Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007313 defa)

agha ve 102 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sonkale1907

• Üye
  • Yer: MERSİN
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #2970 : 14 Temmuz 2019, 15:38:47 »
Koç buna asla müsade etmez.
Ayrıca, Cem ve tayfasından tonla küfür yedi salonda
Biraz göt ister  ;)
FENERBAHÇE

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2971 : 14 Temmuz 2019, 15:39:23 »
@iloturo
Hem düğünü var hem de d. Williams sonrası takımı övmememek için şu anda duvarları yumrukluyor ;)

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #2972 : 14 Temmuz 2019, 15:49:16 »
Derick Williams'ın ve De Colo'nun gelmesiyle çok yönlülüğümüz baya arttı, istediğimiz zaman Fener istediğimiz zaman CSKA gibi oynayabiliriz  ;D

Çevrimdışı Ertu

• Üye
  • Yer: Adana-Antalya
« Yanıtla #2973 : 14 Temmuz 2019, 15:50:52 »
Su kadroya bide Ersan olsa tadindan yenmezdi valla. Yerli oyuncu yetismiyor arkadas su ulkede ya ona icim gidiyor.

Çevrimdışı iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #2974 : 14 Temmuz 2019, 15:56:12 »
@iloturo
Hem düğünü var hem de d. Williams sonrası takımı övmememek için şu anda duvarları yumrukluyor ;)
Dugun bitti, williams da takı oldu, valla sevindim bu transfere 😁

Çevrimdışı alververal

• Üye
  • Yer: Kocaeli
« Yanıtla #2975 : 14 Temmuz 2019, 15:59:38 »
2017 el şampiyonluğu ilk beşi ; kostas- bogdan - datome - udoh - vesely
yeni sezonun ilk beşi  ; kostas - de colo - datome - williams - vesely sizce kağıt üstünde hangi kadro daha iyi ?

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #2976 : 14 Temmuz 2019, 16:03:01 »
@cemalex

Throughout the most aggressive EUL market of last years, @FBBasketbol lost Guduric - Melli to the NBA. Almost all Euro - Powerhouses made big runs to sign De Colo & Williams. Fener? Got both of them! Historical bounce back. We can call it Gherardini effect!

demiş nikos varlas

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2977 : 14 Temmuz 2019, 16:09:13 »
yeni sezonun ilk beşi  ; kostas - de colo - datome - williams - vesely sizce kağıt üstünde hangi kadro daha iyi ?
Ilk kadro ile ikinci kıyaslanamaz bile

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #2978 : 14 Temmuz 2019, 16:10:57 »
Bogdan mı nando mu deseler ben bogdanı alırım
Williams mı udoh mu deseler udohu alırım. Ama zaman geçiyor ve bu iki oyuncu bu yıl bizim alabileceğimiz en iyi iki oyuncuydu
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı Ertu

• Üye
  • Yer: Adana-Antalya
« Yanıtla #2979 : 14 Temmuz 2019, 16:15:35 »
Valla benim icin De Colo Bogdan dan bir adim önde

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2980 : 14 Temmuz 2019, 16:44:16 »
Dugun bitti, williams da takı oldu, valla sevindim bu transfere 😁
Allah mutlu mesut etsin dostum o zaman
D. Williams da hediye olsun.
Hamle 1 tane daha yapacağız ;)

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #2981 : 14 Temmuz 2019, 16:53:18 »
@Cemalex

Bir ben bir de CanCan rahatsız zâten. Dün gece Derrick'in ismini duyunca direkt yüzüm düştü.

Konu yetenek değil zâten, onu yazdım. Bu adamın kafası berrak değil ve hattâ takım oyununa da sezon boyu entegre olabilecek birisi de değil. Bana bilmemnerelerden örnek verilmesi garip olur çünkü bu adamın bizle yaptığı maçlardaki hâlet-i ruhiyesi yeterli bir örnek.

Şöyle bir resim çizeyim hadi. Derrick Obra'nın çizdiği hücum setine sâdık kalmadı ve şahsi oynayıp topu kaçırdı, fastbreak ile sayıyı yedik. Sinirden pancara dönmüş Obra kendisine bağırırken Derrick karşılık verip seyirci önünde ağız dalaşına girerse ne yapacağız? İşte bu herifte bu potansiyel var. İçiniz nasıl rahat anlamıyorum ben.

Vesely ile araları nasıl olacak? En önemlisi seyirci ile arası ne olacak, benimsenecek mi kolayca? Ya adamın sövülmedik yerini bırakmadık maçta, bu aşı kolay kolay tutar mı?

En önemlisi biz takım'ız, takım oyununu ön planda tutuyoruz. Derrick Milano'ya gidecek diye ''tam ona uygun takım'' diyordum ben çünkü takım oyuncusu değil bu adam. Antic'in yaptıkları ya da Acy'nin yapabilecekleri hoşumuza giderdi ama bu adamın durumu biraz farklı, onlarla aynı kümede değil. Takımı için değil kendisi için kavga eder bu.

İçim hiç rahat değil, tam ''hârika bir takım oluyoruz'' derken düzen dışı bir oyuncu aldık. Yanılmayı ve sıvamayı çok istiyorum ama hiç de ihtimâl vermiyorum. Sene sonunda ''Derrick takım kimyâmızı çok bozdu, keşke almasaydık''  demekten korkuyorum.

Bana kalsa hiç almaz ve bu riske girmezdim.

abi çok karamsarsın. gerçekte transferler manager oyunlarındaki gibi olmuyor ki, hoca ile oyuncu konuşuyor, beklentiler vs anlatılıyor, oyuncu izleniyor... yani bu dediğin gibi sürprizler olmaz.

"ayrıca yıldız değil takım oyuncusu istiyorum" zihniyetinin gideceği yer Aykutun Fenerbahçe futbol takımıdır, yetenek fukarası askerlerle dolu, sahada başsız tavuk gibi çırpınan oyuncular grubu. De Colo-Willams transferine kadar vize maç kazandıracak oyuncumuz yoktu Bobby dışında ki onunda artık kariyerinin sonlarına geldiği malum. Sloukas-Vesely iyiyse beraber kazandırırlar, bu ikisi iyiyken Datome kazandırır, Kalinic kazandırır ama ikisinden birisi kötüyse/yoksa sonucun ne olduğu ortada (bakmayın Sloukas ın olmadığı Real ve Vesely nin olmadığı Olympiacos maçlarına, Real ikinci maçta içimizden geçti neredeyse, Oly de bitik, günden güne eriyor, bu sene ilk 10 a bile giremeyebilir. ). Şimdi işler iyi gitmediğinde sazı alıp maçı götürebilecek iki oyuncumuz oldu.

Çevrimdışı unspoken_castle

• Üye
  • Yer: Ankara
    • unspoken_castle
« Yanıtla #2982 : 14 Temmuz 2019, 16:55:50 »
Hocam bu dediklerin bilgi mi tahmin mi ???

Ben Boucher'e çok sıcak bakıyorum, dış şutu da var, çember koruyucusu de olabilir. Biraz fizik ekledi mi azmana dönüşebilir. Pota altına bir tane daha net uzun almakta fayda var. Bu sezon euroligde maç sayısı 4 maç arttı. Bu 4 maç az bir şey değil.

Furkan için artık gerek yok gibi. De Colo ve Sloukas surelerin önemli bir kısmını kapatacak. Bizde istediği rol de dakika da yok. Toupane gibi 10-12 dakika oynayıp sertlik katacak bir kısa belki ama Fırlamış'a uygun pek rol bulamayız gibi.

Her ikisi de diyelim.😊 Transfer bitmedi, bekleyip görelim Boucher tam aradığımız oyuncu..

Çevrimdışı iloturo

• Üye
« Yanıtla #2983 : 14 Temmuz 2019, 16:56:25 »
Allah mutlu mesut etsin dostum o zaman
D. Williams da hediye olsun.
Hamle 1 tane daha yapacağız ;)
Sağol dostum amin diyelim. Hadi bakalım o transfere göre daha net konuşuruz.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #2984 : 14 Temmuz 2019, 17:13:21 »
@Cemalex

Bir ben bir de CanCan rahatsız zâten. Dün gece Derrick'in ismini duyunca direkt yüzüm düştü.

Konu yetenek değil zâten, onu yazdım. Bu adamın kafası berrak değil ve hattâ takım oyununa da sezon boyu entegre olabilecek birisi de değil. Bana bilmemnerelerden örnek verilmesi garip olur çünkü bu adamın bizle yaptığı maçlardaki hâlet-i ruhiyesi yeterli bir örnek.

Şöyle bir resim çizeyim hadi. Derrick Obra'nın çizdiği hücum setine sâdık kalmadı ve şahsi oynayıp topu kaçırdı, fastbreak ile sayıyı yedik. Sinirden pancara dönmüş Obra kendisine bağırırken Derrick karşılık verip seyirci önünde ağız dalaşına girerse ne yapacağız? İşte bu herifte bu potansiyel var. İçiniz nasıl rahat anlamıyorum ben.

Vesely ile araları nasıl olacak? En önemlisi seyirci ile arası ne olacak, benimsenecek mi kolayca? Ya adamın sövülmedik yerini bırakmadık maçta, bu aşı kolay kolay tutar mı?

En önemlisi biz takım'ız, takım oyununu ön planda tutuyoruz. Derrick Milano'ya gidecek diye ''tam ona uygun takım'' diyordum ben çünkü takım oyuncusu değil bu adam. Antic'in yaptıkları ya da Acy'nin yapabilecekleri hoşumuza giderdi ama bu adamın durumu biraz farklı, onlarla aynı kümede değil. Takımı için değil kendisi için kavga eder bu.

İçim hiç rahat değil, tam ''hârika bir takım oluyoruz'' derken düzen dışı bir oyuncu aldık. Yanılmayı ve sıvamayı çok istiyorum ama hiç de ihtimâl vermiyorum. Sene sonunda ''Derrick takım kimyâmızı çok bozdu, keşke almasaydık''  demekten korkuyorum.

Bana kalsa hiç almaz ve bu riske girmezdim.

Yaklasik 15 senedir eurolig izliyorum Rakocevicin gergine siktir çekmesi hariç oyuncusunun koça artistlik yaptığı başka bir an hatırlamıyorum. Gözünüzde Williams nasıl bisey bilmiyorum ama şeytanın oğlu falan olmalı. Takımın huzurunu bozacak Obradovice artistlik yapacak ama disiplin denince dünyada akla gelen ilk millet olan Almanlar ikinci sezon da takımda kalsın diye dualar edecek. Öyle bisey sozkonusu değil. Zaten Williams öyle sandığın kadar manyak kafasına göre hareket eden birisi değil. Bayern gibi düşük seviye bir takımda kendine oynaması normal ama buradaki rolünün aynı olmadiginin farkında olamayacak kadar kafasız değildir.

Gelelim bizle surtusmesine. Basketbolcularin tartışmasını siz kan davası falan mi sanıyorsunuz. Baskonia serisinde Shengelia ile Kalinic saha içinde atisip birbirlerine nispet yapıp maç sonrası beraber yemek yemiş adamlar. In your home muhabbeti işte hatırlarsınız. Sahada olan sahada kalır. Vesely hatirlamiyordur bile olayı. Geçip gidiyor böyle olaylar. Zaten ortada bisey olmadı ki. Sanki Williams çıkartıp sallamış gibi konuşmanın anlamı yok. Maç esnasında alışma oldu kufrettik ilk defa mi birine küfrediyoruz. Williamsin umrunda olsa zaten teklifi kabul etmezdi. Bizim taraftarın kabul etmesi diye bir endişe de yok. Emre Belozoglunun  kabullendigi ülkede Williams bir maçta artistlik yaptı diye mi sorun olacak. Ilk maçta iki smaç yapar kimse de bisey hatırlamaz. Ortadogu zihniyetiyle namus davası olarak mi göreceğiz sanıyorsunuz.

Olaylara bakış açın kusura bakma ama fazlasıyla sığ. Basketboldaki entelektüel seviye futbola göre falan fazlasıyla yukarda. Boyle şeylere takılmak bana komik geliyor.