Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007326 defa)

agha ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2730 : 10 Temmuz 2019, 20:34:15 »
http://bsl.tblstat.net/pd.asp?p=1666

Son aylarda 3 sayı yüzdesini geliştirmiş.
Bu sene 36% 3P yüzdeli oynamış

Çevrimdışı nemanja bjelica

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #2731 : 10 Temmuz 2019, 21:20:02 »
Forumun açıldığı sezon Aykon Ted Ankara Kolejliler'e transfer olmuştu.Kiralık oyuncu takip başlığında istatistiklerini ben tutmuştum.Forum ahalisi olarak 2014-2015'te takıma döneceğini düşünüyorduk.Olin Edirne,Aykon Ted Ankara Kolejliler,Banvit,Trabzon,Uşak ve son olarak Arel Üniversitesi'nde oynadı.Olin,Ted Kolej,Uşak,Arel istatistikleri iyi Trabzon,Banvit,Eskişehir  kötü.Özellikle Banvit forması giyerken performansı benim için hayal kırıklığı oldu.Banvit'in Eurocup'ta f4 yaptığı sezon hem lig hem eurocup'ta çok az süre buldu,Zoran Lukic'in 4 forvetli sisteminde süre bulması gerekiyordu diye düşünüyorum.Ted Kolejde iken Ankarada yaşadığım için maçlarına gittiğim oldu.Ercüment Sunter zaman zaman 3 numarada oynatmıştı.Hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2019, 21:20:34 Gönderen: nemanja bjelica »

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2732 : 10 Temmuz 2019, 21:26:42 »
4 numara için Bender ismi geçmeye başladı

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #2733 : 10 Temmuz 2019, 23:08:28 »
Bence Bender hamlesi çok mantıklı değil.Bender ne Vesely'nin bize geldiği dönemki koşullarla bize gelecek ne de Udoh'un geldiği koşullarla bize gelecek.
Bender Phoenix'de aldığı süreleri hiç kullanamadı.Hatırlatalım,Suns son yıllarda NBA'in en kötü takımlarından biri ve o dönemde berbat bir 4 numara rotasyonları vardı.
Vesely NBA'e 3 numara olarak gitmişti ancak boyundan dolayı o mevkii için çok yavaş kalmış,dönmek zorunda kalmıştı.
Aslında Bender'i Obradovic adam edebilir ama benim canımı sıkan 2 yıl önceki şekilde planlama yapmamız.Aradaki tek fark,pişmemiş oyuncuyu 2 değil 4 numarada kullanmak olacak.Keşke Obra'nın eline her mevkii de hazır oyuncular sunsak ve bu zamanların tadına maximum düzeyde varsak.
Şu ana kadar yapılan hamlelerden sadece Sinan ile uzatılmasını beğenmedim.Geçen sezonki gibi sezon sonuna kadar yatıp,sezonun son zamanında mücadele edip kontrat kapmaya çalışacaksa yine takımın üstüne ekstra yük binecek.
Westermann/De Colo hamleleri çok iyi.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2734 : 10 Temmuz 2019, 23:16:41 »
Alacağımız ana uzunun çok iyi savunmacı, kısa karşısında kalabilen, P&Rcı ve kuvvetli olmasını istiyorum.

De Colo sonrası hücum gücünden çok buna ihtiyaç var.

Bender, Dwill, Kuzmisnkas, Boucher isimleri pek benim kriterlerime uymuyor.

(Melli bence takımımızın ana kas kütlesiydi, kaybı eksiklik yaratacaktır. Yerini doldurmak lazım)

Aslında kısacası bir Vesely daha istiyorum, klonların savaşı.
« Son Düzenleme: 10 Temmuz 2019, 23:41:33 Gönderen: fener_1907 »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2735 : 10 Temmuz 2019, 23:46:00 »
Eğer üstüne para vermeyeceklerse her ne kadar sadece lig için de olsa Berkay ve Sinan hamlelerini çok anlamsız buldum. Banvit kümesine dalıp birkaç potansiyelli yerli almalıydık.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #2736 : 11 Temmuz 2019, 00:12:43 »
Öyle yada böyle kadroda 7yerli bulunmak zorunda, ligde 5yabancı oynarken 7yerli ile kadroyu tamamlamamız şart.

Berkan yeterli süre alamayacağı için gelmek istemedi kabul etse bonservis vermemiz gerekliydi. Oyle olunca berkaya gittik bu da belki bize yarı yarıya bütçe avantajı sagladı bonservisi olmadığı için.

Ha keza sinanın 850bin dolarlık maaşı vardı. Bu sene opsiyon senesiydi biz indirim teklif ettik kabul etmese gidecekti kabul etti ve kaldı ve sanırım 250 bin civarı bişeye takımda kaldı. Sinandan çıkıp rıdvana gittik varsayalım banvit havuzundan, sadece sinanın maaşı kadar belki bonservis verecektik. Yani ekonomik anlamda karlı bi yatırım yaptık.

Yaz başı tolga geçime 300bin önermişiz verdiğimiz ücreti begenmemiş, efes bizden daha fazla verdi ve oraya gitti.

Bobby hariç geri kalan 6 yerliye(melih-sinan-tarık-egehan-berkay-ahmet) toplam yaklaşık 1.5milyon € maaş veriyoruz ki bu da toplam maaş bütçemizin 10da biri bile degil. Yani yeni yapılan sözleşmelerle ciddi tasarruf yaptı şube yerli oyuncular bazında. Bobby de ayrıca yarı yarıya indirime gitti yeni sözleşmesinde. Zaten yerli oyunculardan kimse mucize beklemiyo ki zaten o kalibrede bi yerli oyuncu genel olarak piyasada yok. Kim gelse çogunlukla benchi ısıtacak. Biraz parlayanda koşa koşa nba e gidiyo.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 00:14:42 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2737 : 11 Temmuz 2019, 00:24:26 »
Bence Bender hamlesi çok mantıklı değil.Bender ne Vesely'nin bize geldiği dönemki koşullarla bize gelecek ne de Udoh'un geldiği koşullarla bize gelecek.
Bender Phoenix'de aldığı süreleri hiç kullanamadı.Hatırlatalım,Suns son yıllarda NBA'in en kötü takımlarından biri ve o dönemde berbat bir 4 numara rotasyonları vardı.
Vesely NBA'e 3 numara olarak gitmişti ancak boyundan dolayı o mevkii için çok yavaş kalmış,dönmek zorunda kalmıştı.
Aslında Bender'i Obradovic adam edebilir ama benim canımı sıkan 2 yıl önceki şekilde planlama yapmamız.Aradaki tek fark,pişmemiş oyuncuyu 2 değil 4 numarada kullanmak olacak.Keşke Obra'nın eline her mevkii de hazır oyuncular sunsak ve bu zamanların tadına maximum düzeyde varsak.
Şu ana kadar yapılan hamlelerden sadece Sinan ile uzatılmasını beğenmedim.Geçen sezonki gibi sezon sonuna kadar yatıp,sezonun son zamanında mücadele edip kontrat kapmaya çalışacaksa yine takımın üstüne ekstra yük binecek.
Westermann/De Colo hamleleri çok iyi.
Sinan ile devam edilecekse çok cuzi bir miktar ile edilir, yük olmaz sıkma canını
Bender zaten azıcık iyi sezon geçirse şimdiye kadar 3 x 10 milyon kontrat kapmıştı. Başarılı olamadığı veya beklentileri karşılayamadığı için konuşuyoruz
Jan partizan da 3 numara gitti ama orada kas yükleyip onu pota altına koydular. O zaman şutu çok kötüydü 4 oynayamadı 5 için de yetersiz kaldı
Ama nba ile euroleague arasında ciddi bir size farkı var bunu unutmamak lazım.
Dwilliams hatta Chris singleton gibi isimler orada 3 oynarken burada 4 numara hatta Chris bir dönem 5 numara oynadı. 2.16 boyunda yetenek potansiyeli çok olan bir oyuncu burada tutmaması bence düşüj ihtimal
Haa olursa tabi ki risk, ama ben o potansiyel için hele pota altına 2 oyuncu alınacaksa her türlü girilir diye düşünüyorum

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2738 : 11 Temmuz 2019, 00:25:27 »
Öyle yada böyle kadroda 7yerli bulunmak zorunda, ligde 5yabancı oynarken 7yerli ile kadroyu tamamlamamız şart.

Berkan yeterli süre alamayacağı için gelmek istemedi kabul etse bonservis vermemiz gerekliydi. Oyle olunca berkaya gittik bu da belki bize yarı yarıya bütçe avantajı sagladı bonservisi olmadığı için.

Ha keza sinanın 850bin dolarlık maaşı vardı. Bu sene opsiyon senesiydi biz indirim teklif ettik kabul etmese gidecekti kabul etti ve kaldı ve sanırım 250 bin civarı bişeye takımda kaldı. Sinandan çıkıp rıdvana gittik varsayalım banvit havuzundan, sadece sinanın maaşı kadar belki bonservis verecektik. Yani ekonomik anlamda karlı bi yatırım yaptık.

Yaz başı tolga geçime 300bin önermişiz verdiğimiz ücreti begenmemiş, efes bizden daha fazla verdi ve oraya gitti.

Bobby hariç geri kalan 6 yerliye(melih-sinan-tarık-egehan-berkay-ahmet) toplam yaklaşık 1.5milyon € maaş veriyoruz ki bu da toplam maaş bütçemizin 10da biri bile degil. Yani yeni yapılan sözleşmelerle ciddi tasarruf yaptı şube yerli oyuncular bazında. Bobby de ayrıca yarı yarıya indirime gitti yeni sözleşmesinde. Zaten yerli oyunculardan kimse mucize beklemiyo ki zaten o kalibrede bi yerli oyuncu genel olarak piyasada yok. Kim gelse çogunlukla benchi ısıtacak. Biraz parlayanda koşa koşa nba e gidiyo.
Türk oyunculara o kadar bile vermiyorsun max 1 milyon euro

Çevrimdışı emindesouza

• Üye
  • Yer: Azerbaycan , Bakü
« Yanıtla #2739 : 11 Temmuz 2019, 01:07:48 »
Türk oyunculara o kadar bile vermiyorsun max 1 milyon euro

abi selam

özelden mesaj yazdım bi bakar mısın...

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #2740 : 11 Temmuz 2019, 02:18:50 »
Sportando sahibi Emiliano Carchia twitter:

Fenerbahce is showing interest in NBA veteran forward Quincy Acy, a source told Sportando. Acy has played 300+ games in the NBA, averaging 4.9 PPG and 3.5 RPG.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2741 : 11 Temmuz 2019, 03:22:27 »

Fenerbahce is showing interest in NBA veteran forward Quincy Acy, a source told Sportando. Acy has played 300+ games in the NBA, averaging 4.9 PPG and 3.5 RPG.
”Cuk” sesi gelir kadrodan.O derece oturur yani gelirse 😄

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2742 : 11 Temmuz 2019, 06:42:52 »

Buradan duyup mu yazıyor acaba, tam da ismi geçmişti burada   :P

2018 fight compilation: https://www.youtube.com/watch?v=VDjn6jCHjQI

Hiç geri vites yok, Obra devrinin en ilginç transferi olur.
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 06:55:25 Gönderen: fener_1907 »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2743 : 11 Temmuz 2019, 07:26:08 »
Acy + Bender gelsin beyler kavgasız gürültüsüz halledelim :)

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2744 : 11 Temmuz 2019, 08:30:15 »

Bu abi yetenekli değil ama baya atletik ve savaşçı. Hücum repertuarı çok zengin değildir. Dış şut sokar iyi smaçlar yapar. Hücum ribaundlarında etkili mücadeleci ve kavgacı biri. Baya baya kavgacı ama :) Gelirse Götsenin'i döver ilk maçta.

Veteran yazdığına aldanıp yaşlı da zannetmeyin 29 yaşında en verimli çağında. Obradovic kavgacı kişiliğini biraz törpüleyip sahaya enerji ve hırs olarak yansıtmasını sağlarsa takım sertliğini yukarılara taşır.  Smaç yapmayı çok seven bir adam. Sloukas De Colo Westermann ile iyi anlaşır. Dış şutu olması sebebiyle alan açmayı da sağlar. Yalnız çok yetenekli değildir yapabileceği şeyleri iyi yapsa da çeşitliliği sınırlıdır. Melli'den farklı bir oyuncu. Melli'deki saha görüşü oyun zekası çeşitlilik onda yok. Acy daha sert,daha atlet, daha kavgacı, çöpçü diye tabir edilen mücadele ederek takıma bir şeyler kazandıran oyuncu tipi. Guardlarda yeteneğimizi arttırmışken uzunlarda sertliğe yönelmek kötü bir fikir değil. Ben tuttum bu transferi
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 08:43:39 Gönderen: Cemalex »