Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006709 defa)

Samet_GFB, iloturo, Semazen ve 115 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1785 : 24 Haziran 2019, 13:49:37 »
Ben Furkan'ın döneceğini pek zannetmiyorum ama dönerse de bize gelir mi, şüphelerim var. Efes altyapısından çıkmış oyuncular genelde oraya sadık oluyorlar. Furkan'ın da olmaması için, hele de bu seneki durumlarını düşünürsek, bir sebep göremiyorum. Larkin-Micic-Moerman üçlüsü seviye atlamış görünüyorlar Ergin'in elinde.
abi erginin sisteminde 1 ve 4 numaralar kimyaları uyduğu zaman sürekli gelişiyor zaten. Eskiden arroyo erceg ile başlayan süreçte benzerdi. Furkan'a ne kadar süre gelir o da belirsiz bence efesin sisteminde . Tekrar nba yapmak istiyorsa 5 senede kaç tane oyuncu nba yaptı bizden çıkan onu göz önünde bulundurmuştur gherardinin nba ile ilişkileri de önemli bence bu durumda. 

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1786 : 24 Haziran 2019, 13:52:38 »
Udoh-Furkan-Henry paketi sizce nasıl ?

Henry'i ben Micic'e çok benzetiyorum. Onun yaptığı sıçramayı yapabilir. Çok yönlü ve galişime müsait bir oyuncu. Gözü kara ve biraz kafa gidik. Sloukas ile birbirilerini iyi tamamlarlar ancak 2 numaraya Higgins De Colo ayarında bir adam lazım.

Sorunu cevaplamak gerekirse içinde Udoh olan bir paket her türlü kabul edilir.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1787 : 24 Haziran 2019, 13:54:03 »
Blenler cevaplayablir mi. Furkan'ın avrupada oynaması için Efes'in onayı gerekiyor mu? Buy out vs vermek. Yabancı forumlarda efesli biri avrupa için hakları Efes'te yazmıştı. Öyle olursa almak imkansıza yakın olur.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1788 : 24 Haziran 2019, 13:54:50 »
henry fizik olarak falan fark yaratabilecek bir adam savunma da yapar ama skorerlik konusunda biraz dengesiz. Hayal tabi ama de colo çok hoş olur yazdığınız 2 si ile birlikte. Bana kalsa bir kısa skorer  yanına henry ya da harrison tarzı geliştirebileceğimiz bir adam alırım

Biraz iddialı olacak ama yıldız guard olmadan EL şampiyonluğu hayal bence. Ekpe gelse eskisi kadar fark yaratamaz bence bu sebeple yıldız guard şart diyorum.

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #1789 : 24 Haziran 2019, 14:06:35 »
Higgins'i kaçırdık diye yaygara yapmak çok manasız bence, barca ile transfer yarısına girersen avantajın obra ve daha iyi yapılanma olur. Ancak amerikalı oyuncular için öncelik bu olmayabilir.. Aynı seyi daha önce hanga içinde demiştim, barca bu oyuncuları almak için herşeyi göze alabilcek bir klüp.. Yugoslav kökenli oyuncular için belki avantajımız olabilir, obra partizanlı çıkışkı oldugu için joffrey'i direk bagladı mesela başka tekliflerle ilgilendigini sanmıyorum.. Transferde rakipleride çok hafife almamak lazım.. Aynı şekilde efeste iyi para gömüyor bu aralar.. Ekpeye, derrick williams'a ve higginse cazip teklif yaptıklarını okuyoruz.. Bana pek fırsat kaçması gibi gelmiyor verilen örnekler..

Bir diğer konuda biz şu ana kadar hiç hazır oyuncu almadık sanırım, genelde nbade mental olarak düşüşte olan oyuncular (öncelik avrupayı bilen) ve gelişim süreci olan oyuncuları tercih ettik.. Higgins, ekpe düşük malitetle gelip parlayan oyuncular.. Bunun arayışında olmak genel bir stratejimiz, gaza gelip efese kaybettik diye oraya buraya para saçacak kadar geniş bir durumdada değiliz.. Malum Ali Başkan borçlar içinde dans ediyor..

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #1790 : 24 Haziran 2019, 14:17:22 »
De Colo mevzusuda bana pek inandırıcı gelmiyor, nba yapmak istediği çok bariz oyuncunun.. Sanırım campazzo'da nba den gelen teklifleri değerlendiriyormuş..

Son senelerde bizim taraftarların twitter gibi sosyal medya ortamlarını cok aktif kullanması avrupalı ve nba yapmak isteyen oyuncuların bunu kullanmasına sebep olabiliyor.. De colo'da sanırım bizim taraftarın yazdıklarını beğenmiş.. Daha önce bjelicada avrupaya dönecegim diyip nbaden kontrat kapmıştı..

Son olarak şu 3, 4 ayda twitterda gslilerin ''ağla , kudur'' bizimkilerin ''come to fener kank'' mesajlarını okumaktan bezdim.. Nasıl bir sinerjidir, enerjidir arkadaş, bıkmadan usanmadan :D
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2019, 14:23:52 Gönderen: cembut »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1791 : 24 Haziran 2019, 14:23:40 »
Higgins'i kaçırdık diye yaygara yapmak çok manasız bence, barca ile transfer yarısına girersen avantajın obra ve daha iyi yapılanma olur. Ancak amerikalı oyuncular için öncelik bu olmayabilir.. Aynı seyi daha önce hanga içinde demiştim, barca bu oyuncuları almak için herşeyi göze alabilcek bir klüp.. Yugoslav kökenli oyuncular için belki avantajımız olabilir, obra partizanlı çıkışkı oldugu için joffrey'i direk bagladı mesela başka tekliflerle ilgilendigini sanmıyorum.. Transferde rakipleride çok hafife almamak lazım.. Aynı şekilde efeste iyi para gömüyor bu aralar.. Ekpeye, derrick williams'a ve higginse cazip teklif yaptıklarını okuyoruz.. Bana pek fırsat kaçması gibi gelmiyor verilen örnekler..

Bir diğer konuda biz şu ana kadar hiç hazır oyuncu almadık sanırım, genelde nbade mental olarak düşüşte olan oyuncular (öncelik avrupayı bilen) ve gelişim süreci olan oyuncuları tercih ettik.. Higgins, ekpe düşük malitetle gelip parlayan oyuncular.. Bunun arayışında olmak genel bir stratejimiz, gaza gelip efese kaybettik diye oraya buraya para saçacak kadar geniş bir durumdada değiliz.. Malum Ali Başkan borçlar içinde dans ediyor..

Oyuncularına en çok maaş ödeyen takımlardan birinin para saçmaktan kaçınmaktan bahsetmesi tuhaf değil mi. Lauvergne'nin maaşı 1,7 milyon, Obra anında bağlamış, en çok kazanan 10. oyuncu avrupada. Bir göz kırpmaya tav oldu sanki. Higgins gibi avrupada kaç tane fark yaratabilecek guard var. Adam bizde eksik olan 2 numaranın tam karşılığı. Barca ile neden yarışamayacakmışız, onlar da kadar bütçemiz var. Anlaştıkları fiyat 2 milyon biz veremez miydik. TKadroda 1,5 m civarı kazanan 6-7 adam varken para saçmamalıyız evet. Gören de her adamı çekirdekten yetiştiriyor zannedecek.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #1792 : 24 Haziran 2019, 14:33:21 »
Tolga aciklandi efes te , 1+1 kontrat,, beklentiler farkliydi ama gelistiremedi kendini.. kayip olarak görmüyorum

Berkani da biz aciklasak, baska da yerli istemem

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #1793 : 24 Haziran 2019, 14:34:02 »
Oyuncularına en çok maaş ödeyen takımlardan birinin para saçmaktan kaçınmaktan bahsetmesi tuhaf değil mi. Lauvergne'nin maaşı 1,7 milyon, Obra anında bağlamış, en çok kazanan 10. oyuncu avrupada. Bir göz kırpmaya tav oldu sanki. Higgins gibi avrupada kaç tane fark yaratabilecek guard var. Adam bizde eksik olan 2 numaranın tam karşılığı. Barca ile neden yarışamayacakmışız, onlar da kadar bütçemiz var. Anlaştıkları fiyat 2 milyon biz veremez miydik. TKadroda 1,5 m civarı kazanan 6-7 adam varken para saçmamalıyız evet. Gören de her adamı çekirdekten yetiştiriyor zannedecek.

Hocam kendin cevap vermişsin zaten, takımda hali hazırda iyi maaş ödedigimiz oyuncular var , senin bütçeninde bir sınırı var.. Elinde kontratlı oyuncular var..

Ayrıca JL geldiginde memnun olmayan yoktu sanırım, yani ona bizim gibi teklif yapanlar olmamış mıdır ? Sakatlandı diye değer kaybetti heralde, ben seneye ondan karşılıgını verecegini düşünüyorum eğer obra ile sorunu yoksa..

Para saçmamız için takımdaki gidenler gelenler belli olması gerekir.. Ennis ve Green karşılıgında bizde belki Higgins'e teklif yapabilirdik ama muhtemelen sezonu erken kapatan barca oyuncuyla coktan anlaşmıştır ve senin verdiginin fazlasınıda verebilirler..

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #1794 : 24 Haziran 2019, 15:42:47 »
Birde atlet, hızlı kısaları savunma olayı var, cska bu sezon de colo ve serrod'u çok fazla beraber oynatmadı, serrod bench oyuncusu gibiydi.. Daha çok hackett'a süre verdiler,o da iyi bir sezon geçirdi.. Cskanın bu sezon kısa rotasyonunda değişiklige gitmesi birazda bununla alakalı olabilir, Higgins'i neden tutmak istemediler acaba ?

Bizim kısa savumamızda evlere şenlik.. Yani arkada iyi bir çember savunmacın yoksa ve takımın enerjisi düştügünde o çok iyi yaptıgmız yardımları yapamadığımızda ,larkin micic gibi oyuncular delik deşik ediyor savunmamızı.. Bunun içinde bir önlem almak lazım.. Ekpe olmayacaksa ve laugvern ile devam edeceksek savunmacı bir kısa gerekiyor gibi.. Real bunun için campazzo taylor ve tavares ile çözüm üretiyor.. Campazzo işin hucum tarafındada iyi iş çıkarıyor üstelik..

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1795 : 24 Haziran 2019, 15:49:08 »
furkanın avrupaya dönmesi durumunda ödenecek ücret 250 bin dolarmış. Eğer erginle değil de zeljko ile çalışmak isterse çok rahat bir şekilde ödenir. O paraya ondan iyi türk alamazsın zaten

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1796 : 24 Haziran 2019, 15:49:58 »
Furkanın dönmesi durumunda ödenmesi gereken bonservis 250bin $ mış. Ama temmuz ortasına kadar bence furkandan olumlu olumsuz haber çıkmaz son ana kadar nba kovalar. Ha keza melli udoh da nba seceneğini değerlendirir temmuz ortasına kadar. Bizimle adı geçen harrison kendini nba takımları ve menejerlere göstermek için yaz ligine katılacakmış. Muhtemelen o da temmuz ortasına kadar bi yer için karar vermez. De colo nun zaten nba için cska dan ayrıldığını hepimiiz biliyoruz. Sloukasla sözleşme ve berkan hariç ben şahsen 15 20 gün bi resmi hamle imza falan beklemiyorum.
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1797 : 24 Haziran 2019, 15:52:20 »
Eğer şu altyapıdaki İsmail ciddi potansiyelse Berkan işi de olmayabilir.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #1798 : 24 Haziran 2019, 15:57:46 »
Eğer şu altyapıdaki İsmail ciddi potansiyelse Berkan işi de olmayabilir.
Abi potansiyel fena değil de çok ince, ergi den boy olarak daha kısa ve pozisyon olarak baya belirsiz nerede oynayacağı. En az 2 sene bir katkı gelmesi çok zor bence. Berkan'ın atletizim olarak baya avantajı var doğuştan gelen istememin ilk nedeni o aslında benim

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1799 : 24 Haziran 2019, 16:08:30 »
eurohoops'da Furkan'ın önceliği NBA diye bir haber gördüm. 1 saat önce paylaşılmış. Bana zaten hiç inandırıcı gelmemişti zaten Furkan'ın Avrupaya döneceği haberleri. NBA'de illa ki kontrat bulur. Gelecek vaad ediyor. Üstelik Avrupa'ya dönse bile ilk ve tek önceliği Efes olur.
« Son Düzenleme: 24 Haziran 2019, 16:08:57 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...