Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007596 defa)

0 Üye ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1245 : 21 Mayıs 2019, 21:15:44 »
Higgins bana hayâl geliyor. Efes ve Barca hayvan gibi teklif sunuyor, CSKA kalması için bastırıyor vs derken adam bize gelmez.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1246 : 21 Mayıs 2019, 21:26:50 »
Kontratı bitmiş bi higgins e avrupada tüm ağır abiler talip olur belki nba talipleri de olur. Ama biraz menejer oyunları da olur muhakkkak daha çok para koparmak için. Cska nın hem de colo hem higgins i kaybetmeyi göze alacagını sannıyorum bi şekilde tutarlar bence...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #1247 : 21 Mayıs 2019, 21:30:36 »
Efes Higgins yapmayı başarabilirse James Anderson ile devam etmez, bu şartlarda 2,5 numara için ideal bence.

Ama NBA yapar herhâlde. Nunnaly'nin NBA yaptığı bir dünyâda Higgins'e bir kamyon teklif gelmesi lâzım.
« Son Düzenleme: 21 Mayıs 2019, 21:32:11 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1248 : 21 Mayıs 2019, 21:51:46 »
higgins cska da kalır avrupa da kalacaksa ona cska dan daha fazla para verecek bir yer yok menajer oyunu gibi biraz ama değilse ve efese giderse ağır eleştiririm şubeyi

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #1249 : 21 Mayıs 2019, 22:42:57 »
Sloukasın menejeri sözleşme yenileme için kapıyı 2milyon $dan açmış, nerdeyse %100 zam talep etmiş. Sloukasa 2milyon gömersek elit bi kısa beklentimiz yine rafa kalkar sanırım.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1250 : 21 Mayıs 2019, 23:26:39 »
* Ekmeği yenmiş, doymuş oyunculardan ne kadar fayda alırız?

* Zalgiris'in bize nasıl kök söktürdüğünü gördük. Bizim yerimize Zalgiris Efes'le oynasaydı çok daha fazla zorlardı.
Bu sene Ennis yerine Westermann, Green yerine Walkup, Lovern yerine Davies bizde olsa durum nasıl olurdu?
Tamam sakatlıklar bizi bozdu, ama bu Ennis'in pahalı ve  bence hatalı transfer olduğunu değiştirmiyor. Geçen sene Real kısaları bizi harcadı, geçen seneden iki guard kaybettik (Wana, Nunnaly), ama tek transferle sezona başladık.

* Biraz aç oyuncu almak lazım, bize gelmek için kapımızda yatan oyuncu almak lazım. Teo'yu Ağustos'a kadar bekleyeceğiz vs. Teo CSKA'ya ne vermiş ki bu saatten sonra bize ne verecek?

* Antep'teki Higgins benzeri oyuncu şu an yok mu? Üç senedir bu tip görece ufak takımdan ve uygun aldığımız tek oyuncu Nunnaly ve bence gayet başarılıydı maliyetine göre. 

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #1251 : 22 Mayıs 2019, 00:13:17 »
Larkin'i Türkiye Kupası finalinde kadroya almamıştı Ergin ama son 1 ayki performansını hayranlıkla izledim.Avrupa'nın en iyi oyuncusu mudur bilemem ama en formda oyuncusu olduğu aşikar.Keşke bizde olsa.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #1252 : 22 Mayıs 2019, 00:20:49 »
Yılbaşına kadar arası bozuktu larkinle parkedeki ruh hali donukluğu formu takımı sahiplenmeyişi rolünü bulamaması ciddi sorundu. Hatta yılbaşı gibi larkinden çıkıp teo yu almayı düşündüler, bi sürü dedikodu da çıkmıştı zaten o dönem. Ama düşündükleri gercekleşmedi. Sonra da olan oldu larkinin içindeki  canavar uyandı ve avrupanın en tehlikeli en skorer kısasına dönüştü , efes adına yasadıkları rüyanın kahramanı oldu...

Yaşı potansiyeli form durumundan ötürü gözlerin üzerinde olması nedeniyle bence tekrar nba deneyecektir bu yaz...
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 00:22:52 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1253 : 22 Mayıs 2019, 00:23:34 »
Efes Higgins yapmayı başarabilirse James Anderson ile devam etmez, bu şartlarda 2,5 numara için ideal bence.

Ama NBA yapar herhâlde. Nunnaly'nin NBA yaptığı bir dünyâda Higgins'e bir kamyon teklif gelmesi lâzım.

Anderson bize attıgı kazıktan sonra Obradovıc hayatta onu almaz takıma
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #1254 : 22 Mayıs 2019, 01:10:46 »
Enisin sozlesmesi 1+1 mi? Lovern 2 senelik sozlesme yapmadi mi?
Erick ile bir sene oldu onu biliyorum.
« Son Düzenleme: 22 Mayıs 2019, 01:11:11 Gönderen: fundamental »

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1255 : 22 Mayıs 2019, 01:59:27 »
ben olaya bütçe açısından bakıyorum. bu doğrultuda hem ucuz hem gayet güzel katkı verebilecek adamları bulabilmek mümkün.

misal gaziantep'ten cory higgins var. orada 300-400'e oynuyordur; rahatlıkla 500-600'e bağlarız. banvit'teki moerman 3-4 oynuyor, takıma uyar mı bilmem ama fena adam değil. sonracığıma uşak'ta atletik 4,5 khem birch diye bi adam var, kaçırmayalım yoksa burnumuzun dibinden gelip kaparlar . başka bir 3-4 olarak daçka'da will clyburn var, feci potaya gidiyor. 2/3 dersen micov var, cincon'da parasını alamadan oynuyor garibim. bir başkası tofaş'ta oynayan vasilije micic var; obra'ya koşa koşa gelir........... anladınız siz onu!

şimdi ben (karakter sorunsalı vetosu hakkını saklı tutarak) mc kissic, landesberg, michael eric, assem marei desem "gözlerim kanadı aq!" diyecek arkadaşlara peşinen sesleniyorum: peki ben vizyonsuzum, saydığım bu 4 isim olmasın. peki yukarıda saydıklarım da mı olmasın? ha, diyebilirsiniz ki "yukarıda saydıklarının bugünki seviyelerine ulaşacağını nereden biliyordun, müneccim ziti mi yedin?", derim ki bilmiyordum. ama en azından işi bilmek olanların kim olduklarını biliyorum. buradaki esas eleştirim de zaten scouting sistemimize. avrupanın reputasyon ve bütçe bakımından en önde gelen 2-3 kulübünden biri olarak burnumuzun dibinden bu kadar adamı kaçırmak normal mi sizce? hepi topu bobby'miz dışında (wanna'yı saymıyorum, aleniydi. yaramadı da zaten) türkiye'den tek bir keşif hikayemiz yok.

alabiliyorsak alalım davies'i, teo'yu, (bugünki) higgins'i hatta pelicans da oynayan antony davis var onu da alalım; kimsenin bir itirazı olmaz, itina ile yalarız lakin bütçe de ortada. 1,5/2,5M scalasında para alan bu kadar çok oyuncumuz varken ya radikal bir karar alıp takımı boşaltarak kaynak yaratıcaz ya da aklıma gelen oyuncular gibi ucuz ama fayda sağlayabilecek hikayeler yaratacağız. illa türkiye'den olmasına da gerek yok. misal adriyatik'e de bakabiliriz; kaliniç gibi bir hikaye de uyar. ama çok rica edicem, yeni hikayemiz nba'de çaptan düşmüş jason "the avarel" thompson, tyler "the sloukas'ın vasat kopyası" ennis ya da brad" the gözü dışarıda" wannamaker olmasın

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1256 : 22 Mayıs 2019, 07:49:24 »
Yazıldığına göre Real, Davies için 1,5 verecekmiş yıllık ve 2 M alan Ayon u gönderiyorlar. Oldukça mantıklı bir transfer. Belki bizimde duygusal olmaktan çıkıp böyle hamlelerle kadroda değişiklikler yapıp şişen bütçeyi düşürmemiz mantıklı olabilir.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1257 : 22 Mayıs 2019, 09:21:46 »
Davies için minimum 2 milyon da bonservis vereceklerdir

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #1258 : 22 Mayıs 2019, 11:03:30 »
şimdi ben (karakter sorunsalı vetosu hakkını saklı tutarak) mc kissic, landesberg, michael eric, assem marei desem "gözlerim kanadı aq!" diyecek arkadaşlara peşinen sesleniyorum:
Landesberg dışında katılıyorum, şahsiyetsiz bir karakter.
Bunlara Jekiri eklenir, bence bu sene Eurolig seviyesinde performans gösterdi, iyi oyun görüşü var.
Bunların dışında Osiris Eldridge benim favori oyuncularımdan.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #1259 : 22 Mayıs 2019, 11:22:42 »
Sloukas'ın yanına lider extra değerli SG/PG (Larkin stili NBA shooter-penetrator)
Sloukas gider ise yerine çok iyi bir Avrupalı PG (Calathes?)
Sinan'ın yerine ligde 10-15' oynayacak yerli PG
Egehan'a daha fazla süre
Melih-Guduric-Kalinic-Datome OK
Ahmet-Melli-Vesely OK
Tarık'a daha fazla süre
Bobby'i Türk değil rotasyon-US oynat (ağırlıkla EL)
Çok çok iyi bir US Center (5)
İyi bir US PF (4)
İsmail Karabilen, Ergi, Ekrem ve David Mutaf A takım
Joffrey, Tyler, Green, Barış yolla

Bunlar benim görüşüm...

Ama Obra reyis bunların hiçbirini yapmaz. Dişliye çark ister, 20' oynayıp 10-12 sayı atacak 6-7 oyuncu ile diğer 3-5' yan oyuncu kullanır.