Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007401 defa)

Samet_GFB, iloturo, Tom Hanks, Ertan Ürkmez ve 123 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1335 : 29 Mayıs 2019, 01:22:38 »
Ne Teo'su ne Higgins'i yahu?? Geçmiş transfer sezonlarindan hiç mi ders almadi bu taraftar? Ne Teo'ya ne de Higginse verecek paramiz var. Ekonomik olarak küçülmeye gidersek hiç şaşirmam. Yine ABDde elden ayaktan düşmüş bir umutsuz vaka kısa dışında takviye olmaz ama takım korunur Sloukas dahil tabi bunun için şartlari ciddi zorlayacağız
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 01:25:11 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1336 : 29 Mayıs 2019, 01:23:25 »
Önemli olan nokta yapacamız yerli takviyeleri olacak kesinlikle yabancilardan yana sıkıntimiz yok. Sakatliklar olmasaydi 2. EL kupasi gelmişti
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 01:24:41 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1337 : 29 Mayıs 2019, 01:24:02 »
@ fundamental

Hocam Higgins'i alabileceğimiz bir paramız yok.
Adam bütçesi bizim yarımız olduğu yalanıyla sükse yapan Efes'in yıllık 2 milyon € teklifini kabul etmemiş.
Muhtemelen Barca'ya gidecek ya da Cska'dan çok sağlam kontrat alacak.

Ekpe konusunda transferinin konuşulduğu duydum.
Melli kalırsa(bence gitme ihtimali yüksek), Vesely, Ekpe ve Ahmet ile 3 yıllık sözleşme yenilenmişken 5.uzun alınmaz bence. :(

2 numara için Galatasaray'dan Harrison'la anlaştığımız söyleniyordu 2 ay önce.
Hatta kendisiyle yıllık 350 bin $ anlaşıldı diyen arkadaşım oyununu tanımlarken Gadalak'ın savunma yapabileni demişti.
Ülker Arena'daki maçta izlediğim Harrison bizim kalibremizdeymiş gibi gelmedi bana.
Belki bir maçlık kötü performanstır ama ben beğemedim.

Kostas kalırsa ben memnun olurum ama o yoksa elde ne var ne yok Teo'ya basıp almak lazım.
Ha keza Ekpe içinde aynı düşüncedeyim.
Pota altında Joffrey'e verdiğimiz söylenen 1.5 milyon $ biraz zorlayıp Ekpe'ye bağlayabilirsek büyük iş başarmış oluruz.
Lakin Ekpe'nin bize son dakika golü atmayı sevdiği için bizden çok daha fazlasını verebilecek olan Cska'ya falan gidebileceğinden korkmuyor değilim.

abi higgins muhtemelen barça olacak gibi duruyor zaten. aslında temel mantığım hoca melihe daha çok süre vermeyecekse 2 numara şöyle kendi oyunun yaratan delici biri almak. (sanki ben alıyorum)

yedek 5 için de sakatlıklardan çok çektik diye yazdım yoksa melli kalırsa veysel ekpe melli kalinic 3-5dk ahmet 4-5 rotasyonu yaparlar.

abi teo,ekpe şampiyonluk için yetmeyebilir gibi geliyor nedense.

mesela barça şöyle bir kadro kursa, singleton kalacak gibi gözükmüyor ama

Sloukas-Pangos
De Colo-Ribas-Kuriç
Hanga-Abrines
Singleton-Claver
Tomiç-Davies

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1338 : 29 Mayıs 2019, 10:05:30 »
Ne Teo'su ne Higgins'i yahu?? Geçmiş transfer sezonlarindan hiç mi ders almadi bu taraftar? Ne Teo'ya ne de Higginse verecek paramiz var. Ekonomik olarak küçülmeye gidersek hiç şaşirmam. Yine ABDde elden ayaktan düşmüş bir umutsuz vaka kısa dışında takviye olmaz ama takım korunur Sloukas dahil tabi bunun için şartlari ciddi zorlayacağız

Teo'ya vereceğimiz para Kostas'a vereceğimiz paraya denk.
1-2 hafta önce Teo için Virtus Bologna 2 yıl 2 milyon euro teklifi var deniliyordu.
Yani gidipte 33 yaşına gidecek Teo'ya kimse 3-3,5 milyon euro vermez(ki bu adam neredeyse 1 yıldır maç yapmıyor, 5 aydır takımla antrenman yapmıyor).
Ekpe içinde Joffrey'e verdiğimiz parayı verebiliriz(Joffrey ilk geldiğinde 1.5 m $ diyorlardı).
Sonrasında Sinan'a verdiği emekler için teşekkür edip 850 k $, Barış 200 k $ kontratlarından çıkıp, Banvit'ten Şehmuz gibi potansiyelli oyunculara yönelebiliriz. Barış yerine de eski oyuncumuz Berkay.
Higgins ya da De Colo'yu getiremeyeceğimiz zaten açık o yüzden kendi Higgins'i mizi kendimiz bulmalıyız.
Amerika'da bir dünya potansiyelli adam var.
Mr.G bağlantılarını kullanıp böyle bir ismi bize kazandırabilir pekala.
Tam olarak aldıkarı paraları bilmemekle birlikte bu değişikliklerle bütçeyi pek aşıyormuşuz gibi gelmedi bana.
...

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1339 : 29 Mayıs 2019, 10:13:20 »
@fundamental

Teo, Ekpe yanına kendi şutunu yaratabilen, az öncede yazdığım gibi potansiyelli bir 2 numara bulmamız şart zaten.
Ben bu sene sakatlıklar olmasa hala şampiyon olabilirdik diye düşünüyorum.
Sağlıklı kalabildiğimizi farz edersek bunun üstüne 2 birinci sınıf (ki bu iki adam el'de pozisyonlarının en iyi oyuncuları olan adamlardı), 1 tane de potansiyelli oyuncu ekliyoruz.
Rakiplerin ne yaptıklarını da görmek lazım ama hali hazırda pek çok dişlisi oturmuş bir kadro üstüne 3 oyuncu ile aynı seviyeleri zorlamak bana olası geliyor.
...

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1341 : 29 Mayıs 2019, 14:34:18 »
berkan iyi oyuncu...isterim...

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #1342 : 29 Mayıs 2019, 14:43:14 »
@fundamental

Teo, Ekpe yanına kendi şutunu yaratabilen, az öncede yazdığım gibi potansiyelli bir 2 numara bulmamız şart zaten.
Ben bu sene sakatlıklar olmasa hala şampiyon olabilirdik diye düşünüyorum.
Sağlıklı kalabildiğimizi farz edersek bunun üstüne 2 birinci sınıf (ki bu iki adam el'de pozisyonlarının en iyi oyuncuları olan adamlardı), 1 tane de potansiyelli oyuncu ekliyoruz.
Rakiplerin ne yaptıklarını da görmek lazım ama hali hazırda pek çok dişlisi oturmuş bir kadro üstüne 3 oyuncu ile aynı seviyeleri zorlamak bana olası geliyor.

abi tamamıyla aynı fikirdeyim seninle. yazdıklarımı da seninkinden farklı olarak düşünmedim. geçen senenin üstüne kimi eklediysek sakatlandı bu sene. o sebeple bi ölçüt taşımıyor aslında f4teki performansımız ama senin de bahsettiğin gibi değişimi olabilecek oyuncular bu sene beklediğimiz katkıyı alamadıklarımız.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1343 : 29 Mayıs 2019, 15:05:26 »
kısa savunmamiz rezalet hepsi sağlıklı olsa bile ayakları ağır jofrey doğru dürüst savunma yapmadı koca sezon hep adamını kaçırdı

sloukas Green dixon melih Vs bunlarda zaten her perdeye takılıyor, bu kadro ne real ne cska ile baş edebilir 10 maçta 2 3 tane anca alabiliriz

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1344 : 29 Mayıs 2019, 16:44:50 »
lavergne'ün garanti sözleşmesi vardı, nasıl çıkılacak.?

Çevrimdışı Bülent

• Üye
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1345 : 29 Mayıs 2019, 17:08:30 »
Ben 1+1 yıl diye hatırlıyordum ama haberlere baktım da 2 yıllık anlaşılmış ve opsiyondan bahsedilmemiş.
Joffrey ile alakalı çıkan haberlere bakılırsa seneye takımda kalması mucize olur(benim duyduğum iş ahlakıyla alakalı sıkıntıyken diğeri ise kabul edilemez bambaşka bir mevzu).
...

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1346 : 29 Mayıs 2019, 17:11:30 »
Berkan ve yiğiti alıp. Barışı komple egehanı 2 yıllık kiralık verelim tofaşa üstüne bir miktar da parayla bu iş olur bence. Banvitten de tolga şehmus rıdvan 3 lüsüne bakılabilir. Ligde bu arkadaşlarla oynayıp çoğunlukla euroleague de rahatlamak lazım.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #1347 : 29 Mayıs 2019, 17:19:56 »
bence de artık ucuz ve genc (gelecek vadeden) yerlileri alıp, turkiye liginde yabancılaır mumkun oldugu kadar dinlendirmeliyiz..

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1348 : 29 Mayıs 2019, 21:34:35 »
Trendbaskete göre sloukas ile 2yıllık yeni sözleşme için anlaşılmış. Yaklaşık 1.8milyon € alacakmış.( sanırım eski kontratı bonuslarla beraber 1.2milyon civarıdı) Bu durumda ennis gibi düşük profilli yardımcı bi guard alınır muhtemelen. Ama 1ektra kısa daha ekleriz bence rotasyona skorer bi guard. İsmi gecen de hepimiizin bildiği harrison olur belki de.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 21:37:34 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1349 : 29 Mayıs 2019, 21:48:58 »
Şuanda şöyle bi kadroya dogru gidiyo gibiyiz:

Sloukas-Dixon-xxx
Guduric-Melih-xxx(Harrison?)
Datome-Kalinic-Biberovic-Egehan
Melli???(nba çıkış hakkı var)-Kalinic-xxx(Berkan?)
Vesely-Ahmet-Joffrey??(sözleşmesi 2 yıllık)

Ayrıca sinan ile +1opsiyon hakkımız var ama yüksek bi maaşı var devam edilir mi bilinmez.

Gençlerden egehan ergi ve ekrem var. Belki içlerinden kiraya gidenler olur.

Minchevin de kontratı devam ediyo ama o da muhtemelen yine bi yerlere kiralanır.

Melli nba yapmazsa devam eder.

Joffrey in garanti kontratı var maaşı da oldukça yüklü. Kontratından çıkabilir miyiz çıkmak ister miyiz ya da bi şans daha verir miyiz heralde onun durumu da haziran ayı içinde netleşir.
« Son Düzenleme: 29 Mayıs 2019, 22:04:21 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...