Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006679 defa)

iloturo, Maldonado, agha ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1935 : 30 Haziran 2019, 11:13:49 »
Abi valla ne zaman bu ekibe laf edecek duruma geldik?? Giderlerse cok arariz.
Ozellikle yillarca neler cektik menajer gorunumlu adamlardan. Bu adam isini gayet yapiyor... Ismi gecmeden, one cikmaya calismadan... Boyle adamlarin varligi belki hissedilmez ama gittikten sonra arariz. Bu kadroyu bu ekibi ruyamizda goremezdik, Obra Gherardi vs olmasa....

Ne paralar harcandi bu subede.... Daha once... Ne ise yaradi???

Bir Barca, CSKA veya Real'in harcadigindan az paraya, onlarla denk ve ustun takimlar kuruyoruz... Bu da basari degilse, nedir???

Ağbi kulüp kültürümüzün olmaması, hadi yumuşak söyleyelim oturmaması ile ilgili. Keselim, biçelim, gönderelim, şunu getirelim, bunu alalım şampiyon oluruz mantığı. Çok kolay (?) bir şey ya Avrupa Şampiyonluğu! Başımızdaki adamların kalibresi ve takımı son beş sezonda getirdikleri nokta, her şeyi kolaymış gibi gösterdi. Bir delici 1 numara ve atletik 5 ile şampiyon oluruza kadar geldi işler. Utanan mı dersin, şu kadroyu yetenek fakiri gören mi dersin vesaire vesaire. Madem kadro yetenek fakiri, madem menejer yiyip bitiriyor takımın kaynakları, bütün bunların sorumlusu Obradovic'tir. Çünkü onlarla çalışan Obradovic. Gönderelim gitsin, baya bir rahatlar ortalık. Önümüzdeki sene final 4'a kalmayı bile çoz zor ihtimal görüyorum ben, gerçekleşirse bakalım o zaman neler göreceğiz, duyacağız...

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1936 : 30 Haziran 2019, 11:55:04 »

Madem kadro yetenek fakiri, madem menejer yiyip bitiriyor takımın kaynakları, bütün bunların sorumlusu Obradovic'tir. Çünkü onlarla çalışan Obradovic. Gönderelim gitsin, baya bir rahatlar ortalık.

Ağzına sağlık, aynen öyledir. "Obradovic şahane ama şu bu o gönderelim gitsin" demenin altında şapşallıkla karışık bir art niyet var...

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
  • Yer: istanbul
    • ilkerzzz
« Yanıtla #1937 : 30 Haziran 2019, 12:54:04 »
wannamaker dicek idim murat abi kursagımda bıraktı.
En son umutlar ölür !

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1938 : 30 Haziran 2019, 13:49:34 »
Abi valla ne zaman bu ekibe laf edecek duruma geldik?? Giderlerse cok arariz.
Ozellikle yillarca neler cektik menajer gorunumlu adamlardan. Bu adam isini gayet yapiyor... Ismi gecmeden, one cikmaya calismadan... Boyle adamlarin varligi belki hissedilmez ama gittikten sonra arariz. Bu kadroyu bu ekibi ruyamizda goremezdik, Obra Gherardi vs olmasa....

Ne paralar harcandi bu subede.... Daha once... Ne ise yaradi???

Bir Barca, CSKA veya Real'in harcadigindan az paraya, onlarla denk ve ustun takimlar kuruyoruz... Bu da basari degilse, nedir???

Gherardini'nin nesini ariycaz ne gibi bir ozel yani var. Nbaden muthis tutan adamlar mi getiriyor, oyunculari cok uygun konttatlarla mi getiriyor. Avrupanin en pahali GM I olacak ne ise yariyor . Son NBA ttansferleri tam bir fiyasko facia Avrupadakileri de zaten Obradovic soyluyor. Aldigi maas pozisyonu icin cok fazla. Saglik ekibinin bu zamana kadar tuttulmasinin da bana gore sorumlusu. Arastirip yetersizliklerini farketmeli ve olay patlayip sezon hic olmadan onlemini almaliydi . O zaman iste kazandiginin karsiligini vermis olurdu . Boyle memur gibi etliye sutluye karismadan takilip Cska Gminden fazla maas aliyor

Bir kere bizim butce vergiler haric barcadan fazlaydi bu sezon belli ki uste cikacaklar ama daha oncesinde fazlaydi. %45 vergi oduyo adamlar . 2 milyon net vermek icin 3,6 vermek zorundalar. O nedenle butcede one geciyorlarsa bile net butcelerde ustunduk.
Cska ve Realden ise hem kadro hem basari acisindan gerideyiz. Hatta kadrolar degisilse diger koclar bizim takimla bu kadarini bile yapamaz Obrarovic marifeti bu Gherardinin diil. Takima senelerdir yildiz guard getirmeyi beceremeyen GM in nesini ariyim. Onun maasina Ennisinkini ekle De Colo alinir ve daha faydali our.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1939 : 30 Haziran 2019, 14:01:17 »
@Cemalex;

Sen gündelik yaşantında nasıl bir insansın kardeşim? Eğer ki kendince "birileri şeytanın avukatlığını yapmalı" falan diye düşünüyorsan burası çok basit bir forum ve tartışılan şey de spor olduğu için çok kasma bence. Ha, ben her durumda zaten böyle bir insanım diyorsan allah sevdiklerine kolaylık versin.

Ben hayatta böyle bir pesimistlik ve negatiflik seviyesi görmedim.

Sağlık ekibi berbat (hak veriyorum) gönderelim. GM çalışmıyor, gönderelim (İlk F4 sonrası dönemde ve şampiyonluğun ardından herkes kendi boynuna dolasın istiyordu), oyuncular doymuş, değiştirelim.

Merakla bekliyorum Obradovic'e ne zaman saracaksın. Ama bence önümüzdeki sene de şampiyon olmazsak sıra onda gibi hissediyorum.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1940 : 30 Haziran 2019, 14:21:08 »
Gherardini'nin nesini ariycaz ne gibi bir ozel yani var. Nbaden muthis tutan adamlar mi getiriyor, oyunculari cok uygun konttatlarla mi getiriyor. Avrupanin en pahali GM I olacak ne ise yariyor . Son NBA ttansferleri tam bir fiyasko facia Avrupadakileri de zaten Obradovic soyluyor. Aldigi maas pozisyonu icin cok fazla. Saglik ekibinin bu zamana kadar tuttulmasinin da bana gore sorumlusu. Arastirip yetersizliklerini farketmeli ve olay patlayip sezon hic olmadan onlemini almaliydi . O zaman iste kazandiginin karsiligini vermis olurdu . Boyle memur gibi etliye sutluye karismadan takilip Cska Gminden fazla maas aliyor

Bir kere bizim butce vergiler haric barcadan fazlaydi bu sezon belli ki uste cikacaklar ama daha oncesinde fazlaydi. %45 vergi oduyo adamlar . 2 milyon net vermek icin 3,6 vermek zorundalar. O nedenle butcede one geciyorlarsa bile net butcelerde ustunduk.
Cska ve Realden ise hem kadro hem basari acisindan gerideyiz. Hatta kadrolar degisilse diger koclar bizim takimla bu kadarini bile yapamaz Obrarovic marifeti bu Gherardinin diil. Takima senelerdir yildiz guard getirmeyi beceremeyen GM in nesini ariyim. Onun maasina Ennisinkini ekle De Colo alinir ve daha faydali our.

İyi de Gherardini ile birlikte çalışmak isteyen Obradovic değil mi? Zorla mı çalıştırıyorlar ikisini bir arada. Hakikaten benim bilmediğim bir şey ya da demeç falan mı var. Böyle bir şey var ise biraz açar mısınız?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 14:22:06 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1941 : 30 Haziran 2019, 14:34:22 »
Merakla bekliyorum Obradovic'e ne zaman saracaksın. Ama bence önümüzdeki sene de şampiyon olmazsak sıra onda gibi hissediyorum.

Sakatlıkları onun ağır tempolu antreman sistemine bağlıyor zaten. Bu arada ben koçun ve dahi başka hiçbir koçun antremanını izlemediğim için; kimin ne kadar ağır antreman yaptırdığını veya yaptırması gerektiğini bilemediğimden, bir şey demiyorum. :)

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1942 : 30 Haziran 2019, 15:10:19 »
@Cemalex;

Sen gündelik yaşantında nasıl bir insansın kardeşim? Eğer ki kendince "birileri şeytanın avukatlığını yapmalı" falan diye düşünüyorsan burası çok basit bir forum ve tartışılan şey de spor olduğu için çok kasma bence. Ha, ben her durumda zaten böyle bir insanım diyorsan allah sevdiklerine kolaylık versin.

Ben hayatta böyle bir pesimistlik ve negatiflik seviyesi görmedim.

Sağlık ekibi berbat (hak veriyorum) gönderelim. GM çalışmıyor, gönderelim (İlk F4 sonrası dönemde ve şampiyonluğun ardından herkes kendi boynuna dolasın istiyordu), oyuncular doymuş, değiştirelim.

Öncelike sürekli pesimist bir insan değilim. Şeytanın avukaltığını yaptığım da yok. Farkım şu, bu şubedekilere tanrı veya aziz muamelesi yapmıyorum. Hepsinin parasını alan ve bunun karşılığında hizmet eden profesyoneller olarak görüp başarısını ve başarısızlığını değerlendiriyorum. Sizler gibi başarıya saplanıp kalıp başarısızlıkları görmezden gelme eğilimim yok.

Fikir ayrılığında en temel fark sizler bu kişileri büyük bir lütufmuş gibi görüyorsunuz ben ise yüksek bütçeyle alınabilecek profesyoneller olarak görüyorum. Buna aslında Obradovic de dahil ama onun gibi bir tane daha olmadığı için yeri ayrıdır. Kaldı ki onun bile performansı eleştirilebilir, kariyerine oranla bizdeki başarısı düşüktür. İstatistikler de bunu gösteriyor zaten.

Bütçemiz vergiler hariç değerlendirecek olursak uzun bir süre en yüksek 3. bütçe oldu. Vergiler hariç diyorum çünkü vergiye giden paranın yüksek olmasının artı bir katma değeri yok. Hadi tartışma olmasın ilk 4 bütçe diyelim bunda herkes hem fikirdir. En yüksek 4 bütçeden biriyken 6 senede 1 kez şampiyon olup, 5 kez son 4'e kalmayı ben totalde büyük bir başarı olarak görmüyorum. Olması gerekenler zaten bunlar hatta daha fazlası olmalıydı. Cska Real Barca gibi takımlar 20 sene daha 30 m bütçe ayırablir hatta bunu arttırabilirler ancak biz büyük fedakarlıklarla bu bütçeyi sağlıyorken daha fazla başarı daha fazla kupa kazanmamız lazım. Bu nedenle başarılı geçen sezon kadar başarısız geçen sezonları da ben değerlendirmeye alıyorum. Basketbolda futboldaki kadar büyük bir rekabet yok son 4'e kalırken bizi tehdit edebilecek en fazla 1-2 takım olabiliyor, onları ekarte edip F4 yapmayı ben büyük bir başarı olarak görmüyorum. Oyunculara en yüksek maaşları verebiliyorken zaten olması gereken başarıdır bu. Değerlendirmelerdeki en temel fark da bu. Siz bu şubedekileri nimet olarak sayıyorsunuz ama değiller. Bu bütçeyle Real veya Cska da başarılı hatta bizden daha başarılılar. Onlar Laso'ya GM'lerine veya herhangi bir oyuncusuna tanrı muamelesi yapmıyorlar.

Bundan önce ne paralar harcadık diyenler var, hayır harcamadık. 2012-2013 sezonuna kadar bizim bütçemiz 10-15 m civarındaydı. Obradovic öncesi yüksek bütçeyle oynadığımız bir tek 2012-2013 sezonu var ki o sezon fiyaskoyla neticelendi. Obradovic'in ilk sezonu da çok farksız değildi aslında. Top16'da elendik ve ligde şampiyonluğu 7. maçta kazanabildik. 30 milyon dolar bütçeli 5. bir akım yokken F4 yapmayı büyük başarı olarak saymıyorum. Asıl marifet bu bütçeyi ayırabilmek zaten, bunu yapabilen 5. takım yokken son 4'e kalınmalı zaten.

Gelelim Gherardini ve 3 sene önce boynuma dola konusuna. Ben kimseye boynuma dola gibi yalakalıklar yapmam ama diyelim ki bu minvalde konuşmuş olayım. Başarılı olan takdir görür başarısız olan eleştirilir. Başarılı olunan sezonda övülür başarısız olunan sezonda eleştirilir. Bundan daha normal bir şey yok. Asıl saçma olan başarısız olsa dahi namusuymuş gibi savunmaya kalkılmasıdır. Udoh sonrası Jason Thompson'ı getirirse tabi ki eleştiricem. Devre arsında daha önce Zisis getiren adam Bennett'ı getirirse tabi ki eleştiricem. Larkin dururken Ennis'i getirirse tabi ki eleştiricem. 3 senedir yıldız guard getiremiyorsa tabi ki eleştiricem. Avrupa'da Gherardini kadar kazanan başka bir GM yok, peki icraatlrıyla bunu hak ediyor mu bence hayır. Sağlık ekibindeki sıkıntıyı sezonumuz piç olmadan göremedikten sonra, nba transferlerinin en az yarısı karavana olduktan sonra benim gözümde özel bir yanı yok. Udoh'u getirdiği için övdüğüm gibi Thompson'ı getirdiği için de gömerim. Oyuncularınaen çok maaş veren 3 takımdan biriyken 6 senede 1 şampiyonluğu ben eleştirilemez seviyesi için yeterli görmüyorum. Bu zaman zarfında rakiplerimizden Cska ve Real ikişer şampiyonluk kazandı.

Itoudis bu sene şampiyonluk gelmeseydi kovulacaktı, çünkü 5 senede 5 F4 ve 1 şampiyonluk Cska için yeterli değil. Bizim de onlara yakın bütçemiz varken 6 senede 1 şampiyonluk 5 F4 yapanlara tanrı aziz muamelesi yapmamız çok mu doğru. F4 bu bütçelerin olması gereken minimum seviyesidir. Şampiyonluğa oynanmayacaksa bu tavanda takım kurulmayacaksa şubeyi yönetenleri ben başarılı saymam. Seneye şampiyonluk gelmezse eleştirilerim daha da artacak. 7 senede 1 şampiyonluk benim için başarı olmayacak siz eleştirilemez görmeye devam edebilirsiniz.

« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 15:13:13 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #1943 : 30 Haziran 2019, 15:50:52 »
Mirotic 6 yıl 76 milyon dolar diyorlar  :o bence bütçeler bu noktalara geliyorsa EL için kasmayı bırakalım biz. Laf olsun diye demiyorum ciddiyim. Mirotic süper olduğundan vs de değil ama baş edilmez bunlarla. Ekpe tam bir kaşar tam. Twitter'dan yaptığı paylaşıma bakın. Önce bilerek göz kırpıyor bizim taraftarı bildiği için Sonra resmen taşak geçiyor.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1944 : 30 Haziran 2019, 16:15:45 »
Barca da bu sene piyasaya hardcore daldı. 2009 yazıydı sanırım böyle hayvani bir kadro kurup ortalığı dağıtmışlardı.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 16:16:33 Gönderen: Cemalex »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1945 : 30 Haziran 2019, 16:23:24 »
Barca Abrines'i almış, Wanamaker ile de ilgileniyorlarmış.

Wanamaker - Heurtel - Pangos
Higgins - Kuric
Abrines - Hanga
Mirotic - Claver - Oriola
Davies - Tomic

Bu arada Mirotic için katalan medyasındaki habere göre net olarak yıllık 4 milyon eurodan 5 yıllık anlaşmaymış. Bir diğer kaynağa göre yıllık 6 milyon net. Gözlerini fena kararttılar.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 16:24:59 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #1946 : 30 Haziran 2019, 17:05:17 »
Mirotic 6 yıl 76 milyon dolar diyorlar  :o bence bütçeler bu noktalara geliyorsa EL için kasmayı bırakalım biz. Laf olsun diye demiyorum ciddiyim. Mirotic süper olduğundan vs de değil ama baş edilmez bunlarla. Ekpe tam bir kaşar tam. Twitter'dan yaptığı paylaşıma bakın. Önce bilerek göz kırpıyor bizim taraftarı bildiği için Sonra resmen taşak geçiyor.

Obradovic gittikten sonra onun arkasından da kaşar diyecek misiniz? Udoh bu takımı şampiyon yapıp gittikten sonra arkasından sosyal medya üzerinden yapılan abuk subuk paylaşımlara hangi sıfatı biçiyorsunuz?
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 17:07:43 Gönderen: Ertan Ürkmez »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #1947 : 30 Haziran 2019, 17:14:38 »
Obradovic gittikten sonra onun arkasından da kaşar diyecek misiniz? Udoh bu takımı şampiyon yapıp gittikten sonra arkasından sosyal medya üzerinden yapılan abuk subuk paylaşımlara hangi sıfatı biçiyorsunuz?[/quote

« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 17:16:35 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
    • okanc14
« Yanıtla #1948 : 30 Haziran 2019, 17:17:21 »

Obradovic gittikten sonra onun arkasından da kaşar diyecek misiniz? Udoh bu takımı şampiyon yapıp gittikten sonra arkasından sosyal medya üzerinden yapılan abuk subuk paylaşımlara hangi sıfatı biçiyorsunuz?[/quote
Udoh'u hala çok seviyorum ve başka takıma gidecek diye üzülüyorum.Ama gerçekten twit olayında saçmaladı.Gereksiz bir şey yaptı.Ne söylemeye çalışıyor, dalga mı geçiyor anlamadım.
« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 17:18:10 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
« Yanıtla #1949 : 30 Haziran 2019, 17:40:17 »
Yazdıklarımı birkaç kez daha okudum ve oradan eleştiri yasak çıkarımını nasıl yaptın anlamdım. Tekrar ediyorum o zaman "takımın planlaması ve yapılanması ile ilgili yapılan ağır eleştirilerin can açıtmak için yapıldığın düşünüyorum. herkesin oyuncu koç ya da başkan hakkında istediğini söylemeye hakkı var, ama eleştirenlerinde eleştirlmeye karşı belli bir toleransının olması gerekmiyor mu? Benim yazdıklarım Efesin üstün bir vizyon ve mükemmel bir yapılanma ile bizim uğraşıpda başamadığımızı bir sezonda başardığını ima eden eleştirilere yönelik bir eleştiri idi. ve bu düreci örnek göstererek takımın bu süreçte yürüttüğü programı ve kadroları değiştirme taleplerine karşıydı". Sonuç olarak sizin yaptığınız bir eleştiri ise benim yaptığım da bir eleştiri ve bende pekala sizin yorumuzu ELEŞTİRİ YASAK olarak yorumlayabilirim.
İlk yaptığınız alıntıda Vesely’nin sakatlığından, takımı yapısal bozukluk ve planlama yüzünden eleştirenlere, ardından 3. 4. hamleyi planlamadıkları için eleştirildiğini ve bu sezon sınav verenin takım değil ülkenin spor kültürü olduğuna dair söyleminiz var

İkinci alıntınızda "takımın planlaması ve yapılanması ile ilgili yapılan ağır eleştirilerin can açıtmak için yapıldığın düşünüyorum’’ demişsiniz. ayrıca eleştirimi eleştirmenizi eleştirmişim.

Öncelikle şunu söylemeliyim;,
Yaşanan sakatlıklar takımı ve koçu olumsuz etkiledi.
Tam kadro olabilseydik ligi güle oynaya kazanırdık,
EL de de büyük ihtimalle kazanan biz olurduk.
Fakat dikkatli bakarsanız, EL ve TBL final serisindeki maçlarla ilgili benim yazdıklarım tamemen maça ve peformansa dayalı yorumlardı.
Yerlilerin neredeyse 0 katkısı, Guduric in tam bir hayal kırıklığı oluşu ve Sloukas’ın maç içinde çok fazla iniş-çıkışlar yaşadığına dair sitemler..
Ya da 4-5 sayı öndeyken bir anda Efes’in öne geçip farkı 15 e kadar çıkarmasına kadar koçun mola almamasına sitem, gibi.. 
Şimdi;
Ben ne sakatlıkların olumsuz etkilemediğini,
Ne, planlamanın eksik ya da kötü yapıldığını
Ne de yaptığım eleştiriler can acıtmak için söylenen sözler.

Tekrar ediyorum, benim yazdıklarım tamamen PERFORMANSA DAYALI eleştriler.

Bende sizin gibi yazdıklarımı birkaç kez daha okudum, hakikaten beni alıntılayıp, işi
ülkenin spor kültürüne kadar götürmenize hayretler içerisinde kaldım.

Gayet tabi sizde beni eleştirebilrsiniz, fakat yazdıklarınızın karşılığı bende yok.

« Son Düzenleme: 30 Haziran 2019, 17:42:57 Gönderen: sonkale1907 »
FENERBAHÇE