Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007545 defa)

eu_kobe ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2550 : 08 Temmuz 2019, 22:31:45 »
murat murathanoğlu axel toupane demiş ama?

önceki sezon zalgiris maçında pangos'la beraber bayağı canımızı yakmıştı ama bilemiyorum. olmasa daha iyi sanki.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2551 : 08 Temmuz 2019, 22:33:05 »

Ekpe'yi almayıp daha düşük ücretli bir uzun alarak bütçede yer açıp savunmacı bir 2,5 numara da kovalıyor olabiliriz uygun maaşlı. Hani şöyle Jeffrey Taylor gibi birisi ama düşük maaşlısından. 9.yabancı profilimiz Nunnaly gibi şut atan değil de Taylor gibi savunma yapanından olmalı.

Ah Jeffrey Taylor ah. Sen bizde olsaydın Obra savunmada ne fanteziler üretirdi seninle. Olsun, yandan yemişi de iş görür.

Axel Toupan = yandan yemiş Jeffrey Taylor

Çevrimdışı babafingoFENER

• Üye
« Yanıtla #2552 : 08 Temmuz 2019, 22:40:34 »
baya baya fransa kadrosu kuracağız herhalde..nba dönemi bitincede batumu aldık mı tamamdır:)

Çevrimdışı mrsic12

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #2553 : 08 Temmuz 2019, 22:43:46 »
Değişik bir alıntılama yöntemi kullanıyorsun sanırım :)

Tavan ne oluyor diye dalga geçmeye çalışmışsın. Tavan potansiyeldir, oyuncu kapasitesini tam yansıttığında ulaşabileceği seviyedir. Micic meselea yıldız adayıydı alt gruplarda bir süre sakatlıklarında etkisiyle vasat takımlarda kaldı, Zalgiris'te topladı Efes ile uçuşa geçti. Westermann da bu şekidllde potansiyeli yüksek bir oyuncu.

Bizim aradığımız oyuncu tipi mi bilemeyiz. Koç bizi arayıp ben transferden şunu şunu arıyorum demediği için bilemiyoruz. Savunma yönü ağır basan bir adam değil ama savunmacı mı arıyoruz acaba???
Tel.den bağlandığım için alıntı yaparken yazılar kayabiliyor.
Tavan nedir diye sormamışım, uygun bir dille bu oyuncuya tavanı yüksek demek basketbol cahili olmak demektir demişim ama basketbolda olduğu gibi yazılanları anlama konusunda da sorun yaşamışsınız. Anlayabilmeniz için şöyle diyeyim; bu adama tavanı yüksek demek Kenan Sipahi’ye tavanı yüksek demekle aynı şey veya Ender Arslan’ın tavanı Tony Parker’dan yüksek demekle aynı şey. Bu oyuncular da altyapılarda Büyük başarılar sağlayıp profesyonel basketbol yaşamlarında takımlarına çok birşey veremeyen adamlar. Ender, Tony Parker ile kıyaslanırdı o dönemlerde -ki daha iyi olduğunu düşünenler de az değildi-
Takımın neye ihtiyacı olduğunu görebilmek için, takımın koçunun sizi arayıp detaylı rapor vermesi gerekmiyor, belli ki sahada bazı parametreleri yüksek tutabilmek için bazı parametreler riske edilmiş, doğru alınmış bir risk gibi durmuyor hamle.

Sinanla kıyaslama sebebim, yerine Sinanı oynatalım değil, ‘tavanı’ Sinan düzeyinde bir oyuncu olduğunu düşündüğümdendir. yabancı kontenjanını işgal etmek için yeterli toplam oyuncu kalitesinde değil ve ihtiyacımız olan spesifik konularda yeterince üst düzey becerilere sahip de değil. Anlatmak istediğim buydu ama sanırım yine anlayamamışsınız.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2554 : 08 Temmuz 2019, 23:07:57 »
Aha valla Taylor'ın yandan yemişi ;D

Ben isterim Toupane'ı, saç şekline kadar Taylor'a benziyor. Hem daha atletik, açık alan yakaladığında Clyburn'ün yandan yemişine dönüşüyor ;D

Şaka maka iyi savunmacı işte, aradığımız 2,5 numara. Tek sıkıntı 4 Fransız yabancı gruplaşma yapar mı. Obra önüne geçer gerçi.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2555 : 08 Temmuz 2019, 23:12:47 »
Sloukas Dixon Ergi
Nando Westermann Melih
Datome Toupane Tarık
D.Will Kalinic Berkan
Vesely Joffrey? Ahmet

Bu takıma fitim ya böyle bir şey olsun bakalım Vesely Joffrey aynı anda falan sakatlanmasın da ne olursa olsun..

Westermann
De Colo
Toupane
Kalinic
Vesely
Bu 5 savunmada ilginç işler yapabilir. Switch savunmasında bezdirir rakibi.
Sloukas
De Colo
Datome
D Will
Vesely
Bu 5 de hücumda her repertuarı barındıran savunmaları çaresiz bırakacak bir 5 olabilir

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #2556 : 08 Temmuz 2019, 23:14:39 »
Sloukas Dixon Ergi
Nando Westermann Melih
Datome Toupane Tarık
D.Will Kalinic Berkan
Vesely Joffrey? Ahmet

Bu takıma fitim ya böyle bir şey olsun bakalım Vesely Joffrey aynı anda falan sakatlanmasın da ne olursa olsun..

Westermann
De Colo
Toupane
Kalinic
Vesely
Bu 5 savunmada ilginç işler yapabilir. Switch savunmasında bezdirir rakibi.
Sloukas
De Colo
Datome
D Will
Vesely
Bu 5 de hücumda her repertuarı barındıran savunmaları çaresiz bırakacak bir 5 olabilir
Savunma 5i rakibe göre
Leo ya da De Colo
Toupane
Kalinic
D Will
Vesely de olabilir

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2557 : 08 Temmuz 2019, 23:16:49 »
Guduric'ten De Colo'ya geçmek çıtayı arşa çıkardı ama keşke bir de delici bulabilsek,bir 4 numara alınacağını da düşünürsek zor bir ihtimal ama olsa çok güzel olur.Yanlış anlaşılmasın De Colo'da bu işi en üst seviyede yapan isimlerden birisi fakat ben daha çok delici kimliğiyle bilinen,tanınan bir oyuncunun daha kadroya eklenmesini çok isterdim şahsen.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #2558 : 08 Temmuz 2019, 23:18:02 »
hem kısa savunması hem atletizm eksikliğini kapatır kısalardaki toupane. facia oly sezonu sonrası 400-500'e de bağlanır öyle maliyetli olmaz. geçen sezon dip çizgi üçlüklerini geliştirmişti zaten, çembere gidişlerini de o atletizmle birleştirirse iyice light clyburn'e evrilir. 1-2-3 savunur kısa 5'te 4 no oynar. tam aradığımız 9. yabancı

Çevrimdışı Yaşlı taşlı çocuk

• Üye
  • Yer: İzmit
« Yanıtla #2559 : 08 Temmuz 2019, 23:21:29 »
Aga delici istiyoruz da bu takım şampiyon olduğunda delicisi kimdi söylüyorum kimseydi. Şampiyon olduğumuz sene avrupanın en iyi delicisinden birini aldık hayalimizdeki o delici kısa topunu oynamadı. Larkin delici için en iyi örnek eyvallah ama larkinin deliciliği inanın nba de bile en özel seviyelerde. Eğer bir deliciyse dert nando dan daha delici bir kısa bilmiyorum ben larkin’i saymazsak.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2560 : 08 Temmuz 2019, 23:24:47 »
Aga delici istiyoruz da bu takım şampiyon olduğunda delicisi kimdi söylüyorum kimseydi. Şampiyon olduğumuz sene avrupanın en iyi delicisinden birini aldık hayalimizdeki o delici kısa topunu oynamadı. Larkin delici için en iyi örnek eyvallah ama larkinin deliciliği inanın nba de bile en özel seviyelerde. Eğer bir deliciyse dert nando dan daha delici bir kısa bilmiyorum ben larkin’i saymazsak.
Benim için kıstas larkin değil aslında.Yani ortalama bir oyuncuyada kabulüm.Gerçi düşününce Nandoda zaten bu alanda çok rahat ilk 5te yer alır.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2561 : 08 Temmuz 2019, 23:28:19 »
Delici olayını bilemem.

Ama şu an tüm avrupa'nın hücum gücü en yüksek oyuncusu bence nando'dur, larkin vs. dahil.

De Colo Fener'e geldiği için bundan böyle benim için ormanda on kaplan gücündedir.  8)

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2562 : 08 Temmuz 2019, 23:30:24 »
Delici olayını bilemem.

Ama şu an tüm avrupa'nın hücum gücü en yüksek oyuncusu bence nando'dur, larkin vs. dahil.

De Colo Fener'e geldiği için bundan böyle benim için ormanda on kaplan gücündedir.  8)
Ona laf eden çarpılır zaten,lükse bakar mısın De Colo'nun hücum gücünü konuşuyoruz  ;D

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #2563 : 08 Temmuz 2019, 23:45:18 »
Bu forumu seviyorum valla!

Gerçekten okurken mutlu oluyorum, nadir de olsa hasta... Metabolik gel gitler yaşarken, dengeyi arada forumun ağır abiler koruyor.
Geçtiğimiz 3-5 hafta @Cemalex le kabız olduk :) Neyse ki Nando De Colo geldi, @Cemalex de bizlerden biri gibi mutlu oldu. Normale dönüyorduk ki, @İloturo ile şimdi de ishal olma tehlikesiyle karşı karşıyayız :) Ali Koçtan, Gerardiniden ve Zoc tan ricam, çeşmeler tamamen bozulmadan, çok çok iyi bir (De Colo ayarında) PF alıp getirsinler.

Mutlu olmak hepimizin hakkı :D Mutluluklar dilerim @İloturo...
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 23:46:45 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2564 : 09 Temmuz 2019, 00:20:17 »
Bu forumu seviyorum valla!

Gerçekten okurken mutlu oluyorum, nadir de olsa hasta... Metabolik gel gitler yaşarken, dengeyi arada forumun ağır abiler koruyor.
Geçtiğimiz 3-5 hafta @Cemalex le kabız olduk :) Neyse ki Nando De Colo geldi, @Cemalex de bizlerden biri gibi mutlu oldu. Normale dönüyorduk ki, @İloturo ile şimdi de ishal olma tehlikesiyle karşı karşıyayız :) Ali Koçtan, Gerardiniden ve Zoc tan ricam, çeşmeler tamamen bozulmadan, çok çok iyi bir (De Colo ayarında) PF alıp getirsinler.

Mutlu olmak hepimizin hakkı :D Mutluluklar dilerim @İloturo...

Sağolasın :)
Yok ben geçerken uğradım yoksa gerçekten hem şu aralar vaktim yok hem de efes bozgunlarından sonra takıma hala kızgınım. Cemalex'in mantıklı düşünceleri var ama gerardini takıntısı biraz fazla.
Bizim takım bir ekol oldu, zirveyi gördü ve sonra da düşüşe geçti artık en basiti yerel ligimizde bile ulaşılamaz değiliz. Bir sene içinde efese 8 mağlubiyet sindirilecek şey değil. Bence temel yapı biraz değişime gitmeliydi ama pek öyle olacak gibi gözükmüyor. Ha bir de fenerden ayrılan bir daha bu klübün kapısından giremez diye bir kanun var galiba. Çözemedim gitti bunu. neyse kolay gelsin herkese :)