Gönderen Konu: Nando De Colo  (Okunma sayısı 50151 defa)

0 Üye ve 3 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Nando De Colo
« Yanıtla #120 : 07 Mart 2020, 04:03:53 »
Avrupanın en çok kazanan oyuncularından birisi olup böyle oynamak...

Çok net söylüyorum gitsin seneye. Böyle oynayacaksa gitsin. Bu kadar para alıp tek bir maçı kazandırmamak nedir ya? Tamam hoca kötü, takım kötü vs ama sen De Colo'sun. Çık bi ağırlığını koy, farkını hissettir di mi. Yıllardır izlediğimiz De Colo ile bu oyuncu aynı değil, benzeri bir modeli sanki. Delirmemek elde değil gördükçe.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #121 : 07 Mart 2020, 09:01:45 »
De colo'daki bu düşüşün tek sebebi Obradoviç. (Bunu Obradoviç'i kötülemek anlamında söylemiyorum) 
Gördüğüm kadarı ile De colo duygusal bir insan. Koç'a saygı duyuyor ve onun sistemine uymaya çalışıyor. Hani bir laf vardır "Serçe karganın yürüyüşünü taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış" şeklinde. İşte De colo'nun durumu tam da bu.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı İsmailÇelebi

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @Elebilso
« Yanıtla #122 : 07 Mart 2020, 15:00:08 »
Yetenek tek başına yeterli değildir.
valla aynen öyle abi de yani çokda boklamak istemiyorum ama görünen bogdanovic mental olarak çok daha güçlüymüş . Yetenek anlamında belki daha özel bi skorerdir de colo tabi kişiden kişiye değişebilir bu görüş ama bogdan çok daha savaşçı ve mental olarak güçlüymüş bence tabi.  Belkide nando buraya ait hissedemedi kendini bilemiyorum ama çok üzüyor özellikle şubenin bu kadar insanlarin ağzına dolandığı günlerde böyle bir oyuncunun böyle performans vermesi çok üzüyor

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #123 : 07 Mart 2020, 23:23:16 »
EL ilk yarısında maç başına ortalama 3,9 üçlük 5,6 ikilik kullanırken, ikinci yarı şu ana kadar 3 üçlük 5 ikilik kullanıyor. Top kullanımı 9,5'dan 8'e düşmüş durumda ki bu gidişle daha da düşecek.

Bu rakamlara ilk anda bakınca koç tercihi de olabilir diye düşünüyorsun ancak koç "bomboş kalsan bile top kullanma, aman diyeyim sakın potaya bakma" demiyordur herhalde, özellikle de De colo'ya.

Benim tahminim belki kabul etmek zor ama Nando fiziksel olarak bitti. Profesyonel sporcularda bu tükenme halinin bir anda olabildiğini duymuştum, bu durumu yaşıyor olabileceğini düşünüyorum. Parkeye baktığımda potaya gitmeye gücü olmayan, kolunu kaldırıp o üçlüğü atamayan bir Nando görüyorum.

Nerede bizim birkaç sezon önce ağzımız açık canlı izleyip tutulamaz bu adam dediğimiz Nando nerede şu anki tükenmiş görüntüdeki Nando. Ben umutsuzum, buradan dönüşü olur gibi görünmüyor. Umarım yanılırım.
« Son Düzenleme: 07 Mart 2020, 23:28:24 Gönderen: friday »
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #124 : 07 Mart 2020, 23:25:21 »
De Colo yerine Corry Higgins gelseydi ( aynı paraya gelirdi herhalde) alsaydık bambaşka bir yerdeydi takım belki de. Neyse...
De Colo ve Williams yerine Shengelia ve Higgins olsaydı ve Westermann yerine Hackett tipi bir oyuncumuz olsaydı neler olurdu acaba...
Bence ilk 4’te olurduk.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #125 : 07 Mart 2020, 23:27:06 »
De colo'daki bu düşüşün tek sebebi Obradoviç. (Bunu Obradoviç'i kötülemek anlamında söylemiyorum) 
Gördüğüm kadarı ile De colo duygusal bir insan. Koç'a saygı duyuyor ve onun sistemine uymaya çalışıyor. Hani bir laf vardır "Serçe karganın yürüyüşünü taklit edeyim derken kendi yürüyüşünü şaşırmış" şeklinde. İşte De colo'nun durumu tam da bu.
En kuvvetli ihtimal bu gibi duruyor.
Van Persie, Krasic gibi ruhsuzlarla aynı kefeye konacak bir oyuncu değil.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #126 : 07 Mart 2020, 23:49:39 »
Van Persie de eski Baskanın dedigi gibi sakat degildi bos oyuncu da degildi.Pereira oynatmamasına ragmen her sene 20 gol atıyordu.Adamın basarısız olduguna katılmıyorum.

De Colo da ise netim.Onde oldugumuz 64 63 Barca macını cıkıp alacak,Khimki macını cıkıp alacak,Maccabi macını cıkıp alacak.Sinmeyecek.Onu oyunu cozsun diye aldık.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #127 : 08 Mart 2020, 00:37:12 »
Tarihin en buyuk fiyaskolarindan birisi. Gricek ve  kleiza ile yarışır.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #128 : 08 Mart 2020, 09:21:17 »
O kadarda değil.İlk geldiğinde sırtladı williamsla birlikte.Bence bir yerde toparlayacak.A oturup konuşulmalı özel oyuncu çünkü.1 sene kötü olması değerinden kaybettirmez.Ayrılmak istiyorsa gidebilir ama 1 yıl daha daha düzgün formatta kalmalı.Demek neymiş yıldız hep olmuyormuş.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #129 : 08 Mart 2020, 14:19:19 »
O kadar da degil Ilhan Gricek ve Kleiza ile mumk7n degil yarisamaz.O kadar da abartmayalim.Adam en azindan ilk geldiginde 30 atiyordu.
Baskonia 39 atti,31 attigi mac var.O kadar da degil yani...

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #130 : 08 Mart 2020, 22:16:14 »
O kadar da değil evet.  Çok daha beteri. Onlar en azindan kendi kötü performansları bir yana bulunduklari takımı tek başlarına bu kadar bozmuyorlardı. De colo yanında oynadigi adamlari da aşağı çekti. Tum kimyanın amina koydu. Obra da hala.guveniyor, medet umuyor ama sezon sona yaklaşırken adamda gr gelisme yok hatta sezon basina göre çok daha kötü seviyede.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #131 : 08 Mart 2020, 22:45:24 »
Takım bütünüyle komple kötü oynuyor.Koç hatalı.De colo varsa ona göre sistem kuracaksın.Tüm başarısızlığın nedeni De colo değil.Koç Louvergne haklı bana uzun alın dedi ama kontrat çıkışı yüksek.Basketbol takım oyunu.

Ben tüm kabahati De Coloya yıkmam.Kleıza sakat gelmişti bize griçekte.Taraftarlar bir günah keçisi arar hep doğal.Bence 1 yıl daha kalmalı.Takım formasyonu organizsyonu kötü bu sene.
« Son Düzenleme: 08 Mart 2020, 23:07:45 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı friday

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #132 : 08 Ekim 2020, 23:02:37 »
Üzülerek geçen sezon çok küfrettim, çok kahrettim sana  sayın abim. Bu sezon böyle oyna canımı ye. Efes'e karşı hiç geri adım atmadan tam bir lider gibi oynadın, zaten açık ara maçın adamısın o tamam da, 7 ribaund yapıyorsun bir de 0 olsa kimse birşey demez, helal olsun nazar değmesin.
Dünyanın En Güzel Takımı

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #133 : 15 Ekim 2020, 11:53:15 »
Her şey kabul. Cska iyi takım, sert takım, falan filan... Takım atış kaçıracak, hatalı savunmada sayı da yenilecek, o da tamam.

33 yaşında, EL nin en tecrübeli oyuncularından biriysen, takım sana liderlik etmen için güveniyorken, koç sana saha içinde her türlü serbestliği veriyorken, taraftar baskısı gibi dış etmenler yok iken, kötü hakemler sahada olsa bile birinci uyarıyı almışsan artık top sendedir.

"Clutch Time" da en çok ihtiyaç duyduğumuz adam soyunma odasında tırnaklarını yiyordur herhalde...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi iloturo

• Üye
« Yanıtla #134 : 15 Ekim 2020, 13:13:19 »
De coloya orada çok suç bulmanın anlamı yok. Hakemin orospuluğu. Maç sonu  gelmiş rakip de omuzunu dayamışken kesinlikle bariz bir şekilde yere kendisini  atmamışken öyle bir anda teknik  faul çalınmaz. Aynısını Vesely sayı atarken Kurbanova çalmadı. Hatta  orada müdahale bile yoktu.
3.çeyrek sonu ile 4.çeyrek başında yanlışım yoksa 13 sayımızı üst üste de colo attı.

Maçta olmayacak çok şey oldu ve kaybettik. De colo'nun  faulden oyun dışı kalması da bunlardan birisiydi.