Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006954 defa)

Ero1907 ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2505 : 08 Temmuz 2019, 13:51:07 »
Yabanci sinirlamasi varken gerek varmiydi
leo ya ??
Cabuk oyuncular karsisinda duramaz savunma yonu vasat, atletizm yok, top kaybi yapar, orta mesafe sutu yok, bitiriciligi iyi degil... Sakatlik sorunlari var,  cska da da tutunamadi

Eee elimizde sloukas, de colo varsa neden alinir, anlasilir gibi degil.. green kalsa daha cok isimize yarardi,
efesin kisalari artik her hucumda veysel in karsisinda bulur kendini,
su takima savunma bilen kisa almak cok mu zor anlamiyorum, zalgirisden aliyorsak walkup i alsaydik bari, hucumda herseyi ortalama yapabiliyor, defansta da geri adimi olmaz sertlikse sertlik
her türlü eleştirine saygım var da top kaybı yapar kısmını tam anlayamadım ?
oyun kurucu adam top kaybı yapar zaten , hani başka yerden vursak daha mantıklı olmaz mı
4 5 top kaybı ort ile oynadığını zannedecek insanlar.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2506 : 08 Temmuz 2019, 13:56:36 »
taraftarda larkin kompleksi oluştu bence genel manada. kısa savunmacı evet önemli ama fenerbahçe efes'e yarı sahada hücumda yaratamadığı için yenildi larkin 30 attığı için değil. bu takıma mike james de alev aldı larkin de diğer delici kısalar da. biz genel olarak takım savunmasını saha içi yerleşimle yapan bir takımız. higgins hackett'ın savunduğu larkin gitti 29 bıraktı cska potasına ama sonuç? diğer tarafa bakalım larkin micic bobua simon. micic'in hücumla tetiklenen savunması hariç kalanların hepsi savunmada gedik resmen. kullanabildik mi? hayır sıkıştık hücumda. yani bence taraftar olarak reçeteyi çok takıntılı olarak yazıyoruz.
o yüzden tek oyuncu atacaksa atsın problem değil. bu takım için en kilit konu sağlıklı kalmak ve hücumda istediklerimizi yapabilmek. 5 yıldır bu takımda elit kısa savunmacı olmadı zaten wanamaker haricinde. hep uzunlarla kapattık o açığı o yüzden 4 numara bence en önemli nokta şu an. atlet, kısa karşısında kalabilecek gerektiğinde çember savunabilecek bir oyuncu eksik noktayı dolduracaktır.
ek olarak bence 9 yabancı yapacağız. o yüzden neden leo alındı demek için erken bence.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 14:09:44 Gönderen: KhaN »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2507 : 08 Temmuz 2019, 14:00:22 »
son 3 ayda Larkin öyle bir oyun oynadı ki Avrupa'da kimse tutamadı ,
Ribas ve Hanga çok iyi savcunmacılar tutamaladılar
hadi biz eksik kadro kısalar leş diyelim sizin tabirle tutamadık
finalde Hackett ile Higgins ki ikisi de çok iyi savunmacı herif çıktı 30 attı ama Cska şampiyon oldu ...
bireysel oyuncuya göre hareket mi edeceğiz.
geçen sene son 3 ay takımın yarısı yoktu baba elemanın sakattı
bunları göz ardı ediyorsunuz o garibime gidiyor

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #2508 : 08 Temmuz 2019, 14:01:51 »
Ulm de ismet akpınar takımından ayrılmış ve serbest kalmış. Acaba yolu türkiyede bi takıma düşer mi ya da kariyerine almanyada devam eder mi? Henüz 24 yaşında fena bi oyuncu degil bi kaç eurocup maçını canlı izlemiştim oyun kurma becerisi fena degil dış atışı olan skorer bi oyuncu gibiydi. Gecen sene ulm de 10sayı 3asist 2rib ortalama tutturmuş. Alman ligi belki çok kaliteli yada rekabetçi bi lig olmasa da bu çocuk bi üst seviyeye atlayabilir bu yaz.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 14:05:35 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2509 : 08 Temmuz 2019, 14:15:33 »
Ben de izlediğimde  tamamına yakınını yaptığını hatırlamıyorum.
Yapar, denilenler ile bazı özelliklerini birbirine karıştırmayınız!

*Kısa savunması yapar / yapamaz tartışılır.
*Atletizmi yok; özelliğidir, ne diyelim. (Kıyas Larkin ise, yok... De Colo ise, en az onun kadar var)
*Top kaybı yapar; Yapmayanı henüz doğmadı, bi 500 yıl da beklenmiyor!
*Orta mesafe şutu yok; :)
*Bitiriciliği iyi değil; :)
*Sakatlık sorunları var; var ama yapabildiği ya da yapamadığı bir şey değil.
*CSKA da tutunamadı; evet tutunamadı, sakatlığa bağlı olan bu durumlara her yerde karşılaşıyoruz.

Leo nun yerine farklı birinin istenmesi kadar doğal bir şey yok. Geçmişinde sakatlık problemleriyle potansiyelinin çok gerisinde kalmış biri için, genellikle buralarda çok iyi şeyler duymadım. Ana rotasyona destek olacak bir ara rol için bence iyi seçim olur. 1,98 boy ile micic karşısında gayet iyi kalabilir, Larkin karşısında atletizmiyle dezavantajlı görünse de, hücumda sırtı dönük oyunda avantajlı olacağı çok pozisyon gelir. Salt, bütün özellikleriyle iyi oyuncunun yeri maalesef NBA oluyor. Biz oyuncuları, mevcut özellikleri ya da kabiliyetleriyle sevmeye alışmadığımız sürece, hep bir şeyler eksik olacak, hep yetersizlikten yakınacağız...

Kadı kızının da kusuru var ya, ne yani De Colo nun yok mu sanıyoruz!

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 14:17:02 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2510 : 08 Temmuz 2019, 14:18:16 »
Hâlâ Westermann'a gömülüyor. sâdece burda değil, her yerde. Anlamıyorum hangi Westermann'ı izliyoruz yıllardır. Bu adam Avustralya ya da Çinde oynamıyor ki izlememiş olalım.

Larkin'i Avrupada kimse tutamıyor ama en azından Micic'i zorlanmadan tutacak seviyede. Uzunla çok iyi ikili oyunları oynar, sırtı dönük oynar, boştaki oyuncuyu görecek kadar saha görüşü iyi, ters eşleşmelerde uzuna yenilmez vs vs. Sistemimize zorlanmadan uyum sağlar Westermann. Ayrıca De Colo geldikten sonra çok da şeyimde değil kimin geldiği :)

Şimdi uzun transferinde sıra. Ribaunt alan, dış şutu olan ve blok tehdidine sâhip çember savunucusu. Bu kimliğe uyan, hoplayan-zıplayan atletik bir isim gerekli bize 8.yabancı olarak.

Çevrimdışı Afgan

• Üye
  • Yer: Afganistan
« Yanıtla #2511 : 08 Temmuz 2019, 14:34:23 »
Son iki senede sakatliklardan bu kadar cektikten sonra jl ve westerman ikilisiyle devam edecek olmamız sadece benimi gerdi. Bu sağlık ekibiyle ikiside bu sezonu tamamlayamaz diyorum. Biz önce sağlık ekibi transfer edelim duzgun

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #2512 : 08 Temmuz 2019, 14:57:45 »
İnanılmaz bir kısa rotasyonumuz oldu.
Basketbol IQ'su yüksek PG/Combo-G, keskin SG, penetratörler, üçlük uzmanları, sırtı dönük hücumcular, sert savunma yapacaklar... Hepsi var

Sloukas
Westermann
Dixon
Tarık
de Colo
Melih
Sinan (veya yerli kısa)

Türkiye ligi için Ekrem, Ergi, Egehan

Kısa olmasa da SG/SF/PF oynayabilen hatta C süre alan Kalinic ve Datome...

Sıra kuvvetli bir PF-C ekibi kurmakta
Vesely, Joffrey, Ahmet, 1 üst düzey PF (muhtemelen US-exNBA) ve 1 Türk PF!

Udoh'un Çin'e gitmesine sevindim  :D

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2513 : 08 Temmuz 2019, 15:05:44 »
Son iki senede sakatliklardan bu kadar cektikten sonra jl ve westerman ikilisiyle devam edecek olmamız sadece benimi gerdi. Bu sağlık ekibiyle ikiside bu sezonu tamamlayamaz diyorum. Biz önce sağlık ekibi transfer edelim duzgun
leo son 3 sezon da 160 tane maç oynamış
geçen sene 65 maç yapmış
40 gün bir sakatlık sorunu yaşamış
aman ağzımızı hayıra açalım ;)

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #2514 : 08 Temmuz 2019, 15:26:53 »
Hakikaten ya :) Ben yazacaktım benzer şeyleri. 1 ay önce Cemalex yazdıysa kesin beni sinir eder, aksi birşey yazmıştır diyordum, şimdi adam benim düşüncelerimi yazmaya başladı :)

Bazen troll olduğunu bile düşünüp, forumla ilişiğini tamamen kesmeye niyetlendim ama "ya Fenerbahçeliyse ve takımı çok sevdiği için bu kadar negatifse!" ihtimali bana engel oldu. Mutlu olduğunu ve arada pozitif şeyler yazabildiğini görmek güzel. :)
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 15:30:01 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2515 : 08 Temmuz 2019, 15:30:10 »
7 Yabancı olduk, 8. yolda ve ara ara 9. yabancı sesleri duyuluyor. Belki de 9.yabancımız bu yıl Yordan Minchev olur... İBB kiralıktan dönüyor.
Ergindi, F4 dü, normal sezon liderliği filan derken bu çocuğu unuttuk. Neler yaptı acaba İBB de geçen yıl?
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #2516 : 08 Temmuz 2019, 15:43:59 »
Minchev ibb de 2-3maç hariç genelde yokları oynadı o çocuktan bişey beklemek fazla iyimser olur. İbb gecen sene sakarya finansal olarak bi anda çöküp gitmese muhtemelen küme düşecek ligin en zayıf takımıydı. Ona ragmen o takımda yer edinemedi sivrilemedi.

Koç geçen sene gudurice daha çok sorumluluk vermek ve tribunde 4oyuncu oturtmamak için 9yerine 8yabancı ile sezona başladık demişti bi roportajda.

Bu sene de sezona 8yabancı ile başlarsak bence 1.sebebi tarıkı yavaş yavaş rotasyona dahil etme planından olur, 2.si de yine yabancı kuralı gereği tribunde oturacak oyuncu sayısından ötürü olur diye düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 15:45:43 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #2517 : 08 Temmuz 2019, 16:15:57 »
Bu cenabetlikle bizim 10 yabancı almamız lazım.
Westermann'a laf edenler en büyük fanı olacak, enfes oyuncu olacak bizde.
Şu Robert Carter'ı da alalım bu iş huzur içinde çözülsün.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2518 : 08 Temmuz 2019, 16:24:22 »
Hepimiz De Colo transferine çocuklar gibi seviniyoruz ama Sloukas-De Colo aynı anda sahadayken ön alan savunmamızın da biraz patates olacağı gerçek. Rakip kısalar bu ikilimizi geçip potaya rahatça gitmeyi isteyecek her defâsında, işte bu yüzden gelecek olan uzunun çember savunucusu olması şart. İnşallah blokçu bir çember savunucusu buluruz, Ekpe'yi çok isteme nedenim buydu.

Ekpe'yi almayıp daha düşük ücretli bir uzun alarak bütçede yer açıp savunmacı bir 2,5 numara da kovalıyor olabiliriz uygun maaşlı. Hani şöyle Jeffrey Taylor gibi birisi ama düşük maaşlısından. 9.yabancı profilimiz Nunnaly gibi şut atan değil de Taylor gibi savunma yapanından olmalı.

Ah Jeffrey Taylor ah. Sen bizde olsaydın Obra savunmada ne fanteziler üretirdi seninle. Olsun, yandan yemişi de iş görür.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2519 : 08 Temmuz 2019, 16:25:57 »
alınacak uzun kesinlikle ribaund almalı, blok yapmalı. ben gelecek yabancının pasör özelliğinin daha önde olacağını düşünmüyorum.