Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007005 defa)

Ertan Ürkmez ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2685 : 10 Temmuz 2019, 13:53:49 »
bender+hunter guzel ama maliyeti cok mu olur...khem birch olabilir mi acaba....
hunter mı birch mu daha ucuza gelir...

bence bender gelir...ama yanına olacak 5 numara tam bilemiyorum...

+berkan alınır yerli olarak....
Berch magic ile 2 yıllık kontrat yeniledi

Çevrimdışı KhaN

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2686 : 10 Temmuz 2019, 13:57:13 »
birch 2 yıl imzaladı orlando ile bugün.
kuzminskas + moustapha fall yapıp kapatalım bu yazı.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2687 : 10 Temmuz 2019, 13:58:04 »
o da mı kactı....
lessort icin ne dersiniz...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2688 : 10 Temmuz 2019, 14:04:26 »
Dragan Bender bence özel bir vaka. Hiç bir şey gösterememiş olmasına rağmen deli gibi isteyenler mevcut. Bu zamana kadar bu özel ilgiyi hak edecek en yaptığını çözemedim. Top8 dahi yapamayan Maccabi'de 10 dakika süre alıp  2,1 sayı ortalaması ile oynuyorken 19 yaşında ( bu yaşta Doncic MVP oldu) nba'de 4. sıradan draft edildi. Maccabi'de bile oynayamıyorken nba'de nasıl oynayacak diyordum ki zaten oynayamadı. O kadar üstten seçtik bari şans verelim mantığında verdikleri süreler haricinde hak ederek tek bir dakika bile almamıştır.

Oyununa bakınca da 2,16 boyuyla üçlük atabilmesi haricinde hiç bir ama hiç bir özelliğini göremiyorum. Savunmada sert desen değil, saha görüşü desen değil özel bir yanı yok. Vesely ile kıyaslayanlar var ama Vesely Partizan ile harika bir sezon geçirdikten sonra nba yapmıştı. Yani euroligin tozunu atmışlığı zaten vardı. Bu arkadaş evet sadece 22 yaşında belki potansiyel var diyenler oalcaktır ama daha kariyerinde rol oyuncusu bile olabilmişliği yok. Kim nerdeki performansına göre istiyor konuşuyor inanın hiç anlamıyorum.

Biz ise eurolig şampiyonluk adayıyız. Böyle bir kumara ihriyacımız da yok lüksümüz de yok bence. Çok cüzzi bir maliyetle gelecek olsa 9. yabancı olarak tamam diycem ama 4. sıra draftıı olmuş adamın da bu ücret ve rolü kabulleneceğini de sanmam.
Bender menajerinin hatası oldu. Daha 18 yaşını doldurmadan Maccabi'de oynamadan direkt nba yaptı. Dirk olacak beklentisi ile Nba yaptırdılar, 2 sene Euroleague'de oynamış olsaydı o zaman vay be ne oyuncu derdi herkes.
Ham oyuncu zaten ama yetenekli hem de çok yetenekli
Saha görüşü iyidir, Bender'in 2.16 boyuna göre fundementali de iyidir. Tutarsa alınacak şeyler çok yukarıda ben o yüzden olabilir dedim. Ha hazır adam alalım kısmına ben de katılıyorum zaten
Ama Bender olursa üzülmem şahsen, iyi bir cevheri var şahsen işlenirse 4 5 ikisini de oynar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2689 : 10 Temmuz 2019, 14:05:42 »
o da mı kactı....
lessort icin ne dersiniz...
Abi 5. Yabancı diye düşündüğümüz adam düşük profilli az süre almayı sorun etmeyecek birisi olur. Joffrey sağlıklı ise min 20 dak var zaten jan 25 dk oynuyor. 4 alacaksın o oynayacak gigi var çene var 5. Yabancı back up gibi düşün. Lessort daha alt takımlarda 20 dk rahat oynar ha geliyorsa buyursun

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #2690 : 10 Temmuz 2019, 15:25:55 »
Bender konusunda 3-4 ay evvel ne dediysem aynı fikirdeyim hâlâ. Obradovic tedrisatından geçince bakın ne hâle geliyor Bender. Çocukla bu yaşa kadar ilgilenen çıkmadı ki. 22 yaşında ve basketbolu hâlâ wonderkid bence. Obra bunu öyle bir işler ki Ocak ayından sonra Bender'i  görün siz. Ne Maccabi ne de Phoenix performansı sizi korkutmasın, bu çocuktaki yetenek işlenmeyi bekliyor. Obradovic Rehabilitasyon Merkezi'nde coşacak.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #2691 : 10 Temmuz 2019, 15:45:36 »
bender+hunter guzel ama maliyeti cok mu olur...khem birch olabilir mi acaba....
hunter mı birch mu daha ucuza gelir...

bence bender gelir...ama yanına olacak 5 numara tam bilemiyorum...

+berkan alınır yerli olarak....

yanılmıyorsam birch orlando ile 2 yıllık sözleşme yeniledi.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2692 : 10 Temmuz 2019, 16:06:46 »
Bender menajerinin hatası oldu. Daha 18 yaşını doldurmadan Maccabi'de oynamadan direkt nba yaptı. Dirk olacak beklentisi ile Nba yaptırdılar, 2 sene Euroleague'de oynamış olsaydı o zaman vay be ne oyuncu derdi herkes.
Ham oyuncu zaten ama yetenekli hem de çok yetenekli
Saha görüşü iyidir, Bender'in 2.16 boyuna göre fundementali de iyidir. Tutarsa alınacak şeyler çok yukarıda ben o yüzden olabilir dedim. Ha hazır adam alalım kısmına ben de katılıyorum zaten
Ama Bender olursa üzülmem şahsen, iyi bir cevheri var şahsen işlenirse 4 5 ikisini de oynar.

18'ini doldurmadan değil 19'unu doldurmadan gitti nba'e. Doldurmadan derken de 2 ayı vardı dolmasına. Maccabi'de 10 dakika süre alıp 2 sayı ortalaması ile oynayıp da insanlar ne gördü merak ediyorum. Alt yaş gruplarında bir sürü domine edip sönen balon var. Bender Porzingis'in nba'e attığı kazıktı. Hiç bir şey başarmadan hiç bir özellik de göstermemişken şişirdiler balonu.

Nba'de bir takım seni 21-22 yaşındayken gönderiyorsa üstelik üst sıralardan seçmiş olmasına rağmen bunu yapmışsa o oyuncu fos çıkmıştır. Üst sıralardan seçilip çaylak kontratı bile bitmeden gönderilen bir diğer oyuncu da Bennett. 3 sene nba'de haketmediği kadar süre buldu. 20 dk civarı süreler aldı herkes fos olduğunun farkında kimse yüzüne suratına bakmıyor.

Daha herifin profesyonel olarak iyi oynadığı tek bir takım tek bir yer yok. Neye göre eurolig şampiyonluk adayının bel bağladığı oyuncu olacak. Bender gibi adamlar önce Zalgiris'e Kızılyıldız'a gidip kendini gösterecek ondan sonra şampiyonluk adaylarında forma bulacak. Maccabi'de oynayamadı gitti nba'de oynayamadı. Kısaca hiç bir yerde oynayamadı. Neye göre bizde oynayabilir zannediliyor.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2019, 16:11:21 Gönderen: Cemalex »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2693 : 10 Temmuz 2019, 16:10:07 »
Bender konusunda 3-4 ay evvel ne dediysem aynı fikirdeyim hâlâ. Obradovic tedrisatından geçince bakın ne hâle geliyor Bender. Çocukla bu yaşa kadar ilgilenen çıkmadı ki. 22 yaşında ve basketbolu hâlâ wonderkid bence. Obra bunu öyle bir işler ki Ocak ayından sonra Bender'i  görün siz. Ne Maccabi ne de Phoenix performansı sizi korkutmasın, bu çocuktaki yetenek işlenmeyi bekliyor. Obradovic Rehabilitasyon Merkezi'nde coşacak.

Bender hiç bir yerde iyi oynamadı ki esas sorun orda. Veletler turnuvalarına göre mi eurolig şampiyonluk adayı takım Melli'nin boşluğunu onla kapatmaya çalışacak. Oyuncu önce euroligde vasat bir takımda iyi kötü bir kendini gösterecek, ondan sonra işlenecek bir cevher olduğuna inanıcaz. Hiç bir yerde bir halt edememiş 97 doğumlu birini şu an için boş kümedir.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #2694 : 10 Temmuz 2019, 16:17:14 »
Eric Green
Barış Hersek
Yordan Minchev
Ahmet Can Duran
gitti...

Egehan ve Sinan kaldı

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2695 : 10 Temmuz 2019, 16:40:58 »
Sinan yok açıklamanın içinde takımda kaldı galiba

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #2696 : 10 Temmuz 2019, 16:43:34 »
Bender hiç bir yerde iyi oynamadı ki esas sorun orda. Veletler turnuvalarına göre mi eurolig şampiyonluk adayı takım Melli'nin boşluğunu onla kapatmaya çalışacak. Oyuncu önce euroligde vasat bir takımda iyi kötü bir kendini gösterecek, ondan sonra işlenecek bir cevher olduğuna inanıcaz. Hiç bir yerde bir halt edememiş 97 doğumlu birini şu an için boş kümedir.
Yemin ederim CHP'ye katılsan AKP'yi iktidardan düşürürsün.Eleştri değil sakın yanlış anlama eleştirel ve muhalif tarafın sağlam. Hergün ne yazmışsın kime kilitleyeceksin  diye bakıyorum, buranın renklerindensin. :) :) :) :)

Çevrimdışı ilkerz

• Üye
  • Yer: istanbul
    • ilkerzzz
« Yanıtla #2697 : 10 Temmuz 2019, 16:43:44 »
Fenerbahçe Beko, yeni sezon kadro yapılanmasında Erick Green, Barış Hersek, Yordan Minchev ve Ahmet Can Duran'ın yer almayacağını açıkladı.

Minchev efsanesi de bitti bee... Barış yolun acık olsun dicem sana da.
En son umutlar ölür !

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #2698 : 10 Temmuz 2019, 16:46:41 »
sağlam bir uzun almamız lazım, ondan sonra yancı mı? alırız, yetiştirmemi yaparız bilmem.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2699 : 10 Temmuz 2019, 16:51:48 »
Barış ve Ahmet Can gidince lig için yerli bi uzun şart oldu.