Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007560 defa)

eu_kobe ve 118 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1545 : 14 Haziran 2019, 10:06:44 »
Kısa rotasyonunu değiştirmeyip Udoh'u getiremezsek seneye de en fazla normal sezonla avunuruz.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
  • Yer: ELAZIĞ
« Yanıtla #1546 : 14 Haziran 2019, 10:16:22 »
Mesela taraftarın büyük kısmı

Sloukas-Ennis-Green-Guduric

yerine
Teo-Delaney+ düşük maliyetli Harrison'a razı olur.

Joffrey out Udoh in 

tarzı oluşumda mevcut bütçeden +/- çok fark olmaz diye tahmin ediyorum.
Düşüncelerimin tamamen yazıya dökülmüş hali👍
Dar Ağacında Olsak Bile Son Sözümüz FENERBAHÇE...

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1547 : 14 Haziran 2019, 11:14:33 »
Ben kendimce doğrularımı,görmek istediğim şeyleri söyledim.Takıma başarısız da demedim, ama normal sezonu 1. bitirdik diye de bu sene başarılıyız diyemem hatta bunu Obradovic de kabul etmez. Ayrıca ben taraftarım yanlış gördüğüm bir şeyi de eleştiririm bu benim en doğal hakkım.
Bana göre de her ne olursa olsun zerre laf soylemeyen, kötü de oynasa Dünyanın en güzel takımı diyen, hiçbir şeyi olumlu yada olumsuz şekilde eleştirmeyen insanlar bu takıma zarar veriyor. Çünkü başımızdaki koç bile eleştirilmenin gayet normal bir şey oldugunu fazlasıyla biliyor

Hocam eyvallah, öncelikle takıma verdiğimiz zararı işaret edip farkındalık yarattığınız için teşekkür ederim, kendi adıma özür diliyorum bugüne kadar vermiş olduğum zarardan. İkinci olarak, yazdıklarım yukarıda, eleştiri yapmayın diye bir cümlem var mı dönün bir bakın Allah aşkına. Final four oynanmış seneye çöp demek, sezon boyunca gösterilen performansı küçük görmek eleştiri midir? Bu yaklaşım en başta sizleri mutsuz eder.  Son cümlem: daha iyi, iyinin düşmanıdır...

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #1548 : 14 Haziran 2019, 11:21:45 »
Başı sağolsun çok üzüldük Sloukas için ama topu 20 sn elinde tutup son saniyelerde bombayı birine çok bırakır oldu son zamanlar. 1.8 m € lik oynamıyor bana göre. Istediği yere gitsin . Guduric ten de birşey olmaz yol ver gitsin burası yetiştirme kampı değil. Uşak belediye ye attığı 20 25 sayı değil bugün atacağı şutlar f4 te atacağı şutlar önemliydi ama yapamıyor‚ yapacak mental seviyesi de yok
Yani şunu nasıl yazabiliyorsunuz anlamıyorum."Başı sağolsun çok üzüldük Sloukas için ama" amadan sonrası çöp.
Adamın babası ölmüş cenazeyi kaldırmış gelmiş, oynasa ne oynamasa ne.İnsanın kedisi ölse etkilenir.
Şurada hemen kelle almalar, takımı gömmeler başlamış.Kaybetsin ya takım kaybetsin.
Bizim taraftar hemen unutuyor nereden nereye geldiğimizi.
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2019, 11:24:48 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1549 : 14 Haziran 2019, 11:23:32 »
Bir çok yönden haklısınız ama forumda ya da diğer Fenerbahçe basketbol taraftarlarında genel beklenti Avrupanın uzak ara en iyi koçuna sahipken, bütçe/kadro ortalamaların üzerindeyken, özellikle koç ayrılmadan müzemize bir kaç kupa daha eklemek.
Bu durum, dediğiniz gibi bazen şımarıklığa dönüşebiliyor.

Hocam eyvallah, keşke beşte beş yapsaydık ama öyle bir dünya yok. Ben de isterim daha fazla kupa. Zaten sen oraya kafayı sokabildiğin müddetce bir tane daha seker, olursun şampiyon. Velev ki olamadık, Obradovic bir şampiyonluk ile tamamladı Fenerbahçe kariyerini, dönüp bu olup bitene de çöp mü diyeceğiz.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
« Yanıtla #1550 : 14 Haziran 2019, 12:54:05 »
Yani şunu nasıl yazabiliyorsunuz anlamıyorum."Başı sağolsun çok üzüldük Sloukas için ama" amadan sonrası çöp.
Adamın babası ölmüş cenazeyi kaldırmış gelmiş, oynasa ne oynamasa ne.İnsanın kedisi ölse etkilenir.
Şurada hemen kelle almalar, takımı gömmeler başlamış.Kaybetsin ya takım kaybetsin.
Bizim taraftar hemen unutuyor nereden nereye geldiğimizi.

Dün ki performansiyla zerre alakası yok yazdığımın . Ben kendi adıma söylüyorum şampiyonluk kovalayan takımın lideri Sloukas olamaz o kapasiteye maalesef ulaşamadı. Bu düşüncem final serisinin geri kalanında 20 sayı 15 asist ortalamayla oynasa dahi aynı olacak. Sloukas çok iyi destek oyuncusu olur ama lider değil bana göre. Başka düşünen varsa da saygı duyulur ama BENCE  böyle.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1551 : 14 Haziran 2019, 13:05:41 »
Hocam eyvallah, öncelikle takıma verdiğimiz zararı işaret edip farkındalık yarattığınız için teşekkür ederim, kendi adıma özür diliyorum bugüne kadar vermiş olduğum zarardan. İkinci olarak, yazdıklarım yukarıda, eleştiri yapmayın diye bir cümlem var mı dönün bir bakın Allah aşkına. Final four oynanmış seneye çöp demek, sezon boyunca gösterilen performansı küçük görmek eleştiri midir? Bu yaklaşım en başta sizleri mutsuz eder.  Son cümlem: daha iyi, iyinin düşmanıdır...
Bak abi bu hayatta iyi şeyler de olur kötü şeyler de olur sen kötü olan şeyleri de iyiymiş gibi gösterirsen evet bana göre zarar vermiş olursun dost acı söyler sen sevdiğin birinde gördüğün yanlışı dile getirmezsen o kişiye iyilik değil kötülük yapmış olursun.
Ben ayrıca bizim takıma hiçbir zaman çöp demedim demem de zaten ama kendimce eksik gördüğüm yerleri dile getirdim.Yine de söylüyorum Final Four yapan 4 takım içinde kısa rotasyonu yetenek bakımından en kısıtlı takım bizdik ve onun ceremesini de çektik hala daha da çekmeye devam ediyoruz zaten koçumuz Obradovic olmasa emin ol normal sezonu da 1. bitiremezdik.
Benim demem o ki madem böyle bi koça sahibiz o zaman onun istediği 1. Sınıf oyuncuları da almak zorundayız bir kaç milyon euro için hep bi alt kademe oyuncuları almak zorunda kalıyo koç ben buna üzülüyorum işte.
Taraftar olarak da beklentim ve bize yakıştırdığım oyuncular en üst seviye oyunculardır.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1552 : 14 Haziran 2019, 15:17:00 »
Ben Ertan hocam kadar ya da diğer arkadaşlar gibi kibar yazamayacağım dünden beri gördüklerimden sonra. Bizim taraftar kadar kolay götü kalkan başka bir güruh yok. Bu bildiğin göt kalkması, başka izahı da yok bunun. Bu takıma, bu koça saygı duymayacaksan o salona gelme, siktir git nereye gidiyorsan. 15dk trafiğe, kalabalığa kalsan götün sikilir çünkü. Ben böyle sığır insanlar görmedim.

Burada eleştiren arkadaşlara da şunu söyleyeyim, dikkatli eleştirin. Obradovic gelmeden önce nasıldı, bilmiyorsanız açıp izleyin. Obradovic giderse ki koçluğu bırakmadığı sürece gideceği yer doğrudan rakibin olacaktır, o zaman nasıl olur onu da bir detaylı düşünün. Aranızda dünkü maçtan erken çıkan varsa, o da hemen, şimdi defolup gidebilir forumdan. Burası, mevzu Obradovic ve Fenerbahçe basketbol takımı olduğunda asla ve asla demokratik bir platform değil. Ben kendisine biat ediyorum, yamuk birşey de söyletmem.

Seriyi kaybedersek girmeyin bir süre bence.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1553 : 14 Haziran 2019, 16:20:11 »
Bizim taraftar her zaman takacak birşey bulur.
Ergindeki Fenerbahçe kompleksi kadar bizdede Ergin kompleksi olmaya başladı. Bence adamın Obradovic ile rekabet etmesi kadar normal birşey olamaz. En iyi ile değilde Ozan Bulkaz la mı rekabet içine girecek ?
Bizim Efese yenilmemiz bence gayet normal sonuç. Adamların takımı hem iyi hemde en doğru zamanda forma girdiler. Bütün sezon yatan Larkin alev almış durumda, sezon onu rölantiye geçen Micic de tekrar gaza basmaya başladı. Biz ise sayıca 4, nitelik olarak 3 yabancıyla oynuyoruz.
Burada sonuç ne olursa olsun gelecek sene için ders çıkarıp ona göre planlama yapmak lazım.
Interbaskette Sloukas ın Barcelona ile anlaştığını yazmışlar, bu demektir ki minimum 1 kısa 1 uzun ihtiyacımız var, o da kalanların hiçbirisi gitmezse.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1554 : 14 Haziran 2019, 16:45:22 »
Bak abi bu hayatta iyi şeyler de olur kötü şeyler de olur sen kötü olan şeyleri de iyiymiş gibi gösterirsen evet bana göre zarar vermiş olursun dost acı söyler sen sevdiğin birinde gördüğün yanlışı dile getirmezsen o kişiye iyilik değil kötülük yapmış olursun.
Ben ayrıca bizim takıma hiçbir zaman çöp demedim demem de zaten ama kendimce eksik gördüğüm yerleri dile getirdim.Yine de söylüyorum Final Four yapan 4 takım içinde kısa rotasyonu yetenek bakımından en kısıtlı takım bizdik ve onun ceremesini de çektik hala daha da çekmeye devam ediyoruz zaten koçumuz Obradovic olmasa emin ol normal sezonu da 1. bitiremezdik.
Benim demem o ki madem böyle bi koça sahibiz o zaman onun istediği 1. Sınıf oyuncuları da almak zorundayız bir kaç milyon euro için hep bi alt kademe oyuncuları almak zorunda kalıyo koç ben buna üzülüyorum işte.
Taraftar olarak da beklentim ve bize yakıştırdığım oyuncular en üst seviye oyunculardır.

Ağbi eyvallah, 5 tane ciddi sakatlık var, diyelim sizin istediğiniz oyuncular alındı, onlar da sakatlandı hepsi bir anda, ne yapacağız. He bu arada bu talihsizlik sadece bizde değil. Euroleague özelinde Baskonia, nba özelinde gsw ın hali ortada...

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #1555 : 14 Haziran 2019, 18:09:53 »
Bırakın şampiyonluğu, yeni oyuncu transferlerini önce bir koç ile sözleşme imzalansın en önemlisi bu.Koç giderse burada transfer konuşacak heyecan da kalmaz.Yine F4'lerde başka takımlar izleriz.Salonu terkedenler,  salonda  maç oynanırken gergin ile uğraşıp maçtan kopanlar, mağlubiyet ile koçu, takımı sorgulayanlar şube kapansın diyenler.Anlaşılır gibi değil.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1556 : 14 Haziran 2019, 19:01:04 »
Ağbi eyvallah, 5 tane ciddi sakatlık var, diyelim sizin istediğiniz oyuncular alındı, onlar da sakatlandı hepsi bir anda, ne yapacağız. He bu arada bu talihsizlik sadece bizde değil. Euroleague özelinde Baskonia, nba özelinde gsw ın hali ortada...
Abi o konuda hemfikiriz zaten gidip baba oyuncular alsan da şampiyon olacağımızın veya aldığın oyuncuların sakatlanmaması gibi bi garantisi yok.Zaten yıllardır her Final Four öncesi o sene ki en iyi oyuncumuz sakatlanıyor.Bu sene rekor kırıp birkaç tane sakat oyuncuyla oynamak zorunda kaldık.
Bizim senle ayrı düştüğümüz nokta ben kaliteli oyuncular alınsın ben Sloukas-Guduric-Ennis vb oyuncular istemiyorum yıllardır bu tarz oyuncuların gelişmesini beklemekten çatladık diyorum ama sen benim takımı kötülediğimi, aldıkları iyi sonuçları ve verdikleri mücadeleyi görmezden geldiğimi düşündüğü varsayarak bana isyan ediyorsun. Bende en az senin kadar bu takımı takdir ediyorum ellerinden geleni yaptıklarına da inanıyorum ama yeteneğin eksik kaldığı zaman da koçun Obradovic de olsa çaresiz kalıyorsun işte seneye bu duruma düşmek istemiyorum. Sloukas seni hiçbir zaman tek başına şampiyon yapamaz ama De Colo yapar abi 4 yılda bir de olsa yapar ama Sloukas kesinlikle 10 sene de kalsa yapamaz.
Şampiyon olduğumuz sene Bogdan o kadar dominant oynamasa Udoh olmasına rağmen biz şampiyon olamazdık. Udoh bizim için en önemli 2 parçadan birisiydi ama liderimiz kesinlikle Bogdanovic’ di.
Seni bilmeden kırdıysam kusura bakma özür dilerim ben kendi adıma seneye görmek istediğim oyuncuları yazdım, zaten bizim ne düşündüğümüzün de zerre önemi yok benim tek derdim koçun gerçekten istediği oyuncuların alınması çünkü yıllardır kısa oyuncu olarak 1 alternatifini hiç alamadık.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1557 : 14 Haziran 2019, 19:03:05 »
Bırakın şampiyonluğu, yeni oyuncu transferlerini önce bir koç ile sözleşme imzalansın en önemlisi bu.Koç giderse burada transfer konuşacak heyecan da kalmaz.Yine F4'lerde başka takımlar izleriz.Salonu terkedenler,  salonda  maç oynanırken gergin ile uğraşıp maçtan kopanlar, mağlubiyet ile koçu, takımı sorgulayanlar şube kapansın diyenler.Anlaşılır gibi değil.
Koç hiçbir yere gitmez abi gidecek olsa Vesely-Dixon ile falan sözleşme imzalamazdı hatta Sloukas ile de 3 yıllık toplam 5.6 milyon euro civarında bi paraya anlaşmak üzereymişiz. Eurohoops öyle bi haber girdi az önce

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1558 : 14 Haziran 2019, 19:07:15 »
Kostas’ın menajeri iyi iş çıkardı yalnız bizden yıllık 1.9 milyon euro alacakmış. Higgins bile yıllık 2 milyon euro alacak bana kalsa Sloulas asla o paraları hakedecek bi oyucu değil bakalım hakkımızda hayırlısı olsun.

Çevrimdışı Murat_Bulut

• Üye
« Yanıtla #1559 : 14 Haziran 2019, 19:34:25 »
Oly Marinkovic’i istiyormuş. Nba durumuna göre Zeljko da muhakkak ister bence gelsin Bogdan abisi gibi 2-3 yıl bizde oynasın sonra gitsin.
Bayağı yetenekli bi çocuk biz istersek muhakkak gelir bence bi hamle yapmak lazım Nba yapmazsa