Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006685 defa)

iloturo, Maldonado, agha ve 114 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
  • Yer: Milano-Lombardia
    • @anadol_mert
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1860 : 27 Haziran 2019, 16:46:59 »
Udoh bize gelmemek için direniyor adeta
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2019, 16:51:08 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1861 : 27 Haziran 2019, 16:50:20 »
C
Jan Veselý
Ekpe Udoh
Ahmet Düverioğlu
Ahmet Duran

PF
Tornike Shengelia
Nicolò Melli
Tarik Biberović
Barış Hersek

SF
Furkan Korkmaz
Nikola Kalinić
Egehan Arna

SG
James Nunnaly
Melih Mahmutoğlu
Ergi Tırpanci

PG
Brad Wannamaker
Kostas Sloukas
Ali Muhammed
Sinan Güler

-   Gözümüzün önündeki ligimizde oynayan higgins, anthony gill, calario, clyburn gibi adamlara hiç bakmadık. Hackett, othello hunter gibi adamları da hiç önemsemedik ama onların katkılarına bile muhtaç kaldık.
-   Melli, kaliniç’i izleyince bjelica, antiç’i  özlemiyor değilim açıkçası. Korkmadan atacak eli düzgün uzun forvet alalım lütfen. Tornike Shengelia benim önerim.
-   Goudelock takım oyuncusu değil hadi, Nunnaly’i tekrar takımda görmek istiyorum lütfen. Tony Crocker bile olsa bu sene kötümü olurdu. Guduriç’ten ümidi kestim ben açıkçası.
-   Ekpe deniyor. Ben Vincent Poirier alınsın istiyorum ama udoh’a kim ne diyebilir.
-   Biraz pahalı bi takım oldu galiba. Süprize yer bırakmayalım ve ergin’i sevindirmeyelim.
eskiler gelsin diyorum sonuçta, yerli transfer yerine altyapı lütfen (furkan başka tabi) ve Guduriç, Jofrey, datome’den çıkıyorum affınıza sığınarak.
Guduric'den nasıl ümidi kesiyorsunuz aklım almıyor. Taraftara küfür eden, embesil Nunnally'i Guduric'in yerine istemek intihar etmekten farksız.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2019, 16:50:42 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1862 : 27 Haziran 2019, 16:52:17 »
poirier 2 milyon altına imzalamaz avrupa'da kalırsa.
baskonia da bir o kadar buyout ister. onunla uğraşmak yerine ekpe'ye 2.5 vermek daha makul

Hocam Poirier kim ki 2 milyon isteyecek. Higgins gibi bir oyuncu bile ispanyada en çok kazanan 2. oyuncu olarak 2 milyona imza attı. Şu an avrupada 2 milyon kazanan 6-7 tane oyuncu var. Poirier ne ara bu seviyeye çıktı. Kendisi sağlam fizikli iyi bir ribaundcu ortalama üstü bir çember koruyucu. Başka da bir numarası yok, ne şutu var ne özel bir hücum silahı. Neyine 2 milyon değer biçecekler.

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #1863 : 27 Haziran 2019, 16:57:48 »
Pao'dan ayrılan Gist var. Ekonomik durumumuzu da göz önüne alırsak daha iyisini bulamayız
Şaka mı bu :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #1864 : 27 Haziran 2019, 17:15:23 »
Pao'dan ayrılan Gist var. Ekonomik durumumuzu da göz önüne alırsak daha iyisini bulamayız
Spahija lı dönemin defolu oyuncularından, aman aman uzak dursun...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1865 : 27 Haziran 2019, 17:26:22 »
Takımdan JL,Green,Sinan,Barıs ile yollar ayrılmak zorunda ve bir delici kısa bir pivot ile 2 tane de katkı verecek Turk alınmalı...
Delaney olabilir guard icin...

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #1866 : 27 Haziran 2019, 19:11:45 »
sözde bu hafta semih özsoy ile toplantı olacaktı ama halı saha olayından sonra işler uzadı galiba...bir de futbol önce sonra basketbol deniyor...açıkçası çok sızan bir şey yok transferden şu ara

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #1867 : 27 Haziran 2019, 19:26:46 »
De Colo, Teo, Udoh paketi yaparsak kafi gelir mi? Emin olamadım ben.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #1868 : 27 Haziran 2019, 19:28:31 »
De Colo, Teo, Udoh paketi yaparsak kafi gelir mi? Emin olamadım ben.
NBA şampiyonluğu için mi-)))))

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1869 : 27 Haziran 2019, 19:38:14 »
De Colo,Udoh da idare eder.

Çevrimdışı Muratti

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #1870 : 27 Haziran 2019, 20:56:44 »
Udoh,De colo,teodosic,Delaney bunlardan kim gelirse gelsin muazzam olur... Hepsi bizim kalibremizde oyuncular

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
    • ibrahimseckin20
« Yanıtla #1871 : 27 Haziran 2019, 21:52:30 »
Geçtiğimiz gün Fenerbahçe TV’de 40+ vardı.İlker Üçer katıldı, geçtiğimiz sezonu değerlendirdiler.Ardından şuanki transfer dedikoduları ve bizim kadromuz hakkında konuştular.İlker Abi onun da transferlerden haberi olmadığını ama bitme aşamasındaki transferlerin onlara bildirildiğini ve medya ekibi olarak çalışma yaptıklarını ama şuanda böyle bir gelişme olmadığı için hiçbir transfer bitme aşamasında değil diyebiliriz dedi.
Ardından İlker Abi çok önemli bir şey dedi.Her ne kadar direk transferlerden haberi olmasa da şubeyi bizden iyi biliyordur sonuçta.İlker Abi bu transfer döneminde bizim takım için çok büyük bir hareketlilik beklemediğini söyledi.

Çevrimdışı mertnowitzki

• Üye
    • @anadol_mert
« Yanıtla #1872 : 28 Haziran 2019, 02:50:25 »
Bende Onradovic’in takımı çok fazla bozmaya niyetli olduğunu zannetmiyorum. Tarihimizin en iyi normal sezon performansını ortaya koyduk ve Obradovicin bu sonuçtan memnun olduğunu düşünüyorum. Kısa takviyesi olacağını sanmam, en azından Sloukas’ı takımda tutabildiğimiz sürece. Ennis ile devam ederiz. Lauvergne giderse Center getirilir ama Lauvergne’yi de takımda tutmak isteyecektir koç. Ayrıca Sloukas ile 3year/6m€ yeni kontrat yapıldığı iddia ediliyor.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2019, 02:51:44 Gönderen: mertnowitzki »
Son bir şarkı be...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1873 : 28 Haziran 2019, 03:10:23 »
Niye konusuyoruz ki o zaman neden kafa patlatıyoruz.Sloukas kalsın.Ama Green,JF,Barıs,Sinan gitmeyecekse ve yerlerine 1 delici kısa Delaney olur baskası olur ve adam gibi bir pivot gelmeyecekse neden kafa patlatıyoruz.
Kısalarımız adamlarının onunde kalamıyor.Hadi Larkin hızlı,Micic de delip gecti bazen smac bastı bazen turnike attı bazen de dısarı Larkine cıkardı 3 luk yedik.Kimse de hemserim nereye gidiyorsun demedi.
Bu durumda kadro degismeyecekse Lovergne kalacaksa,kısa delici gelmeyecekse yine aynısı olmayacagının garantisi yok.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1874 : 28 Haziran 2019, 08:57:29 »
Normal sezonu lider tamamladık ve şansızlık sakatlıklar yüzünden şampiyonluğu kaçırdık kafasındaysa şube yönetimi çok ciddi hata yapıyor demektir. Bu takımın F4'da şansı Real ve Cska'dan daha az. Eurolig artık çok uzun normal sezon maçları tepe takımlar için büyük kriter olmamalı. Kadronda F4 zamanı masaya yumruğunu vuracak bir tane bile adam yok. ( Bobby belki gününde olursa). F4 zamanı sürekli kendi standartların altında Sloukas, her an dağılabilen Vesely ile şampiyonluk şansımzı çok düşük. 5 F4'da 1 şampiyonluk alarak zaten standartların altında kaldık, Obradovic standartlarının ise çok daha gerisindeyiz (12 F4 8 şampiyonluk) . Bu kafayla Cska ve Real şampiyonlukları izleriz sürekli.

F4 garanti olsun şampiyonluk eh işte denk gelirse düşüncesinden sıyrılmak gerekiyor. Memur zihniyetinden farksız bu zihniyet ( iş ve ortalama maaş garantisi). Hedef şampiyonluk olmalı gerekirse F4 yapamamayı göze alarak riksli de olsa potansiyeli yüksek tavanı yüksek bir takım kurulmalı.. Real Barca Cska her sene 30 milyon harcayabilirler, isterlerse 40-50 bile harcayabilirler yirmi sene daha bunu devam ettirebilirler. . Onlara komaz ama bizim harcadığımız 30 milyon doların anlamı çok büyük. Önemli fedakarlıklarla bu bütçe sağlanıyor, memur zihniyetiyle F4 oynamak için olmamalı. Bu bütçeler birkaç sene sonra olmayacak ve geride dönüp baktığımızda 2-3 şampiyonluk kazandık diyebilmeliyiz.

En çok para harcayan 3-4 takımdan biri olup son 4'e kalmayı ben yeterli görmüyorum. Zaten harcadığın paranın olması gereken minimum karşılığıdır bu. 10 kez F4 oynadın eee 1 kez şampiyon oldun, efsane takımlar şampiyonluklar sayesinde efsane olurlar. Düzenli F4 katılımcısı olmakla değil. Pao azalttı yatırımı ama geriye dönüp baktığında 13 senede 5 şampiyonlukları var ( ilk 4-5 sezon bütçeleri daha düşüktü zaten). Kimse 10 kez F4 oynadıkları için değil efsane demiyor, o dönemde 5 şampiyonluk kazandıkları için efsane diyor. Bu kafayla bir dönem iyi para harcayıp zirveye oynayan takım olarak anılmaktan öteye gidemeyeceğiz.