Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006984 defa)

Ero1907 ve 112 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ibrahimseckin

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • ibrahimseckin20
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2010 : 01 Temmuz 2019, 15:07:29 »
Ne kadar güvenilir bilmiyorum ama bir arkadaş daha Furkan Korkmaz ile anlaştığımızı yazdı.
https://twitter.com/ilkecancanoglu/status/1145651985053618176

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #2011 : 01 Temmuz 2019, 15:26:02 »
Valencia eğer Real Madrid De colo'ya teklif verirse teklifi match edeceklerini açıkladı.İspanya hakları Valencia'da olduğu için oraya gitmek zorunda.Bu belki elimizi güçlendirebilir orada oynamak istemezse iyi bir takıma gelmek için.Fakat Real yüksek bir teklif verip Valencia'nin bütçesine darbe vurmak isteyebilir.
valencia nın başkanı dünyanın sayılı zenginlerinden çok büyük bir sıkıntı yaratmaz o adama

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2012 : 01 Temmuz 2019, 15:28:25 »
Ben kimseye cevap vermeden sunu hatirlatayim.

Kimse bu dunyada, isini degistirirken hatir icin yari ucrete calismaz... Menajerin basarisi milleti yari ucrete getirmek falan degildir...

Menajerin basarisi hocanin istedigi listedeki oyunculari, yada tarif ettigi oyunculara uygun adaylari bulup, onalari onayla getirmektir. Ve bence bu anlamda kimsenin sorunu yok.... Dogru bazi oyuncular 2 milyona gliyor 3 milyona geliyor ama zaten baska takima da gitse ayni parayi alacak.... Menajer getirmek icin iki kati para teklif ediyorsa basarisizdir....

Menajerin Bir diger gorevi de takimin isleyisini yurutmesini saglamaktir. Bu anlamda da tekrarliyorum hic bir sikinti duymadik. Oyuncularin hicbirinin kisisel sorunlarini yada takimla bir sorunlarini duymadik... Hepsini bir sekilde cozuyorlar...

4 sene final four bize cok agir geldi, bu taraftar kaldiramiyor .... benim dusuncem bu... Anlasilan kulturumuzun parcasi olan "ne olacak bu fenerin hali" durumu devam ediyor .... Bir geriye cekilip keyfini suremedik ....

Benim gibi oynadigimiz basketten keyif alanlara gecen sezonun en guzel dakikalarini hatirlatayim .... CSKA geri donusu ... Bir omur izleyecegim ....

https://www.youtube.com/watch?v=kqcrhkhu1K0

Kendi adima soyluyorum; Bu takimda emegi gecen (Aziz Yildirim dahil) herkese tesekkurler....

Bizde takim ici sorun olmadi da baska takimlarda sorun mu oluyor. Cskanin Realin kaynadigi oldu ku hic. Basketbolda zaten kac tane skandal olutor senede. Melli Datome kavga mi cikartacakti durup dururken. Takimda kavga cikmamis amanne buyuk basari.

Rezil saglio ekibine neden onceden onlem almadi onu aciklama madem. Saglik ekibineki doktorlardan bir tanesi 2012-2013 sezonunda besiktasin sakatliklardan cok cektigi donemki doktor. Uzayan nukseden dogeu tedavinin uygulanmadigi ornekler mevcut. Bunu onceden tespit etmek sezon pic olmadan onlem almak GMin gorevi diil mi? Sloukas ile 2 milyonluk sozlesme yapmak icin senede 1 milyon kazanacak GM mi gerekiyor. Ne ekstrasi var onu soyleyin. Nokta atisi transfer mi yapiyor, son transferleri sayayim Benett Thompson Lauvergne Ennis Green kac tanesinden iyi verim aldik. Bogdan ve Udoh sonrasi takima katilan tek duzgun adam Melli. 2 yildizin yerini 2 senede dolduramamis.  Sen simdi aciklama bana bu adam neden tanri muamelesi goruyor. Bana gore aldigi para zarar, Ennisin maasina bu 1 milyonu eklesen De Colo yu alirsin. Siradan isler yaoan bir adama kitanin en yuksek maasini odemek niye.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2013 : 01 Temmuz 2019, 15:37:14 »
Bizde takim ici sorun olmadi da baska takimlarda sorun mu oluyor. Cskanin Realin kaynadigi oldu ku hic. Basketbolda zaten kac tane skandal olutor senede. Melli Datome kavga mi cikartacakti durup dururken. Takimda kavga cikmamis amanne buyuk basari.

Rezil saglio ekibine neden onceden onlem almadi onu aciklama madem. Saglik ekibineki doktorlardan bir tanesi 2012-2013 sezonunda besiktasin sakatliklardan cok cektigi donemki doktor. Uzayan nukseden dogeu tedavinin uygulanmadigi ornekler mevcut. Bunu onceden tespit etmek sezon pic olmadan onlem almak GMin gorevi diil mi? Sloukas ile 2 milyonluk sozlesme yapmak icin senede 1 milyon kazanacak GM mi gerekiyor. Ne ekstrasi var onu soyleyin. Nokta atisi transfer mi yapiyor, son transferleri sayayim Benett Thompson Lauvergne Ennis Green kac tanesinden iyi verim aldik. Bogdan ve Udoh sonrasi takima katilan tek duzgun adam Melli. 2 yildizin yerini 2 senede dolduramamis.  Sen simdi aciklama bana bu adam neden tanri muamelesi goruyor. Bana gore aldigi para zarar, Ennisin maasina bu 1 milyonu eklesen De Colo yu alirsin. Siradan isler yaoan bir adama kitanin en yuksek maasini odemek niye.

istediğin kadar herkes ile kavga et , istediğin gibi eleştiri yap hepsine okeyim ama hocam kardeeşim abim dostum , rica ediyorum az destekli salla
tek ricam budur
900 bin alan ennis üzerine Cska ile sözleşimesi olan 3.5 milyon euro kazanan DE Colo'yu mu alacaktık, ayrıca Ennis için busene iyi kötü tek laf edilebilir mi adam 1. ayında sakatlandı bileği kırıldı ne denilebilir ki ?
jofreyy alındığı zaman hepimizin ooo çektiği adamdı , bennet ya tutarsa hamlesiydi ana rotasyon değildi , thompson da patladık ,

yani eleştiri yap sınırsız yap ama rica ediyorum biraz destekli yap en azından inandırıcılık seviyen artsın
naçizane bir dost kardeş abi tavsiyesi

küfürleşmedikten sonra istediğin ile istediğin gibi kavga etmekte hem sen hem de herkes özgürdür.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #2014 : 01 Temmuz 2019, 16:03:43 »
........

Cemal saglik ekibi konusunda katiliyorum, ve bu konuda eminim ki calisma yapiliyordur... Diger konularda ise anlasamiyoruz ne yazik ki.

Oyuncu secimleri ile ilgili herkes yazdigi icin o konuya girmiyorum. Ama bence ozellikle sampiyon oldugumuz sene 3 ayda bir ulkede bomba patlarken, ailesi olan bu yabanci oyuncularin sahaya konsantre olmasini saglamasi basariydi. Ben buna inaniyorum. Bak hataliyimdir belki ama benim gozumde bu basari. Bir cok yabanci oyuncu ulkeden ailesini gonderdi. Bildigim kadari ile Fener baskette kimseden giden olmadi.

Sonucta hepsinin kontrati var, kimse kacardi demiyorum. Ama sonraki sene hatirlarsin Dacka da imzaladiktan iki hafta sonra (ankara garindaki patlama olunca) kontratini yakip giden oyuncu oldu. Yine oynarlardi, ama konsantrasyon hic dusmedi .... Sonucta yonetim pozisyonundaki adamlarin isini oyle kolay tartamiyorsun... Bir oyuncu gibi istatistigi cikmiyor bu isin. Ama bahsettigin adam Kanada basketbol unun, Euroleague'in ve Italyan fedarasyonunun danismani.... Senelerce NBA de bu isi yapmis bir adam.... O kadar kolay da bu herif bu isi beceremiyor dememek lazim sanki ....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #2015 : 01 Temmuz 2019, 16:16:36 »
Kim olursa olsun eleştirilir eleştirilmeli de bence. Ancak bazı şeyleri söyleyebilmek için o insanlarla yaşamak gerekli olduğunu düşünüyorum. Mesela GM ünvanlı insan bence sadece transfer yapmıyor ama daha detaylı olarak ne yapıyor bilemem çünkü o insanla ve takımla beraber değilim.

Çevrimdışı cembut

• Üye
« Yanıtla #2016 : 01 Temmuz 2019, 16:36:37 »
Gherardinin takımda olmasının sebebi obradovic, herhangi biriyle plan yapmak istemiyor.. Çalışacagı kişileri özel seçtigini düşünüyorum. Bize daha ilk gelirken bu tarz istekleri vardı, burada kalıcı olmasının sebebide kendi organizasyonunu kurabiliyor olması, işine karışılmaması.. Belli ki MG'nin dışardan gördüğümüz somut hamleleri dışında obradovic'in planlamayı beraber yapması fikir alması gibi dışardan görülemeyecek detaylar mevcut..

Çok iyi bir mühendis oldugunuzu düşünün, çalışacagınız ekipte sizinle aynı seviyede insanlar ile mı calısmak istersiniz yoksa sizi anlamayacak kişiyle mi, ben olayın bu tarz birşey oldugunu düşünüyorum..

Başarı konusunda genel olarak bakıldıgı zaman bir başarısızlık göremiyorum.. Tek maçlık sistemde cska ve real de belli aralıklarla şampiyon olamıyor.. Bir uzatmanın başarı ve başarısızlık kıstası olması saçma..

nbaye bu kadar oyuncu kaybetmesek bu 5 yıllık süreçte cok net bir üstünlüğümüz olurdu ama oyuncuları tekrar tekrar takıma adapte etmek takımın kimyasını bozuyor.. Burada transferi yapan kişi kadar takıma adapte eden kişininde işinin zor olduğu açık.. Bogdan 3 senede gelişim gösteriyorsa bu sürecin kaymagını yemekte bizim hakkımız olmalı ama olmuyor...nunnally, wanamaker, melli , kalinic hepsi belli bir süreçte adapte oldular.. wanamaker ikinci senesinde cok daha verim verecekken ayrıldı.. MEllide şu anda takıma setlere cok adapte bir durumda ama yerine yeni birini monte edecegiz.. Hazır oyuncu almak konusunda fikirlerimi yazmıştım, bütçe ile alakalı ve gelen hazır oyuncununda adaptasyonu zor olabiliyor, örnek JL....

Ek olarak kısa rotasyonuna net bir isime ihtiyacımız var buna katılıyorum..
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2019, 16:39:17 Gönderen: cembut »

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2017 : 01 Temmuz 2019, 17:13:07 »
Mâdem Melli gitti ve mâdem parasızız, Lovern'den bir 4 numara yaratmaya çalışacağız.

Lovern'in iyi özelliklerini unuttuk. Balerin gibi pivot hareketleri vardı ve hepimizi hayran bırakmıştı o vakitler. Bunun dışında iyi de bir saha görüşü var ve pasörlüğüne güveniyorum ben. Bitiricilik konusunda Melli'den iyi, pasörlük konusunda Melli'yi aratmaz. Tek istediğim şutunu biraz geliştirsin. En azından Melli kadar sokarsa 4 numaradan dış şut tehdidimiz olur. Melli kadar topu yere vurarak oynayamıyor, bunu da Obra ayarlar artık.

1 tâne uzun alacağız ve ben hâlâ Ekpe'yi istiyorum. Ekpe alınmayacaksa safkan bir 4 numara alalım. Maccabideki Johnny O'Bryant bize uyar bence, boştaydı. Hem atletik, hem dış şutu var, çember de savunuyor ve yaşı da genç. Jordan Mickey de boştaydı, ribaunt eksikliğimize büyük çözüm olur, çember de savunur.

Ama yine de ilk opsiyonumuz Ekpe olmalı.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2018 : 01 Temmuz 2019, 17:26:24 »
Obryant kaldı İsrailde diye biliyorum. Mickey de Real'e gitti. İkisinin de savunması tartışılır ama hücumda iyi adamlardı. Bize uzun forvet olarak singleton, williams ve claver kaldı galiba. Anthony Gill de sakatlık sorunu yoksa sistemde çok iş yapabilir.
Ennis de kaldı diye düşünün bence. Hani kesin bir bilgi değil ama duyumlar o şekilde. ama sadece duyum.

Çevrimdışı Yaşlı taşlı çocuk

• Üye
  • Yer: İzmit
« Yanıtla #2019 : 01 Temmuz 2019, 17:27:30 »
Ennis kalırsa kendim dahil herkese söverim

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2020 : 01 Temmuz 2019, 17:30:38 »
Ennis kalırsa kendim dahil herkese söverim
kesin bir bilgi değil...2 ay önce yapılan bir sohbetten çıkan sonuç

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2021 : 01 Temmuz 2019, 17:30:51 »
Bakın bugün Murat Murathanoğlu Twitter'da önemli bir noktaya parmak bastı.Nba oyuncu kaptırılmayan tek sezonda euroleague şampiyonluğu geldi.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2022 : 01 Temmuz 2019, 17:33:47 »
Cemal saglik ekibi konusunda katiliyorum, ve bu konuda eminim ki calisma yapiliyordur... Diger konularda ise anlasamiyoruz ne yazik ki.

Oyuncu secimleri ile ilgili herkes yazdigi icin o konuya girmiyorum. Ama bence ozellikle sampiyon oldugumuz sene 3 ayda bir ulkede bomba patlarken, ailesi olan bu yabanci oyuncularin sahaya konsantre olmasini saglamasi basariydi. Ben buna inaniyorum. Bak hataliyimdir belki ama benim gozumde bu basari. Bir cok yabanci oyuncu ulkeden ailesini gonderdi. Bildigim kadari ile Fener baskette kimseden giden olmadi.

Sonucta hepsinin kontrati var, kimse kacardi demiyorum. Ama sonraki sene hatirlarsin Dacka da imzaladiktan iki hafta sonra (ankara garindaki patlama olunca) kontratini yakip giden oyuncu oldu. Yine oynarlardi, ama konsantrasyon hic dusmedi .... Sonucta yonetim pozisyonundaki adamlarin isini oyle kolay tartamiyorsun... Bir oyuncu gibi istatistigi cikmiyor bu isin. Ama bahsettigin adam Kanada basketbol unun, Euroleague'in ve Italyan fedarasyonunun danismani.... Senelerce NBA de bu isi yapmis bir adam.... O kadar kolay da bu herif bu isi beceremiyor dememek lazim sanki ....

Sağlık ekibini bir sezon piç olduktan sonra değiştirmek marifet değil ki, olmadan önce değiştirmek marifetti. Bugün sağlık ekibinin değişmesi konusunda herkes hemfikir. Gel gelelim 3 ay önce bunu söylediğimde karşı çıkan onları savunan bir sürü insan vardı. Bu şubede asla yanlış iş olamazmış gibi ölümüne defans var. Sanki her şey mükemmelmiş hiç hata yanlış yapılmıyormuş gibi.

Bu kadar dokunulmaz eleştirilemez konumda olmayı hak edecek ne yapıyorlar merak ediyorum. 30 m bütçe ile F4 yapıp orada elenmeyi neden bu kadar kutsallaştırıyorsunuz. Talepkar olmak daha fazlasını istemek eleştirmenin ne gibi bir zararı var. Pao'da 13 senede 5 şampiyonluk kazanmış koç 6 senede 1 şampiyonluk alıyorsa bir şeyleri yanlış yapıyoruz demektir. Laso ve Itoudis 2 kez kazanmışken biz daha iyisiyle 1'de kalıyorsak bir şeyleri yanlış yapıyoruz demektir. Niye bunları dile getirmekten dinden çıkacakmış gibi korkuluyor onu anlamıyorum.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2023 : 01 Temmuz 2019, 17:37:28 »
Kuzminskas da ayrılmış Milano'dan...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2024 : 01 Temmuz 2019, 17:39:48 »
Barca Claver ile sözleşme yenileyecekmiş onu da unutabiliriz. Zaten pek öyle üst sınıf bir 4 numara değil. Singleton hiç değilse dış şutu ve atletizmi ile daha iyi bir oyuncu. Ben yetenekten yana tercihimi kullanırdım D. Williams'a sulanırdım. Tabi Udoh ihtimali varsa önce bütçeyi Udoh'a gömmek lazım, kalan parayla gerekirse ucuz yollu bir 4 numara bakarız.
« Son Düzenleme: 01 Temmuz 2019, 17:40:13 Gönderen: Cemalex »