Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006929 defa)

0 Üye ve 112 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2940 : 14 Temmuz 2019, 13:04:39 »
Bu forumun terimlere bayiliyorum, ama isteklere uygun sene oldu;

Pass first guard ✓
Topu yere vuran uzun ✓
Iceri drive eden guard ✓

bir tek

"Geride kalecilik yapacak uzun"

konusu kaldi :D
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #2941 : 14 Temmuz 2019, 13:09:13 »
hocam politik tarih derken, daha açık yazin da olayı öğrenelim, Sırp milliyetçisi mi sosyalist mi nedir yani :)

Sırp milliyetçisinin Sırbistan'da pek tepki alacağını düşünmüyorum  ;D

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #2942 : 14 Temmuz 2019, 13:17:47 »
Adamı vatansaver olmamakla suçlamışlar, kalina'da tipik milliyetçi hastalığı olan dünya bize düşman, sırpları çekemyirlar diye bir anlayış yok demiş, yurt dışı çıktığımda sibirya mı diye soruyorlar demiş :).
 Git Türk ol demişler buna da, yani hem Sırbıstanı hem Türkiye'yi sevsem olmuyor mu falan demiş güzel konuşmuş adam, ama dediğin gibi aşırı milliyetçilik ile milliyetçilik sınır arasında geçen bir coğrafya için üstelik de milli takım gibi bu duyguların en yoğun yaşandığı yerde problem olmuş olabilir.

Yalnız bunu okuyunca ironik olarak Obradovic gizli milliyetçi olarak suçlanıp; Kalinic, Guduric gibi adamları almasını gizli gizli işlemeye çalışanlar aklıma geldi :)

Refleksler çok tanıdık. Türkü, Sırbı, Ermenisi, Yunanı birbirini yerken öte taraftan birileri de yönetir dünyayı. Kalinic'i bir kez daha sevdim. Obradovic'in getirdiği bir güzellik de bu oldu kulübe. Pota arkasında Türk, Sırp, Yunan, İtalyan, Çek bayrağı bir arada açıldı ya en az euroleague şampiyonu olmamız kadar önemli. İlk F 8 yaptığımız sene içerisinde ellerinde Kosava bayraklarıyla Partizan seyircisiyle uğraşan kitlenin de katkısıyla maçı kaybetmemiz geldi aklıma. Ekpe, Kostas, Gigi ve Kalinic gibi kafalı adamları daha fazla görebilmek dileğiyle...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #2943 : 14 Temmuz 2019, 13:21:46 »
Adamı vatansaver olmamakla suçlamışlar, kalina'da tipik milliyetçi hastalığı olan dünya bize düşman, sırpları çekemyirlar diye bir anlayış yok demiş, yurt dışı çıktığımda sibirya mı diye soruyorlar demiş :).
 Git Türk ol demişler buna da, yani hem Sırbıstanı hem Türkiye'yi sevsem olmuyor mu falan demiş güzel konuşmuş adam, ama dediğin gibi aşırı milliyetçilik ile milliyetçilik sınır arasında geçen bir coğrafya için üstelik de milli takım gibi bu duyguların en yoğun yaşandığı yerde problem olmuş olabilir.

Yalnız bunu okuyunca ironik olarak Obradovic gizli milliyetçi olarak suçlanıp; Kalinic, Guduric gibi adamları almasını gizli gizli işlemeye çalışanlar aklıma geldi :)

Sırpların kafası da tam bizdeki almaya 3. hava alanını kıskanıyor kafası gerçekten..

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
« Yanıtla #2944 : 14 Temmuz 2019, 13:23:11 »
Sırpların kafası da tam bizdeki almaya 3. hava alanını kıskanıyor kafası gerçekten..

İzninizle bir kitap tavsiyesi:

Vamık Volkan "Körü Körüne İnanç"

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2945 : 14 Temmuz 2019, 13:27:43 »
İzninizle bir kitap tavsiyesi:

Vamık Volkan "Körü Körüne İnanç"
Bir tane de benden: Amin Maalouf-Ölümcül Kimlikler
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #2946 : 14 Temmuz 2019, 13:27:58 »

Lutfen @ayhan; en buyuk adalet sarayi da bizim. Nasil kiskanmasinlar?

Gerci o kadar buyugune neden ihtiyacimiz var diye soran yok :)

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #2947 : 14 Temmuz 2019, 13:28:20 »
Ben Acy+1 PF daha+1 C alalım dedim
Sen Acy+1 PF/C daha demişsin

Tüm bunları ben bir fazla uzun daha alalım (böylece kupa maçı dandik lig maçında da JV JL Datome oynatıp yorup sakatlamayalım) dedim diye mi söyledin?

Peki!

Murat Murathanoğlu da tweetlerinde Real ve Barça SF/PF rotasyonları ile bizimkini karşılaştırmış. Real ve Barça uzunları ile başetmenin zor olduğunu yazmış. Sakatlık olmasa bile 1 Forvet ve 1 Center daha alınmalı demiş. D-W alındıktan sonra bugün yazmış

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #2948 : 14 Temmuz 2019, 13:30:25 »
Paramız var mı ya? Bişey denicem:

Kosta-Bobby-Leo-Ekrem
Nando-Melih-Tarık-Sinan
Gigi-Kalina-Ege-Ergi
D-Will-Acy-Berkay-İsmail
Veysel-Jofri-Al Dwairi
« Son Düzenleme: 14 Temmuz 2019, 13:31:03 Gönderen: Umut »
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #2949 : 14 Temmuz 2019, 13:32:37 »
Paramız var mı ya? Bişey denicem:

Kosta-Bobby-Leo-Ekrem
Nando-Melih-Tarık-Sinan
Gigi-Kalina-Ege-Ergi
D-Will-Acy-Berkay-İsmail
Veysel-Jofri-Al Dwairi

Para ve 10 yabanci durumu dusunulunce sanki;

Ercan Osmani, ya da Muhsin de transfer edilebilir ..... Turkiye liginde sure alirlar en azindan Ahmet le.

Çevrimdışı ozgurr

• Üye
  • Yer: izmir/kuşadası
    • @ozgurr2002
« Yanıtla #2950 : 14 Temmuz 2019, 13:37:10 »
şöyle uzunları da yedekleyecek düşük maliyetli bir uzun geldimi tadından yenmez artık. aslında tonye jekiri bu pozisyon için idealdi ama ASVEL'e gitti.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2951 : 14 Temmuz 2019, 13:39:06 »
D. Williams konusunda endişesi olanları anlamıyorum. Bu adamın şimdiye kadar hocalarina takım arkadaşlarına ne yanlışını duydunuz. Disiplinsizligini mi gördünüz de takımı bozacak diye endiseleniyorsunuz. Şu anlayis yuzunden iki senedir memur takımına dönmüştük. Vur kafasına al lokmasını, ne soylenirse kafasını sallayan düz adamlarla mi dolsun takım.

Oyuncu biraz da kafası kırık olacAk. Hırslı olacak, kendine motivasyon arayacak. Rakip artistlik yaptı mi rakibin kAlkan götünü yere indirecek. Vesely iç sahada Williamsa haddini bildirdi. Williams da munihte rövanşı aldı. Olması gereken de budur, oyuncuların söyleyecek sözleri verecekleri mesaj olmalı. Sene içinde yüzden fazla set çalışıp gerginin ben fAzla taktıktan anlamıyorum alın siz oynayın  dediği Larkin - Micic ikilisine kaybettik. Yetenek taktiği doğru kullanırsanız yeniyor. Yetenek tavanimiz son yıllarda düşmüştü. Willams De Cool hatta Westermann takım taşıyabilecek kalitede adamlar.

Boyle adamlar alıp onları yola getirmek asıl doğru olandı. Yetistirmelik eleman arar gibi Guduric olsun bilmem kim yetişsin diye uğraşmaktan bikmistik. 30 m dolarlık bütçenin olması gereken kadrosu budur. Yetenek çıtası yüksek kimyayı oturttum mu rakibe marizleyecek kadro.

Emeği geçenlere teşekkürler. Lauvergne bile gözüme sempatik görünüyor artık. Bir tane de garanti olsun diye uygun maliyetli uzun alalım. 800 - 1 arasına gelir Hunter. Temiz ıs yapalım

Çevrimdışı Intermed

• Üye
« Yanıtla #2952 : 14 Temmuz 2019, 13:57:48 »
Türkiye liginden düşük profilli bir amerikalıya bile raziyim ben. Basit lig maçlarında oynayabilecek, elde fark açıldı mı asları dinlendirecek

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #2953 : 14 Temmuz 2019, 14:11:05 »
Herkese iyi pazarlar,
Bu yıl Avrupa transfer piyasasının tozunu attık ama düşünülen ve yapılacak iki hamle daha var;

Chris Boucher - 2.08 (Toronto Raptors) serbest kalması bekleniyor

Furkan Korkmaz - 1.97 serbest

Bu iki isim sene başı hedefiydi umarım olur ve basketbol tarihimizin en geniş ve güçlü kadrosunu kurmuş oluruz..

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
« Yanıtla #2954 : 14 Temmuz 2019, 14:13:59 »
Herkese iyi pazarlar,
Bu yıl Avrupa transfer piyasasının tozunu attık ama düşünülen ve yapılacak iki hamle daha var;

Chris Boucher - 2.08 (Toronto Raptors) serbest kalması bekleniyor

Furkan Korkmaz - 1.97 serbest

Bu iki isim sene başı hedefiydi umarım olur ve basketbol tarihimizin en geniş ve güçlü kadrosunu kurmuş oluruz..

Furkan a ozellikle kimse itiraz etmez sanirim ... ama sure veya para olarak bizde istedigi artik alabilir mi bilmem ....