Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007092 defa)

iloturo, MotorCade ve 136 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2850 : 12 Temmuz 2019, 10:47:11 »
Ben 10 yabancıda ısrarlıyım.

Kısaları kenara koyalım: Sloukas, de Colo, Leo
İki Devşirme de kenara: Dixon, Tarık
EL F4 mücadelesinde 4 ve 5 numara için çok kısa kaldıkları görülen Kalinic ve Datome'de dursun (unutmadan Datome ve Kalinic önemli sakatlıklar nedeni ile FB Beko'da ancak 50-60% verimle oynuyorlar)

İki A-class kulen (Center) var: JV ve JL
Bu iki genç de FB Beko kariyerlerinde 40-50% verimden (Obradovic'in emrine amadelik) öteye geçemediler. Özellikle geçen sezon ciddi sakatlıklar, F4 pas geçmeler, vs.
Ahmet zaten B-class'a atlayamayan C-class yerli statüsünde Lig için iyi bir Center. Az sakatlanır. Ama playoff finaller ve F4 için ıııhhhh
Kaldı Acy. Adam ugly, fighter OK. Ama bilader boy 2.01! Real'in uzunlarına karşı ne yapar? Sonuçta bir Charles Barkley de değil. 3P Şutuna güvenmiyorum.

Bu nedenle bence bir temiz elli şutör atletik beyaz PF (4 numara)
Ve JV ve JL'e alternatif Center daha olmalı.

80 maç oynayacak bu ekip.

Bütçe özellikle buyout gelirleri ile uygun gibi. Özellikle yaşlı oyuncuların ciddi maaş indirimi yaptığını düşünürsek. Benim veritabanım Acy dahil yaklaşık (tahmini indirimler dahil) 15.1m$ maaş gösteriyor. Geçen yıl 15.85m$ idi. Buyoutları iki uzuna çakabiliriz.

Yani endişemi anlayın. Bir uzunsuz F4 daha olmasın!

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2851 : 12 Temmuz 2019, 10:55:29 »
ben bender'i çok istiyorum, bjelica etkisi yapacağını düşünerek.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2852 : 12 Temmuz 2019, 11:42:44 »
ben bender'i çok istiyorum, bjelica etkisi yapacağını düşünerek.

Hocam Bjelica etkisi kolay mı o kadar. Topu yere vurup alıp gidebiliyor mu bu arkadaş. Ben hiö görmedim öyle meziyetlerini. Üçlük atan bir sırıktan fazlasına şahit olmadım açıckası.

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #2853 : 12 Temmuz 2019, 11:45:42 »
Acy+Boucher olsun illa dış şut da istiyorsak. Bender hakkatten atanamamış pleiss gibi bir şey.

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #2854 : 12 Temmuz 2019, 11:55:37 »
Hocam Bjelica etkisi kolay mı o kadar. Topu yere vurup alıp gidebiliyor mu bu arkadaş. Ben hiö görmedim öyle meziyetlerini. Üçlük atan bir sırıktan fazlasına şahit olmadım açıckası.

topu yere vuramaz belki ama obradovic sisteminde pas yapabilecek zekaya sahip diye düşünüyorum. Zeka olarak kötü gelmiyor bana. Yani şahsi görüşlerim pek tabi bunlar. Öyle görmeyenler olabilir, benim pleiss ile alakası olmadığını düşünmem gibi.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2855 : 12 Temmuz 2019, 12:08:47 »
topu yere vuramaz belki ama obradovic sisteminde pas yapabilecek zekaya sahip diye düşünüyorum. Zeka olarak kötü gelmiyor bana. Yani şahsi görüşlerim pek tabi bunlar. Öyle görmeyenler olabilir, benim pleiss ile alakası olmadığını düşünmem gibi.

Topu yere vurmadan saha görüşü bir yere kadar etkili olabilir. Yani Bjelica etkisi mümkün değil. Bjelica guard gibi adamdı, oyun zekası şutu saha görüşü üst seviyede olmasının yanı sıra guard gibi oyun kurabilen birebiri olan bir uzundu. Topu yere vuramayan bir uzunun Bjelica etkisi yapması imkansız.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #2856 : 12 Temmuz 2019, 12:20:09 »
Bjelica etkisi mi?))) abi bendere haksızlık olur bu karşılaştırma. Bjelica dediğimiz adamın Avrupa’da muadili olduğunu düşünmüyorum ben
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #2857 : 12 Temmuz 2019, 12:41:10 »
İnatçı adaşım
Adam 3 ay oynadı zaten tüm sene oynamayan adamın performansını tüm sene başka takımda oynamış adamla kıyasmalak olur mu
Joffrey ile Hunter farklı tip uzunlar ve Joffrey çok daha kaliteli oyuncu
Ha 3 aylık performansı beğenmedin diyorsun ben de bak beğenmediğin 3 ayda yeni geldiği takım için fena değildi diyorum
Hadi ben Artvinliyim inatçıyım sen nerelisin
Hemşehriymişiz abi.Şavşatlıyım bende 😁

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #2858 : 12 Temmuz 2019, 12:49:46 »
Barcelona PF/C rotasyonu

Brandon Davies
Nikola Moritic
Victor Claver
Ante Tomic

Real Madrid PF/C rotasyonu

Walter Tavares
Anthony Randolph
Felipe Reyes
Trey Thompkins

CSKA da Nikola Milutinov'u almaya çalışıyor.

Bu rotasyonlara karşı geçen sezonu 50% sakat geçiren JV+JL, Ahmet ve 2.01 Acy ile mi çıkacağız?
O halde şimdiden azami hedef "F4 oyna 3. ol"
1) Melli'nin yeri dolmalı
2) Geçen yıl acısını çektiğimiz ve eksikliğini hissettiğimiz bir sağlam Center alınmalı (80-90% oynayacak)
3) Bir de bunları yedekleyecek agresif bir uzun olmalı (Acy?)

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #2859 : 12 Temmuz 2019, 12:57:39 »
Biri pahalı, biri ucuz 2 uzun alacaksak ucuz uzun hakkımızı burnumuzun dibindeki 94'lü Jekiri'den yana kullansaydık keşke.Geçen sene %63 saha içiyle, double double ortalamalarla G.Antep gibi bir takımı ilk 5'e soktu.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2860 : 12 Temmuz 2019, 12:59:31 »
Barcelona PF/C rotasyonu

Brandon Davies
Nikola Moritic
Victor Claver
Ante Tomic

Walter Tavares
Anthony Randolph
Felipe Reyes
Trey Thompkins

Bu rotasyonlara karşı geçen sezonu 50% sakat geçiren JV+JL, Ahmet ve 2.01 Acy ile mi çıkacağız?
2) Geçen yıl acısını çektiğimiz ve eksikliğini hissettiğimiz bir sağlam Center alınmalı (80-90% oynayacak)

Real'e geçtiğimiz sezonu çok iyi geçiren Khimki'den Jordan Mickey de geldi, Ayon'un yerine.

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #2861 : 12 Temmuz 2019, 13:08:59 »
Barcelona PF/C rotasyonu

Brandon Davies
Nikola Moritic
Victor Claver
Ante Tomic

Walter Tavares
Anthony Randolph
Felipe Reyes
Trey Thompkins

hocam yanlış anlama ama günlerdir şu gelmeli bu gelmeli buna güvenmiyorum vs. diyorsun.
cska, barça ve madrid bütçeleri bizden yukarda o yüzden onlar her şeyi neredeyse tam anlamıyla planlarken biz bir yerlerden feragat etmek zorunda kalıyoruz. eminim koç da barcelona gibi bütçe arttırıp lovern'den çıkıp mickey'i çekmek veya melli'nin boşluğunu mirotic ile doldurmak istiyordur ama diğer yanda hayatın gerçekleri de var.
ha bu kadar gerçekliği konuşurken atladığın nokta şu ki her zaman en iyi kadro kupayı kazansa cska'nın 15 yılda 12 şampiyonluğu falan olması gerekirdi ama böyle işlemiyor süreç. iyi takım olmak, iyi hava yakalamak hepsinden önemli.
vesely 30 dk süre alıyor yaklaşık keza lovern de 20 civarı alacaktır. sen şimdi gidip bunların yanına acy+melli yerine biri+pivot çekersen ne oyuncuları memnun edebilirsin ne de ritim yakalayabilirsin. barça onu aldı hadi biz 65 harcayıp şunu alalım diye geçmez hayat. cska'nın kısaları belirsiz en önemli 3 oyuncusunu kaybettiler, real sakatlıktan dönemeyen llull, campazzo ve laprovittola ile kısa rotasyonunu geçiyor. barca hala heurtel ve pangos yanına higgins çekti de toparladı orayı. sen leo nando kosta üçlüsüne sahipsin. illa senin gibi olumsuz aramak yerine bu şekilde bakıp olumluyu da arayabilirsin.
sorunumuz ne şu an?
1-4 savunabilecek kalinic'e destek olup kısaların savunma zaafını örtecek bir savunmacı ki acy deniyor, bunlara ek olarak 4-5 rotasyonunu yedekleyecek tercihen şutu sırıtmayacak bir uzun. elinde avrupa'nın en kolay skor bulabilen oyuncusu, en iyi uzunu, en iyi 5 guardından biri ve en iyi 5 savunmacısından biri var. üstelik açık ara en iyi koç sende. şimdi hal böyleyken hedef yine 3.lük demek gibi kusura bakma ama saçma sapan bir argümanla gelip burada yangın yapmanın bir anlamı yok.
milano barcelona ve khimki'nin vites arttırmasıyla belki de en yüksek 5. bütçeye gerileyeceksin. yatırımlar arttı ve biz de elimizdeki imkanlarla gayet iyi kadro kurmaya çalışıyoruz. böyle pesimist bakış açısı yakışmıyor.
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2019, 13:11:01 Gönderen: KhaN »

Çevrimdışı eu_kobe

• Üye
  • Yer: antalya
« Yanıtla #2862 : 12 Temmuz 2019, 13:19:49 »
Biri pahalı, biri ucuz 2 uzun alacaksak ucuz uzun hakkımızı burnumuzun dibindeki 94'lü Jekiri'den yana kullansaydık keşke.Geçen sene %63 saha içiyle, double double ortalamalarla G.Antep gibi bir takımı ilk 5'e soktu.
Aynı kontenjandan Marei de olabilir abi.

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2863 : 12 Temmuz 2019, 13:19:59 »
Abi git su iç lütfen

acy nin yıllara gore kazandıgı para...

2018/19   Phoenix Suns   $213,948 ($217,431*)
2017/18   Brooklyn Nets   $1,709,538 ($1,787,262*)
2016/17   Brooklyn Nets   $1,914,544 ($2,034,285*)
2016/17   Dallas Mavericks   $1,050,961 ($1,116,691*)
2015/16   Sacramento Kings   $981,348 ($1,053,123*)
2014/15   New York Knicks   $915,243 ($983,399*)
2013/14   Sacramento Kings   $788,872 ($865,183*)
2012/13   Toronto Raptors   $665,000 ($742,124*)

hicbir zaman belli bir limit ustu kazanmadı...maliyeti cok fazla olmaz bence ilk senesinde...

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2864 : 12 Temmuz 2019, 13:28:16 »
ben lessort diyorum hala...kızılyıldız da cok begenmistim...2 yıl once..
malaga da da frna oynamadı gecen sene...