Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007145 defa)

Scorpionur, Tom Hanks, iloturo ve 134 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1650 : 19 Haziran 2019, 12:39:01 »
Obradovic ile zamanı geldiğinde sözleşme yenilenmeli ona katılıyorum ama Obradovic olmasa bu kadroyu kuramazdık sözüne katılmıyorum.

Yahu 30 m euro bütçe kaç takımda var, Cska Real hadi belki Barca. Euroligde oynayacak kaliteli bir oyuncunun gideceği bir kaç durak var. BParayı verdik aldık, oyuncunun tercihinde Obradovic'in büyük bir etkisi yok. O olmasa bu kadroları kuramazdık tespiti doğru değil. Datome Vesely Sloukas Bjelica Bogdan niye  bize gelmesin. Bize gelmezse kime gidecek en çok maaş ödeyen takımlardan biriyiz.

Kusura bakmayın ama çok hatalı çıkarım bu. Başka takımlarda Obradovic yok onlar nasıl alabiliyor bu oyuncuları. Hatta şunu söyleyeyim bütçe olarak yakın olduğumuz Real ve Cska'ya göre daha az yıldızımız oldu. Bu koçun tercihiydi ama sonuçta esas rakipler bizden daha fazla yıldız ismi kadrosunda barındırdılar.

Tarihinde hiç bir halt olmayan PSG ce M. City gibi takımların paralarını kullanıp yıldızlarla kadrosunu doldurduğu dünyada basketbolun en büyük 3. bütçesinin yıldız oyuncuları alamayacağını iddia etmek hem rasyonel değil hem de Obradovic'e çok saçma bir paye vermek olur.

Gerçi siz bu işin hikaye kısmı diye yazmışsınız ama Sinan Yücel arkadaşımız sıralamış. Bogdanovic özelinde net biliyorum Barcelona'yı tercih etmemesinin nedeninin Obradovic olduğunu. İlla ki gelen olacaktır ama 23-25 yaş arası olup oynadığı oyunla ben ileride büyük oyuncu olacağım diye bas bas bağıran adamı getiremezsin kolay kolay. Obradovicsiz Fenerbahçe yi Bogdanovic 33 34 yaşında tercih ederdi ancak...

Çevrimdışı Avanta

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1651 : 19 Haziran 2019, 12:48:54 »
Şöyle de bir şey var; Higgins, kendisine EL'de net €2M'yu verebilecek tek takımın Barcelona olmadığı elbette ki biliyordur. Barcelona'nın erken davranması ne kadar önemli olmuştur bilemem ama biraz beklese benzer teklif yapabilecek takımlar çıkardı.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1652 : 19 Haziran 2019, 12:58:26 »
Güzel insanlar, soruyu şöyle sorayım: Obradovic olmadan basketbol şubesine otuz milyon dolar ya da euro her neyse ayrılır mı? Özellikle de ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar dahilinde...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1653 : 19 Haziran 2019, 14:26:52 »
Gerçi siz bu işin hikaye kısmı diye yazmışsınız ama Sinan Yücel arkadaşımız sıralamış. Bogdanovic özelinde net biliyorum Barcelona'yı tercih etmemesinin nedeninin Obradovic olduğunu. İlla ki gelen olacaktır ama 23-25 yaş arası olup oynadığı oyunla ben ileride büyük oyuncu olacağım diye bas bas bağıran adamı getiremezsin kolay kolay. Obradovicsiz Fenerbahçe yi Bogdanovic 33 34 yaşında tercih ederdi ancak...

Yahu niye 33-34 yaşında tercih etsin. Basketbolda 2 seneye öncesinde avrupanın en iyi ligi Türkiye ligi değil miydi? Bsketbolda kimde para varsa oyuncular oraya gider. Futbol gibi çılgın paraların döndüğü bir yer değil. Oyuncu geldikten sonra yaptığı güzellemelerin bir önemi yok. Para için geldim diyecek hali yok. Barca Bogdan için Partizan'la anlaşmamıştı ki oraya gidebilsin. Barca'nın  Bogdan'a vergi hariç daga fazla para verdiğini veya daha fazla rol vereceğini kesin olarak nerden biliyorsunuz.  Onların verdiği parayı verir, onların vereceği rolü veya daha fazlasını verirsen sana da gelir. Bunun için Obradovic'in olması gerekmiyor. Bugün Cska'nın mnemli bir oyuncusu şak diye Barca'ya gidebiliyor da bize niye gelmesin. Futboldaki gibi avrupada kimsenin sallamadığı bir ligde oynayıp güç bela beş senede bir  Şl oynayan takım değiliz ki. Avrupa'nın en kuvvetli yerel liglerinden biriydik ve euroligin daimi takımıyız. Bu şartlar altında 25-30 m euro bütçe ile yıldız oyuncuları koç ben bile olsam alırsın ( tabi her koç sözünü geçirip verim alamaz o başka bir konu ) . Datome kim yahu bize gelmeyecek, bize gelmezse kime gidecek. Real ve Cska da otuzar kişilik kadro kurmuyo neticede. Datome'den daha fazla kazanan 3 numara yok ki avrupada Datome lutfedip koçun hatrına bize geliyor.

Oyuncular daha az paraya sırf Obradovic var diye geliyorlarsa niye Pao'dan ayrıldı o zaman. Avrupa'nın en büyük 3. en kötü 4.  bütçesiyiz ve hala bu oyuncular Obradovic olmasa gelmez diyorsunuz. Kime gidecek bu adamlar.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2019, 14:29:07 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1654 : 19 Haziran 2019, 15:17:34 »
Güzel insanlar, soruyu şöyle sorayım: Obradovic olmadan basketbol şubesine otuz milyon dolar ya da euro her neyse ayrılır mı? Özellikle de ülkenin içinde bulunduğu ekonomik şartlar dahilinde...
Ayrılmaz.
Futbol, basketbol, voleybol ayırt etmeksizin her şubeye geliri kadar bütçe ayrılması taraftarıyım.Obradovic var diye değil, sponsor + şubenin tüm gelirleri 30 milyonsa 30 milyon bütçe ayrılsın.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1655 : 19 Haziran 2019, 15:44:28 »
Ayrılmaz.
Futbol, basketbol, voleybol ayırt etmeksizin her şubeye geliri kadar bütçe ayrılması taraftarıyım.Obradovic var diye değil, sponsor + şubenin tüm gelirleri 30 milyonsa 30 milyon bütçe ayrılsın.

Hocam o yazdıkların olmasını istediğimiz. Bir de ülke gerçekleri var. Her şeyin kişi merkezli ilerlediği bir coğrafyada yaşıyoruz. Ekol olmak, istikrar vesaire hak getire. Umarım haklı çıkarsınız. Şunu söyleyeyim, önünde sonunda gidecek bir gün, Obradovic'ten sonra bu takımın başına geçenin vay haline...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1656 : 19 Haziran 2019, 16:21:10 »
Ayrılmaz.

Bence bir süre daha zarar etmeyi göze alıp basketbol bütçesini yüksekte tutmalıyız. Ben avrupa basketbolunda da gelirlerin artacağını düşünüyorum. O dönem geldiğinde sıfırdan emeklemek yerine dimdik ayakta bir Fenerbahçe olması önemli. Ayrıca futboldaki istikrarsızlık mı diyeyim yoksa istikrarlı başarısızlık mı diyeyim devam ettikçe taraftarın gerçekten mutlu olmak için sebeplere ihtiyaç var.

Kimse basketbol takımı başarılı diye Fenerli olmaz diyenler çıkıyor sağda solda belki haklılar da ama şundan eminim Son 5 senede basketbol takımı olmasa Fenerbahçe'den ciddi anlamda uzaklaşacak hatırı sayılır bir kitle olacaktı. Kulüp ile taraftar bağını kuvvetli tutan bu şubenin kıymeti bilinmeli.
« Son Düzenleme: 19 Haziran 2019, 16:21:51 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #1657 : 19 Haziran 2019, 16:38:56 »
Belki De Colo ile işi pişirip mercimeği fırına nakletmişizdir ve ligin bitmesini bekliyoruzdur, ne bileyim olamaz mı? Amin inşallah ;D

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1658 : 19 Haziran 2019, 16:57:44 »
Futbol şubesi zarar etmiyor, para getiriyor da ne oluyor? Geçtim uluslararası bir başarıyı son dönemlerde canını dişlerine taktıkları, adam gibi top oynadıkları tek maç var mı? Bundan sonra yazacaklarım birilerinin hoşuna gitmeyebilir. Son beş altı yıl içinde Fenerbahçe ile bir bağım kaldı ise eğer, bu bağ basketbol takımını oluşturan koçun ve oyuncuların yüksek karakterinden kaynaklanmaktadır.  Futbol takımını fiilen takip etmeye 2008 yılında gerçekleştirilen Emre Belezoğlu transferi ile son verdim. Birileri için çok şey ifade etmeyebilir ama benim için hayal kırıklığıdır. Kulübün sahip olduğu değerlerin çöktüğü gündür. Alex'in gönderilmesiyle de nihayete ulaşmıştır. Fenerbahçe'yi Fenerbahçe yapan karakterli sporculara sahip olmasıydı. Futbol özelinde iflas etmiştir. Sahip olduğum zihniyet bağlamında erkek basketbol takımı son kaledir. KARAKTER timsalidir, Udoh, Datome ve benzeri gibi oyuncularıyla spor ve entelektüel yaşam olgularının bir arada yürütülebileceğini gösteren TÜRKİYE'DE EŞSİZ BİR ÖRNEĞİ oluşturmaktadır. Tüm defolarına rağmen Ataşehir'deki seyirci grubuyla basketbolun nasıl izleneceğini gösterir. Son 10 gün içerisinde alınan cezalarla da kanıtlandığı üzere takıma kulübe yarardan çok zararı bulunan futbol merkezli vandalizmden münezzehtir. VARSIN ZARAR ETSİN, GELİR GETİRMESİN, TAMAMEN BENCİLANE DUYGULARIMLA YAZIYORUM, ÇÜNKÜ FENERBAHÇE İLE BAĞIMIN DEVAM ETMESİNİ İSTİYORUM.

Verdikleri desteklerle olası yedinci maç içerisinde takımı yalnız bırakmayı başaran tüm arkadaşları kutluyorum, emeğinize sağlık, ne kadar yazsak az. Gergin'e bir, Gergin saplantınıza iki kere tüküreyim. Adam amacına erişti. Çok mu zordu kazanılan şampiyonluktan sonra -euroleague finalinde yaşandığı gibi- Gergin çaresizken bağırıp çağırmak?

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1659 : 19 Haziran 2019, 18:06:51 »
Yahu niye 33-34 yaşında tercih etsin. Basketbolda 2 seneye öncesinde avrupanın en iyi ligi Türkiye ligi değil miydi? Bsketbolda kimde para varsa oyuncular oraya gider. Futbol gibi çılgın paraların döndüğü bir yer değil. Oyuncu geldikten sonra yaptığı güzellemelerin bir önemi yok. Para için geldim diyecek hali yok. Barca Bogdan için Partizan'la anlaşmamıştı ki oraya gidebilsin. Barca'nın  Bogdan'a vergi hariç daga fazla para verdiğini veya daha fazla rol vereceğini kesin olarak nerden biliyorsunuz.  Onların verdiği parayı verir, onların vereceği rolü veya daha fazlasını verirsen sana da gelir. Bunun için Obradovic'in olması gerekmiyor. Bugün Cska'nın mnemli bir oyuncusu şak diye Barca'ya gidebiliyor da bize niye gelmesin. Futboldaki gibi avrupada kimsenin sallamadığı bir ligde oynayıp güç bela beş senede bir  Şl oynayan takım değiliz ki. Avrupa'nın en kuvvetli yerel liglerinden biriydik ve euroligin daimi takımıyız. Bu şartlar altında 25-30 m euro bütçe ile yıldız oyuncuları koç ben bile olsam alırsın ( tabi her koç sözünü geçirip verim alamaz o başka bir konu ) . Datome kim yahu bize gelmeyecek, bize gelmezse kime gidecek. Real ve Cska da otuzar kişilik kadro kurmuyo neticede. Datome'den daha fazla kazanan 3 numara yok ki avrupada Datome lutfedip koçun hatrına bize geliyor.

Oyuncular daha az paraya sırf Obradovic var diye geliyorlarsa niye Pao'dan ayrıldı o zaman. Avrupa'nın en büyük 3. en kötü 4.  bütçesiyiz ve hala bu oyuncular Obradovic olmasa gelmez diyorsunuz. Kime gidecek bu adamlar.
Bo mccaleb, Sato, Batiste,Andersen vs.. dönemin en iyilerinden
baba hayrına gelmemişlerdi. Sıcak sıcak dolarlara eurolara gelmişlerdi.
Ayrıca bi sikimde oynamamışlardı  :)
FENERBAHÇE

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1660 : 19 Haziran 2019, 18:13:43 »
DeColo'nun bizde ne işi varmış ya?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Aykutpmkc

• Üye
  • Yer: Kars-Karabük
    • aykutpmkc
« Yanıtla #1661 : 19 Haziran 2019, 18:23:16 »
DeColo'nun bizde ne işi varmış ya?
Fotomaç kaynaklı bir haber dolaşıyor. Herkesin kaynağı o haber. Ronaldinho Fenerbahçe forması giydi kıvamında.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1662 : 19 Haziran 2019, 18:50:48 »
Bo mccaleb, Sato, Batiste,Andersen vs.. dönemin en iyilerinden
baba hayrına gelmemişlerdi. Sıcak sıcak dolarlara eurolara gelmişlerdi.
Ayrıca bi sikimde oynamamışlardı  :)

Batiste 35, Andersen 33, Sato 31, Mccaleb 28 yaşındaymış. Ben de bunu kastettmiştim zaten...

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1663 : 19 Haziran 2019, 19:10:45 »
Batiste 35, Andersen 33, Sato 31, Mccaleb 28 yaşındaymış. Ben de bunu kastettmiştim zaten...
Yaş olayına fazla takılma.
Batiste ve Sato F4 oynayıp geldiler.
Andersen ve Bo, Siena'nın Siana olduğu zamanlarda f4 ve Çeyrek finaller görüp takımın en önemli parçalarından biriyken geldiler.
Şuan Ekpe 32 yaşında, Avrupada kim hayır der?
O yüzden yaş olayına fazla takılma.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1664 : 19 Haziran 2019, 20:05:21 »
De Colo efsane olurdu ama maliyetini karşılamamız çok zor. Yalnız bize gelmiyorsa da NBA'e gitsin yoksa hem sağlanacak imkanlardan hem de eşinden dolayı İspanya'ya gider.