Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007014 defa)

MotorCade, Ertan Ürkmez ve 110 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1530 : 13 Haziran 2019, 22:57:53 »
Başı sağolsun çok üzüldük Sloukas için ama topu 20 sn elinde tutup son saniyelerde bombayı birine çok bırakır oldu son zamanlar. 1.8 m € lik oynamıyor bana göre. Istediği yere gitsin . Guduric ten de birşey olmaz yol ver gitsin burası yetiştirme kampı değil. Uşak belediye ye attığı 20 25 sayı değil bugün atacağı şutlar f4 te atacağı şutlar önemliydi ama yapamıyor‚ yapacak mental seviyesi de yok

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1531 : 13 Haziran 2019, 23:03:58 »
Şu sezon sonunda şampiyon olsak da olmasak da sağlam bir temizlik yapmak lazım. 5yıldır yaşatılan şeyleri hayatım boyunca unutmayacağım ama artık yolun değişme vakti geldi. Sakatlıklar tabi ki etkiledi ama her şeyi ona bağlamak euroleague 1. Bitirdik diye kendini avutmak baya hatalı karar olur.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1532 : 13 Haziran 2019, 23:15:44 »
De Colo-Teodosic-Delaney-Serrod gibi isimlerden 2 tanesini alacaksın Guduric’in olmasını bekleyene kadar Biberovic’e şans vereceksin zaten Bobby de var süre alacak kur 1-2 numara rotasyonunu bunlardan elindeki gereksiz oyunculardan kurtul.
Zaten bu sene bu oyuncuların 2 tanesini getıremezsen geçmiş olsun seneye de dizimize vururuz harcadığın bütçe de heba olur sonra da ortalığı karıştırmak isteyen boş beleşlerin diline düşersin.
Kendi adıma biz eğer en yüksek 4-5 bütçeli takımdan biriysek koçumuz da Obradovic gibi asla 2. olmakla yetinmeyecek biriyse Sloulas’ın lider olmasını, Guduric’in Bogdanovic olmasını beklemek istemiyorum.
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1533 : 13 Haziran 2019, 23:21:35 »
Koçun istediği kadro kurulmayacaksa, istediği adamlar alınmayacaksa göndersinler adamı bütçeyi de çeksinler 3-4 milyon dolar cıvarına hatta isterlerse kapatsınlar zerre umrumda olmaz.
Bir kaç mılyon euro için cimrilik yapmasınlar. Okyanusu geçip derede boğuluyoruz resmen

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1534 : 14 Haziran 2019, 00:02:35 »
Önce bir şu sağlık ekibi ve sakatlananın geri dönmeme konusunu çözsünler seneye. Sonra da kısa sorununu bu kadar kötü kısalarla bir tek obradovic şu takıma şunu oynatsbilir herhalde

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #1535 : 14 Haziran 2019, 00:07:10 »
Delaley Dixon Berk
Wanamaker Harrison(Green) Melih
Kalinic Datome Tarık
Melli Clark Berkan
Udoh Vesely Ahmet

Uyar mı böyle bişey :) bütçede artış dahi yapılmasa kurulur bu takım

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #1536 : 14 Haziran 2019, 00:14:46 »
Delaley Dixon Berk
Kalinic Datome Tarık
Melli Clark Berkan
Udoh Vesely Ahmet

Uyar hatta Clark olmadan bile uyar. Kısalarımız çok kolay geçiliyor. Hem savunmacı kısa hem de net çember savunucusu bize ilaç olur.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1537 : 14 Haziran 2019, 01:10:45 »
İnsanların normal sezon performansını küçümsemesini, final four a kalınan seneye çöp demesini anlayamıyorum. Daha önce de yazdım yine yazıyorum. De colo nun gördüğü şampiyonluk sayısı 2 Teodosiç in 1, bunlardan birisi de Berlin, hakemlerle bizden çaldıkları sene. Basketbol takım kimyası işi, kimyayı uydurup alabiliyorsan bu isimleri ne ala. Ama bu kafa yarın birgün şampiyonlukla sona ermeyen bir final four dan sonra de colo yu da şutlayalım, teodosiç i de teşekkür edip gönderelim der. Nerelerden nereye gelindi, el insaf ya! Bırakın karlı dağları biz yarattık kafasıyla Kaf dağından bakmayı...

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1538 : 14 Haziran 2019, 01:24:36 »
Bir önceki yıl normal sezonda İstanbul da kaybedilen Real Madrid maçından sonra gazetecinin birisi bu sene İstanbul da cska ve Real Madrid e kaybettiniz diye sorunca Obradovic git bir bak bakalım Real Madrid in tarihine demişti. Maccabi, Barcelona, Olympiakos, Panathinaikos, Zalgris, Baskonia maçlarını içeride dışarıda çatır çatır oynayarak kazanıp lider bitirmişsin normal sezonu, beyzadeler bunu beğenmiyor. Ohhh, valla dünya size güzel. 50-19 biten ilk yarı skorlarından 5 yıl üst üste final four yapma aşamasına gelmişsin, millete beğendiremiyorsun. Ben de Obradovic in cevabı doğrultusunda şunu yazayım. Açın bir bakın Barcelona, Maccabi, Olympiakos, Panathinaikos, Zalgris tarihine de ondan sonra burun kıvırın yapılan işe, son 35 yıldır hep final fourlardayız ya onun için ikincilik, yarı finalde kaybetme falan başarısızlık bizim için.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1539 : 14 Haziran 2019, 02:16:52 »
5 yıldır geldiğimiz noktaya kimsenin bir şey dediği yok koç olmasaydı bunları hayal bile edemezdik oralara ulaştırdılar.1.bitirmek tabi ki değerli ama euroleague nin kalitesinin düştüğü de ortada 2 tane ana rakibimiz dışında oly maccabi pao baskonia falan çok uzaklar eski günlerinden. Cska ve real ile oynadığımız 4 maçta içinde 2 sini kazansak da hiçbirinde üstün olan taraf değildik maçlar onların kontrolündeydi. Benim sadece dediğim 1.olduk diye eksikleri halının altına süpürmeyelimdi. Rakipler seni yenmek için kadro kuruyor 3 senedir  bunu göz ardı edip aynı şekilde devam etmek bir yarar sağlamayacak

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1540 : 14 Haziran 2019, 07:14:24 »
Ben kendimce doğrularımı,görmek istediğim şeyleri söyledim.Takıma başarısız da demedim, ama normal sezonu 1. bitirdik diye de bu sene başarılıyız diyemem hatta bunu Obradovic de kabul etmez. Ayrıca ben taraftarım yanlış gördüğüm bir şeyi de eleştiririm bu benim en doğal hakkım.
Bana göre de her ne olursa olsun zerre laf soylemeyen, kötü de oynasa Dünyanın en güzel takımı diyen, hiçbir şeyi olumlu yada olumsuz şekilde eleştirmeyen insanlar bu takıma zarar veriyor. Çünkü başımızdaki koç bile eleştirilmenin gayet normal bir şey oldugunu fazlasıyla biliyor

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1541 : 14 Haziran 2019, 08:48:16 »
Seneye Guduric gonderilsin Tolga Geçim alınsın.yerli rotasyonu da genişlemiş olsun.Lauvrange olmayacaktır seneye onun yerine Tarık Black ya da başka atletik bir uzun.Melli Nba yaparsa Oly'den Printezis'i çekebilir miyizi bu tarafa?

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1542 : 14 Haziran 2019, 09:38:45 »
Delaley Dixon Berk
Kalinic Datome Tarık
Melli Clark Berkan
Udoh Vesely Ahmet

Bu kadro günüde olursa rakipleri aciz bırakır  8)
Tek sıkıntı oyun kurma/asist yönünde sıkıntı yaşanabilir.
Koç soyunma odasında veya beklemeden parkede Wana veya Delaney'e dalabilir  :D
Velhasıl bu ikili bir arada koçun tercihi olmazlar.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #1543 : 14 Haziran 2019, 09:58:14 »
İnsanların normal sezon performansını küçümsemesini, final four a kalınan seneye çöp demesini anlayamıyorum. Daha önce de yazdım yine yazıyorum. De colo nun gördüğü şampiyonluk sayısı 2 Teodosiç in 1, bunlardan birisi de Berlin, hakemlerle bizden çaldıkları sene. Basketbol takım kimyası işi, kimyayı uydurup alabiliyorsan bu isimleri ne ala. Ama bu kafa yarın birgün şampiyonlukla sona ermeyen bir final four dan sonra de colo yu da şutlayalım, teodosiç i de teşekkür edip gönderelim der. Nerelerden nereye gelindi, el insaf ya! Bırakın karlı dağları biz yarattık kafasıyla Kaf dağından bakmayı...
Bir çok yönden haklısınız ama forumda ya da diğer Fenerbahçe basketbol taraftarlarında genel beklenti Avrupanın uzak ara en iyi koçuna sahipken, bütçe/kadro ortalamaların üzerindeyken, özellikle koç ayrılmadan müzemize bir kaç kupa daha eklemek.
Bu durum, dediğiniz gibi bazen şımarıklığa dönüşebiliyor.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
« Yanıtla #1544 : 14 Haziran 2019, 10:04:50 »
Mesela taraftarın büyük kısmı

Sloukas-Ennis-Green-Guduric

yerine
Teo-Delaney+ düşük maliyetli Harrison'a razı olur.

Joffrey out Udoh in 

tarzı oluşumda mevcut bütçeden +/- çok fark olmaz diye tahmin ediyorum.
FENERBAHÇE