Gönderen Konu: Nando De Colo  (Okunma sayısı 50150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
Ynt: Nando De Colo
« Yanıtla #240 : 03 Mart 2022, 21:00:05 »
Rezil herif.
Geldiğinden beri takımın ağzına sıçtı.

FENERBAHÇE

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #241 : 03 Mart 2022, 21:12:43 »
Yalnız nasıl bir camiaysak herkesi teneke bağlayıp yolluyoruz. Kalinic, Sloukas, De colo, Polonara….

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #242 : 03 Mart 2022, 21:29:09 »
Yalnız nasıl bir camiaysak herkesi teneke bağlayıp yolluyoruz. Kalinic, Sloukas, De colo, Polonara….
Maksat teneke bağlamak degil. De colo cok kaliteli bir oyuncu ama takima kaybolan ruhunu geri getirecek aç oyuncular lazim. De colo ununu elemiş artık.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #243 : 03 Mart 2022, 23:10:46 »
Kalinic inde, sloukas inda bu takımda yeri özel... Ama de colo geldiğinden beri takım toparlayamadi, bir oyuncu hep mi kara delik olur savunmada, larkin bile yeri geliyor el kadiriyor

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #244 : 04 Mart 2022, 06:26:44 »
Maksat teneke bağlamak degil. De colo cok kaliteli bir oyuncu ama takima kaybolan ruhunu geri getirecek aç oyuncular lazim. De colo ununu elemiş artık.
abi 5 sene önce unu elemiş dediğimiz bobuayı simonu görüyoruz efeste. sıkıntı sadece oyuncuda değil, onu demek istiyorum.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #245 : 04 Mart 2022, 07:40:21 »
abi 5 sene önce unu elemiş dediğimiz bobuayı simonu görüyoruz efeste. sıkıntı sadece oyuncuda değil, onu demek istiyorum.
Hocam beaubois ununu falan elememisti.  De colo ise son buyuk sözleşmesini kaptı muhtemelen ve sözleşme bitene kadar takılıyor. Bir diğer yandan erginin birlikte çalıştığı hemen hemen tüm oyuncularin gelişimine katkisi cok buyuk. Bunu kimse inkar edemez. Micic ve larkin efste micic ve larkin oldu. Adam pleiis gibi ikinci sınıf bir uzundan bile oyuna son derece etki eden bir pivot yarattı. Oyunculara serbestlik veriyor. Kısıtlamiyor Ergin. 10 tane üçlük kaçıran adam kaldırıp 11.yi atsa neden attın demez. Her bir oyuncu özgüven kazandi onun sayesinde. Sistemmis suymus buymuş hikaye.
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 07:41:01 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #246 : 04 Mart 2022, 09:56:07 »
Ben De-colo hayrani degilim .... Aldigi para ile verimi de bence uyusmuyor.

Ama eger Bogdan li, sloukas li kadroda olsaydi ... su haliyle bile ove ove bitiremezdik. Sorun takimda kalbur ustu cok basketbolcu olmamasi ve De Colo nun tek basina maci almasi beklenmesi.Ve bu da De-colo nun sucu degil... Ya da Ali Koc un gelip pismis asa su katmasi, aptalca harcamalar yapip Basket subeye bu kadar zarar vermesi de De Colo nun sucu degil.

Arti bu yasta bir oyuncunun sakatliktan cikip hemen 30 sayilik katki vermesi de mumkun degil. Bir kac haftaya bu halinden daha iyi olacaktir. Ama eger takima bir kac adet kalbur ustu oyuncu gelmeyecekse... De Colo nun bu beklentileri karsilamasi mumkun degil... 

Sene sonunda daha dengeli bir kadro kurulmasini ve bu sefer kadro muhedisliginin daha iyi yapilacagini umuyorum.
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #247 : 04 Mart 2022, 11:04:08 »
Ben De-colo hayrani degilim .... Aldigi para ile verimi de bence uyusmuyor.

Ama eger Bogdan li, sloukas li kadroda olsaydi ... su haliyle bile ove ove bitiremezdik. Sorun takimda kalbur ustu cok basketbolcu olmamasi ve De Colo nun tek basina maci almasi beklenmesi.Ve bu da De-colo nun sucu degil... Ya da Ali Koc un gelip pismis asa su katmasi, aptalca harcamalar yapip Basket subeye bu kadar zarar vermesi de De Colo nun sucu degil.

Arti bu yasta bir oyuncunun sakatliktan cikip hemen 30 sayilik katki vermesi de mumkun degil. Bir kac haftaya bu halinden daha iyi olacaktir. Ama eger takima bir kac adet kalbur ustu oyuncu gelmeyecekse... De Colo nun bu beklentileri karsilamasi mumkun degil... 

Sene sonunda daha dengeli bir kadro kurulmasini ve bu sefer kadro muhedisliginin daha iyi yapilacagini umuyorum.
Sorun de colonun 30 sayı atmaması değil, takım savunmada demoralize ediyor... Milano artı Real maçındaki oyun ile Monaco, Kızılyıldız maçı... Booker bile savunmada koşuyordu şimdi ayakları yavaş barthel ve nando her topta tepeden geçiliyor
Futbol takımında mesut ile basketboldaki nando fark göremiyorum
« Son Düzenleme: 04 Mart 2022, 11:06:45 Gönderen: akıllıdeli »

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #248 : 04 Mart 2022, 12:07:03 »
Sakatlığı iyileştiğinde takıma dönüyorum tweetini görüp bu adam topu yer savunma filan aksamaz demiştim, şu ana kadar 3 maçta 3 mağlubiyetle bayağı gümlemiş gözüküyoruz. O konuda özürlerimi bildireyim forum ahalisine. Erken ve fazla gaza gelmişiz. Sistem de psikoloji de alt üst oldu döndüğünden beridir.

Djordjevic'in savunma temelli mantalitesinde ideal guardlardan biri olmaz o kesin gibi. Gider bir hücum takımında çoğu maç 20 sayı 6-7 asist rakamlarını yakalar tabii. Bu olduğunda vay şu adamı tutsa mıydık demek manasız artık. Orda yapar da burda yapamaz.

Kısacası seneye Sasha kalacaksa Nando'nun hele bu seviye maaşlar karşılığı takımda kalması pek mantıklı gözükmüyor.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #249 : 04 Mart 2022, 13:44:49 »
de coloyla obradovic bile bir önceki yıl silip süpürüp ligi 1. bitiren takımın biraz güncellenmiş haliyle yapamadıysa burda sıkıntı biraz da kendisinden kaynaklıyor bence.bir kere maçın en kritik anında bir oyuncu göze hoş gelen paslar atmaya çalışıyorsa ben o oyuncunun ciddiyetinden de şüphe ederim.nando çok büyük oyuncu ama bazen olmayınca olmuyor.geçen sene iyi performans gösterdiği 3 ay var onun dışında maalesef boşa giden bir 3 sezon.ben ilhan abinin maç sayfasında yazdıklarına tamamen katılıyorum.efesin 2018’de yaptığı gibi köklü bir değişiklik şart.bu sezon şu ana kadar çok kötü bir iş yapmamasına rağmen djordjevic bizi hatta herhangi bir euroleague takımını başarıya götürecek kişi mi? benim buna cevabım açıkçası hala hayır.başarıdan kastım da şampiyonluk.ben bütçe düşse bile mevcut euroleague’de iyi,uyumlu ve üçlük atabilen bir kadroyla şampiyon olabileceğimizi düşünüyorum.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #250 : 04 Mart 2022, 15:08:06 »
Bir halt bildiğimden değil sadece yıllardır izliyorum oyunu ve oyuncuları, tavır, tutum ve beden dilinden anlamıştım aşağı yukarı soyunma odasında olup bitenleri. Polemik yaratmamak adına burda dillendirmemiş bir kaç kez ima yolu ile altını çizmiştim. Linkteki videonun 33.00-33.15 süresi arasında söylenenler doğruysa Obradovic'in son senesinde yaşanan durumun nedeni de belli oldu az çok. Gelmeden önce de sevmezdim ama giydiği forma adına her zaman başarılı olmasını istedim. Fakat herif açık açık söylüyor. Ha Uğur Ozan'ın derdi spekülasyon falan yaratmaksa bilemiyorum ama aktardığı bilgi  o yıl hissettiklerimle birebir uyuşuyor. sene sonunda yollar ayrılmalı...

https://www.youtube.com/watch?v=ls7aXFW2WXU

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #251 : 05 Mart 2022, 05:02:23 »
Klasik Türk medyası. Bir oyuncunun en güçsüz anını kollayıp, geçmişe dönük hikayelerle soslayıp, taraftara yem etmek. Bu sezonun yemliği de Nando De Colo oldu. Geldiği günden beri Nando'nun arızalarını biliyorsanız eğer bunu o zaman söyleyecektiniz. Şu an bunların ne bir faydası var ne de bir anlamı. 5 yaşındaki çocuğa sorsanız zaten size hemen hemen benzer şeyler söyleyecektir.

İlhan abinin, ki zaman zaman ters düştüğümüz oluyor, eleştirileri Türk medyasınından binlerce kat daha değerli. Nando 2 şık pas verirken sosyal medyada fav kasmak için orgazm olan adamlar, şimdi aynı oyuncuyu boklayıp, her şeyin nedeni olarak gösteriyorlar. Tutarlı olanlara zerre lafım yok ama ben artık bu dansözlükten sıkıldım.

Nando'yla sezon sonu yolların ayrılacağı biliniyor. Bu tip karalamaların medya üzerinden hangi maksatla yapıldığı da çok açık. Bu ülkede hiçbir kulüp, hiçbir oyuncusuyla delikanlı gibi yollarını ayıramıyor. Fenerbahçe'sinden tut Galatasaray'ına kadar hemen hepsi aynı boku yiyor. Medyadaki kalemşörlerine servis et, boklasınlar, taraftarın gözünden düşsün ve oyuncu gittikten sonra zaten arıza biriydi densin.

Büyük umutlarla aldık, olur sandık ama olmadı diyerek vedalaşmak bu kadar zor olmamalı.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #252 : 05 Mart 2022, 06:56:08 »
Klasik Türk medyası. Bir oyuncunun en güçsüz anını kollayıp, geçmişe dönük hikayelerle soslayıp, taraftara yem etmek. Bu sezonun yemliği de Nando De Colo oldu. Geldiği günden beri Nando'nun arızalarını biliyorsanız eğer bunu o zaman söyleyecektiniz. Şu an bunların ne bir faydası var ne de bir anlamı. 5 yaşındaki çocuğa sorsanız zaten size hemen hemen benzer şeyler söyleyecektir.

İlhan abinin, ki zaman zaman ters düştüğümüz oluyor, eleştirileri Türk medyasınından binlerce kat daha değerli. Nando 2 şık pas verirken sosyal medyada fav kasmak için orgazm olan adamlar, şimdi aynı oyuncuyu boklayıp, her şeyin nedeni olarak gösteriyorlar. Tutarlı olanlara zerre lafım yok ama ben artık bu dansözlükten sıkıldım.

Nando'yla sezon sonu yolların ayrılacağı biliniyor. Bu tip karalamaların medya üzerinden hangi maksatla yapıldığı da çok açık. Bu ülkede hiçbir kulüp, hiçbir oyuncusuyla delikanlı gibi yollarını ayıramıyor. Fenerbahçe'sinden tut Galatasaray'ına kadar hemen hepsi aynı boku yiyor. Medyadaki kalemşörlerine servis et, boklasınlar, taraftarın gözünden düşsün ve oyuncu gittikten sonra zaten arıza biriydi densin.

Büyük umutlarla aldık, olur sandık ama olmadı diyerek vedalaşmak bu kadar zor olmamalı.

giden adam ya haindir, yolda dönmüştür, ya mum gibi sönmüştür ya da takımı sabote ediyordur. bkz Udoh, Wanamaker, daha niceleri.. Bir Datome hakkında kötü konuşulmadı bir de Bogdan. Futbolda bile hatırlamıyorum..

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #253 : 05 Mart 2022, 12:56:52 »
Ben de şu dönemde Nando'nun biraz insafsızca eleştirildiğini düşünüyorum. Sakatlanıncaya kadar en değerli oyuncularımızın (Vesely ile) başında geliyordu.  En büyük şanssızlığı sakatlıktan çıkar çıkmaz Henry'nin sakatlığı ile büyük bir sorumluluk yüklenmesi. Son haftalarda hemen hemen herkesin dilinde son maçlarda alınan parlak sonuçlar ve takım olgusunun Nando döndükten sonra kaybolacağı yönündeydi. Maalesef Henry'nin olmamasına ilave olarak maç ritmini kaybetmiş Nando ve Barthel'in o alışılagelen savunma direncimizi düşürmesi pusuda bekleyenler için uygun ortamı oluşturdu.

Tamam, Nando eski Nando değil. Bundan sonra da olmayacak. Ama elinizde Nando gibi birisi varsa o zaman da ondan alabileceğiniz en iyi katkıyı almaya bakmalısınız.  Yukarılarda da denildiği gibi büyük ihtimal bu yıl kendisi ile son senemiz olacak. En azından daha aklı selim karar ve eleştirilerle son senesini daha güzel anılarla hatırlayacağımız şekilde yönetip öyle sonlandıralım.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #254 : 05 Mart 2022, 16:19:42 »

Medyadan bağımsız olarak bu türden bir hissiyatımın mevcut bulunduğunu belirttim. Ha Ozan Uğur'un altını çizdiğin taraklarda bezi var mıdır yok mudur bilemem, keza senin kadar vakıf değilim işin medya kısmına. Vardır yoktur, bunlardan bağımsız olarak pek haz ettiğim bir tip değil zaten, politik doğruculuk adına işine gelene kaka deyip işine gelmeyene göz yummayı iyi biliyorlar o ve çalıştığı dergi...