Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006859 defa)

Semazen, sinanyucel, Samet_GFB ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CanCan

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #1980 : 30 Haziran 2019, 22:24:06 »
Melli nin gidişi, özellikle buy-out alacak olmamız gelecek sezon için adeta bir piyangodur. Gitmeseydi uzun rotasyonunda hamle yapmamız imkansızdı, diğer yandan uzun rotasyonunda bir ekleme yapmamız da elzemdi.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1981 : 30 Haziran 2019, 22:40:35 »
Gidecek adam Melli degil Lovergne idi.Melli de gitse Loverngne de her halikarda gitmeli, oynarken de fark yaratmıyordu.Bir de buradaki iddialar ne kadar dogru bilmiyorum ama can sıkıcı...
Gerardini Bey de Udoh dısında 2. bir adam bulamadı.Getirdigi tum adamlar Avrupanın bildigi ve istedigi oyunculardı.Datome,Wanamaker,Bogdan,Melli gibi...Simdi cok elestirecekler cıkacak ama Gerardini Efendi 1M alıyorsa bize bir Larkin bir Pivot kesfedilmemis isimler bulmalı bence...

Barıs,Sinan,Green,Lovernne ile her turlu yollar ayrılmalı ve bu fesh olayında gostersin hunerini Gerardini cıkalım Lovergne sozlesmesinden...

NBA e de lanet olsun.Zaten cok sevmem.Bu kacıncı oyuncu oldu.Adamlar orada senelerce nal toplayacagını da bilseler cart diye seni bırakıp gidiyorlar.Su ana kadar haber cıkmadıgı icin Melli nin NBA yapacagını en ufak dusunmuyordum.

Bojan,Bogdan,Wanamaker,Bjelica,Udoh,Nunnaly,Melli hicbiri ne Play Off gorecek ne sampiyon olacak ama 35 e kadar orada nal da toplasalar kalacaklar.Tam 1 takım NBA e gitti.Lanet olsun hic ustune yatırım yapabilecegin oyuncu yok.Her gelen 1-2 sene durur sonra NBA yaparım diye gidiyor.

Udoh en verimli doneminde oynamak zor geldi 2 yıl havlu salladı.
Bogdan,Bjelica NBA en kotu takımlarından birine gitti.Ve Play Off gormeden donerler.
Nunnaly geri dondu.
Wanamaker binbir naz ile Dacka dan geldi.Ucarak gitti.Forma yuzu goremedi.
Bojan istikrarlı oynuyor.O da Play Off goremeden muhtemelen donecek.

Soyle ben EL Kralı olacam diyen bir adam bulamıyoruz.Seneye de Guduric gider.

Alın artık ya gozunuzu seveyim ya Teo-De Colo mu yapacaksınız Delaney-4-5 mi yapacaksınız ya da Teo-Mckissic-Jakiri-4 gibi bir paket mi olacak ama delici kısa,pivot ve artık 4 numara da lazım alın
Su Lovernge de sıfır ya da minimum zararla cıkın.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #1982 : 30 Haziran 2019, 23:51:27 »
Fenerbahçe Beko basketbol takımımızın basketbolu en iyi bilen, en profesyonel ve en akıllı oyuncusuydu Melli. Avrupa’nın en iyi 4 numarası. Dış şutu ribaundu set oyunu spacingi atletizmi ribaundu bloğu P’nR’ü
hırsı savunması yani komple herşeyi olan fedakar bir takım oyuncusuydu. Kendisini çok özleyeceğim. Yolu açık olsun. Buyout da bıraktı bize reyis 👏

Ellis Green gitti
Barış Sinan sözleşme uzatılmayacak
Melli gitti

Joffrey’e yapılan eleştirileri de tıpkı Melli veya Gherardini’ye yapılan ergen atarlanması gibi komik ve verisiz buluyorum. Joffrey çok sağlam bir uzun. Melli Joffrey Vesely beraber sahada olsalardı her iki Efes serisini de rahat alırdık bu kadar emin konuşuyorum.

Melli yerine Udoh çok komik! Melli beyindi Udoh atletik ama ince bir savaşan kartal (ribaundçu ve blocker)

Bize şimdi Berkan ve alttan İsmail ayrıca Moerman gibi iyi bir şutör PF lazım. Yeni
Melli eminim yine NBA’den gelir

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1983 : 01 Temmuz 2019, 00:00:15 »
Bojan istikrarlı oynuyor.O da Play Off goremeden muhtemelen donecek.

Bojan tam üç sezondur üst üste play-off oynuyor yahu. :)

Bogdan'a gelince... Doncic ile beraber NBA'deki en yüksek potansiyelli Avrupalı... Bir talihsizlik yaşamaz ise bir kaç yıl içinde all-star adayı olur.

Udoh ve Bjelica'nin ise NBA'de olmayacağını daha buradan gitmedikleri dönemde yazmıştım bu sayfalarda... Onlara tapıldığı günlerdi. Sanırım yadırganmış, NBA'i gözümde büyütmekle suçlanmıştım. :)

Bogdan ve Doncic dışında, şu an NBA'de bulunan bütün genç Avrupalılar rol oyuncusundan ileri gidemez. Bojan dahil... Bir zamanlar say say say bitmezdi: Nowiztki, Gasol kardeşler, Krilenko, Tony Parker, Memo... Yaşlı kıta kısırlaştı.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1984 : 01 Temmuz 2019, 00:15:26 »

Bogdan'a gelince... Doncic ile beraber NBA'deki en yüksek potansiyelli Avrupalı... Bir talihsizlik yaşamaz ise bir kaç yıl içinde all-star adayı olur.

Udoh ve Bjelica'nin ise NBA'de olmayacağını daha buradan gitmedikleri dönemde yazmıştım bu sayfalarda... Onlara tapıldığı günlerdi. Sanırım yadırganmış, NBA'i gözümde büyütmekle suçlanmıştım. :)

Bogdan ve Doncic dışında, şu an NBA'de bulunan bütün genç Avrupalılar rol oyuncusundan ileri gidemez. Bojan dahil... Bir zamanlar say say say bitmezdi: Nowiztki, Gasol kardeşler, Krilenko, Tony Parker, Memo... Yaşlı kıta kısırlaştı.
Bojan Indiana da haklısın gozden kacırmısım.Belki konferans finaline falan odaklandım.

Doncic 40 yılda bir gelecek yetenek sakatlık sorunu olmazsa damga vuracak.Zaten NBA tek karı bize o oldu.10 yıl adamdan kurtulduk.
Bogdan konusunda aynı dusunmuyorum.olmez sag kalırsak 5 sene sonra gorusuruz.Bogdan Avrupa'da Kral olacak bir adamdı bence, Teo bile tutunamadı.Ayrıca Bogdan yanlıs bilmiyorsam 92 li ve cok senesi yok.Bir de ustad sensin.Sacramento Kings en kotu 3. takımdı sanırım ben Bogdan dan cok damga vurabilecek bir oyuncu oldugunu sanmıyorum.

Dedigim gibi tek istisna Doncic ben Melli den de umutlu degilim.Ama olan bize oluyor.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #1985 : 01 Temmuz 2019, 00:23:48 »

Porzingis?
Geçen sene milli maçta salonda izlemiş hayran kalmıştım.NBA'de Bogdan ve Doncic kadar değil mi?

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #1986 : 01 Temmuz 2019, 01:07:31 »
porzingis, jokic, giannis, gobert gibi all star avrupalılar var zaten şu an. doncic neyse de bogdan bu tepe dörtlünün seviyesine gelemez.

Çevrimdışı Yaşlı taşlı çocuk

• Üye
  • Yer: İzmit
« Yanıtla #1987 : 01 Temmuz 2019, 02:13:37 »
Ben melli’nin gideceğini düşünmüyordum ama artık yapacak bir şey yok. Kendi işimize bakıcaz. Lauvergne muhtemelen kalır. Bence melli gittikten sonra zaten kalsın. Piyasada kesinlikle bizim seviyemizde 4 numara yok. Melli’nin buy out falan 2 lira temiz kalır diye düşünüyorum. Elimizi baya güçlendircek bir para. Bence çok net ekpe’nin önü açıldı bu saatten sonra iş koça bakar. Biz 5 e ekpe dışında kimi alsak kumar olucak. Yetmedi ekpe’yi almayıp 4 numara alsak zaten kalibre adam yok yine muamma da boğulucaz. Ekpe vesely lauvargne kalina datome bize çok ama çok rahat yeter. Melli’nin gitmesi kısa rotasyonundaki kaliteyi de artırıcak. Melli ekpe ile ikame edip, muhtemel melli gitmeseydi uzun ve kısaya bölüştürceğimiz parayı sadece net bir kısa verme durumu oluştu. Artık gereken hamleleri yapma zamanı. Udoh ve üst düzey kısa şansı elimize geldi inşallah bu olayı gerçekleştiririz. Ekpe geldikten sonra kısa oyuncuların savunma zaafı pek önemli değil gibi. O yüzden koç geçen sene istediği teodosic- sloukas kısa rotasyonuna döner mi bana olası geliyor. İnşallah olur. Her şerde bir hayır vardır melli olayı tam olarak böyle olur inşallah

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #1988 : 01 Temmuz 2019, 02:58:18 »
porzingis, jokic, giannis, gobert gibi all star avrupalılar var zaten şu an. doncic neyse de bogdan bu tepe dörtlünün seviyesine gelemez.

Jokic'i unuttum, pardon. Giannis farklı bir konu. Afrikalı. Porzingis'in kariyeri bu saatten sonra zor ayağa kalkar. Gobert ayısına gelince... Nedense Avrupalı oluşunu bir türlü kabullenemedim. Atletizmi, kulaç uzunluğu vs.

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1989 : 01 Temmuz 2019, 03:23:04 »
Bence bu uzunları Avrupada ve ozellikle EL de izleme sansımız pek olmadıgı icin cok Avrupalı gibi gelmiyor.Ama bizden giden 7 oyuncuyu da izledik,Doncici izledik yarın gitse Milutunovu izledik,Teo yu izledik.
Fakat bu isimleri izleme sansımız pek olmadı.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #1990 : 01 Temmuz 2019, 08:11:48 »
Fenerbahçe Beko basketbol takımımızın basketbolu en iyi bilen, en profesyonel ve en akıllı oyuncusuydu Melli. Avrupa’nın en iyi 4 numarası. Dış şutu ribaundu set oyunu spacingi atletizmi ribaundu bloğu P’nR’ü
hırsı savunması yani komple herşeyi olan fedakar bir takım oyuncusuydu. Kendisini çok özleyeceğim. Yolu açık olsun. Buyout da bıraktı bize reyis 👏
Yok hocam yanlışsınız. Efes serisi 2. maçta son topu kaçırdı, seriyi o yüzden kaybettik.
Zaten Larkin'den 38 sayıyı da Melli yüzünden yedik.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #1991 : 01 Temmuz 2019, 08:33:20 »
Demogojiden başlayıp yalanlarla devam etmişsin. Udoh'u Vesely'i aldı rezil adamlardı mı demişim ben? Udoh'u aldığını yazıyorsun da Thomspson'ı aldığını neden atlıyorsun. İyi aldığında överim kötü tercih yaptığında da gömerim olması gereken budur senin gibi neylerse güzel eyler kapıkulluğunda olamam.. Sanki her transferi çok başarılı da biz keyfimizden canımız sıkıldıından eleştiriyoruz. Amerikan yaptığı son transferler, Bennett, Thomson Laucergne Ennis hangisi iyi çıktı. Tabi ki eleştiricem zaten senede yaptığımız 2-3 transfer onların da en az yarısında karavana atmaya başladı.

Bir de şu realiteden uzak bize sanki Allahın lutüflarıymış gibi konuşmaktan bir vazgeçip de gerçeklere dönseniz. Sanki 10 milyonluk bütçeyle harikalar yaratıyor yahu en yüksek 3-4 bütçeden birisin haliyle en iyi oyuncuları alıp en yukarılara oynuyorsun. Bu seviyenin sebebi Gherardini mi yani. En büyük pay yönetimlerin. Sana kupayı kazansan 1-2 milyon gelir elde edeceğin kulvarda 30 milyon dolar bütçe sağlıyor. Real Cska Barca hariç hiç bir takımın senelerdir sağlayamadığı bütçeyi sağlıyorlar. Sanki GM mucize yaratıyormuş gibi davranmaktan vazgeçecek misiniz? Cska GM'ni aynı mantıkla övüyor musunuz??? Senelerdir F4 oynuyorlar, o bütçeyşe tabi oynayacaklar mı diyorsunuz vay be adam senelerdir F4 yaptırıyor ne büyük GM mi diyorsunuz. Cska için F4 yapmk mı daha büyük başarı F4 yapamamak mı daha büyük başarısızlık. Aynısı bizim için de geçerli. Niye byu kadar yüceltiyorsunuz adamı.

Ya yanlış biliyorsun ya da işine geldiği için yalan söylüyorsun bizim 30 milyon dolar civarlarında bütçemiz 2012-2013 sezonuna kadar olmadı. Ondan önce 10-15 milyon dolar bütçelerle mücadele ettik, o bütçelerle daha başarılı olacakken fiyasko yaptığımız sezonlar da oldu ama parayla başarı olmuyor geçmişte sefilleri oynadık argümanı doğru değil. Basketbolda 30 milyon dolarla 3 sene üst üste başarısız olamazsın. Bırakın şu bulunmaz hint kumaşı mumalesini. 30 milyon bütçeyle F4 yapmak değil yapamamak asıl büyük olaydır. Gherardini olmayınca F4 ypamıycaz falan mı zannediyorsun. Koç tamam avrupanın en iyisi ve takımı yöneten kişi en yüksek kazanan koç olması hakkıdır ama Gherardini'nin ne gibi özel yanı var. Ne yaptı en yükske GM maaşı kazanmayı hak edecek kadar.

Sağlık ekibinin rezil oluşunu sezonumuz piç olmadan görmüş olsaydı ve önlemini alsaydı, kazandığı para helal hoş olsun derdim ama bu meseleyi atlayarak bana göre ölümcül bir hata yaptı. Şubenin en tepesindeki kişi olarak bu olayın sorumlusu kendisidir.
Evet kardeşim, aynen. Bütçe varsa kesin şampiyonluk da vardır.

Sen orta çağda yaşasaydın, "Leonardo tabii ki güzel resim yapacak, o kadar para alıyor" derdin. Böyle devam et, hiç bozma.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1992 : 01 Temmuz 2019, 08:48:06 »
Evet kardeşim, aynen. Bütçe varsa kesin şampiyonluk da vardır.

Sen orta çağda yaşasaydın, "Leonardo tabii ki güzel resim yapacak, o kadar para alıyor" derdin. Böyle devam et, hiç bozma.

Son 5 senenin şampiyonlarının bütçesini söyle öyle konuşalım madem. Evet bütçe varsa şampiyonluk hedef olur ve o çizgiye gelmen gerekir. Gelmezsen net başarısızsındır, geliyorsan da rakiplerine göre performansına bakılır. 30 milyon bütçe ile 6 senede 1 şampiyonluk 5 F4 eleştirilemez bir performans değil. F4'da kalıcı olmak evet güzel ama şubeyi yönetenleri GM ve koç dahil eleştirilemez kılmıyor. En yüksek 3-4 bütçeyle son 4'e kalmayı extra olarak görmüyorum ben. Sen büyük bir olay zannedebilirsin. Bu sene Barca F4 yapamazsa net başarısızdır mesela sen başarı mı sayacaksın.

Bütçe demek daha iyi oyuncuları alabiliyor olmak demek, tabi biz gidip yıldız yerine gene rol oyuncuları alıyoruz ve doğru düzgün kullanmıyoruz. Sonra F4 zamanı yıldızı olan bir takım gelip bizi yeniyor. Tek şampiyon olduğumuz sezon elimizde gerçek yıldız diyeceğimiz 2 oyuncunun olması tesadüf mü. Rol oyuncularıyla şampiyonluk alamazsın, memurlarla ancak belirli bir seviyede tutunursun. Bu bütçeler F4 için değil şampiyonluk için harcanmalı. Bizim 30 milyonumuz Realin veya Barca'nın 50-60 milyonundan bile daha değerli. Şampiyonluk hedeflenmeyecekse anlamı yok. Kızdığım nokta bu, şampiyonluk için radikal hamleler lazım ama şiş yanmasın derdindeler. 2017 mayısından beri kadro kalitesi düşüyor, bakalım bu sezon ne olacak.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2019, 08:49:31 Gönderen: Cemalex »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #1993 : 01 Temmuz 2019, 08:56:03 »
Genelde dalga gecilir ama Ahmet Ercanlar canlı yayında "De Colo ile cok ciddi olarak ilgilendigimizi" soyledi.En azından bir ihtimalimiz var.Olursa cok iyi olur.
Lovergne kontratından da umarım en kısa zamanda cıkılır.1 tane uzunum olmasa bile tutmam.

Duzgun bir pivot da alalım.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #1994 : 01 Temmuz 2019, 09:41:51 »
Bojan Bogdanovic’i eleştirebilen bir forum burası  :D

Adam birkaç saat önce 73m$ kontat aldı yahu. FBBeko’nun 2.5 yıllık bütçesi. Utah Jazz! Nasıl? Avrupalı olmamış değil mi?

Basketbolu nasıl ve neremizle seyrediliyor bu ülkede anlamak mümkün değil. Obradovic, Melli, Gherardini eleştirilebiliyor. Olacak şey değil