Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006617 defa)

Samet_GFB ve 110 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1665 : 20 Haziran 2019, 00:49:21 »
Bütçe olarak Real ve Cska ya yakın mıyız
Barcelonaya bile yakın değiliz ki onlara yakın olalım

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1666 : 20 Haziran 2019, 07:52:58 »

30 m dolar değil mi bütçe, başkanın ağzından onaylanmış haliyle. Nasıl Barca'ya bile yakın değiliz. En basitinden bu sezonki kadrolara bakalım Barca'da 1,5 civarı kazanan kaç adam var. Taş çatklasa 3-4 bizde en az 5-6. Vergiler hariç konuşuyorum. %45 vergi ödedikleri için şişen rakamlardan bahsetmiyorum. Gayet de yüksek Barca'dan bütçemiz. Yeni sezonda arttıracaklar gibi gözüküyor o başka bir konu ancak bu sezon Barca'nın bütçesini bizden yüksek yapa nedir. En pahalı oyuncuları Singleton ve Vesely'den az kazanıyor, ikincisi Pangos. Pangos'un maaşı kadar alan bizde Sloukas, Melli, Lauvergne, Datome var.

Gerginin sürekli rakibinin bütçesini yükseltip kendisininki azaltması gibi 2 haftadır sürekli bizim bütçe düşürülüyor. Amaç ne anlamıyorum daha başarılı göstermek mi kendimizi. Bütçe 30 m dolar divarında işte ve bunu geçen sadece 2 takım var. Vergilerle belki Barca da geçer. Yakın bile değiliz ne demek.

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #1667 : 20 Haziran 2019, 08:00:59 »

Abi bizim 30 milyon dolar bütçe salon gideri-staff-oyuncu grubu hepsini kapsıyor.Nasıl oluyor bilmiyorum ama salondan 7 milyon dolar zarar ettiğimiz söyleniyor.Öyle bir durum varsa Sınan Erdem'de oynamak daha iyi olmaz mı?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1668 : 20 Haziran 2019, 08:30:56 »
Bütçemizin 10 yada 100 milyon olması başarının değerine nasıl bir etkisi olabilir anlayabilmiş değilim. bizim halkımızın klasik kahramanlık hikayelerine olan sevgisi, hayranlığı ile ilgili sanırım.
Heurtel yazan arkadaş bile çıktı ya artık ben fazla yorum yapmak istemiyorum transfer ve oyuncular konusunda.
Heurtel konusu 4-5 sene önce, devre arasında Baskonia dan Efes e ilk geldiği zamanlarda da çok konuşulmuştu. pass first diye bir kavram türetilmişti.. o zamanlardan beri sevmem kendisini, zamanla da sevmemekte ne kadar haklı olduğumu gördüm zaten.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1669 : 20 Haziran 2019, 08:43:27 »
30 m dolar değil mi bütçe, başkanın ağzından onaylanmış haliyle. Nasıl Barca'ya bile yakın değiliz. En basitinden bu sezonki kadrolara bakalım Barca'da 1,5 civarı kazanan kaç adam var. Taş çatklasa 3-4 bizde en az 5-6. Vergiler hariç konuşuyorum. %45 vergi ödedikleri için şişen rakamlardan bahsetmiyorum. Gayet de yüksek Barca'dan bütçemiz. Yeni sezonda arttıracaklar gibi gözüküyor o başka bir konu ancak bu sezon Barca'nın bütçesini bizden yüksek yapa nedir. En pahalı oyuncuları Singleton ve Vesely'den az kazanıyor, ikincisi Pangos. Pangos'un maaşı kadar alan bizde Sloukas, Melli, Lauvergne, Datome var.

Gerginin sürekli rakibinin bütçesini yükseltip kendisininki azaltması gibi 2 haftadır sürekli bizim bütçe düşürülüyor. Amaç ne anlamıyorum daha başarılı göstermek mi kendimizi. Bütçe 30 m dolar divarında işte ve bunu geçen sadece 2 takım var. Vergilerle belki Barca da geçer. Yakın bile değiliz ne demek.
Değerli dostum
Barca 38 milyon euro > sen  30 milyon
 final serisi  herkes gergin boşuna birbirimizi yemeye gerek yok
Ha bu 30 olan bütçe maaş bütçesi de değil zaten

• Üye
« Yanıtla #1670 : 20 Haziran 2019, 08:50:24 »
Bütçemizin 10 yada 100 milyon olması başarının değerine nasıl bir etkisi olabilir anlayabilmiş değilim. bizim halkımızın klasik kahramanlık hikayelerine olan sevgisi, hayranlığı ile ilgili sanırım.
Heurtel yazan arkadaş bile çıktı ya artık ben fazla yorum yapmak istemiyorum transfer ve oyuncular konusunda.
Heurtel konusu 4-5 sene önce, devre arasında Baskonia dan Efes e ilk geldiği zamanlarda da çok konuşulmuştu. pass first diye bir kavram türetilmişti.. o zamanlardan beri sevmem kendisini, zamanla da sevmemekte ne kadar haklı olduğumu gördüm zaten.
Aman abi hatırlatma o günleri,ufak bir olumsuzlukta çıkardı pass first guard diye elemanlar,neyse ki gördük Barcelona ve Efes'te pass first guard Heurtel öncülüğünde alınan galibiyetleri.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1671 : 20 Haziran 2019, 08:56:00 »

Serap, Tomiç, Hanga ekmek parasına oynamıyor ki dostum onlara 2 sene önce verdikleri kol gibi kontartlar var unuttun sanırım ;)
Keşke imkanımız olsa sa 40 hatta 50 milyon euro bütçemiz olsa

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1672 : 20 Haziran 2019, 09:17:25 »
Abi bizim 30 milyon dolar bütçe salon gideri-staff-oyuncu grubu hepsini kapsıyor.Nasıl oluyor bilmiyorum ama salondan 7 milyon dolar zarar ettiğimiz söyleniyor.Öyle bir durum varsa Sınan Erdem'de oynamak daha iyi olmaz mı?

Kesinlikle sakıncalı buluyorum. Futbol kafası vandal taraftar grupları dolar. Her maç ceza yeriz. Forumda da göreceğimiz üzere gençler çok sıcak kanlı. Gözünü açar açmaz şampiyonluk gören nesil en ufak başarısızlıkta utanıyor, gömüyor vesaire. Tüm defolarına rağmen Ataşehir deki ortam ehveni şer hocam. Final serisinde ödediğimiz ceza ortada...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #1673 : 20 Haziran 2019, 09:26:00 »
Transfer konusunda söyleyebileceğim tek şey, bu seneden iyi ders çıkartmak gerektiğidir. 8 yabancıyla yola çıkmamalıyız gelecek sene.
bu seneyi 36 el, 4 kupa (3 ü tk), 44 lig maçı ile 84 maçla tamamlıyoruz. Ekim-haziran, 8,5 ayda 84 maç. ayda 10 maç demek, 3 günde bir maça çıkıldı, rusya, israil, ispanya seyahatleri.. aradaki milli maçlara da giden oyuncularımız oldu..
tabi bütçemiz izin verdiğince...

• Üye
« Yanıtla #1674 : 20 Haziran 2019, 09:35:10 »
Benim anlamadığım nokta o salon nasıl zarar ediyor?O kadar maç,onun dışında ekstra faaliyetler,nasıl zarar ediyor yahu.Salonun zar ya da kâr marjı göz önüne alınmadı mı yapılırken gerçi başkan Aziz ne beklersin ki?

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1675 : 20 Haziran 2019, 10:09:36 »
Bilginin doğruluğunu teyit edemem ama bütçeler ile ilgili şöyle bir bilgi var. Tabi önümüzdeki sezon daha da artacaktır.

https://basketservisi.com/2019/01/10/ozel-euroleague-takimlarinin-butcelerini-merak-ediyorsaniz/
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1676 : 20 Haziran 2019, 12:05:11 »
Serap, Tomiç, Hanga ekmek parasına oynamıyor ki dostum onlara 2 sene önce verdikleri kol gibi kontartlar var unuttun sanırım ;)
Keşke imkanımız olsa sa 40 hatta 50 milyon euro bütçemiz olsa

En çok maaş alan 10 oyuncuda sadece bizim ve Cska'nın 2 oyuncusu var. Sonra o 1,5 milyon bandında bizden  Datome Sloukas Melli Kalinic hatta Dixon var. 6-7 oyuncumuz 1,5 m civarında veya fazlasında kazanıyor. En çok kazanan koç bizim, en çok kazanan GM bizim. Bu durumda bütçemizi düşükmüş gibi göstermek bence komik. Avrupada %45-50 vergi var bu nedenle bütçeleri şişiyor. Vergi sonrası rakamlara bakıorum. Barca'nın bizden daha fazla bütçesi olduğuna inanmıyorum.

Hanga'nın maaşı zamanında söylenmişti 2,5 milyondu ama yarısı vergi 1,3 kalıyor. Barca'dan 2,5 çıkıyor çünkü vergi var. Ben 1,3 olarak sayıyorum. Çünkü benzer vergilerle bizim bütçemizin 40 milyona çıkması gerekiyor. Çok ciddi vergi avantajımız  var. Buna rağmen bütçemiz düşükmüş edebiyatı makul bir şey değil. Neredeyse parasızıza getirecek kitle oluşmaya başladı.

Teknik Ekibin transferdeki sessiz kalışına ve fırsatlar bir bir kaçarken avel avel bakmalarına mazeret üretiliyor. Zamanında buralarda hggins'i Cska'dan elinden nasıl alacaksınız diyenler, 2 milyon net paraya Barca'ya gidişi sonrası mazeretler türetmeye başladı. Lauvergne denen herife 1,7 milyon verenler Higgins'i göz göre göre kaçırdı. Paramız yok değil fırsatları kaçırıyoruz. İşin doğrusu bu.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 12:07:06 Gönderen: Cemalex »

Çevrimiçi Samet_GFB

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #1677 : 20 Haziran 2019, 13:45:40 »
Kostas Sloukas, Fenerbahçe Beko ile toplamda 6 milyon dolar kazanacağı 2+1 yıllık yeni sözleşme imzalayacak. (Eurohoops)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1678 : 20 Haziran 2019, 13:48:19 »
Transfer konusunda söyleyebileceğim tek şey, bu seneden iyi ders çıkartmak gerektiğidir. 8 yabancıyla yola çıkmamalıyız gelecek sene.
bu seneyi 36 el, 4 kupa (3 ü tk), 44 lig maçı ile 84 maçla tamamlıyoruz. Ekim-haziran, 8,5 ayda 84 maç. ayda 10 maç demek, 3 günde bir maça çıkıldı, rusya, israil, ispanya seyahatleri.. aradaki milli maçlara da giden oyuncularımız oldu..
tabi bütçemiz izin verdiğince...
Seneye EL takım sayısının artacak olmasının yanında ligde de kolay lokma olmayan final serisinin devam edeceğini düşünürsek 90 maça dayanacak. Bu da 4 tane sağlam uzun ve geniş kısa rotasyonu gerektiriyor.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #1679 : 20 Haziran 2019, 13:57:04 »
Kostas Sloukas, Fenerbahçe Beko ile toplamda 6 milyon dolar kazanacağı 2+1 yıllık yeni sözleşme imzalayacak. (Eurohoops)

Bu haberden sonra De Colo hayali kurmayı bırakabiliriz artık. Sloukas'ın 2 aldığı yerde De Colo'nun 3 ten aşağı gelmesi büyük sürpriz olur. Bu da bütçemizi baya zorlar. Çünkü seneye daha fazla maç olacağı için geniş rotasyon kurmamız lazım. Belki de De Colo parasına 3 tane oyuncu alıp geniş rotasyon yapacağız hem De Colo'yu al 3 ver hem Sloukas'a 2 ver hem de geniş rotasyon kur bu imkansız bence.
« Son Düzenleme: 20 Haziran 2019, 13:58:40 Gönderen: Zoltan Gera »