Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006887 defa)

0 Üye ve 119 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mirinkirin

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1680 : 20 Haziran 2019, 14:43:37 »
6. maçta mckissic tribündeydi. çok isterim gelmesini. hem maliyeti düşük hem de deli gibi potaya saldırıyor. şut yüzdesine bişey diyemem ama delicilikte bence higgins i arzulatmaz.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1681 : 20 Haziran 2019, 14:51:34 »
Sloukasın yanına en az 2 tane kısa alınmak zorunda şube tekrar tek adam olarak yola çıkılmaz veya gudurice güvenilirek diye düşünüyorum.  Delaney harrison veya de colo harrison gibi 2 kişi eklemesi yapılmalı. Madem sloukasa o kadar zam verebilecek durumumuz var yanını da doldurmak gerekiyor.
Datomenin milano ya gideceği konuşuluyor orada oynamak istiyormuş. Eğer doğruysa ondan 2 milyon euro ya yakın para açığa çıkıyor. Partizandan marinkovic alınıp kalan para kısaya kaydırılabilir. 3-4 oynayabilen eski bjk li broekhoff a da gidilebilir nba durumuna göre. Hamlelere bakmak lazım eleştirmeden önce

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1682 : 20 Haziran 2019, 16:42:32 »
Bu haberden sonra De Colo hayali kurmayı bırakabiliriz artık. Sloukas'ın 2 aldığı yerde De Colo'nun 3 ten aşağı gelmesi büyük sürpriz olur. Bu da bütçemizi baya zorlar. Çünkü seneye daha fazla maç olacağı için geniş rotasyon kurmamız lazım. Belki de De Colo parasına 3 tane oyuncu alıp geniş rotasyon yapacağız hem De Colo'yu al 3 ver hem Sloukas'a 2 ver hem de geniş rotasyon kur bu imkansız bence.

Sinan Ennis Lauvergne'nin biten kontratları toplamı 3,5-4 milyon dolar yapıyor. De Colo de 3 milyonu başka yerde bulamaz. Real dahi Lull'un üstüne çıkmaz maaş olarak. Her ne kadar Lull eskisi gibi olmasa da oranın ağası ve ego meseles idevreye girer. Biz De Colo'ya 2-2,5 arası maaş verebliriz. Melli ve Vesely a sınıfı uzun olarak kalırlar iki tane de ucuz uzun alırız faydalı olabilecek. Bu şekilde uzun rotasyonunu oluşturmak daha mantıklı.

Tabi Udoh gelecekse De Colo'dan da vazgeçerimn.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1683 : 20 Haziran 2019, 17:00:33 »
Seneye EL takım sayısının artacak olmasının yanında ligde de kolay lokma olmayan final serisinin devam edeceğini düşünürsek 90 maça dayanacak. Bu da 4 tane sağlam uzun ve geniş kısa rotasyonu gerektiriyor.
O kadar detaya girmek istemedim ama ben de aynı fikirdeyim, hatta arttırıyorum, oyun kurucu olarak da aynı ihtiyacımız var.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1684 : 20 Haziran 2019, 21:03:40 »
Bobby-?
Melih-?
Tarık-?
Berkan-İsmail
Ahmet-?

Bobby-Sloukas-?
Melih-Guduric-Harrison
Kalinic-Datome-Tarık
Melli-Jofri-Berkan-İsmail
Vesely-Udoh-Ahmet

PG oynayarak zaman zaman Bobby ve Kostas'ı dinlendireccek yerli alabilir miyiz? Yoksa, bu transfer gerçekleşirse, Harrison'a ya da Guduric'e bu konuda güvenebilir miyiz?

Yukarıdaki kadroya göre Jofri giderse bir uzun bence şart. Hatta Jofri gitse şöyle daha palazlanmamış, Anthony Gill tarzı bir adam bulup tasarruf da yapılabilir. Ama direk katkı verecek ve sakatlıktan uzak kalabilen Udoh gibi 3 oyuncu olmalı. Eğer ki orayı Berkan'la geçeriz denirse de o zaman PG için arayış olabilir.

Not: DeColo'yu hiç sevmiyorum, umarım gelmez.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #1685 : 20 Haziran 2019, 21:19:03 »
6. maçta mckissic tribündeydi. çok isterim gelmesini. hem maliyeti düşük hem de deli gibi potaya saldırıyor. şut yüzdesine bişey diyemem ama delicilikte bence higgins i arzulatmaz.

McKissic ilginç oyuncu. Hikayesi Bobby gibi biraz, hapisten, suçtan kendini zor kurtarmış.
Ucuza McKissic+Jekiri paketi olsa hayır demem.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #1686 : 20 Haziran 2019, 21:54:38 »
McKissic ilginç oyuncu. Hikayesi Bobby gibi biraz, hapisten, suçtan kendini zor kurtarmış.
Ucuza McKissic+Jekiri paketi olsa hayır demem.

8+2 artı iki bu tarz oyunculardan oluşmalı bence daha önceden de konuşmuştuk, önümzüdeki yıl maç takvimi sıkışacağı için bu atrz oyunculara yatırım yapmak laızm higgins gibi çıkarlarsa ne ala olmadı kadro dinlenmiş olur.

Çevrimdışı anil7com

• Üye
    • anil10com
« Yanıtla #1687 : 20 Haziran 2019, 22:48:25 »
Sinan Ennis Lauvergne'nin biten kontratları toplamı 3,5-4 milyon dolar yapıyor. De Colo de 3 milyonu başka yerde bulamaz. Real dahi Lull'un üstüne çıkmaz maaş olarak. Her ne kadar Lull eskisi gibi olmasa da oranın ağası ve ego meseles idevreye girer. Biz De Colo'ya 2-2,5 arası maaş verebliriz. Melli ve Vesely a sınıfı uzun olarak kalırlar iki tane de ucuz uzun alırız faydalı olabilecek. Bu şekilde uzun rotasyonunu oluşturmak daha mantıklı.

Tabi Udoh gelecekse De Colo'dan da vazgeçerimn.

Lauvergne'nin kontratı bitiyor muydu? opsiyon mu var?
Fenerbahçe!

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1688 : 20 Haziran 2019, 23:14:25 »
Onu alalım, bunu verelim. Ne kadar rahat yorumlar görüyorum. Kontrat yönü es geçilerek hayallere dalmanın anlamı yok...

Datome Milano yu istiyormuş. Kontratı ne olacak, Melli veya Lauvergne gitmeden nereye uzun alıyoruz. Aklımda deli sorular...

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #1689 : 20 Haziran 2019, 23:38:05 »
Harrison’ı çoğu kişinin yazdığını görüyorum.Ciddi manada bir duyum var mı?

Çevrimdışı oddrech

• Üye
  • Yer: istanbul
  • Fenerbahçe Ağlamaz
« Yanıtla #1690 : 21 Haziran 2019, 10:29:21 »
merhabalar,

bence bu kadronun ömrü yavaş yavaş doluyor. çünkü kendi oyuncumuz bizim için çok değerli ve çok yüksek kontratlar alıp yerini de garanti gördüğü için eski formundan uzak oluyor.

datome nba ihtimali gittiğinden beri eski formuna bir türlü çıkamıyor. senede 4 5 maç eski datomeyi görüyoruz fakat kalan maçlarda standardın biraz üstünde oynuyor.

kalinic e lafım yok her sene biraz daha geliştiriyor kendini ama o video olayları onunda tüm konsantrasyonunun başarı olmadığının ufak göstergesi.

bobby iyi ama euroligde önceden aşırı yırtıcılığıyla savunma defosunu kapatıyordu. şimdi o defo çok açık ortada üzerine oynuyorlar ve yırtıcılık için yaşıda ilerliyor.

türklerde melih haricinden katkı alamıyoruz. sinan kontratına göre kötü verim veriyor ve çok ucuz bir oyuncu değil. melih desen ben mı dikkat ediyorum bilmiyorum sezon sonlarını çok iyi oynuyor. sezon genelinde 10dk ortalama yakalası çok zor.

vesely e tek kelime lafım yok ama biraz marc gasol gibi pasa kafayı takmış potaya bakmıyor.

green max yan parça olur. ennis o sakatlıktan seneye sene sonuna biraz form tutar 2. senesi oynar iyi ihtimalli.

jofrey e den çok umutluydum ama aşama kaydedemeden sakatlandı bu senede çok katkı vereceğini düşünmüyorum.

sulukas belki sezonun en stabil oyuncusuydu veselyle

melli güzel gidiyor biraz daha 3 lük lerini toparlarsa seneye kilit oyuncumuz olur tabi gitmezse.

Guduric de herkes yerden yere vuruyor ama gelişim sürecinde bir oyuncu ben gelecek sene çok daha iyi oynayacağını düşünüyorum

ahmet desen çocuk çok çalışıyor ama sezon başı çok hazır oldugu için diğer oyuncuların önünde görünüyor. sezon sonunda herkes o forma çıkınca vasat bir oyuncuya dönüştü.

yani  şuanki oyunuyla sinan , green ennis , jofrey nin kontratları bize fazla. çıkabilsek güzel olur ama ennis ve sinan haricinden çıkamayız gibi görünüyor.

birde piyasa kıtlığından ve bizim takımla yükselen ama şuanki maaşının üzerinde oynayanlar var.

bobby bu kadar zaafla , yaşı ve süresiyle 1.5M baya yüksek bir kontrat
sulukas takım için çok değerli 2M çok ama o giderse taakima en az 2 yıl süre tanımak lazım. çünkü biz efes gibi bireysellikle oynamıyoruz. 2 3 iyi transferle geçen seneki halimizi bile göremeyiz.
birde datome çok fazla hayattan keyif alır gibi oynamıyormu. hiçbir yırtıcılığı kalmadı diye düşünüyorum.

kısaca benim görüşüm yönetimin işi gerçekten zor. ama bu takıma 1 tane iyi uzun 1 tane idare uzun 1 tanede oyun kurucu gibi oynayabilen delici sutor gerekiyor ama bunu yapabileceklerini düşünmüyorum.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #1691 : 21 Haziran 2019, 11:12:51 »
istikrarlı başarılı takımları bozmak intihar etmek gibidir, ya da kendi ayağına sıkmak, bu takımdan rotasyondan çıkmaıs gereken oyuncular ennis, sinan, green ve mümkünse lavergne. bunların yerine adam alınacak ve max 3 yeni adam alınacağını düşünüyorum, 4 tane bile alınsa büyük süpriz olur. tabii ana kadrodan oyuncu gitmediğini varsayıyoruz.

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1692 : 21 Haziran 2019, 11:20:10 »
Datome gitmek istiyorsa zorluk çıkarılacağını düşünmüyorum adama

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1693 : 21 Haziran 2019, 12:09:08 »
Datome gitmek istiyo yazılıyo günlerdir iyi hoş da datome'nin bundan haberi var mı?
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #1694 : 21 Haziran 2019, 14:32:24 »
Datome gitmek istiyo yazılıyo günlerdir iyi hoş da datome'nin bundan haberi var mı?

Bunlari yazan turk mu?