Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006727 defa)

Samet_GFB, iloturo, Semazen ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2490 : 08 Temmuz 2019, 11:57:04 »
Gençler ve yeniler hatırlamaz ama Forum'un bir dönemine damga vuran bir ''pass-first guard'' mefhumu vardır.  Son durum nedir?  Bu açıdan analizleri bekliyorum.

Çevrimdışı babafingoFENER

• Üye
« Yanıtla #2491 : 08 Temmuz 2019, 12:05:04 »
seneye keyiften dört köşe olacağımız maçlar yakın ben size şimdiden söyleyeyim..
normal sezon rolantide bile olsa ilk 4'te bitiririz..
f4 gelincede takım sağlıklı kalırsa en büyük favorilerden oluruz..hep ne derdik f4 zamanı maçta ağırlığını koyacak,oyun sıkıştığında liderlik yapacak adam lazım diye..Kralı geldi..Nando o anlarda masaya yumruğunu vuracaktır..Kostasın yüküde hafifleyecektir.leo da potansiyelli ve istikrarlı bir adam..ben obra ile oyununu bir tık daha yukarıya çekeceğine eminim..bu adam sakatlanmasa çok başka yerlerde olurdu..partizan dönemi çok ama çok iyiydi..sakatlıktan sonra yeni yeni toparladı..İyi bir 4 numarayla vurup geçeriz..keşke furkanda gelseydi ama artık ona bütçemiz kalmaz diye düşünüyorum..Yolun sonunu şimdiden görebiliyorum.Meşaleleri yakın 2. kupa bu sene kolay olmasada buraya gelecek:)

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2492 : 08 Temmuz 2019, 12:27:32 »
maşallah zehir gibisin gözünden isim kaçmıyor.
NBa'ciler daha iyi bilir
Denver zamanı bu herif bayağı iyi işler yapmıştı. atlet herif şutu da var . ama son sene hiç ortalarda görünmemiş.
ne durumda ne yapıyor vs bilemiyorum  31 yaşında.
sağlığı iyiyse atletizm ile burada fark yatarbililir
ama Jason nba yaptıklarından sonra budaki halini görünce ben bu konulara daha temkinli yakşalıyorum ;)

Adaylardan birisi D. Williams diğeri Darrel Arthur o zaman. Üçüncüsü kaldı :D

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2493 : 08 Temmuz 2019, 12:31:25 »
Gençler ve yeniler hatırlamaz ama Forum'un bir dönemine damga vuran bir ''pass-first guard'' mefhumu vardır.  Son durum nedir?  Bu açıdan analizleri bekliyorum.

Haydaa! Kabuk bağladı, iyileşiyor derken... Şimdi bu kaşınacak bir yara mıdır? First Pass yapıldı ve bitti, Pass First, yok öyle bir şey, kalmadı... Bittiii :) Her yer Pass artık :D
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2494 : 08 Temmuz 2019, 12:34:56 »
Westermann ın zalgirisle opsiyonlu kontratı olduğu için küçük bi buyout u varmış zamanında melliyi de öyle almışız sanırım brosede. Bikaç yerde okuduğum duyduğum 150-250bin € arası bi bonservis verilecekmiş. Zaten yıllık ücretinin çok yüksek olacagını sanmıyorum. Muhtemelen 700-800 civarı maaşı olur. Maaş bütçemizde ciddi bi yük oluşturmaz yeter ki düzenli katkı versin  biraz sloukasın eli rahatlasın.

Bence 700-800 de çok. Zalgiris'te 400 falan alıyor. Bizde 500-600 versek neden gelmesin ki. Şampiyonluk adayı takımız. Bence 200 buy out 800 de vereceksek ki 1 milyon yapıyor daha net adam alınabilir. Mesela savunma ağırlıklı alınmayacaktı Strelnieks daha iyi oyuncu bence. Top yönlendirme de var, çok fizikli sayılmasa da iyi. Oly'de Spanpoulis'in olmadığı dönemde çok iyi iş çıkarmıştı.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2495 : 08 Temmuz 2019, 12:37:58 »

O dönem konuşulmasında sıkıntı yok hatta çok mantıklıydı. Sonuçta bizim performans istikrarı yakaladığımız dönem Sloukas'ın gelmesi sonrasında oldu. Belki fazla dikkat çekmiyor ama en iyi oyun kuruculardan birisi. Elinde Hickman Gudelock varken diğer guardların şimdikindne bile kötü Melih ve Kenan ise pass-first diye ağlanmak çok doğrudur. Şu an bile kadrosudna pass-first pg bulundurmayıp F4 yapabilen takım yok.

Bu arada ben 2015 yılında nasıl F4 yaptık hala şaşırıyorum. Kadro baya vasattı, o günkü kadroyu şimdikine rakip olarak çıkarsak 20'ye yatırırız.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2496 : 08 Temmuz 2019, 12:46:17 »
Bence 700-800 de çok. Zalgiris'te 400 falan alıyor. Bizde 500-600 versek neden gelmesin ki. Şampiyonluk adayı takımız. Bence 200 buy out 800 de vereceksek ki 1 milyon yapıyor daha net adam alınabilir. Mesela savunma ağırlıklı alınmayacaktı Strelnieks daha iyi oyuncu bence. Top yönlendirme de var, çok fizikli sayılmasa da iyi. Oly'de Spanpoulis'in olmadığı dönemde çok iyi iş çıkarmıştı.
abi strlnieks yumuşak oyuncu ya sadece hücum tarafında var savunma size hiç yok , ama takımına göre fena tamamlayıcı olmayabilir. sadece skor için var diğer taraflardan bence Leo'ya göre eksi yazar , hücumda artı yazar

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2497 : 08 Temmuz 2019, 12:51:20 »
abi strlnieks yumuşak oyuncu ya sadece hücum tarafında var savunma size hiç yok , ama takımına göre fena tamamlayıcı olmayabilir. sadece skor için var diğer taraflardan bence Leo'ya göre eksi yazar , hücumda artı yazar

Zalgirislilere sordum savunmada bazen izlemesi acı verici diyorlar. Yani savunması pek öyle Strelnieks'den farklı değil gibi. Zaten ben de şimdiye dek hiç iyi savunmacı diye aklımda kalmamış. Olsa olsa vasattır.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2498 : 08 Temmuz 2019, 13:01:44 »
Abiler F4 zamanı geldiğinde herkes savunmada vidaları sıkıyor herkes canla başla savaşıyor. Tabiki özel savunmacılar da var (Higgins,Taylor gibi) ancak bence oralarda farkı oyun sıkıştığında ortaya zekasını ve karakterini koyan adamlar yaratıyor. Biz zaten kötü diye bahsedilen kısa savunmacılarımıza rağmen normal sezonda en iyi savunma takmıydık. Bence savunma anlamında yapılacak en önemli takviye arkaya Udoh gibi Vesely'nin yükünü hafifletecek bir kaleci bulabilmek. Udoh seviyesinde olmasa da ona yakın ve savunması hücümuna göre baskın bir oyuncu almamız gerektiğini düşünüyorum. Antic kadar da şutu olursa yeme de yanında yat.
Ayrıca artı bir sene Saras tedrisatından geçmiş Westermann da bence çok faydalı olacaktır. oyun zekası yüksek oyuncu her zaman iyidir.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2499 : 08 Temmuz 2019, 13:02:39 »
Zalgirislilere sordum savunmada bazen izlemesi acı verici diyorlar. Yani savunması pek öyle Strelnieks'den farklı değil gibi. Zaten ben de şimdiye dek hiç iyi savunmacı diye aklımda kalmamış. Olsa olsa vasattır.
abi strelienks yumuşak oyuncu , hantal diyelim daha doğrusu
geçen sene top8 hatrıla walkup ile beraber önde deli gibi baskı yapmışlardı Leo ile beraber...
yine de bu savunma işleri biraz takım ve sistem ile alakalı aslında.
ikisi farklı tip oyuncu diye düşünüyorum
birisi biraz daha oynatan diğer biraz daha atan

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2500 : 08 Temmuz 2019, 13:03:19 »
Abiler F4 zamanı geldiğinde herkes savunmada vidaları sıkıyor herkes canla başla savaşıyor. Tabiki özel savunmacılar da var (Higgins,Taylor gibi) ancak bence oralarda farkı oyun sıkıştığında ortaya zekasını ve karakterini koyan adamlar yaratıyor. Biz zaten kötü diye bahsedilen kısa savunmacılarımıza rağmen normal sezonda en iyi savunma takmıydık. Bence savunma anlamında yapılacak en önemli takviye arkaya Udoh gibi Vesely'nin yükünü hafifletecek bir kaleci bulabilmek. Udoh seviyesinde olmasa da ona yakın ve savunması hücümuna göre baskın bir oyuncu almamız gerektiğini düşünüyorum. Antic kadar da şutu olursa yeme de yanında yat.
Ayrıca artı bir sene Saras tedrisatından geçmiş Westermann da bence çok faydalı olacaktır. oyun zekası yüksek oyuncu her zaman iyidir.
tam kadro olabilsek :)
biz hamam satın alalım gidip her ay abdeste aldıralım takımı başka çaresi yok gibi

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #2501 : 08 Temmuz 2019, 13:04:58 »
O dönem konuşulmasında sıkıntı yok hatta çok mantıklıydı. Sonuçta bizim performans istikrarı yakaladığımız dönem Sloukas'ın gelmesi sonrasında oldu. Belki fazla dikkat çekmiyor ama en iyi oyun kuruculardan birisi. Elinde Hickman Gudelock varken diğer guardların şimdikindne bile kötü Melih ve Kenan ise pass-first diye ağlanmak çok doğrudur. Şu an bile kadrosudna pass-first pg bulundurmayıp F4 yapabilen takım yok.

Bu arada ben 2015 yılında nasıl F4 yaptık hala şaşırıyorum. Kadro baya vasattı, o günkü kadroyu şimdikine rakip olarak çıkarsak 20'ye yatırırız.

Hala şaşırıyorsanız, demek ki takımın başındaki koç ve ekibinin kim olduğunun farkında değilsiniz :)
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 13:05:12 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #2502 : 08 Temmuz 2019, 13:05:15 »
Yabanci sinirlamasi varken gerek varmiydi
leo ya ??
Cabuk oyuncular karsisinda duramaz savunma yonu vasat, atletizm yok, top kaybi yapar, orta mesafe sutu yok, bitiriciligi iyi degil... Sakatlik sorunlari var,  cska da da tutunamadi

Eee elimizde sloukas, de colo varsa neden alinir, anlasilir gibi degil.. green kalsa daha cok isimize yarardi,
efesin kisalari artik her hucumda veysel in karsisinda bulur kendini,
su takima savunma bilen kisa almak cok mu zor anlamiyorum, zalgirisden aliyorsak walkup i alsaydik bari, hucumda herseyi ortalama yapabiliyor, defansta da geri adimi olmaz sertlikse sertlik

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2503 : 08 Temmuz 2019, 13:15:24 »
Yabanci sinirlamasi varken gerek varmiydi
leo ya ??
Cabuk oyuncular karsisinda duramaz savunma yonu vasat, atletizm yok, top kaybi yapar, orta mesafe sutu yok, bitiriciligi iyi degil... Sakatlik sorunlari var,  cska da da tutunamadi

Eee elimizde sloukas, de colo varsa neden alinir, anlasilir gibi degil.. green kalsa daha cok isimize yarardi,
efesin kisalari artik her hucumda veysel in karsisinda bulur kendini,
su takima savunma bilen kisa almak cok mu zor anlamiyorum, zalgirisden aliyorsak walkup i alsaydik bari, hucumda herseyi ortalama yapabiliyor, defansta da geri adimi olmaz sertlikse sertlik
Vallahi, bu yazdıklarınızla nick inizi bir kısmının hakkını vermişsiniz  ::) Leo, bu dediklerinizin tamamına yakınını yapar! Akıllı tarafınız mükemmeli arıyorsa lafım yok  ;)
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #2504 : 08 Temmuz 2019, 13:37:17 »
Vallahi, bu yazdıklarınızla nick inizi bir kısmının hakkını vermişsiniz  ::) Leo, bu dediklerinizin tamamına yakınını yapar! Akıllı tarafınız mükemmeli arıyorsa lafım yok  ;)
Ben de izlediğimde  tamamına yakınını yaptığını hatırlamıyorum.