Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007005 defa)

Ertan Ürkmez ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1845 : 26 Haziran 2019, 17:08:14 »
Sadece şunu merak ediyorum, bu takım sakatlanana kadar EL nin oynanan bölüm için açık ara en değerli oyuncusu olan Vesely'ye sahip olarak son 2 aya girseydi acaba şu an yaşadıklarımızın hangilerini yaşardık ve şu an takımı yapısal bozukluk ve planlama yüzünden eleştirenlerin hagileri bu eleştirilerine devam ederdi. Bence bu sezon sınav veren takım değil daha çok bu ülkenin spor kültürü. İyi bir yapılanma için olabilcek en masum ve kabullenilebilir bir başarısızlık yaşadık ve çoğunluk suçlu olarak direk planlayıcıları ve organizasyonu görüyor. Bir sonraki hamleyi bile planlamaktan aciz günlük başarıyı herşeyden öne koyan ve günde bir kere doğru zamanı görtermeyi başaran alternafleri öngürülü davranmakla övmenin nasıl açıklaması yapılıyor inanamıyorum. üstelik bu insanların sadece bir kere tek hamleleri tuttuğu için bizim organizsonu "evet 3 hamle sonrasını planlamışlar ama 4. hamleyi planlamadıkları için hatalılar" diye eleştirebiliyorlar.
Eurolig de neredeyse 10 binin üzerinde seyirci ortalaması ile oynuyoruz.
 Seyirci, maç öncesi, maç içinde molalarda, maç sonunda Obradovic diyor başka bir şey demiyor. Geldiğinden bu yana bir tek olumsuz tepki almadı.
Saygı duyuluyor ve seviliyor. Hatta onun yüzü suyu hürmetine oyunculara da en ufak bir eleştri yok.  Futbolda keza aynı şekilde sahiplenme.
Yapılan wın wın kampanyasına katılım, kulübü sahiplenme, yardım hat safhada.

Ama sezon bitmiş, parkedefener forumunda, kendi çapımızda, kimsenin namusuna, kariyerine, kazandığı paraya bok atmadan, sadece performansa dayalı eleştri yapınca ya ülkenin spor kültürü olmuyor, ya  forumdan siktir edenlere, ya pollyanna cılara rastlıyorsun.
Bence ülkenin spor kültüründen ziyade, ülkenin özeti..

ELEŞTRİ YASAK!!
FENERBAHÇE

Çevrimdışı KhaN

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1846 : 26 Haziran 2019, 17:40:19 »
goudelock'un gitmesinin sebebi performans veya sistem yüzünden değil karşıyaka serisinde videosu düşen yaptığı olay yüzündendi.
benzer saçmalıklar yüzünden lauvergne'den de çıkacağımızı düşünüyorum. koç saha içine bir yere kadar sabredebiliyor ama saha dışına tahammülü yok.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1847 : 26 Haziran 2019, 18:08:13 »
 Seyirci, maç öncesi, maç içinde molalarda, maç sonunda Obradovic diyor başka bir şey demiyor. Geldiğinden bu yana bir tek olumsuz tepki almadı.
Saygı duyuluyor ve seviliyor. Hatta onun yüzü suyu hürmetine oyunculara da en ufak bir eleştri yok.  Futbolda keza aynı şekilde sahiplenme.

Ama sezon bitmiş, parkedefener forumunda, kendi çapımızda, kimsenin namusuna, kariyerine, kazandığı paraya bok atmadan, sadece performansa dayalı eleştri yapınca ya ülkenin spor kültürü olmuyor, ya  forumdan siktir edenlere, ya pollyanna cılara rastlıyorsun.

ELEŞTRİ YASAK!!

dostum sana kim siktir çekti söyle bana ;)

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1848 : 26 Haziran 2019, 18:18:13 »
Keşke aynı seride diğer oyuncularımızında istatistiklerini yazsaydınızda ihale sadece Goudelock'a kalmasaydı.

Mesela aynı seride;
Bir maç Bogdan sıfır çekmiş
Bir maç Bjelica sıfır çekmiş.
Bir maç Vesely sıfır çekmiş.

Diğer yabancılar Zisis vasat.. Preldzic Zoric falan zaten Allah düşmanımın başına vermesin,
Yerlileri zaten Allah'a havale ettik.

Tamam düzen dışıydı ama al onu Kalinic'in, Ekpe'nin, Antic'in kısaca taş gibi savunmanın olduğu takıma koy bakalım.
Real'de Jaycee Carrol var mesela kriz anlarında imdat düğmesine basıyorsun, oldukçada işini yarıyor.

Haa, Koç istemedi sonsuz saygı duyarız..

Değerli dostum, hiç sayı katkısı alamadığımız ve isimlerini zikrettiğiniz adamlar aşama katedip, NBA yaptılar. NBA yapmayan adamımız Vesely de malum takımın en önemli oyuncusu konumunda. Maalesef Guo nun kariyeri, bugün onun adını zikrederken geçmişini aratır seviyede...

Mesele kimin ne attığı da değil aslında! Şutun girmese de, takıma savunman ile yardım edebilirsin. Kritik bir kaç top çalarsın, bir kaç boş koşu yaparsın, savunmada bire birde geçilmezsin vs.vs çok da istatistiğe girmezsin ama yaptıkların takım arkadaşlarına alan açar...

Gou gibi adamları, benchte bekletip, hadi maç sıkıştı gir de düzen dışı sayı bul diye oyuna sokamazsın. Ona uygun oyun oynamalısın. Herkes Larkini söylüyor ama, Larkin bizde olsaydı, Efes etkisi belkide olmayacaktı. Biz adama o kadar geniş alan vermezdik. Bakınız, Oly deki Green ile bizdeki Green arasında kaç "dağ" var!

Gou için eline top yakışmayan biri olduğunu düşünmüyorum. Ama skor odaklı biri olduğu için, skor alamayınca geriye çok bir şey kalmıyor, bunu demek istiyorum. Kaç tane maç vardır, sayı atamayınca, vidaları sıkıp savunmayla kazandığımız... Avrupa basketbolunu, NBA den ayıran da en temel özellik, basketbol temelinin daha az şova dayalı olması. Larkin o nedenle, Efeste çok değerli, ama kim bilir bizde belki de sıradanlaşacak.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1849 : 26 Haziran 2019, 19:21:06 »
Goudelock, evet özel bir şutördü. Bununla beraber, takım oyununda bomboş adama pas vermek yerine, düzen içerisinde hücum etmek yerine, kaldırıp atmayı tercih eden bir adamdı. Bu mental yapıyla, düşüş yaşadığı maçlarda zaten verimi olmadı. KSK nın şampiyon olduğu sezon ki seriyi hatırlayın;

1.Maç 8 sa, 2 rb, 1 as
2.Maç 9 sa, 3 rb, 0 as
3.Maç 8 sa, 2 rb, 1 as
4.Maç 25 sa, 2rb, 2 as (uzatmalar dahil).

Paylaşılan videoda bir pozisyonda, Bjelica set oyununu işaret ediyor, Hickman seti işaret ediyor, Gou kaldırıp atıyor! Evet basket giriyor ama girmediği zamanlarda da değil maçı seriyi veriyorsun işte...

O sene Euroleague'te birçok maçı tek başına aldı. Sonraki dönemlerdeki gibi yanında aynı kalitede isimler veya performanslar olsa farklı olabilirdi. Reisin başka seçeneği yoktu. Ya kaldırıp atacaktı ya da takım kaybedecekti. Ve ondan daha iyi kaldıracak biri daha yoktu.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1850 : 26 Haziran 2019, 19:27:51 »
https://www.youtube.com/watch?v=rHbqVvJ68lA

Şu adamı izledim, ardından Guduric'e sahip olduğumuzu düşündüm.
Ne acı..

Şimdi izledim. Sigara içmeyen biri olarak sigarayı yaktım. Nasıl dünya basketbolunda Jordan'dan daha iyisi gelmediyse bizde de aynı şey söz konusu: Goudelock'tan iyi gelmedi, gelmeyecek...  Keşke uçkuruna sahip olabilseydi.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2019, 19:28:24 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #1851 : 26 Haziran 2019, 21:46:46 »
Şimdi izledim. Sigara içmeyen biri olarak sigarayı yaktım. Nasıl dünya basketbolunda Jordan'dan daha iyisi gelmediyse bizde de aynı şey söz konusu: Goudelock'tan iyi gelmedi, gelmeyecek...  Keşke uçkuruna sahip olabilseydi.

Kullandığımız "her şeyi değiş" savunmasına bu Goudlock zamanı, onun açıklarını kapatmak için başlamıştık gibi hatırlıyorum. "Mini Mamba"nın kendi  gitti, bu savunma ondan yadigar kaldı.
Sert bir-iki kısa gelse de bu savunma da artık tarihe karışsa  8)

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #1852 : 26 Haziran 2019, 22:41:36 »
Sloukas barçayı reddetmiş ve barçada örtelle 3yıllık 11m€ luk kontrat yapmış. Yavaş yavaş basketbol piyasası da çıldırmaya başladı. Sloukas muhtemelen yakın zamanda resmi olarak bizimle uzatmış olur.

Dipnot ispanyada oyuncuların ülkede geçirdikleri süre arttıkça vergi oranları artıyomuş bu ücretin yarısı vergiye gidiyomuş. Ama yine de çok büyük para. Avrupa basketbolu da muhtemelen bikaç sene içinde çok ciddi paraların döndüğü bi sektör olacak ve biz bu duruma çok hazırlıksız ve kötü durumda yakalandık. Acaba çağa ayak uydurabilicez mi önümüzdeki 3-4sene içinde???
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2019, 22:53:13 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı shadowturk

• Üye
  • Yer: ankara
    • @cumhurturkfb
« Yanıtla #1853 : 26 Haziran 2019, 22:52:08 »
C
Jan Veselý
Ekpe Udoh
Ahmet Düverioğlu
Ahmet Duran

PF
Tornike Shengelia
Nicolò Melli
Tarik Biberović
Barış Hersek

SF
Furkan Korkmaz
Nikola Kalinić
Egehan Arna

SG
James Nunnaly
Melih Mahmutoğlu
Ergi Tırpanci

PG
Brad Wannamaker
Kostas Sloukas
Ali Muhammed
Sinan Güler

-   Gözümüzün önündeki ligimizde oynayan higgins, anthony gill, calario, clyburn gibi adamlara hiç bakmadık. Hackett, othello hunter gibi adamları da hiç önemsemedik ama onların katkılarına bile muhtaç kaldık.
-   Melli, kaliniç’i izleyince bjelica, antiç’i  özlemiyor değilim açıkçası. Korkmadan atacak eli düzgün uzun forvet alalım lütfen. Tornike Shengelia benim önerim.
-   Goudelock takım oyuncusu değil hadi, Nunnaly’i tekrar takımda görmek istiyorum lütfen. Tony Crocker bile olsa bu sene kötümü olurdu. Guduriç’ten ümidi kestim ben açıkçası.
-   Ekpe deniyor. Ben Vincent Poirier alınsın istiyorum ama udoh’a kim ne diyebilir.
-   Biraz pahalı bi takım oldu galiba. Süprize yer bırakmayalım ve ergin’i sevindirmeyelim.
eskiler gelsin diyorum sonuçta, yerli transfer yerine altyapı lütfen (furkan başka tabi) ve Guduriç, Jofrey, datome’den çıkıyorum affınıza sığınarak.
« Son Düzenleme: 26 Haziran 2019, 22:54:00 Gönderen: shadowturk »

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #1854 : 27 Haziran 2019, 02:37:28 »

ELEŞTRİ YASAK!!

Kendi adıma yazıyorum; hiç kimse hiç bir zaman eleştirilemez diye bir iddiam olmadı. Bu platformda bu takımdan utananları gördük, ter akıtan oyunculara çer çöp dendiğini gördük, beş sakat vermiş kadroya yetenek fakiri dendiğini gördük. Eğer bunun adı eleştiriyse ben de eleştirileri eleştirdim diyelim. Kimseye hakaret etmedim. Vefa, kadir kıymet bilme olarak değerlendirdiğim sahip çıkma psikolojisini polyannacılık olarak yorumluyor iseniz ona da benim diyeceğim yok. Saygılar...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1855 : 27 Haziran 2019, 08:20:26 »
Udoh ihtimali varsa başka hiç bir uzuna bakılmaz bakılmamalı.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #1856 : 27 Haziran 2019, 09:41:37 »
Valla Udoh buyuk oyuncu, kim istemezse ayip eder. Gelirse bayram yaparim.

Ama ben kendi adima yukarida arkadaslar biri yazmis... Togo Shengelia .... Gelirse Udoh kadar sevinirim.

Sahadaki hirsi ve oyuna katkisi... Bazen kirli isleri yapabilmesi ... Pota savunmasi ve caydiriciligi olmasi .... Buyuk katki olur...

Vesely-Melli-Shengelia/Udoh-Ahmet.... Tadindan yenmez ... Buna ek olarak Ahmet gibi kendini gelistirebilecek hedefleri olan bir Turk 4 numara.... Hayal gibi kadro olurdu.

PS:Bir baska konuda Banvit in Turkler diger takimlara gittikce icim sizliyor... sanki Seyhmus vs ... az da olsa katki yapar bizde, denenmeye deger gibi geliyor....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #1857 : 27 Haziran 2019, 10:47:45 »
Poirier ??

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #1858 : 27 Haziran 2019, 13:23:52 »
poirier 2 milyon altına imzalamaz avrupa'da kalırsa.
baskonia da bir o kadar buyout ister. onunla uğraşmak yerine ekpe'ye 2.5 vermek daha makul

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1859 : 27 Haziran 2019, 16:45:31 »
Pao'dan ayrılan Gist var. Ekonomik durumumuzu da göz önüne alırsak daha iyisini bulamayız
Son bir şarkı be...