Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007201 defa)

ctunc ve 110 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2865 : 12 Temmuz 2019, 13:37:07 »

1-4 savunabilecek kalinic'e destek olup kısaların savunma zaafını örtecek bir savunmacı ki acy deniyor, bunlara ek olarak 4-5 rotasyonunu yedekleyecek tercihen şutu sırıtmayacak bir uzun.
... hedef yine 3.lük demek gibi kusura bakma ama saçma sapan bir argümanla gelip burada yangın yapmanın bir anlamı yok.
... böyle pesimist bakış açısı yakışmıyor.

Ben Acy+1 PF daha+1 C alalım dedim
Sen Acy+1 PF/C daha demişsin

Tüm bunları ben bir fazla uzun daha alalım (böylece kupa maçı dandik lig maçında da JV JL Datome oynatıp yorup sakatlamayalım) dedim diye mi söyledin?

Peki!

Çevrimdışı Vanguards of FB

• Üye
  • Yer: İzmir
« Yanıtla #2866 : 12 Temmuz 2019, 13:44:51 »
kostas-westermann-dixon
de colo-melih-sinan-ergi
datome-kalinic-biberovic-egehan
q.acy -xxx (4.5) -berkay
vesely-lauvergne-ahmet

yaparım ben olsam...lig kadrosu...

kostas-dixon-sinan
de colo-melih-ergi
datome - egehan
q.acy - berkay
vesely - ahmet

yeterli olacaktır...
biberovic'in tamamen turk olma durumu vardı..devsirme degil...keske olsa..direkt lig kadrosunda olurdu...
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2019, 13:45:10 Gönderen: Vanguards of FB »

• Üye
« Yanıtla #2867 : 12 Temmuz 2019, 13:47:02 »
ben gene dıs sutu olan bir 4.5 tercih ederim acy gelse bile..
bender-singleton daha muhtemel secimler bu yuzden..

ama lauvergne i 4 numara da kullanıp lessort secenegi de var...

bu arada benim dedigim tanıma tam uyan oyuncu var...eski oyuncumuz ..dıs sutı da vardı dıyecegimm.simdi baktım bırakmıs dısarıdan sut atmayı..yazık..

inanılmaz bir sezon gecirdi almanya'da...4.5 oynuyor...ucuza oynar..lan adama genc diyporum..28 yas olmus. o kadar cabuk mu gecti yıllar yaa..

mahalbasic....

kostas-westermann-dixon
de colo-melih-sinan-ergi
q.acy - mahalbasic -berkay
vesely-lauvergne-ahmet

guzel oldu vallaha..
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2019, 13:57:15 Gönderen: Vanguards of FB »

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #2868 : 12 Temmuz 2019, 13:52:59 »
Uzunla ilgili tek sıkıntılı kısım JL ve JV nin geçen yılki bitmeyen sakatlıkları. Bu arkadaşlar sağlıklı olabilirse Acy tek uzun transferi bile olsa idare edebiliriz ama yok bu arkadaşları geçen yılla aynı olurlar diye düşünürsek zaten Acy nin yanına bir hazır uzun daha alsan yetmez. Elimizde iki tane kaliteli uzun var ve biz yokmuş gibi hazırlık yapmak istiyoruz. ( sakatlıkların içimizi nasıl acıttığı travmatik şekilde ortaya çıkıyor) . sanırım takımımızın öyle bir bütçesi yok.
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

• Üye
« Yanıtla #2869 : 12 Temmuz 2019, 13:54:56 »
bence biri ucuz bir belli bir limitin ustunde alırız 2 oyuncu...

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #2870 : 12 Temmuz 2019, 13:56:40 »
D Williams mı Q Acy mi?
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2871 : 12 Temmuz 2019, 13:56:47 »
Ahmet her ne kadar ligde idare eder konumda olsa bile EL'de asla 15dk üstü süre verebileceğin güvenilir bir oyuncu olarak yazamazsın kadroya.Bununla birlikte acy gelse bile uzun rotasyonunda vesely+lauvergne'in bir daha sakatlanmayacaklarının hiçbir garantisi yok.CSKA,Real gibi takımlarda bunun fazlasıyla farkında oldukları için uzun rotasyonlarını 5-6 kişiyle tutuyorlar daima.Örnek üzerinden gidecek olursak CSKA'nın geçen sezonki uzun rotasyonunda kurbanov,hunter,hines,vorontsevich,peters ve bolomboy vardı.Bu isimlerden garanti olarak belki hunter hines ve kurbanova güvenebilirsin ama yinede adamlar onların yanında yarı yarıya süre alabilecek oyuncularıda buldular yanlarına.Çünkü bir sakatlık yaşarsalar bu sene bizim yaşadığımız gibi işlerin zora gireceğinin fazlasıyla farkındalar.Real'i saymaya gerek bile duymuyorum çünkü onlar zaten yıllardır uzun rotasyonlarını geniş tutuyorlar.Şimdi bizim takıma gelecek olursak şu an ki uzun rotasyonumuz Vesely,Lauvergne ve Ahmet'ten oluşuyor.Bu isimlerden seni EL'de idare etmesi için Ahmet'e asla güvenemezsin çünkü ahmet zaten o profilde bir oyuncu değil.Şu anda güvenebileceğin sadece iki isimin var elinde ve onların bu senede herhangi bir sakatlık yaşamayacaklarının garantisi yok.Gerekirse bizi fazla zora sokmayacak şekilde Simanic gibi oyunculara yönelelim ama bu sene uzun rotasyonunu geniş tutmak bizim için her şeyden çok daha önemli.Üstelik De Colo gibi bir isimi kadrona kattıktan sonra şu anki uzun rotasyonuna sadece bir ekleme yaparsan onun gelmesininde hiç bir önemi kalmaz bu saatten sonra.Çünkü her ne kadar %1 ihtimal dahi olsa geçmişte yaşadıklarımızı bir daha yaşamayacağımızın bir garantisi yok.Ayrıca Kalinic ve Datome'nin her ne kadar pozisyon olarak 4'e çekilebileceğini bilsemde onlarında bu kadar süre almalarının efes serisinde ikisinide ne kadar yıprattığını çok açık bir şekilde gördük.Bu yüzden gerekirse gidip orta seviyede fakat en azından EL'de 20-25 dk süre alabilecek net iki yabancı uzun takviyesi yapmamız gerektiğini düşünüyorum

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2872 : 12 Temmuz 2019, 13:56:58 »
Barcelona PF/C rotasyonu

Brandon Davies
Nikola Moritic
Victor Claver
Ante Tomic

Real Madrid PF/C rotasyonu

Walter Tavares
Anthony Randolph
Felipe Reyes
Trey Thompkins

CSKA da Nikola Milutinov'u almaya çalışıyor.

Bu rotasyonlara karşı geçen sezonu 50% sakat geçiren JV+JL, Ahmet ve 2.01 Acy ile mi çıkacağız?
O halde şimdiden azami hedef "F4 oyna 3. ol"
1) Melli'nin yeri dolmalı
2) Geçen yıl acısını çektiğimiz ve eksikliğini hissettiğimiz bir sağlam Center alınmalı (80-90% oynayacak)
3) Bir de bunları yedekleyecek agresif bir uzun olmalı (Acy?)

abi, bence Acy nin boyuna fazla takıldın sen. Geçen sene Cska, f4 de reali yenerken pivotları 1.9 lik Hines ve 2.01 lik Hunterdı.
Bire Vesely ve Laurgne in geçen seneyi %50 sakat geçirmeleri gelecek sene de aynı olacağı anlamına gelmez.

Çevrimdışı Tekirdağlı

• Üye
« Yanıtla #2873 : 12 Temmuz 2019, 14:01:57 »
kostas-westermann-dixon
de colo-melih-sinan-ergi
q.acy -xxx (4.5) -berkay
vesely-lauvergne-ahmet

yaparım ben olsam...lig kadrosu...

kostas-dixon-sinan
de colo-melih-ergi
datome - egehan
q.acy - berkay
vesely - ahmet

yeterli olacaktır...
biberovic'in tamamen turk olma durumu vardı..devsirme degil...keske olsa..direkt lig kadrosunda olurdu...

Türk olacak zaten

Çevrimdışı KhaN

• Üye
« Yanıtla #2874 : 12 Temmuz 2019, 14:20:58 »
Ben Acy+1 PF daha+1 C alalım dedim
Sen Acy+1 PF/C daha demişsin

Tüm bunları ben bir fazla uzun daha alalım (böylece kupa maçı dandik lig maçında da JV JL Datome oynatıp yorup sakatlamayalım) dedim diye mi söyledin?

Peki!

hayır 1 uzun daha fazla istediğin için değil hedef yine 3.lük minvalinde konuştuğun için söyledim. zaten 2 uzun gelecek o diğer 3. uzun bizi 2 sıra atlatacak el'de senin mantığına göre. 5 dk oynayacak o ek uzun yerine ahmet herhalde lig ve kupa maçlarını çıkartabilir ki bu zamana kadar çıkarttı da.
ben 2 uzun daha yeter diyorum sen 3 diyorsun ve bu yüzden karalar bağlayıp real ve barcanın uzun rotasyonlarını örnek olarak veriyorsun.

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
« Yanıtla #2875 : 12 Temmuz 2019, 15:36:49 »
Sürekli süre alan 2 pivotun sakatlanırsa artık şampiyonluğun favorisi değilsindir. Sahada 5 kişini oynadığı, ritmin, form durumunun, gününde olmanın çok önemli olduğu bu oyunda geçen sene yaşadıklarımızın tekrar yaşanması ihtimali için alınabilecek çok bir önlem olduğunu düşünmüyorum.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2876 : 12 Temmuz 2019, 15:40:56 »
İlla iki pivot sakalanlamasına gerke yok ki. Lauvergne sakatlanınca Vesely erken dönmek zorunda kaldı sakatlığı uzadı. Birbirini de tetikliyor bu durum. Lauvergn yokken Vesely- Transfer ve Ahmetten oluşacak rotasyon beş maç böyle oynasak diğerleri için de risk artıyor.

Çevrimdışı Kevin Rankin

• Üye
« Yanıtla #2877 : 12 Temmuz 2019, 15:42:55 »
Vesely sadece bu sene degil gecmia yillarda da sakatlik gecmisi olan bir oyuncu

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #2878 : 12 Temmuz 2019, 15:59:21 »
ben coachun sadece 1 uzun alıp sezonu kapatacağını düşünüyorum, ama inşallah yanına bu simanic i alırız.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2879 : 12 Temmuz 2019, 16:16:39 »
İstatistik çok güzel şey
Jan vesely kronik sakat yaptınız vallaha 5 senedir farklı spor mu izliyoruz farklı oyuncu mu izliyoruz ben anlamıyorum
2014 2015 senesi 29 euroleague maçı 3u tbl olmak üzere 65 maç oynadı
2015 2016 senesi(mart ayı aşil sakatlığı yaşadığı sene) 23 euroleague 36 tbl 59 mqç yapmış
Henüz yeni euroleague sistemi yokken bu maç sayıları
Şampiyon olduğumuz seneye gelelim
2016 2017
34 euroleague maçı 33 tbl maçı
2017 2018 sezonuna bakalım
34 euroleague 29 lig
Geçen sene tblde yabancı kuralı 6dan 5 e düştüğü için sakat olmasa da bazı maçlarda dinlendirmek için oynatmadık
Bu sene 31 euroleague 12 tbl maçı oynamış.
5 sezondur bizimle
20016 da 2 ay
2019 da 2 ay
Toplam 5 senede 4 ay oynamamış adamın geçmişi riskli filan demeyin. Bu senenin algısı sanki 5 senedir böyle gibi mi düşünüyorsunuz ben anlamıyorum