özel bir sinir mi acaba bu durum yoksa final özelinde mi?
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2018, 10:42:03 Gönderen: ata771 »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #455 : 21 Mayıs 2018, 11:30:52 »
Sezondaki 3 real maçında da vesely neredeyse sıfır katkı verdi. Hatta ilk real maçında doncice yine sportmenlik dışı faul yapıp sinirlerine hakim olamayıp maçı vermişti. Real maçlarına özel bir sinir mi acaba bu durum yoksa final özelinde mi?

Mevcut başarısının da Obradovic temelli olduğunu düşünüyorum. Vesely de Solomon gibi kafaca sakat bir tip. Bizde devam edeceği aşikar fakat kesinlikle takımın A planı olmamalı, dün akşam bir kez daha görüldü. Bir yanlışı bir kez yaparsan hatadır ikinci defa yaparsan hata olmuyor artık. He dün akşam çalınan sportmenlikdışı mıydı? Kesinlikle hayır. Fakat o düdüğü çalmak için bile hakemler tarafından Vesely nin seçilmesi tesadüf değil bence. Bir yandan kızıyorum, bir yandan da çok emeği var bu seviyelere çıkabilmemizde canı sağolsun diyorum. Yetenekler kadar hatta belki daha fazla mental olgunluk da önemli. Belki de çok şey bekliyoruz onu sağlayabilse NBA de oynayacak zaten.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #456 : 21 Mayıs 2018, 11:57:01 »
Mevcut başarısının da Obradovic temelli olduğunu düşünüyorum. Vesely de Solomon gibi kafaca sakat bir tip. Bizde devam edeceği aşikar fakat kesinlikle takımın A planı olmamalı, dün akşam bir kez daha görüldü. Bir yanlışı bir kez yaparsan hatadır ikinci defa yaparsan hata olmuyor artık. He dün akşam çalınan sportmenlikdışı mıydı? Kesinlikle hayır. Fakat o düdüğü çalmak için bile hakemler tarafından Vesely nin seçilmesi tesadüf değil bence. Bir yandan kızıyorum, bir yandan da çok emeği var bu seviyelere çıkabilmemizde canı sağolsun diyorum. Yetenekler kadar hatta belki daha fazla mental olgunluk da önemli. Belki de çok şey bekliyoruz onu sağlayabilse NBA de oynayacak zaten.
arkasına azıcık katkı verebilecek birini alsak kazanırdık büyük ihtimal. Sezon içinde takımın tüm enerji kaynağı oldu. O kötü olduğunda çevresindeki herkes etkileniyor

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #457 : 21 Mayıs 2018, 13:18:10 »
Tek başına kalınca pota altında delirdi, kızamıyorum ben.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #458 : 21 Mayıs 2018, 20:15:28 »
Vesely A planı olamaz olmamalı diyemem kalitesine ihanet olur. Sloukas için de geçerli bir durum. Önemli olan ikisinin de partnerinin onlara en azından çok yakın kalitede ama daha istikrarlı oyunculardan seçilmesi. Mesela Wana Dixon Sloukas kötü olduğunda durumu toparladılar. Ama Vesely'i kim toparlasın?

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #459 : 21 Mayıs 2018, 21:08:16 »
Vesely'ye tek kötü söz söyleyeni Allah taş yapar. Yokluğunu düşünmek bile istemiyorum. Canı sağ olsun.

Ekpe'yi geri getirebilirsek ya da Ekpe olmazsa da Singleton yaparsak Vesely'nin yükü mutlaka azalacak.

Şu an 28 yaşında, 30'dan sonra falan otokontrolü yükselecektir. Şu an o da farkındadır hatasının muhakkak ve üzgündür.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #460 : 22 Mayıs 2018, 00:35:36 »
Vesely A planı olamaz olmamalı diyemem kalitesine ihanet olur. Sloukas için de geçerli bir durum. Önemli olan ikisinin de partnerinin onlara en azından çok yakın kalitede ama daha istikrarlı oyunculardan seçilmesi. Mesela Wana Dixon Sloukas kötü olduğunda durumu toparladılar. Ama Vesely'i kim toparlasın?

Kalitesinde hiçbir sıkıntı yok, problem mental anlamda çıkıyor. Önümüzdeki yıllarda final four eşleşmelerinde rakipler maç öncesi bakarlar. Fenerbahçe iki final kaybetmiş, nasıl kaybetmiş? Vesely hacklenmiş. Bu bağlamda A planı olmamalı diye düşünüyorum. Yoksa kalitesi, emeği, yaptıkları ortada...

Çevrimiçi ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #461 : 22 Mayıs 2018, 06:40:40 »
Vesely'ye tek kötü söz söyleyeni Allah taş yapar. Yokluğunu düşünmek bile istemiyorum. Canı sağ olsun.

Ekpe'yi geri getirebilirsek ya da Ekpe olmazsa da Singleton yaparsak Vesely'nin yükü mutlaka azalacak.

Şu an 28 yaşında, 30'dan sonra falan otokontrolü yükselecektir. Şu an o da farkındadır hatasının muhakkak ve üzgündür.
2 sene daha mı seyredeceğiz diyorsun saçmalıklarını yani ?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #462 : 14 Haziran 2018, 11:57:38 »
Bu sezon en skorer 2 oyuncudan biri olacağını tahmin ediyorum.Diğeri de Wana olur.
Öyle de oldu:
1.Vesely:65 maç, 23.5 dakika, 11.7 sayı
2.Wana:70 maç, 23.6 dakika, 11.4 sayı

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #463 : 14 Haziran 2018, 13:14:15 »
5 senelik sözleşme yapalım formasını şimdiden asalım. Çok seviyorum koç yiğidimi.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #464 : 14 Haziran 2018, 14:09:45 »
Yanlis anlasilmak istemem. Avrupa'daki uzun piyasasina bakildiginda, kesinlikle takimda tutulmasi gereken bir oyuncu. Ancak yanina mental acidan guclu, boyali alani caydiriciligi ile karartan Ekpe gibi bir uzun gelmedigi surece bende her daim bir guvensizlik yaratacak. Bunu Final Four ve Tofas ile oynanan seride daha iyi gorduk.