Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006981 defa)

Ero1907 ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2265 : 05 Temmuz 2019, 02:12:17 »
Resmi olarak aciklansa da sonunda yildiz guard transferi yapmis olsak.  Bana gore euroligin en iyi oyuncusu De Colo'dur. Inanilmaz efektif ve takim oyununa yatkin harika bir oyuncu.

Bu arada savunmasi cok underrated'dir. Pek cok yildizdan daha iyi savunma yapmasina ragmen savunma zaafi var zannediliyor. Bence elit seviyede olmasa bile kesinlikle ortalama ustu savunmasi var.

Gherardini den  nihayet fark yaratacak bir hamle geldi. Cok da guzel iyi oldu :)

Resmi aciklama gelsin yarin

Abi bu yıl itoudis çoğu yakın maçın son dakikasında de coloyu kenarda oturtup higgins hackett tercih etti savunma kısmında hani orada çok ovulecek bir durumu olmayabilir sanki hatta son 5 dakika bizim maçti sanırım oyuna bile sokmadı 😁 Hemen herkesin dediğine katılıyorum bende şuan elimizde sloukas de colo var temel olarak arkalarına iyi bir savunmacı + top yönlendirici şart gibi karadelik bir şutör olmasin yeter.  Hackett resmen şampiyonluk aldırdı CSKA ya bireysel olarak iyi savunma yapan kısa görmek istiyorum su takımda artık zor maçlarda fark yaratılıyor o sayede bence ( eğer elinde udoh yoksa tabi )

Ayrıca barış kolsuzunun yerine kesinlikle berkani almamız lazım  TBL de bize katkı verir gelişime de açık boy out meselesini varsa o zorlar gibi görünüyor o transfer de ligde süre veririz her türlü merak etmesin barış gibi adam senelerdir bu takımda oynuyor.  😂

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2266 : 05 Temmuz 2019, 08:19:31 »
Abi bu yıl itoudis çoğu yakın maçın son dakikasında de coloyu kenarda oturtup higgins hackett tercih etti savunma kısmında hani orada çok ovulecek bir durumu olmayabilir sanki hatta son 5 dakika bizim maçti sanırım oyuna bile sokmadı 😁 Hemen herkesin dediğine katılıyorum bende şuan elimizde sloukas de colo var temel olarak arkalarına iyi bir savunmacı + top yönlendirici şart gibi karadelik bir şutör olmasin yeter.  Hackett resmen şampiyonluk aldırdı CSKA ya bireysel olarak iyi savunma yapan kısa görmek istiyorum su takımda artık zor maçlarda fark yaratılıyor o sayede bence ( eğer elinde udoh yoksa tabi )

Ayrıca barış kolsuzunun yerine kesinlikle berkani almamız lazım  TBL de bize katkı verir gelişime de açık boy out meselesini varsa o zorlar gibi görünüyor o transfer de ligde süre veririz her türlü merak etmesin barış gibi adam senelerdir bu takımda oynuyor.  😂

Normal sezonda Higgins'i De Colo'ya tercih etti çünkü De Colo vasat bir normal sezon performansı ortaya koyuyordu ve Higgins çok daha formdaydı. Zaten Higgins De colo'dan savunmada daha iyi, elit seviyeye yakın bir savunmacı, hücumda da daha formda olunca onu tercih etti. Playoff ve F4 zamanı geldiğinde De Colo patron kim gösterdi herkese. Bana göre F4'un MVP olması gerekiyordu ama euroligin klasık verimlilik puanı kimin daha yüksekse onu seçme mallığı yüzünden Clyburn seçildi. De Colo özellikle Real maçında ki asıl final oydu hem maç içidne hem maç sonunu çok güzel oynadı. ( Son periyot 10 sayı attı )

Udoh da gelirse Barca isterse Gasol'ü alsın, F4 dönemi majör bir sakatlık olmadığı sürece gelecek senenin favorisi biziz.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2267 : 05 Temmuz 2019, 08:53:16 »
Normal sezonda Higgins'i De Colo'ya tercih etti çünkü De Colo vasat bir normal sezon performansı ortaya koyuyordu ve Higgins çok daha formdaydı. Zaten Higgins De colo'dan savunmada daha iyi, elit seviyeye yakın bir savunmacı, hücumda da daha formda olunca onu tercih etti. Playoff ve F4 zamanı geldiğinde De Colo patron kim gösterdi herkese. Bana göre F4'un MVP olması gerekiyordu ama euroligin klasık verimlilik puanı kimin daha yüksekse onu seçme mallığı yüzünden Clyburn seçildi. De Colo özellikle Real maçında ki asıl final oydu hem maç içidne hem maç sonunu çok güzel oynadı. ( Son periyot 10 sayı attı )

Udoh da gelirse Barca isterse Gasol'ü alsın, F4 dönemi majör bir sakatlık olmadığı sürece gelecek senenin favorisi biziz.
Sana zıtlık olsun diye yazmıyorum
De colo tavanı öyşe yüksek ki ortalama geçirdiği normal sezkn 14 sayı ort yapmoş
Top 8 18 sayı
F4 19 sayı
Ayrıca dediğin gibi Real maçını geriden gelip getiren De colo
Ayrıca 2016 F4 mvpsi 2 normal sezon Mvpsi olmuş adamı aldık
Sağlıklı  3 sene geçirmesi için dua edelim başka birşeye gerek yok

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2268 : 05 Temmuz 2019, 09:39:38 »
De colo tavanı öyşe yüksek ki ortalama geçirdiği normal sezkn 14 sayı ort yapmoş
Top 8 18 sayı
F4 19 sayı

Tabi De Colo'nun formda olmadığı haliyle bile en iyi 5-6 oyuncudan birisidir. Normal sezonun tamamını kötü de geçirmedi, sanıyorum şubata kadar kötüydü sonradan form tutmaya başladı. Top8 ve sonrasında yargı dağıttı. Özel bir oyuncu, verimlilik konusunda aşmış bir vaziyette. Bizde %60 2 sayı, %50 üç sayı %95 ile çizgiden oynayacağını tahmin ediyorum. Çizgiye gitmeyi de bilen bir oyuncu ki bu bizim takımın önemli eksiklerinden birisi. Guardlarımız çok fazla çizgiye gidemiyorlar.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
« Yanıtla #2269 : 05 Temmuz 2019, 09:49:29 »
Top 8 18 sayı
F4 19 sayı

Bu sefer paraya kıydık abi 😂 Ben higginsi çok istiyordum aslında ama Barça deli paralar saçıyor ona da muhtemelen gelecek/ istedikleri oyuncuları söylediler birazda onun için gitmiş olabilir. Sonuç olarak De colo'yu aldık anlaşma konuşulan gibi 2+1 ise bence o da güzel De colo tarzı skorer adamlari verimli oldukları dönemde oynatmak lazım.

Ayrıca higgins serrod ve hackett olan bir rotasyonda yüksek yuzdelerle 14 sayı ortalamasi yapmakta bence ne kadar iyi bir adam aldığımizin kanıtıdır.

Bence bir güzel nokta daha var bu transferde potaya karşı agresiflik gösterirsek bu yıl el'nin en iyi serbest atış kullanan kısa rotasyonu bizde olacak muhtemelen CSKA Moskova bunun ekmeğini çok yiyordu. Bizde iyi serbest atış kullanan bir takımız ama olsun bazen küçük detaylarda farklar yaratabiliyor..

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #2270 : 05 Temmuz 2019, 10:44:23 »
Tabi ki burada basketbolu çok iyi bilenler var ama benim anlamadığım eğer Udoh gelirse bizim 4 numarada  biraz zaafımız olmayacak mı?
Hani 4 tane uzun biraz lüks olmaz mı ?
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2019, 10:44:39 Gönderen: Jason Bourne »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2271 : 05 Temmuz 2019, 10:49:29 »
şu anda kadroda sözleşmesi bulunan yabancılar

Kostas
DE colo
Gigi Kaliniç
Jan
Joffrey

2 yabancı daha banko alacağız.

Tarık var Dixon var Melih var Egehan var Ahmet var..
Türk oyuncu daha alacağız.
Sinan takım opsiyonu var ama benim şahsi fikrim ( bilgi değil fikir ) onun opsiyonunu kullanmayız..

Kostas Dixon xxx
DE Colo Melih TArık
Gİgi KAliniç Egehan
JAn xxx ( türk ) xxx yabancı
Joffrey AHmet

kabaca yazdım . xxx yazdığım yerlere 2 tane daha yabancı banko alacağız. JOffrey durumu bence hala net değil devam edersek ederiz çıkarsak orada bir uzun daha alırız.

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2272 : 05 Temmuz 2019, 10:51:57 »
şu bir gerçek ki ilk defa bir yaz döneminde alınan 1 oyuncu için herkes hem fikir :)
Avrupa'nın en iyi oyuncusunu alına zaten sorun bitiyor.
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2019, 11:11:26 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #2273 : 05 Temmuz 2019, 10:52:56 »
Tabi ki burada basketbolu çok iyi bilenler var ama benim anlamadığım eğer Udoh gelirse bizim 4 numarada  biraz zaafımız olmayacak mı?
Hani 4 tane uzun biraz lüks olmaz mı ?

"Basketbolu çok iyi bilenler" deyince aslında benim yorum yapmamam lazımdı ama "Basketbolu çok sevenler"  kontenjanından yorum yapmak istiyorum. :)

4 uzun derken sanırım Ahmet'i de uzundan sayıyorsunuz ki doğru uzun. ama sadece uzun. Vesely ve Udoh beraber oynadıkları dönemde nasıl faydalı oynadılarsa pekala yine oynarlar ve sakatlık, süre ğaylaşımı, formsuzluk gibi faktörleri de  göz önünde bulundurduğumuzda asla lüks olmaz düşüncesindeyim.
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2274 : 05 Temmuz 2019, 11:02:21 »
De Colo ile beraber Udoh'u da aldık diyelim. Bence 2 yabancı daha alıp 9 yabancı ile sezona gireceğiz. Eğer böyle bir şey olursa alacağımız son 2 yabancı savunmaları ön planda olan tam bir savaşçı olmalı ve en azından ceza şutlarını güzel sokabilen iki oyuncu olmalı.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2275 : 05 Temmuz 2019, 11:12:33 »
"Basketbolu çok iyi bilenler" deyince aslında benim yorum yapmamam lazımdı ama "Basketbolu çok sevenler"  kontenjanından yorum yapmak istiyorum. :)

4 uzun derken sanırım Ahmet'i de uzundan sayıyorsunuz ki doğru uzun. ama sadece uzun. Vesely ve Udoh beraber oynadıkları dönemde nasıl faydalı oynadılarsa pekala yine oynarlar ve sakatlık, süre ğaylaşımı, formsuzluk gibi faktörleri de  göz önünde bulundurduğumuzda asla lüks olmaz düşüncesindeyim.
abi Ahmet ana rotasyon oyuncusu değil yedek olduğu zaman katkı veriyor ama bu sene üzerine çok yük bindi , 2 baba adamın sakat olunca senelik 150 bin euro verdiğin adamdan ne bekliyorsun ki ?
doğru oyuncudan doğru beklenti önemli , 3. uzun düşünürsün ve ona göre de katkı verir kimse Ahmet 1. uzun diye yazmıyor.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2276 : 05 Temmuz 2019, 11:26:21 »
Kostas Dixon xxx
DE Colo Melih TArık
Gİgi KAliniç Egehan
JAn xxx ( türk ) xxx yabancı
Joffrey AHmet
kabaca yazdım . xxx yazdığım yerlere 2 tane daha yabancı banko alacağız. JOffrey durumu bence hala net değil devam edersek ederiz çıkarsak orada bir uzun daha alırız.
Joffrey eğer takım opsiyonluysa kesinlikle çıkalım.
Sağlamken fena katkı vermedi, ama bu uzun sakatlıktan sonra hiç güvenmiyorum.
Yapailiyorsak 9 yabancı da uzun sezon için iyi olur.

Çevrimdışı Semazen

• Üye
  • Yer: Antalya-Alanya
« Yanıtla #2277 : 05 Temmuz 2019, 11:37:13 »
abi Ahmet ana rotasyon oyuncusu değil yedek olduğu zaman katkı veriyor ama bu sene üzerine çok yük bindi , 2 baba adamın sakat olunca senelik 150 bin euro verdiğin adamdan ne bekliyorsun ki ?
doğru oyuncudan doğru beklenti önemli , 3. uzun düşünürsün ve ona göre de katkı verir kimse Ahmet 1. uzun diye yazmıyor.

Eyvallah. Daha iyi anlaşılması açısından; Sizce Udoh, Vesely, Joffrey, Ahmet lüks mü, değil mi?
Aynı dili konuşanlar değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilir.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
« Yanıtla #2278 : 05 Temmuz 2019, 11:50:53 »
Eyvallah. Daha iyi anlaşılması açısından; Sizce Udoh, Vesely, Joffrey, Ahmet lüks mü, değil mi?

Ahmet 150 bine oynuyorsa yeni de sözleşme yaptık bana az bir miktar geldi.( ki böyle olduğunu bilmiyorum cem abiye güvenerek yazdım) yük değil.  Adam türkiye Ligi'nde katkı veriyor zaten. Ondan daha çok katkı verecek türk uzun alamayacağımiza göre dursun.

Dixon (ucuza oynayacaksa Sinan) ergi
Melih tarık
Egehan
Berkan
Ahmet

İdare eder bizi TBL de

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
« Yanıtla #2279 : 05 Temmuz 2019, 12:10:24 »
Galiba Singleton da geliyor. Sportando girmiş haberi.