Gönderen Konu: Nando De Colo  (Okunma sayısı 50149 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Nando De Colo
« Yanıtla #255 : 05 Mart 2022, 16:23:55 »
Ben de şu dönemde Nando'nun biraz insafsızca eleştirildiğini düşünüyorum. Sakatlanıncaya kadar en değerli oyuncularımızın (Vesely ile) başında geliyordu.  En büyük şanssızlığı sakatlıktan çıkar çıkmaz Henry'nin sakatlığı ile büyük bir sorumluluk yüklenmesi. Son haftalarda hemen hemen herkesin dilinde son maçlarda alınan parlak sonuçlar ve takım olgusunun Nando döndükten sonra kaybolacağı yönündeydi. Maalesef Henry'nin olmamasına ilave olarak maç ritmini kaybetmiş Nando ve Barthel'in o alışılagelen savunma direncimizi düşürmesi pusuda bekleyenler için uygun ortamı oluşturdu.

Tamam, Nando eski Nando değil. Bundan sonra da olmayacak. Ama elinizde Nando gibi birisi varsa o zaman da ondan alabileceğiniz en iyi katkıyı almaya bakmalısınız.  Yukarılarda da denildiği gibi büyük ihtimal bu yıl kendisi ile son senemiz olacak. En azından daha aklı selim karar ve eleştirilerle son senesini daha güzel anılarla hatırlayacağımız şekilde yönetip öyle sonlandıralım.

Mevzunun iki boyutu var bence. İlki hazretin egosu. CSKA'da da egosu kuvvetli diğer oyuncularla birlikte soyunma odasında problem yaratmış diye duydum. Ha yönetilebilir miydi? yöneten yönetti, o sezon içerisinde şampiyon oldu CSKA ki bu da işin diğer boyutu. Ondan maksimum katkıyı alabileceğimiz bir takım kimyasını oluşturamadık. Sağlam sopa yedi maçlarda, kollayamadık, dinlendiremedik...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #256 : 06 Mart 2022, 01:16:47 »
Medyadan bağımsız olarak bu türden bir hissiyatımın mevcut bulunduğunu belirttim. Ha Ozan Uğur'un altını çizdiğin taraklarda bezi var mıdır yok mudur bilemem, keza senin kadar vakıf değilim işin medya kısmına. Vardır yoktur, bunlardan bağımsız olarak pek haz ettiğim bir tip değil zaten, politik doğruculuk adına işine gelene kaka deyip işine gelmeyene göz yummayı iyi biliyorlar o ve çalıştığı dergi...

Ertan abi, ben zaten sana değil medyaya söyledim lafımı. Aynı insanlar, aynı tarz bir algı operasyonunu (senin de çok sevdiğin) Kostas Sloukas için yaptılar. Dün gibi aklımda, Sloukas'ın ego yaptığı ve Nando'yu istemediği tadında bir algı yarattılar. O dönemde de Sloukas'a demediğini bırakmıyordu insanlar. Ayhan abinin yukarıdaki teneke denklemi aslında tam buna işaret eden bir durum ve katılıyorum kendisine sonuna kadar.

Şimdi bu insanlara sormak lazım, arıza olan kimdi? Sloukas ise eğer Nando'nun ne suçu var? Yok eğer Nando ise Sloukas'ın ne günahı vardı?

Bu ülkede genel olarak yabancılar gelip geçicidir, kalıcı olanı pek yoktur. Yabancıya yol gözüktüyse vurabildikleri kadar acımasız vuruyorlar. Bir tane yerli oyuncu için benzer hikayeler duyamazsınız medyada. Çünkü onlar hep bu ülkede ve bu insanların da onlara hep ihtiyacı var. Bizim medyamız bu yüzden iki yüzlü ve bu yüzden güven vermiyor.

Size yakın geçmişten bir not düşeyim. Fenerbahçe'nin BGL maçına gitmiştim, Metro Enerji'de oynanıyor. Salonu bilenler daha iyi anlayacaktır. Basın tribünü zaten potanın arkasında, onun arkasında da salona giriş yeri var. Markel Starks'ın takıma yeni geldiği günler. Arkamda 2-3 kişi konuşuyor. Biri, ''Bu amına kodumun Starks'ına para vereceklerine şurdan bir guardı alsalardı takıma.'' diyerek goygoy yapıyor. Arkamı döndüm, tanıdık bir yüz, bir oyuncu. İsim vermeyeyim, çoğu kişi anlar o oyuncuyu. Starks transferine anlam veremeyenlerden biriyim. Muhtemelen ya tutarsa diye yapıldı. Ama bu adam ağzıyla kuş tutsa daha baştan zaten üstü çizilmiş. Uzun lafın kısası, Fenerbahçe'de sorun sadece Nando dersek eğer kendimizi kandırmış oluruz.
« Son Düzenleme: 06 Mart 2022, 01:20:51 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #257 : 06 Mart 2022, 01:41:36 »
Ertan abi, ben zaten sana değil medyaya söyledim lafımı. Aynı insanlar, aynı tarz bir algı operasyonunu (senin de çok sevdiğin) Kostas Sloukas için yaptılar. Dün gibi aklımda, Sloukas'ın ego yaptığı ve Nando'yu istemediği tadında bir algı yarattılar. O dönemde de Sloukas'a demediğini bırakmıyordu insanlar. Ayhan abinin yukarıdaki teneke denklemi aslında tam buna işaret eden bir durum ve katılıyorum kendisine sonuna kadar.

Şimdi bu insanlara sormak lazım, arıza olan kimdi? Sloukas ise eğer Nando'nun ne suçu var? Yok eğer Nando ise Sloukas'ın ne günahı vardı?

Bu ülkede genel olarak yabancılar gelip geçicidir, kalıcı olanı pek yoktur. Yabancıya yol gözüktüyse vurabildikleri kadar acımasız vuruyorlar. Bir tane yerli oyuncu için benzer hikayeler duyamazsınız medyada. Çünkü onlar hep bu ülkede ve bu insanların da onlara hep ihtiyacı var. Bizim medyamız bu yüzden iki yüzlü ve bu yüzden güven vermiyor.

Size yakın geçmişten bir not düşeyim. Fenerbahçe'nin BGL maçına gitmiştim, Metro Enerji'de oynanıyor. Salonu bilenler daha iyi anlayacaktır. Basın tribünü zaten potanın arkasında, onun arkasında da salona giriş yeri var. Markel Starks'ın takıma yeni geldiği günler. Arkamda 2-3 kişi konuşuyor. Biri, ''Bu amına kodumun Starks'ına para vereceklerine şurdan bir guardı alsalardı takıma.'' diyerek goygoy yapıyor. Arkamı döndüm, tanıdık bir yüz, bir oyuncu. İsim vermeyeyim, çoğu kişi anlar o oyuncuyu. Starks transferine anlam veremeyenlerden biriyim. Muhtemelen ya tutarsa diye yapıldı. Ama bu adam ağzıyla kuş tutsa daha baştan zaten üstü çizilmiş. Uzun lafın kısası, Fenerbahçe'de sorun sadece Nando dersek eğer kendimizi kandırmış oluruz.

Eski oyunculardan önde oturur kongre üyesi sanırım.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #258 : 06 Mart 2022, 16:58:46 »

Eyvallah birader, yalan yok ben sizin kadar vakıf değilim işin o tarafına...

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #259 : 28 Mart 2022, 15:51:15 »
Fenerbahçe Beko’nun 23 Mart Çarşamba günü Vitoria-Gasteiz’de oynadığı Bitci Baskonia karşılaşmasında  sakatlanan Fransız oyuncumuz Nando De Colo’nun Acıbadem Kadıköy Hastanesi’nde çekilen MR’ında sol baldırda kas yaralanması saptanmıştır.

Nando De Colo’nun durumu üç haftalık tedavi sürecinin ardından tekrar değerlendirilecektir.

Çevrimdışı bothersome man

• Üye
« Yanıtla #260 : 28 Mart 2022, 16:40:28 »
Sezonu kapadı büyük ihtimal, Fenerbahçe kariyerinin de sona erdiğini düşünüyorum. Zaten Monaco haberleri vardı yakın zamanda.
İyi olan değil, TAKIM olan kazanır.

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #261 : 28 Mart 2022, 17:28:34 »
İlk kez bir oyuncu için bunu yazıyorum kabak tadı verdi artık sakatlıkları

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #262 : 29 Mart 2022, 14:39:45 »
Fenerde olmayacağını anladı seneye hazırlıyo kendini belli oldu bu maç.

bi tek monaco maçında oynayıp en ufak şeyde sakatım demesinden belli.

sakatlığa bakarmısınız. açıklamadan bile ben oynamak istemiyorum diye yazıyor nerdeyse. millet sakatlıktan çıktı diyor ama asıl bu adam sezonun en zor periyotunda elinden sakatlanıp dinlendi. alt grup kas sakatlığı yaşamayan oyuncu için bu tip sakatlık bu kaslar için fırsattır. en yogun zamanda 1 ay dinlendi.

diğerleri 37 38 dk oynayıp ölüyodu beyimizde zorlanma varmışmış.
« Son Düzenleme: 29 Mart 2022, 14:41:35 Gönderen: oddrech »

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #263 : 13 Haziran 2022, 10:53:27 »
Bak güzel kardeşim bu akşam no-look,alley oop ve arkandan denediğin paslar falan varya sakın deneme bunları, azıcıkta el göster rakibe.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #264 : 13 Haziran 2022, 11:05:17 »
ilkkan senin veselyle sırt sırta verip de s*kemeyeceğin adam yok ben öyle düşünüyorum
« Son Düzenleme: 13 Haziran 2022, 11:05:36 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #265 : 13 Haziran 2022, 12:19:45 »
ilkkan senin veselyle sırt sırta verip de s*kemeyeceğin adam yok ben öyle düşünüyorum
Ağzımdaki çayı püskürttüm. Çok kaliteli yorum olmuş. Elinize sağlık 😄

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #266 : 13 Haziran 2022, 22:51:37 »
Star nedir gösterdi.Aynı HJasi gibi şampiyonlukta pay sahiplerinden.Yolun açık olsun.Güzel atılacaksın.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #267 : 13 Haziran 2022, 22:53:05 »
Yolun açık olsun.
Güzel bitti hikaye.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı kalimantan96

• Üye
  • Yer: Cenevre
    • utkueroglu
« Yanıtla #268 : 14 Haziran 2022, 18:57:38 »
Son macta, skor 50-51'ken (biz ondeyken) pota altindan topu cikarirken Larkin'e caprtirip cok kolay bir sayi bulmasi maci tamamen kirdi, ordan sonra Efes geri gelemedi. Cok klas bir oyuncu, umarim 1 sene daha kalir.

Çevrimdışı ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #269 : 14 Haziran 2022, 19:17:04 »
İnşallah 1 sene daha kalır. 20 - 25 dakika aralığında gayet iyi katkı verir.