Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006923 defa)

0 Üye ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2340 : 05 Temmuz 2019, 19:18:25 »
1) Sinan 850K€ alıyor
2) Ekpe Udoh tweeter’da FBB’den teklif almadığını açıkladı
3) Hala Joffrey’i yollamak isteyenler sanırım Guduric ve Melli’ye sövüp NBA’e yolladıkları(!) gibi hayal kırıklığına uğrayabilirler. Genç ve pivot hareketleri, altyapısı üst seviye, güçlü ve akıllı Joffrey varken Obradovic neden buyout ödeyip Udoh’a geçsin? Veya ikinci şık: Neden tkıma JV-JL-AD’ndan sonra 4. Center’ı alsın? Hem de 3p tehdidi olmadan, modern basketbolun veziri PF’siz sezon kurgulayarak?

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #2341 : 05 Temmuz 2019, 19:21:00 »
Ekpenin durumu tamamen joffrey ile ilişkili. Joffrey giderse yerine muhakkak ilk alternatif ekpe olacaktır. Joffreyin durumu zaten 1-2hafta içinde netleşir bi kısım gidecek diyo  bi kısım kalacak diyo.

Sinanın bizimle 850bin $ lık kontratı var. Bu sene opsiyon senesi biz istersek uzayacak. Ücretinde indirim talep etmişiz yarısından fazla bi tutar. Kabul ederse kalacakmış etmezse gidecekmiş. Şuan ki tablo pek sıcak bakmıyomuş teklif edilen ücrete. Sinan olmazsa muhtemelen onun 5te biri parasına ergi rotasyona girer sanmıyorum yerli kısa transferi yapacagımızı, ergi zaten yaş haddinden dolayı artık gençler liginde oynama şansı yok mecbur profesyonel a ttakım seviyesinde kadroya girebilir. Zaten sinan da sene de 80 maç yapıyosak hakkıyla oynadığı maç 10u bulmuyodur bi sezonda.

Seneye zaten tarıkta kısa rotasyonunda bolca süre alır. Boşa bu kadar parayı bi türk oyuncuya yatırmak mantıklı bi hamle degil gibi zaten.

Aynen.
Ben olsam SG’in kontratındaki opsiyonu kullanmam. Aldığı 10-15 dakika süreleri de Tarık, Dixon, Ergi, Egehan ve Melih’e pay ederim, alttan David Mutaf’ı da rotasyona koyarım.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2342 : 05 Temmuz 2019, 19:31:29 »
Yahu Sinan olsa nolur olmasa nolur. Ekpe gibi dengeleri degistiren adamin gelme ihtimali Sinana bagli olabilir mi yahu :)

Ayrica Sinan kadar oynayacak 200 bine elli tane adam bulunur. Sinan ne oynuyor ki o paraya kimse gelmes diyorsunuz. Udohun gelisi Sinana bagli olsun Sinani tanrilara kurbam ederim direk.

Yahu benim Sinan dan beklentim, sizin gibi amuda kalkarak ters takla attığı esnada no look asist yapması değil! 5-6 dk rotasyona girsin, ligde süre alsın, yeter de artar. Gelecek yabancı guard a başka rol mu biçilecek zannediyorsunuz... Obradovic kadroları hedef maçlarda ne zamandır maç anında 10-12 oyuncuyla rotasyon yapıyor. Üstelik Ekpe: Fener teklif yapmadı diye açık açık yazmış! Bütçemiz olsa Ekpe ye yok seni istemiyoruz mu diyeceğiz. O yüzden Sinan dan gelecek 3-5 kuruşa da ihtiyaç var, bu benim görüşüm.
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #2343 : 05 Temmuz 2019, 19:53:15 »
Sanırım Hunter Cska'dan ayrılmadı.Eğer CSKA başka uzun almassa  Udoh için Milano dışında opsiyon kalmıyor.Ama Udoh için hiç haber sızıntısı olmadı.Ya da Gher baba büyük bir operasyon yapıyor JL ile bir tasarrufa gitmek için.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2344 : 05 Temmuz 2019, 21:20:45 »
Cska sitesindeki kadrodan Hunter ı çıkarmış.
Birde barça başkanı açıkladı mirotic kesin değilmiş

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2345 : 05 Temmuz 2019, 23:22:46 »
...
3) Hala Joffrey’i yollamak isteyenler sanırım Guduric ve Melli’ye sövüp NBA’e yolladıkları(!) gibi hayal kırıklığına uğrayabilirler. Genç ve pivot hareketleri, altyapısı üst seviye, güçlü ve akıllı Joffrey varken Obradovic neden buyout ödeyip Udoh’a geçsin? Veya ikinci şık: Neden tkıma JV-JL-AD’ndan sonra 4. Center’ı alsın? Hem de 3p tehdidi olmadan, modern basketbolun veziri PF’siz sezon kurgulayarak?
JL'nin sakatlık sorunu "kesin" düzeldiyse JL+top 4 numara  iyi seçenek.
Udoh'un bugün attığı tweet takımla arasının biraz soğuk olduğunu gösteriyor bence.

Çevrimdışı horevail

• Üye
« Yanıtla #2346 : 05 Temmuz 2019, 23:45:13 »
Sinan ile yabancı kısanın ne alakası var anlamadım. Kısa rotasyonundan iki yabancı eksildi (Ennis/Green ve Guduric) doğal olarak iki transfer gerekiyor. Biri De Colo oldu.

Kostas-Bobby
De Colo-X
Gigi-Kalina
Jan-Joffrey-X

Bobby + yabancı rotasyonu bu şekilde olacak. Bana göre ucuz ve genç bir Amerikan 9. yabancı olarak alınabilir sezon çok uzun, en büyük transferimiz takımı sağlıklı tutmak olacak. Bu hamleyi sezon içine (Allah korusun sakatlık için) saklama ihtimalimiz de var.

Sinan/Yerli X-Melih-Tarık-Ergi-Egehan-Yerli X-Ahmet bu da Bobby hariç yerli rotasyonu.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2347 : 05 Temmuz 2019, 23:46:25 »
öncelikle singleton yarışında efes'e sonsuz başarılar. gelirse de yalamam. avrupa'nın en overrated oyuncusudur kendileri. kuban dan beri amin dürüst bi oyunu yoktur. kuban'daki oyununu bizde oynama ihtimali de yoktur, çünkü gözümüzün nuru vesely'nin randolph gibi dış şut tehtidi yoktur. 200-300 fazla verene gider. nefret de ederim. iğrenirim, kusarım, ishal olup cıvık sıçarım (daha ne diyim) böyle hislerimin olduğu bi oyuncuya efes ellerinde moerman varken 1.75-2.25 bandında para bayılırsa ben de bayılırım.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2348 : 06 Temmuz 2019, 00:04:50 »
Efes Chris isteme haberi doğru değil

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2349 : 06 Temmuz 2019, 00:22:26 »
De Colo'yu ne zaman açıklıcaz acaba? Bu arada Henry ile cidden ilgileniyormuyuz ki Baskonia haberleride çıktı

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2350 : 06 Temmuz 2019, 01:38:41 »
öncelikle singleton yarışında efes'e sonsuz başarılar. gelirse de yalamam. avrupa'nın en overrated oyuncusudur kendileri. kuban dan beri amin dürüst bi oyunu yoktur. kuban'daki oyununu bizde oynama ihtimali de yoktur, çünkü gözümüzün nuru vesely'nin randolph gibi dış şut tehtidi yoktur. 200-300 fazla verene gider. nefret de ederim. iğrenirim, kusarım, ishal olup cıvık sıçarım (daha ne diyim) böyle hislerimin olduğu bi oyuncuya efes ellerinde moerman varken 1.75-2.25 bandında para bayılırsa ben de bayılırım.

Hocam Singleton baya iyi oyuncu overrated değil bence. Maç başı 4-5 üçlük deneyerek %40-45 bandında üçlük sokuyor. Özellikle Pao performansı baya iyi. Bizim sisteme hem uyar hem de performansı yükselir. Obradovicin sistemi zaten  eşeği boyar zebra diye yedirir. Singleton bu sene Barca performansı sonrası 1 1,5 arası bir maaşa imzalar.

Bana göre Milli'den daha iyi oyuncu olmasa da ondan daha fazla katkı alacağımız bir oyuncu olacak. Melliyi mücadelesi ozverisi sebebiyle çok takdir etsek de hücumda sorumluluk almaktan kacınması ve dış  şut tereddütu bizim hucumumuzu baltaliyordu. Singleton acımaz atar şutları. Melli kadar komple olmayan ama keskin yönleri kesinlikle işimize yarayacak bir oyuncu.

Amma velakin ille de Udoh diyorum.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2351 : 06 Temmuz 2019, 01:51:49 »
Hocam Singleton baya iyi oyuncu overrated değil bence. Maç başı 4-5 üçlük deneyerek %40-45 bandında üçlük sokuyor. Özellikle Pao performansı baya iyi. Bizim sisteme hem uyar hem de performansı yükselir. Obradovicin sistemi zaten  eşeği boyar zebra diye yedirir. Singleton bu sene Barca performansı sonrası 1 1,5 arası bir maaşa imzalar.

Bana göre Milli'den daha iyi oyuncu olmasa da ondan daha fazla katkı alacağımız bir oyuncu olacak. Melliyi mücadelesi ozverisi sebebiyle çok takdir etsek de hücumda sorumluluk almaktan kacınması ve dış  şut tereddütu bizim hucumumuzu baltaliyordu. Singleton acımaz atar şutları. Melli kadar komple olmayan ama keskin yönleri kesinlikle işimize yarayacak bir oyuncu.

Amma velakin ille de Udoh diyorum.

imzâ atarım, bire bir aynı fikirdeyim. Melli çok özel bir adamdı ama Singleton'ın hücum performansı başka seviyede.

Her şeye rağmen Ekpe'yi alıp 4 numarayı kadro içinden çözmek daha mantıklı geliyor bana.

Kısalarımız varsın geçilsin, Ekpe varsa Larkin bile o potaya gidemez. Llull gibi bir adam bile Ekpe varken turnike atmaya korkuyordu.

Öncelik Ekpe, olmuyorsa Singleton. Zâten boşta başka oyuncu yok Avrupada.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2352 : 06 Temmuz 2019, 02:01:56 »
Savunma yapacak fizikli kısa konusuna gelelim.

İlk tercihim Wana'ydı, NBA'de kaldı. Henry de Baskonia yapacak gibi.

Aslında hiç adam aramaya gerek yok. Geçen yaz Ennis'i hiç istememiştim, hattâ forumda Ennis yüzünden çok kişiyle de tartışmışımdır. O için yıldız kısa değildi, şimdi elimizde De Colo gibi en iyisi varken Ennis kadroda kalabilir. Sisteme âşinâ, fiziği iyi, savunması iyi ve yeterince delici. Tahminim tamamen iyileşmiştir Ennis. Oyuncu aramaktansa Ennis'i 1 yıl daha tutabiliriz. Hem Obra sever böyle vefâyı falan. Eksik noktamıza Ennis ilâç olur.

Çevrimiçi ertugrul_solomon

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2353 : 06 Temmuz 2019, 02:37:35 »
Wana yok, Henry de gittiyse diğer  kısa kim olabilir,  açıklansa bir an önce hepsi.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2354 : 06 Temmuz 2019, 02:58:51 »
ben diyom çöp, siz diyonuz güzel adam, burada anlaşma imkanımız yok. farklı noktadan ilerleyelim.

vesely 5 oynamamalı! tamam, vesely 5'ten de süre alacak, nefes lazım, faul problemi vs. ama vesely'nin bu seneki 17.6 pir'indense 16/17 deki 10 küsur'u daha evladır. çünkü pir'e yansımayan dünyalar yaptı vesely. kısanın karşısında kaldı, defansı organize etti, pas dağıttı vs... hepsinden önemlisi udoh'u dinlendirdi. yine söylüyorum, vesely 5 oynamamalı çünkü iş f4 e kaldığı zaman elin tavares'i gelir, ağzımıza sıçar.

ha, şampiyonluk şansına her daim sahibiz. götünü kaldırmayan wanna ve porselen dükkanı tecavüzcüsü j.thompson ile bile şampiyonluk ayağımıza geldi sonuçta. de colo ve ayağı kopmamış bi lauvergne ile pekala şampiyon da olabiliriz. ama şu an kağıt üzerinde konuşuyorsak bence adamımız singleton değil.

3lük tehtidi mi? voightman'ı alaydık o zaman... pota altını mı kapatıyoruz, jekiri (hayırlısı olsun, asvel'de) ya da michael erick o vakit. ille de vesely'yi 5 oynatağız da ribaundçu mu lazım? naha da assem marei. udoh'a hiç girmiyorum bile, tabi ki ta kendisi!!! ama hiçbir formülde singleton değil. bakın iddalı konuşuyorum, bu sene şampiyon olalım, singleton gitse kimsenin ahı kalmaz.