Gönderen Konu: Jan ''Sir'' Vesely  (Okunma sayısı 234227 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
Ynt: "Sir" Jan Vesely
« Yanıtla #600 : 03 Aralık 2019, 15:41:52 »
Şimdi biz bu adamla üç yıl yedi buçuk milyona kontrat yeniledik. Bu sezon hiç oynamasa; kalan iki sezonu tam oynasa bile, sezonluk fiyatı 3 milyon 750 bine tekabül edecek ki, akıl işi değil. İki sezonu birden kaçırması durumunda da, tek sezonluk performansa yedi buçuk milyon ödemiş olacağız.

Demem o ki, basketbol gibi -ülke şartlarında- geliri sınırlı, kendi yağında kavrulamayan bir spor dalı için üç yıllık sözleşme uzatmak filan çılgınlık... Düşük kontratlı genç isimler için bir şey demiyorum. Ama illa yüksek maaşlı kontratlar uzun vadeli yapılacak ise sakatlıklara özel bir madde konulmalı... Şimdi şube bütçe küçültse nolacak yani; yine Vesely'e, oynamayan Vesely'e tonla para ödemeye devam ederek, kalan bütçeyle sahaya nasıl bir takım süreceğiz? Aklım almıyor.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #601 : 03 Aralık 2019, 16:07:24 »
Bu gidişle adını ''Sir ama müzmin sakat'' diye değiştirmek gerekecek.
Sene başında şampiyonluğun bir numaralı favorisi olarak gösterilen takımın 4-5 rotasyonları yerle yeksan.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #602 : 03 Aralık 2019, 16:12:55 »
Bu adam sakatsa neden 3-4 maç oynattık ?

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #603 : 03 Aralık 2019, 16:55:57 »
Bu gidişle adını ''Sir ama müzmin sakat'' diye değiştirmek gerekecek.
Sene başında şampiyonluğun bir numaralı favorisi olarak gösterilen takımın 4-5 rotasyonları yerle yeksan.

Kim gösteriyor tamamen algı yönetimi.Baskıyı diğer 2 dev İspanyol ve Cska üstünden atma.Bence gizli favori Pana mükemmel oynamaya başladılar.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #604 : 03 Aralık 2019, 17:08:48 »
Ben bu adamdan umudumu kestim arkadaşlar. Ya sakat ya formsuz ya da mental olarak ayarsız. Bence fazla bir şey beklemeyin.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #605 : 03 Aralık 2019, 17:57:20 »
2016'da CSKA'ya kaybedilen şampiyonlukta, hakemlerle birlikte başroldeydi. Hele serbest atış (!) performansı...
2017 Şampiyonluğunda ise başrolde olan o değil; Bogdan ve Ekpe'ydi. Ama hakkını, emeğini inkar eden çarpılır.
2018'de kaybedilen finalde yine ortalarda yoktu. Liderlik etmesi gereken isim kayıptı.
2019'un çöpe atılmasında onun sakatlığı başrol oynadı. Şüphesiz sakat olmak onun tercihi değildi; bundan dolayı suçlayamayız. Belki ilk ameliyatından sonra iyileşmeden sahalara dönmek için acele etmesi sorgulanabilir. Fakat o dönem bu özverisini alkışlamıştık.

Buraya kadar olan kısım bir yana... Eğer biz bu adama üç sezon SS kuralı 7.5 ödeyecek isek... Ve bu adam artık müzmin sakat ise... Bundan sonra çöpe atılacak üç sezonun da ana sorumlusu onun devasa kontratı olacak.  Ve elbette o kontrat riskine girenlerin...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #606 : 03 Aralık 2019, 18:04:35 »
Gherardini parasal konularda yanılmıyorsam.Çok şey kattı ama sorgulanması gereken olaylarıda var.BennettiThompson ennis gibi fayda alamadığımız Kanada transferleri.

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #607 : 03 Aralık 2019, 21:13:32 »
2016'da CSKA'ya kaybedilen şampiyonlukta, hakemlerle birlikte başroldeydi. Hele serbest atış (!) performansı...
2017 Şampiyonluğunda ise başrolde olan o değil; Bogdan ve Ekpe'ydi. Ama hakkını, emeğini inkar eden çarpılır.
2018'de kaybedilen finalde yine ortalarda yoktu. Liderlik etmesi gereken isim kayıptı.
2019'un çöpe atılmasında onun sakatlığı başrol oynadı. Şüphesiz sakat olmak onun tercihi değildi; bundan dolayı suçlayamayız. Belki ilk ameliyatından sonra iyileşmeden sahalara dönmek için acele etmesi sorgulanabilir. Fakat o dönem bu özverisini alkışlamıştık.

Buraya kadar olan kısım bir yana... Eğer biz bu adama üç sezon SS kuralı 7.5 ödeyecek isek... Ve bu adam artık müzmin sakat ise... Bundan sonra çöpe atılacak üç sezonun da ana sorumlusu onun devasa kontratı olacak.  Ve elbette o kontrat riskine girenlerin...

Biraz insafsız olmuş. 2016’da sakatlıktan çıkıp gelmişti- belki gelmemesi daha doğruydu. 2018’de Lamonica 2dk da 2 basit faul çaldı; maçın içine giremedi. Geçen sene EuroLeague MVP oldu- kendi isteğiyle sakatlanmadı sonuçta; ameliyattan 3 hafta sonra sahaya çıkaranları sorgulamak daha doğru.

Ama şu var, eğer eski atletizmine dönemezse, bu fundamental ile pek de işe yaramayacak ve paramız boşa gidecek maalesef. Fakat yönetime de kızamıyorum çünkü sözleşme yenilendiğinde sakat değildi ve EuroLeague’in açık ara en iyi oyuncusuydu

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #608 : 03 Aralık 2019, 22:20:15 »
1.5 senedir sakat olan oyuncumuzun durumunu bir spor dergisinin youtube yayınında öğreniyoruz. İlker Üçer ve bütün iletişim ekibine helal olsun. Bu kadar üst düzey bir takıma böyle bir iletişim ekibini reva görenlere yazıklar olsun.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #609 : 03 Aralık 2019, 23:01:03 »
Bu iletişim ekibini bize reva gören ve bilgi gizliliği konusunda onlara direk talimat veren kişi Obradovic olduğuna göre yazıklar olsun sana eyy Obradovic mahvettin bizi. İşler kötü gidince insan nereye saracağını şaşırıyo malum...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #610 : 03 Aralık 2019, 23:53:44 »
Vesely ahlak yapısı üst düzey oyuncu.Zaten Çekya eski spor kültürü olan disiplinli komunist sosyalist ülke.Ama üst üste yaşanan sıkıntılar özgüvenini azaltmış.Yapılması gereken Vesely ile konuşup sözleşme dondurmak,bir uzun almak.

Organizasyonun en büyük klübü değiliz ama bir marka değeri var yarışmacı takımız.Sezon tam gitmeden uzun alınmalı.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #611 : 04 Aralık 2019, 03:18:33 »
Bu iletişim ekibini bize reva gören ve bilgi gizliliği konusunda onlara direk talimat veren kişi Obradovic olduğuna göre yazıklar olsun sana eyy Obradovic mahvettin bizi. İşler kötü gidince insan nereye saracağını şaşırıyo malum...

açık söyleyeyim, bir an anlamadım ironi mi değil mi diye. ama anlamadığım pek çok şey var o yüzden normal.

ortada iki açık soru var.

1- sağlık ekibi kime bağlı?

gher/obra'ya bağlı ise vesely'nin ya da başka birinin sağlık durumu sorulduğunda "gidin onlara sorun" denmesini anlamıyorum. gizlilikse, bundaki ulviyeti; moral bozukluğuyla bir sorunun geçiştirilmesi ise bunun tekrar tekrar yapılmasını anlayamıyorum.

yok direkt kulübe bağlı ise, obra'yı bilgilendirmekten imtina eden, oyuncusundan bihaber bırakan zihniyeti anlayamıyorum.

2- nerede bu gidip sorulacak sağlık ekibi?

koca ülkede bi tane muhabir ya da sporsever yok mu neler oluyor diye soracak?

tamam obra güzel, obra cannnn, obra adamdır, ona ne şüphe!.. obra olmasa vesely, bogdan, datome tarihinde f4 yapmamış bir kulübün kapısından geçmezdi, tamam... taktik ve motivasyon olarak dünyanın en iyisidir, orası da tamam. ama azıcık insan yerine de konsak fena olmazdı be!

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #612 : 04 Aralık 2019, 08:42:30 »
açık söyleyeyim, bir an anlamadım ironi mi değil mi diye. ama anlamadığım pek çok şey var o yüzden normal.

ortada iki açık soru var.

1- sağlık ekibi kime bağlı?

gher/obra'ya bağlı ise vesely'nin ya da başka birinin sağlık durumu sorulduğunda "gidin onlara sorun" denmesini anlamıyorum. gizlilikse, bundaki ulviyeti; moral bozukluğuyla bir sorunun geçiştirilmesi ise bunun tekrar tekrar yapılmasını anlayamıyorum.

yok direkt kulübe bağlı ise, obra'yı bilgilendirmekten imtina eden, oyuncusundan bihaber bırakan zihniyeti anlayamıyorum.

2- nerede bu gidip sorulacak sağlık ekibi?

koca ülkede bi tane muhabir ya da sporsever yok mu neler oluyor diye soracak?

tamam obra güzel, obra cannnn, obra adamdır, ona ne şüphe!.. obra olmasa vesely, bogdan, datome tarihinde f4 yapmamış bir kulübün kapısından geçmezdi, tamam... taktik ve motivasyon olarak dünyanın en iyisidir, orası da tamam. ama azıcık insan yerine de konsak fena olmazdı be!

Dünyada iletişim depatmanındaki bi çalışanın sakatlıklarla ilgili bilgi vermiyo diye istifasını isteyen tek taraftar topluluğu bizdedir sanırım. Olabildiğince fbtv de 40+ programını izlerim her hafta çok uzun süredir. Orada defalarca belki 10larca kez sakatlıklar hakkında detaylı bilgi verilmemesinin koçun ve şubenin kararı olduğu söylendi. Yani iletişim departmanı sırf canları istiyo diye dur şu taraftarları biraz sinir ediyim de sakatları gizliyim demiyo yani. Burada meselenin taraftarı adam yerine koyup koymama onları önrmsememe olduğunu düşünmüyorum, beni ve herkesi mutlu etmese de ya da bazen sinirlendirse de bu durum tamamen koç kararı. Bu eskiden de böyleydi şimdi de böyle. Son 6 aydır gidişat tepetaklak olduğu için göze batar oldu.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #613 : 04 Aralık 2019, 09:05:14 »
Böyle belirsiz konularda taraftarın bilgilendirilmeyi istemesi çok normal, en doğal hakları.
Bence de resmi açıklama yapılmalı, en azından böyle söylentilerin önüne geçilmesi için.
Ama öte yandan da, bu konuda iletişim ekibi birşey söylemiyor diye onları görevlerini yapmamakla suçlamak, isim verip hedef göstererek eleştirmek, yazıklar olsun demek de komik ötesi, saçma ötesi. İletişim departmanının görevi içeride her olanı olduğu gibi dışarıya servis etmek değildir diye düşünüyorum ve çok şükür ki böyle de olmuyor zaten.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #614 : 04 Aralık 2019, 09:45:20 »
Sakatlıklar sonrası durum ne kadar kötü olursa olsun, bir süre belirleniyor ve rehabilitasyon sonrası oyuncunun dönüş tarihi az-çok belli oluyor. İşin kötü tarafı, bizdeki sakatlıkların ucu açık olması galiba! Ne Joffrey de ne Jan da doğru dürüst konuşamadı kulüp...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis