Gönderen Konu: Jan ''Sir'' Vesely  (Okunma sayısı 234219 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: "Sir" Jan Vesely
« Yanıtla #480 : 08 Aralık 2018, 12:43:53 »
Valla üçlük atamıyor diye nba'e dönemiyorsa nba'in kaybı, bizim kazancımız. Kesinlikle çok özel oyuncu, korkunç bir atlet. Şimdi orta mesafe de sokuyor ve çok daha tecrübeli. Dört sene üst üste F4'e çıkarken her zaman en çok katkıyı verenlerden.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #481 : 08 Aralık 2018, 13:44:35 »
Yalan yok, sene başına kadar "elime geçse odunla döverim" dediğim -ki artık elleri fırın küreği kadar olan adamı nasıl döveceksem- tipte bir oyuncu olarak görüyordum. CSKA finalinden sonra iyi toparladı dediğim fakat geçen yıl kaybettiğimiz 2 Real Madrid maçında da kritik dakikalarda abuk subuk sportmenlik dışı fauller alarak ben de saygınlığı bitmiştir yargısında bulunduğum adamın bu seneki mental durumuna inanamıyorum. Takdire şayan bir durum. He Obradovic olmasa bu gerçekleşir miydi, zannetmiyorum ama Obradovic ile çalışma fırsatı bulup da bunu yapamayan Semih Erden vb gibi bir ton adam mevcut. Saha içindeki olgunluğu, takım için oynayışı ve mücadelesi zevk ve heyecan veriyor insana. Gel odunla döv beni ağbi...
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2018, 13:45:47 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #482 : 08 Aralık 2018, 18:15:01 »
O artık pota altı oyun kurucusu. NBA'de Simmons ya da Jokic varsa bizde de Vesely var.

Eskiden Avrupa'nın en iyi uzunu derdim. Vesely Avrupa'nın en komplike oyuncusu artık. Tek eksiği kaldı, o da 3'lük atmak. Yakında onu da yapmaya başlar.

İnşaAllah basketbolu bizde bırakır, forması salonumuzu süsler.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #483 : 08 Aralık 2018, 19:51:29 »
2 sene önce teneke ile yollaniyordu:)
Nereden nereye

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #484 : 08 Aralık 2018, 22:23:53 »
2 sene önce teneke ile yollaniyordu:)
Nereden nereye
Abi anlık kızanlara saygı duyarım da Jan Vesely öyle teneke ile yollayanlar ya basketbol bilmiyor ya da şımarıktır.
Sanki Avrupa'da oyuncu kaynıyor da Jan gibi adamı elimizin tersi ile kenara iteceğiz
Ben bazen anlamıyorum bizim bazı taraftarları

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #485 : 08 Aralık 2018, 22:33:55 »
Abi anlık kızanlara saygı duyarım da Jan Vesely öyle teneke ile yollayanlar ya basketbol bilmiyor ya da şımarıktır.
Sanki Avrupa'da oyuncu kaynıyor da Jan gibi adamı elimizin tersi ile kenara iteceğiz
Ben bazen anlamıyorum bizim bazı taraftarları

Kaybettiğimiz final maçından sonra söylenenler aklımda. Bir Vesely bir de Sloukas için o kadar inişli çıkışlı yorumlar var ki. Bugün göndersek Cska, Real kapısında yatar demiştim hatta o dönemde. Vesely çok özel bir oyuncu bazen sorumsuz davranıyor ama orada da koçtan fırçayı yiyor ama hiç bir zaman mücadele etmediğini söyleyemez kimse. Adam varını yoğunu ortaya koyuyor sahada.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #486 : 08 Aralık 2018, 23:51:03 »
Kaybettiğimiz final maçından sonra söylenenler aklımda. Bir Vesely bir de Sloukas için o kadar inişli çıkışlı yorumlar var ki. Bugün göndersek Cska, Real kapısında yatar demiştim hatta o dönemde. Vesely çok özel bir oyuncu bazen sorumsuz davranıyor ama orada da koçtan fırçayı yiyor ama hiç bir zaman mücadele etmediğini söyleyemez kimse. Adam varını yoğunu ortaya koyuyor sahada.
Abi ne kostas gibi ne de Jan gibi oyuncu yok Avrupa'da.
Dediğin gibi saldığın an kaparlar.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #487 : 09 Aralık 2018, 13:23:32 »

Bu sene o bazen sorumsuzluklar da kalmadı. Ciddi bir mental dönüşüm geçirdi...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #488 : 09 Aralık 2018, 17:46:39 »
O artık pota altı oyun kurucusu. NBA'de Simmons ya da Jokic varsa bizde de Vesely var.

Fakat Simmons kolejde uzun oynasa da, NBA kariyerinde hiç uzun rotasyonundan süre almadı. 3 numara başladı ve öyle devam ediyor. Hiç üçlük denemediği için sanırım bazı yanılgılara yol açıyor. Simmons ile Vesely mukayese edilemez. Jokic'e gelince... Muhteşem pasörlüğüne rağmen pota altı savunmasında hiç caydırıcılığı olmadığı için yine Vesely'nin karşılığı değil.

Vesely'i ilk geldiği zamanlar potayı sallayan vahşi takip smaçları efsane Charles Barkley'i hatırlatıyordu. Bu sebeple "Sir" diye başlık açtım zaten. Ancak savunma caydırıcılığının öne çıktığı ve saha içi agresifliğini oyun görüşü ve pasörlükle birleştirdiği bu sene onu en çok Kevin Garnett'a benzetiyorum. Takip smaçları hâlâ "Sir" Barkley kadar vahşi olsa da, agresif savunmacı tarafı hücumunu beslediği için totalde ona en uygun örnek Kevin Garnett...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #489 : 09 Aralık 2018, 20:46:34 »
Fakat Simmons kolejde uzun oynasa da, NBA kariyerinde hiç uzun rotasyonundan süre almadı. 3 numara başladı ve öyle devam ediyor. Hiç üçlük denemediği için sanırım bazı yanılgılara yol açıyor. Simmons ile Vesely mukayese edilemez. Jokic'e gelince... Muhteşem pasörlüğüne rağmen pota altı savunmasında hiç caydırıcılığı olmadığı için yine Vesely'nin karşılığı değil.

Vesely'i ilk geldiği zamanlar potayı sallayan vahşi takip smaçları efsane Charles Barkley'i hatırlatıyordu. Bu sebeple "Sir" diye başlık açtım zaten. Ancak savunma caydırıcılığının öne çıktığı ve saha içi agresifliğini oyun görüşü ve pasörlükle birleştirdiği bu sene onu en çok Kevin Garnett'a benzetiyorum. Takip smaçları hâlâ "Sir" Barkley kadar vahşi olsa da, agresif savunmacı tarafı hücumunu beslediği için totalde ona en uygun örnek Kevin Garnett...
Bu sene oynadığı oyun gerçekten de Kevin Garnett'le acayip benzeşmekte. Boyları da aynı zaten. :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #490 : 09 Aralık 2018, 22:02:49 »
Bu sene oynadığı oyun gerçekten de Kevin Garnett'le acayip benzeşmekte. Boyları da aynı zaten. :)

Bir benzerlikleri de saha içinde rakibe karşı duruşları ve zaman zaman antipatik olmayı göze alabilmeleri... Yani kazanma hırsları ve bunu ifade ediş şekilleri...

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #491 : 10 Aralık 2018, 10:21:03 »

Hakan hocam son roportajina dayanarak soyluyorum.

Malum 3 luk calisiyorum ama daha kendimi hazir hissetmiyorum diyor. Bir de 3 luk girerse isin icine kime benzeyecek???? iste asil soru bu  :)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #492 : 10 Aralık 2018, 10:31:23 »
Hakan hocam son roportajina dayanarak soyluyorum.

Malum 3 luk calisiyorum ama daha kendimi hazir hissetmiyorum diyor. Bir de 3 luk girerse isin icine kime benzeyecek???? iste asil soru bu  :)

Her türlü Garnett... Biliyorsunuz KG'in ofansta en etkili olduğu öldürücü orta mesafeleri aslında Avrupa'nın eski üçlük çizgisiyle aynı mesafe... :)

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #493 : 10 Aralık 2018, 16:20:11 »
Her türlü Garnett... Biliyorsunuz KG'in ofansta en etkili olduğu öldürücü orta mesafeleri aslında Avrupa'nın eski üçlük çizgisiyle aynı mesafe... :)

:)
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #494 : 10 Aralık 2018, 16:37:01 »

2016'da kaybedilen finalin başlıca sorumluları arasındaydı. Elbette eleştirilecek, yerden yere vurulacaktı. Hele serbest atışları -tekrarları bile- artık bakmadan atması da sinirlerimizi alt üst etti. O kadar koyuvermişti kendisini. O Vesely'e olan eleştiriler ne haksızdır, ne de yersiz... Neyse ki Vesely artık o Vesely değil. Olmasın da... 2017'de kazanılan şampiyonluk sonrası o kadroya genel af çıktı. :)