Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007310 defa)

agha ve 99 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1560 : 14 Haziran 2019, 22:03:59 »
Sloukas kaldıysa bu basketbol meraklısı için sürpriz Obradovic’i tanıyanlar için ise kolay bir tahmin olurdu.

Sloukas önümüzdeki sezon 23 saniye topla oynayıp 1 saniye oyun kurmaya çalışmamalı.

Yanına çok güçlü ve net sniper shooting guard alınmalı (Bogdan gibi).

Ama ben size olacağı söyleyeyim:
Tyler Ennis kalır
Tüm takım kalır sadece Sinan Egehan Barış ayrılır Green gider
Dixon yabancı oynar Biberoviç Türk oynar

Şöyle olur

Sloukas Dixon [transfer Türk PG #1] Ekrem
Ennis Guduric Tarık Melih
Datome Kalinic Ergi
Melli [transfer EU PF #4] İsmail Karabilen
Vesely Joffrey Ahmet

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1561 : 14 Haziran 2019, 22:45:33 »
Bende olacağı söyliyim Biberovicin evrak işleri tamamlandığında statüsü direk türk olacak devşirme olmayacak. O yüzden bobby yerli oyuncu olarak oynamaya devam edecek. Sitem ederken daha gercekçi argumanlar sunmakta fayda var. Kadronun geri kalanı ile olacakları da zaten 1ay içinde netleştirmiş oluruz...
« Son Düzenleme: 14 Haziran 2019, 22:46:11 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1562 : 14 Haziran 2019, 23:40:25 »
Sloukas seni hiçbir zaman tek başına şampiyon yapamaz ama De Colo yapar abi 4 yılda bir de olsa yapar ama Sloukas kesinlikle 10 sene de kalsa yapamaz.
Şampiyon olduğumuz sene Bogdan o kadar dominant oynamasa Udoh olmasına rağmen biz şampiyon olamazdık. Udoh bizim için en önemli 2 parçadan birisiydi ama liderimiz kesinlikle Bogdanovic’ di.
Seni bilmeden kırdıysam kusura bakma özür dilerim ben kendi adıma seneye görmek istediğim oyuncuları yazdım

Benim Sloukas takımı tek başına şampiyon yapar gibi bir iddiam yok zaten. İyi bir rol oyuncusu benim nazarımda. Fakat anlayamadığım nasıl bu kadar eminsiniz. Bir örnek; Alexander Djordovic, Obradovic'in koç olarak görev yaptığı yılda Partizan'ı şampiyon yapan iki kişiden birisi idi, hatta skoru değiştiren son saniye üçlüğü bağlamında şampiyon yapan oyuncuydu diyebiliriz. Ve yaşı çok gençti. Müteakip yıllarda Barcelona'sından Real Madrid'ine, Milano'dan Bologna'sına yıllarca oynadı ama bir daha şampiyonluğa ulaşamadı. Bilmiyor ya da izlememiş olabilirsiniz. Dönemin de Colo'su diyelim hadi. Bodiroga diyelim. Kariyerinde nba olmayan adam 3 şampiyonluk görebildi. Milano formasıyla kaybettiği 2 koraç finali var. Sloukas bir Djordovic'dir, bir Bodiroga'dır iddiam yok. Sadece yıldızla da olmuyor, onun için sıralıyorum bu örnekleri.

Kırma meselesine gelince, kişisel anlamda bir kırılmam yok. Ne yalan söyleyeyim şu takımın yaptıklarına burun kıvrılması üzüyor beni. İlk mesajı doğrudan sizi hedef alarak da yazmadım. Forumda birçok yorum var yapılanı gelinen noktayı itibarsızlaştıran. Kesinlikle yeni yetmesiniz, yaşınız küçük triplerinde değilim, böyle anlaşıldıysa da ben özür dilerim. Fakat Fenerbahçe basketbol özelinde gözünü açar açmaz Avrupa şampiyonluğunu gören büyük bir çoğunlukta bir beğenmeme, kadir kıymet bilmeme eğilimi var ne yazık ki. Yoksa burda herkes en iyisini temenni ediyor, kimse takımın kötülüğünü istemiyor, ondan şüphem yok. Ama bazı cümleler çok acımasız, çok keskin. Saygılarımla...

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
« Yanıtla #1563 : 15 Haziran 2019, 00:38:12 »
Chris Singelton'ın sözleşme ne durumda bilen var mı?

Çevrimdışı Jedi

• Üye
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #1564 : 15 Haziran 2019, 11:19:37 »
Bende olacağı söyliyim Biberovicin evrak işleri tamamlandığında statüsü direk türk olacak devşirme olmayacak. O yüzden bobby yerli oyuncu olarak oynamaya devam edecek. Sitem ederken daha gercekçi argumanlar sunmakta fayda var. Kadronun geri kalanı ile olacakları da zaten 1ay içinde netleştirmiş oluruz...

E bu çok daha iyi olur. Ama pratikte konuyu değiştirmez. Dixon 36 yaşında hem TSL hem EL oynaması çok zor. Tarık ise her durumda iki kupada da oynayabilecek.

Bu arada Nunnally boşta. SF için geri gelebilir

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1565 : 15 Haziran 2019, 14:02:29 »
Tarlada ekinim var deme, ambara girmeyince.

Hayırlı evladım var deme, el koynuna girmeyince.

Sadık dostum var deme, başına bir şey gelmeyince.

Vefakar karım var deme, yok günü görmeyince.

Ahde vefa eden iyi taraftarım var deme, başarısızlık gelmeyince,

son 5 dakika da çıkan taraftarları hazmedemiyorum, kabul etmiyorum, ayıptır, yazıktır.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #1566 : 15 Haziran 2019, 14:39:25 »
Benim Sloukas takımı tek başına şampiyon yapar gibi bir iddiam yok zaten. İyi bir rol oyuncusu benim nazarımda. Fakat anlayamadığım nasıl bu kadar eminsiniz. Bir örnek; Alexander Djordovic, Obradovic'in koç olarak görev yaptığı yılda Partizan'ı şampiyon yapan iki kişiden birisi idi, hatta skoru değiştiren son saniye üçlüğü bağlamında şampiyon yapan oyuncuydu diyebiliriz. Ve yaşı çok gençti. Müteakip yıllarda Barcelona'sından Real Madrid'ine, Milano'dan Bologna'sına yıllarca oynadı ama bir daha şampiyonluğa ulaşamadı. Bilmiyor ya da izlememiş olabilirsiniz. Dönemin de Colo'su diyelim hadi. Bodiroga diyelim. Kariyerinde nba olmayan adam 3 şampiyonluk görebildi. Milano formasıyla kaybettiği 2 koraç finali var. Sloukas bir Djordovic'dir, bir Bodiroga'dır iddiam yok. Sadece yıldızla da olmuyor, onun için sıralıyorum bu örnekleri.

Abi 1992-2005 yılları arasındaki yaklaşık 10 yıllık dilimi örneklendirmek çok doğru bir tespit gibi gelmiyor bana. Çünkü 2005'e kadar Avrupa'dan NBA'e gitmek hiç de kolay değildi.

SARUNAS MARCIULIONIS, DRAZAN PETROVIC, RIK SMITS, DETLEF SCHREMPF ve VLADE DIVAC dışında hangi Avrupalı NBA'e gidebiliyordu ki? Sabonis gibi bir dev bile 30 yaşında 1995'ten sonra gitmişti NBA'e.

Bu yüzden Djordjevic'in 1992'de 25 yaşındayken kazandığı şampiyonluk aşırı değerliyken, sonrasında doğru düzgün şampiyonluk görememesi de çok normaldir. Kezâ Bodiroga'nın da doğru düzgün şampiyonluk almaması bir kriter değil çünkü sen de hatırlarsın 1995-2005 arasında Kinder Bologna, Teamsystem Bologna, Olympiakos, Panathinaikos, Real Madrid, Barcelona, Stefanel Milano, Benetton Treviso gibi takımlar nasıl kadrolar kuruyordu iyi hatırlarsın. Bu takımların hepsinde de Djordjevic-Bodiroga-Danilovic ayarında 2'şer oyuncu oluyordu ve o oyuncular şimdi basketbol oynasaydı hepsi 20-21 yaşlarında NBA'e gider ve 35'e kadar Avrupa'ya dönmezdi kesinlikle.

Şöyle düşünelim. Sloukas 1995-2005 yılları arasında basketbol oynasaydı şu an bulunduğu noktada olabilir miydi? Hayır, bence en fazla PAOK takımının oyun kurucusu olurdu çünkü aşırı yetenekli oyunculardan sıra gelmezdi kendisine şampiyon bir takımda oynama fırsatı.

Bu yüzden ''Bodiroga bile 3 şampiyonluk alabildi'' demek 'yıldızlarla şampiyon olmak yeterli değil' anlamına gelmiyor benim gözümde.

Kadroda süper yıldız olmadan F4'e geliniyor ama son yumruk süper yıldızlarla atılıyor, o final maçlarında eline ve aklına güvenilen bir oyuncuya ihtiyaç duyuluyor işte. Tek şampiyonluğumuzu Bogdan-Ekpe ikilisinin yıldızlığıyla kazandık.

Sloukas bir süper yıldız değil ama 1,5 numara oynayan bir süper yıldızın yanında oynayabilecek en hârika 1 numara kendisi. Bize De Colo gibi, Larkin gibi süper bir 1,5 numara gelirse Sloukas bambaşka seviyede oynayacaktır.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1567 : 15 Haziran 2019, 16:09:03 »
Abi 1992-2005 yılları arasındaki yaklaşık 10 yıllık dilimi örneklendirmek çok doğru bir tespit gibi gelmiyor bana. Çünkü 2005'e kadar Avrupa'dan NBA'e gitmek hiç de kolay değildi.

SARUNAS MARCIULIONIS, DRAZAN PETROVIC, RIK SMITS, DETLEF SCHREMPF ve VLADE DIVAC dışında hangi Avrupalı NBA'e gidebiliyordu ki? Sabonis gibi bir dev bile 30 yaşında 1995'ten sonra gitmişti NBA'e.

Bu yüzden Djordjevic'in 1992'de 25 yaşındayken kazandığı şampiyonluk aşırı değerliyken, sonrasında doğru düzgün şampiyonluk görememesi de çok normaldir. Kezâ Bodiroga'nın da doğru düzgün şampiyonluk almaması bir kriter değil çünkü sen de hatırlarsın 1995-2005 arasında Kinder Bologna, Teamsystem Bologna, Olympiakos, Panathinaikos, Real Madrid, Barcelona, Stefanel Milano, Benetton Treviso gibi takımlar nasıl kadrolar kuruyordu iyi hatırlarsın. Bu takımların hepsinde de Djordjevic-Bodiroga-Danilovic ayarında 2'şer oyuncu oluyordu ve o oyuncular şimdi basketbol oynasaydı hepsi 20-21 yaşlarında NBA'e gider ve 35'e kadar Avrupa'ya dönmezdi kesinlikle.

Şöyle düşünelim. Sloukas 1995-2005 yılları arasında basketbol oynasaydı şu an bulunduğu noktada olabilir miydi? Hayır, bence en fazla PAOK takımının oyun kurucusu olurdu çünkü aşırı yetenekli oyunculardan sıra gelmezdi kendisine şampiyon bir takımda oynama fırsatı.

Bu yüzden ''Bodiroga bile 3 şampiyonluk alabildi'' demek 'yıldızlarla şampiyon olmak yeterli değil' anlamına gelmiyor benim gözümde.

Kadroda süper yıldız olmadan F4'e geliniyor ama son yumruk süper yıldızlarla atılıyor, o final maçlarında eline ve aklına güvenilen bir oyuncuya ihtiyaç duyuluyor işte. Tek şampiyonluğumuzu Bogdan-Ekpe ikilisinin yıldızlığıyla kazandık.

Sloukas bir süper yıldız değil ama 1,5 numara oynayan bir süper yıldızın yanında oynayabilecek en hârika 1 numara kendisi. Bize De Colo gibi, Larkin gibi süper bir 1,5 numara gelirse Sloukas bambaşka seviyede oynayacaktır.

Ağbi tüm yazdıklarına eyvallah, ikna edici. Zaten bu yazdıklarına çok aykırı bir şey de yazmadım. Zaten asılıp kesilmese yazılan çizilenler de hiç bir şeye itiraz etmeyeceğim :) Şunu soracağım; final four sürecine sıfır sakatlıkla girseydik şampiyonluk şansımız var mıydı? Son olarak NBA-Avrupa tespitlerine de eyvallah, yalnız Sabonis'in çok geç yaşlarda oynayabilmesinin sorumlusu KGB'dir :)

Çevrimdışı Avanta

• Üye
« Yanıtla #1568 : 15 Haziran 2019, 21:48:05 »
Büyük oyuncu bir başka oluyor. De Colo'da normal sezonda dramatik bir düşüş vardı, önceki sezonlara göre performansı bir kaç maç haricinde vasattı ama playofflarda ve Final Four'da ağırlığını koydu ve harika oynadı.

Chris Singelton'ın sözleşme ne durumda bilen var mı?

Barcelona ile 1 yıllık imzalamış. Maaşı yüksek olduğu için, indirime gitmesi halinde takımda tutmak istedikleri yazıyor bir haberde.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1569 : 16 Haziran 2019, 02:01:59 »
yahu hala singleton neyin duyuyorum ya, dehşet içindeyim!

Çevrimdışı KhaN

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1570 : 16 Haziran 2019, 02:10:58 »
efes serisi guduric ve sloukas ikilisinin ne kadar yetersiz olduğunun gösterdi iyice bence herkese.
gelecek sezon sloukas ile devam edeceğimizi sanmıyorum.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1571 : 16 Haziran 2019, 11:26:56 »
efes serisi guduric ve sloukas ikilisinin ne kadar yetersiz olduğunun gösterdi iyice bence herkese.
gelecek sezon sloukas ile devam edeceğimizi sanmıyorum.

Sloukas yetersiz odluğunu mu gösterdi? Dün biraz oynadı adam ve rahat kazandık Sloukas yetersiz değil kador olarak eksik var adamlarda micic bobua larkin var, biz de green ve ennis sakat, teodosic bile tek olsa yetmez bu şekilde sloukas gitse de gitmese de oraya fizikli bir takviye şart

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1572 : 16 Haziran 2019, 13:06:08 »
Sloukas, giderse mumla arariz ... bunu da buraya yazayim ...
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Bülent

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @blntdgn84
« Yanıtla #1573 : 16 Haziran 2019, 13:25:36 »
Yiğit Arslan gs ile anlaşmış.
...

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1574 : 16 Haziran 2019, 14:21:11 »
Yiğitin sözleşmesi bitmiş herhangi bir bonservisi yokken anlaşmamak nasıl bir mantık ben anlamıyorum