Gönderen Konu: Nando De Colo  (Okunma sayısı 50153 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
Ynt: Nando De Colo
« Yanıtla #165 : 29 Aralık 2020, 23:33:05 »
Son 20 küsür yıla bakınca Mahmoud Abdul Rauf, Gordon Giricek ve Nando De Colo'da yaşadığım hayâl kırıklığı târifsiz.

Nando düzelmeyecekse, bu takıma liderlik etmeyecekse, aldığı paranın hakkını vermeyecekse kendisiyle konuşulup yollar ayrılmalı. Yine de 2 defâ düşünülmeli bu konu. Neticede böyle bir süper yıldızı bir daha bulamayabiliriz.
Hakkaten çok doğru üç isim bulmuşsun. En çok abdülraufu sevdim ben bunların içinde. Hep umarak ve hep bekleyerek gricek yavaş yavaş sikti umutlarımı. Nandodan ümidimi erken kestiğim için okadar yakmıyor canımı. Amma abdülrauf çok sempatikti değil mi? Ah ulan ah yaşlandık gitti amk obrayı bulduk kaybettik kimlere emanet ettik mutlulukları
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #166 : 29 Aralık 2020, 23:35:47 »
Kleizayı unutmuşunuz.Hem Kleiza hem Griçek sakat geldiler.Transfer fiyaskoları.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #167 : 29 Aralık 2020, 23:51:01 »
Hakkaten çok doğru üç isim bulmuşsun. En çok abdülraufu sevdim ben bunların içinde. Hep umarak ve hep bekleyerek gricek yavaş yavaş sikti umutlarımı. Nandodan ümidimi erken kestiğim için okadar yakmıyor canımı. Amma abdülrauf çok sempatikti değil mi? Ah ulan ah yaşlandık gitti amk obrayı bulduk kaybettik kimlere emanet ettik mutlulukları

Abdul Rauf NBA'den Avrupa'ya gelmiş en büyük 3-4 Amerikalıdan biridir ama işte kafadan da çatlaktı biraz. Ibo ile antrenmanda yumruklaşmışlardı da öyle gönderilmişti gâlibâ. Sevimli olmasına sevimliydi ama David Rivers gibi oynatamadı takımı. Çok iyi hatırlarım Tofaş maçlarını, Rivers döktürürken Abdul Rauf şahsi oynayarak maçı kaybetmemize sebep olmuştu.

Bu kadar büyük bir ismin iz bırakması gerekirdi.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #168 : 30 Aralık 2020, 00:17:45 »
Nando bence bu isimler arasında belki de geldiği dönem ve kadroların da etkisiyle bende en az beklenti oluşturan adamdı. Yani abdulraufun geldiği dönem geldiği kadro ve onun kariyerine bakınca insan otomatik beklentiyi yükseltiyor. Nando sonuçta Euroleague şampiyonluğu olan bir takıma ve obra reisin altına geldi. Gricek, abdulrauf, biraz kleiza, zan tabak vs bunlar büyük beklenti oluşturan isimlerdi
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #169 : 30 Aralık 2020, 08:52:03 »
Abdul Rauf NBA'den Avrupa'ya gelmiş en büyük 3-4 Amerikalıdan biridir ama işte kafadan da çatlaktı biraz. Ibo ile antrenmanda yumruklaşmışlardı da öyle gönderilmişti gâlibâ. Sevimli olmasına sevimliydi ama David Rivers gibi oynatamadı takımı. Çok iyi hatırlarım Tofaş maçlarını, Rivers döktürürken Abdul Rauf şahsi oynayarak maçı kaybetmemize sebep olmuştu.

Bu kadar büyük bir ismin iz bırakması gerekirdi.

Aynen gelmis gecmis en onemli transferlerden biriydi avrupa da ... Ama sikinti boyle bir yildizi oynatacak menajer ve koc un olmamasiydi.

Nando ... ben hala cozemedim derdi ne... ama iki tarafin iyiligi icin ayrilik daha dogru gozukuyor toparlanmazsa. Tek korkum yerine dandik bir baska transfer gelmesi....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #170 : 30 Aralık 2020, 09:08:17 »
Halil Üner be unutulur mu.?

Keşke bize ilk şampiyonluğu yaşatan Çetin Hoca gelseydi.?

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #171 : 07 Ocak 2021, 23:15:36 »
Van Persie falan demişsiniz de ben Van Persie'ye lâf söyletmem. Adamın buraya ölüsü geldi ölüsü. Buna rağmen ne Falcao gibi sahadan kaçtı ne de De Colo gibi sorumluluktan kaçtı. Bir Beşiktaş maçı aldı ki tek başına çökertti Beşiktaşı. Derbilerde gol attı, maçlar kazandırdı. Van Persie'nin ölü hâliyle yaptıkları gâyet iyiydi, bence hepimizin saygısını hak ediyor çünkü sahadan kaçmadı.

De Colo ile âcil konuşulmalı. Böyle bir süper yıldız gitmek istiyorsa, oynamak istemiyorsa tutmanın anlamı yok ama sorunları varsa ve takımda olmak istiyorsa bu sorunlar çözülmeli derhâl. Bu iş böyle gitmez, De Colo ile sıkıntı neyse hâlledilmeli.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #172 : 07 Ocak 2021, 23:17:55 »
Böyle olacaksa git reiz. De Colo'nun dublörü olsan bu kadar kötü olmaz. 2 milyon euroya takımın kanayan 3 yarasına derman bulunur. Sen napıyosun ya.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #173 : 08 Ocak 2021, 08:18:02 »
Seni buraya getiren kontratı imzaladığın dolmakalemin mürekkebine sıçayım.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #174 : 08 Ocak 2021, 08:56:00 »
Fenerbahçe forması altında bir çok oyuncu yetersiz performans gösterdi,beklentilerin çok altında kaldı ve hatta bize saç baş yoldurdu ancak hiçbiri bunun kadar bende nefret hissiyatı oluşturmadı.Keşke bir şey olsa da şundan sezon boyu kurtulmanın bir yolunu bulsak.
Ezbere yorum yapan sözde yorumcular,sürekli olarak işte onun skor gücü hücum patlayıcılığı falan diyor ama bunun patlayıcılığı genelde bizim hücumları patlatıyor.Avrupa’nın en iyi şutörlerinden biri nasıl olur da Doğuş Balbay seviyesinde bir şutöre dönüşür?

Avrupa’nın hem foul aldırma hem de genel olarak en akıllı oyuncularından biri nasıl böyle ahmak,vurdumduymaz ve aptal bir oyuncu haline dönüşür? Evet,bir maçta yaptığı farklı türden hatalar bizi her maç istisnasız olarak,son dakikalarda stres yaşamamıza neden oluyor.Maçın en önemli anında,çok kötü oynadığı bir maçta bile gidip olmayacak bir bounce pass ya da no-look pass veriyor ve rakip hem kolay sayı şansı buluyor,daha agresif oluyor hem de takımın tüm modunu düşürüyor.

Bundan sonra ne olur bilemem ama bu adamdan bize fayda gelmeyeceği konusunda çok net eminim.Bu adam bu arada net loser ve CSKA şikeyle aldığı bir şampiyonluk dışında;diğer şampiyonluğunda bunu kenardan getirtip bunu ana plandan uzaklaştırmıştı.

Vesely ve Tavşan dışında bu sezonun geneline baktığımızda,mücadelesini genele yayabilen bir tane bile oyuncumuz yok.Değerli renkdaşlar,ben savunması kötü olan bir oyuncuya asla hakaret etmem çünkü bazen elinde olmayan sebeplerden ötürü,kötü savunmacı olmak için doğarsın.Örnek olarak Goudelock,fiziksel özelliklerinden dolayı zaten iyi bir savunmacı olması mümkün değildi fakat savunmada takımı sabote etmek,mücadele etmemek işte bu benim canımı şey bu.
Ayakları yaşı ilerlediği için daha da yavaşlamış ve zaten teması sevmeyen bir oyuncu olduğu için bu onu savunmada daha da büyük bir sorun haline getiriyor.
Hücumda ise bazen öyle bir oynuyor ki;sanki NBA’deki oyuncular gibi kararlar veriyor,onlar gibi bir oyun mentalitesine bürünmüş.Burayı NBA gibi savunmanın yapılmadığı bir yer falan mı zannediyor hiç bilmiyorum ama ya gerçekten basketbol oynasın ya da ben daha fazla bir şey veremeyeceğim diyip çekip gitsin.

Hain yakıştırması en çok bu oyuncuya yakışırdı.(Diğeri zaten Efes yolcusu sayılır)

« Son Düzenleme: 08 Ocak 2021, 10:19:36 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #175 : 08 Ocak 2021, 09:06:25 »
Maymun söylemi olmamış.Onu değiştirin.Doku uyuşmadı De Colo ile.Nba maymunları derken siyahi oyuncular çağrışıyor.Bunu silseniz iyi olur.Malum şeye giriyor.

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #176 : 08 Ocak 2021, 10:18:49 »
Maymun söylemi olmamış.Onu değiştirin.Doku uyuşmadı De Colo ile.Nba maymunları derken siyahi oyuncular çağrışıyor.Bunu silseniz iyi olur.Malum şeye giriyor.
Siyahi oyuncularla bir ilgisi yok bunun Tom abi.Bunun ırkla bir ilgisi bile yok.
NBA’de o kadar vasat bir basketbol var ki benim söylemim basketbolcuların elini kolunu sallaya sallaya 40-15-15 yapmaları.
Yine de değiştireyim dediğiniz gibi.Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir

Bunu siyahi oyunculara nasıl bağladın Tom abi ben ona hayret ediyorum.Avrupa basketbolunda da siyahi ya da melez basketbolcuların etkileri ve dominasyonları ortada.Burada sorun,eskiden inanılmaz sert ve savunmaların konuştuğu bir lig olan NBA’nin oyuncuların 1-2 ufak numarayla 30-40 sayı atması oldu.
Şu an 30 sayı ortalaması tutturan bir çok oyuncu 2000-2008 dönemi arası bu kadar rahat ortalamalar tutturamazdı.Belki bireysel kaliteler bazında NBA daha iyi ama basketbol anlamında EL bambaşka bir dünya.
« Son Düzenleme: 08 Ocak 2021, 10:23:33 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
« Yanıtla #177 : 08 Ocak 2021, 10:27:10 »
Siyahi oyuncularla bir ilgisi yok bunun Tom abi.Bunun ırkla bir ilgisi bile yok.
NBA’de o kadar vasat bir basketbol var ki benim söylemim basketbolcuların elini kolunu sallaya sallaya 40-15-15 yapmaları.
Yine de değiştireyim dediğiniz gibi.Yanlış anlaşılmalara sebebiyet verebilir

Bunu siyahi oyunculara nasıl bağladın Tom abi ben ona hayret ediyorum.Avrupa basketbolunda da siyahi ya da melez basketbolcuların etkileri ve dominasyonları ortada.Burada sorun,eskiden inanılmaz sert ve savunmaların konuştuğu bir lig olan NBA’nin oyuncuların 1-2 ufak numarayla 30-40 sayı atması oldu.
Şu an 30 sayı ortalaması tutturan bir çok oyuncu 2000-2008 dönemi arası bu kadar rahat ortalamalar tutturamazdı.Belki bireysel kaliteler bazında NBA daha iyi ama basketbol anlamında EL bambaşka bir dünya.

Maymun lakabı kullndığın ima ettiğin iş tehlikeli boyutlara varıyor.Biliyorum sadece dikkatli olsan iyi olur.

Çevrimdışı badboys

• Üye
« Yanıtla #178 : 08 Ocak 2021, 10:48:09 »

Maymun lakabı kullndığın ima ettiğin iş tehlikeli boyutlara varıyor.Biliyorum sadece dikkatli olsan iyi olur.
Gerekli düzeltmeleri yaptım.Onu söylemesem bile bu şekilde yorumlar doğurabilir.
Uyarınız için teşekkürler.

De Colo mümkünse 2 hafta basketbol oynamasın.Bu güzel havayı bozmasın
FENERBAHÇE

Çevrimdışı allotrop

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #179 : 08 Ocak 2021, 12:41:06 »
Sezonuna MVP perfonmansıyla girip kendisinden 3 ay haber alınamayan arkadaş.Olan bizim 5 milyon euroya oldu.Yazıktır günahtır genel olarak sinmiş görüntüsü geçen seneki iç saha barcelona maçına benzedi.
Çalışmak yeteneği yener, eğer yetenek çalışmazsa