Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007429 defa)

Burak Benli ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ata771

• Üye
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3135 : 17 Temmuz 2019, 19:59:05 »
Bu sırp simanic denen çocuk da fena olmaz gibi bender olmuyorsa.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3136 : 17 Temmuz 2019, 20:02:54 »
Ron Baker 3 sezondur nba de ilk senesi 52 maça çıkmış ama son iki sezonu iyi değil bu sezon 3 takım değiştirdi

Çevrimdışı İLTERPOL40

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3137 : 17 Temmuz 2019, 20:04:32 »
Zaten cska nın bu kadar zayıf bi kadroyla sezona gırmesi imkansız ve düşünülemezdi yaz liğini beklediler hamlelerini yaptılar kalıteli en az 2 oyuncu alırlar

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3138 : 17 Temmuz 2019, 20:15:01 »
Bender Cska icin hafif kalir. Su ana dek hicbir profesyonel takimda rol oyuncusu dahi olamadi. 2 sene once playoff yapamayan Maccabide 10 dk sure alabilen adam iki senede de nba de varlik gosteremedikten sonra nasil Cskada fark yaratabilir

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3139 : 17 Temmuz 2019, 20:16:16 »
Bu sırp simanic denen çocuk da fena olmaz gibi bender olmuyorsa.

Simanic eurocup oyanayan Kizilyildizda 10 dk sure ancak bulabiliyordu. Bizde hicbir sey yapamaz. Ahmet kadar bile oynayamaz.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3140 : 17 Temmuz 2019, 20:20:30 »
Cska şuan pusuda larkini bekliyor bence o olmazsa delaney falan giderler kesin

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3141 : 17 Temmuz 2019, 21:02:11 »
%100 emin olmamak ile beraber Larkin Efes ile prensip anlaşması yaptı diye duydum
Yani ya nba yapacak veya efes ile devam edecek.
Cska Ron Baker ile anlaşmak üzereymiş
Eğer o olursa kalır tek vir oyun kurucu hamleleri
Ya delaney alırlar veya nbaden birisine giderler
Son şampiyon belli kültürü var ama kağıt üstü bizden realden Barcelonadan gerideler şu halleriyle
Larkin de alsalar fark etmez fikrim
Tabi ki f4 büyük adayılar ama o eski şaşalı kadroları yok

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3142 : 17 Temmuz 2019, 22:39:27 »
U20 milli takım İtalya'ya karşı destansı bir galibiyet aldı. Ülkedeki birçok olumsuzluğa rağmen, basketboldan ekmek yiyemiyeceklerini altyapı turnuvalarına ambargo koyan abilerinden görmüş olmalarına rağmen hala bu seviyede gençlere sahip olmamız ilginç. Onuralp Bitim 34 dk da 26 sayı attı maçı kazandıran üçlüğü de o attı. Bana kızanlar olacaktır ama bu çocuk sırp olsaydı ve adı bizimle geçiyor olsaydı şuan acaba yeni Bogdanovic olur mu diye heyecan yapıyorduk. Bogdanovic olamazsa Guduric olurdu EL'de vitrine çıkarır NBA gönderirdik.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3143 : 17 Temmuz 2019, 22:43:23 »
U20 milli takım İtalya'ya karşı destansı bir galibiyet aldı. Ülkedeki birçok olumsuzluğa rağmen, basketboldan ekmek yiyemiyeceklerini altyapı turnuvalarına ambargo koyan abilerinden görmüş olmalarına rağmen hala bu seviyede gençlere sahip olmamız ilginç. Onuralp Bitim 34 dk da 26 sayı attı maçı kazandıran üçlüğü de o attı. Bana kızanlar olacaktır ama bu çocuk sırp olsaydı ve adı bizimle geçiyor olsaydı şuan acaba yeni Bogdanovic olur mu diye heyecan yapıyorduk. Bogdanovic olamazsa Guduric olurdu EL'de vitrine çıkarır NBA gönderirdik.

Onuralp iyi Fenerbahçelidir ama keşke Sırp olsaydı. Belki o zaman mental anlamda farklı bir konumda olur ve bugün tuttuğu takımın formasını giyecek seviyeye gelirdi. Türk gençleri de biraz kendine bakıp, ''Biz nerede yanlış yapıyoruz..'' demediği sürece daha böyle çok oyuncu kaybolup gider.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2019, 22:43:45 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Av.Asım

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3144 : 17 Temmuz 2019, 23:03:50 »
Onuralp iyi Fenerbahçelidir ama keşke Sırp olsaydı. Belki o zaman mental anlamda farklı bir konumda olur ve bugün tuttuğu takımın formasını giyecek seviyeye gelirdi. Türk gençleri de biraz kendine bakıp, ''Biz nerede yanlış yapıyoruz..'' demediği sürece daha böyle çok oyuncu kaybolup gider.

Abi gerçekten Türk olarak doğuştan mental anlamda zayıf doğduğumuzu mu düşünüyorsunuz? Kendi kendimize yarattığımız bir algıyla kendi topuğumuza sıkıyoruz. Hata veya çözüm uzaklarda değil. Yabancı sınırı vs. olmasın zaten konu o da değil. Guduricle benzer turnuvalarda benzer performanslar hatta daha iyisini sergileyen bir oyuncu var ortada. Gudurici yermek için de söylemiyorum ama bonservisiyle aldık getirdik performansından bağımsız alacağı süreler güvence altındaydı kredisini sonuna kadar kullandı da demiyorum ama koçta ve taraftarda kredisi epey yüksekti bu farkedilebilir birşey. Ama Onuralp bonservisiyle değil bedevaya, 400k-500k maaşla değil 50k maaşla gelse bu çocuk sezon başında 2 maç Guduricin oynadığı oyunu oynasa benche çekilse kimse de çıkıp çocuk harcanıyor demez. Mental olarak zayıf, kafasız yerliler der geçilir.

Gerekiyorsa yabancı sınırı olmasın 11 yabancımız olsun, bütün organizasyonumuz ve diler oyuncu seçimlerimiz başarı odaklı olsun ve diğer kulüpler de ne halt yiyorsa yesin ama Fenerbahçe ülkedeki en yetenekli genç kimse onu getirip çok birşey istediğimi düşünmüyorum sadece 1 tane gence gerekiyorsa gereğinden fazla kredi tanıyarak sırpları senelerdir vitrine çıkardığımız gibi vitrine çıkartma misyonunu taşıyabilmeli..

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3145 : 17 Temmuz 2019, 23:19:45 »
Abi gerçekten Türk olarak doğuştan mental anlamda zayıf doğduğumuzu mu düşünüyorsunuz? Kendi kendimize yarattığımız bir algıyla kendi topuğumuza sıkıyoruz. Hata veya çözüm uzaklarda değil. Yabancı sınırı vs. olmasın zaten konu o da değil. Guduricle benzer turnuvalarda benzer performanslar hatta daha iyisini sergileyen bir oyuncu var ortada. Gudurici yermek için de söylemiyorum ama bonservisiyle aldık getirdik performansından bağımsız alacağı süreler güvence altındaydı kredisini sonuna kadar kullandı da demiyorum ama koçta ve taraftarda kredisi epey yüksekti bu farkedilebilir birşey. Ama Onuralp bonservisiyle değil bedevaya, 400k-500k maaşla değil 50k maaşla gelse bu çocuk sezon başında 2 maç Guduricin oynadığı oyunu oynasa benche çekilse kimse de çıkıp çocuk harcanıyor demez. Mental olarak zayıf, kafasız yerliler der geçilir.

Gerekiyorsa yabancı sınırı olmasın 11 yabancımız olsun, bütün organizasyonumuz ve diler oyuncu seçimlerimiz başarı odaklı olsun ve diğer kulüpler de ne halt yiyorsa yesin ama Fenerbahçe ülkedeki en yetenekli genç kimse onu getirip çok birşey istediğimi düşünmüyorum sadece 1 tane gence gerekiyorsa gereğinden fazla kredi tanıyarak sırpları senelerdir vitrine çıkardığımız gibi vitrine çıkartma misyonunu taşıyabilmeli..

Umut adlı yöneticiye bahsetmiştim sanırım geçen hafta. Burada isim vermeden konuyu anlatayım, Türkler ve Sırplar arasındaki mental farkı da az biraz örneklendireyim.

Sezon boyunca adı bizimle geçen genç bir Türk oyuncu vardı. Özellikle sezon ortasında bu oyuncunun bize geleceği ihtimali kuvvetlendi. Bu ihtimal güçlendikçe, bu oyuncu kardeşimiz mevcut takımındaki koçuna karşı 180 derece değişti. İdmanlarda koçunun sözünü dinlememeye, daha az çalışmaya, daha fazla süre istemeye başladı. Ne de olsa o sözde Fenerbahçe'nin oyuncusu olmuştu. Ona artık koçu çok fazla bir şey diyemezdi. Fenerbahçe'ye geleceğine o kadar inanmıştı ki, önümüzdeki sezonun planlamasına İstanbul'da nasıl aleme akacağından bahsederek başlamıştı. Ülker Arena'da kızların fazlalığından bile bahseder olmuştu. Kendisinin Fenerbahçe'ye transferi görünen o ki yatmış durumda. Sallamadığı mevcut koçunun eline kalmış halde. Şimdi sağda solda, ''Fenerbahçe'yi ben istemedim, zaten Fenerbahçeli de değilim, Galatasaray şehre geldiğinde maçlara giderim.'' hikayeleri anlatıyor.

Bana bu kafada bir tane Sırp gösterebilir misiniz? Bogdan ya da Guduric buraya gelirken bu kafada mı geldiler? Gece şuna zıplarız, nasıl olsa Fenerbahçe'ye gidiyoruz, artık bu kadar çalışmak yeter mi dediler yoksa daha yukarı nasıl çıkarızın hesabını mı yaptılar? Türkler aynaya baksın derken kastım bu. Her Türk için bu elbette geçerli değil ancak kabul edelim geneli böyle. Yoksa bende içimizden bir Bogdan, bir Guduric çıksın isterim. Bunun sinyalini veren oyuncular da var ama kariyer planlaması ve kafa yapısı konusunda çuvallıyorlar.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2019, 23:31:26 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı VERDA

• Üye
  • Yer: ANKARA
« Yanıtla #3146 : 17 Temmuz 2019, 23:26:57 »
Ben genç oyuncularımıza  haksızlık edildiğine inanmıyorum. Mesela Onuralp amerikaya gitti bir yıl oynadı.Ne için gitti ne için geldi belli değil. Geri geldi,  bir gram gelişmesi yok. Hatta atletizminden kaybetmiş bir miktar.Ne kariyer planlamaları var , ne de daha fazla nasıl geliştiririz kendimizi diye düşünceleri var. Bu adamlar 20 yaşına gelmiş halen fundamental mi öğreteceğiz onlara? Sorsan kendilerine, aslında superstarız da değerimizi anlamıyorlar derler, sonra yan gelip yatarlar beklerler ki biri büyük kontrat verip takımı üstlerine yapsın. Sonra da yok yabancı pasaportumuz olsaydı falan filan...

Çevrimdışı Semih

• Üye
« Yanıtla #3147 : 17 Temmuz 2019, 23:45:09 »
Umut adlı yöneticiye bahsetmiştim sanırım geçen hafta. Burada isim vermeden konuyu anlatayım, Türkler ve Sırplar arasındaki mental farkı da az biraz örneklendireyim.

Sezon boyunca adı bizimle geçen genç bir Türk oyuncu vardı. Özellikle sezon ortasında bu oyuncunun bize geleceği ihtimali kuvvetlendi. Bu ihtimal güçlendikçe, bu oyuncu kardeşimiz mevcut takımındaki koçuna karşı 180 derece değişti. İdmanlarda koçunun sözünü dinlememeye, daha az çalışmaya, daha fazla süre istemeye başladı. Ne de olsa o sözde Fenerbahçe'nin oyuncusu olmuştu. Ona artık koçu çok fazla bir şey diyemezdi. Fenerbahçe'ye geleceğine o kadar inanmıştı ki, önümüzdeki sezonun planlamasına İstanbul'da nasıl aleme akacağından bahsederek başlamıştı. Ülker Arena'da kızların fazlalığından bile bahseder olmuştu. Kendisinin Fenerbahçe'ye transferi görünen o ki yatmış durumda. Sallamadığı mevcut koçunun eline kalmış halde. Şimdi sağda solda, ''Fenerbahçe'yi ben istemedim, zaten Fenerbahçeli de değilim, Galatasaray şehre geldiğinde maçlara giderim.'' hikayeleri anlatıyor.

Bana bu kafada bir tane Sırp gösterebilir misiniz? Bogdan ya da Guduric buraya gelirken bu kafada mı geldiler? Gece şuna zıplarız, nasıl olsa Fenerbahçe'ye gidiyoruz, artık bu kadar çalışmak yeter mi dediler yoksa daha yukarı nasıl çıkarızın hesabını mı yaptılar? Türkler aynaya baksın derken kastım bu. Her Türk için bu elbette geçerli değil ancak kabul edelim geneli böyle. Yoksa bende içimizden bir Bogdan, bir Guduric çıksın isterim. Bunun sinyalini veren oyuncular da var ama kariyer planlaması ve kafa yapısı konusunda çuvallıyorlar.

Aslında mental farklılık sporcular arsında değil toplumlar arasında olur. Yani bu çocuklar Türk toplumunun mentalitesi başka türlü de kendileri ona ters bir şekilde davranıyor gibi bir algımız var sürekli. Bu çocuklar gökten zembille inmiyorlar; bu toplumun içinde doğuyorlar ve burada büyüyorlar dolayısıyla toplumun mentalitesi neyse onlarda onu görüp ona göre şekilleniyorlar. Bir laf edilecekse bu çocuklara değil toplumun geneline, sisteme, bu çocukları bu hale getirenlere edilmeli. Alt kategorilerde neredeyse her sene diğer ülke takımlarına üstünlük kuran ya da en azından onlar kadar varlık ve yetenek gösteren herkesin kaybolup gitmesi veya istenen seviyeye çıkmaması kişiye mal edilebilir mi? Bir şey sürekli oluyor aksi istisna ise o durum kişinin değil sistemin/yapının/kültürün ve dolayısıyla o sistemi/yapıyı/kültürü oluşturan toplumun sorunudur.
« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2019, 23:53:11 Gönderen: Semih »

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3148 : 18 Temmuz 2019, 00:00:53 »
Tüklerin genel özellikleri bu.
Alt yapıları çocukları kazanma odaklı yetiştiriyorlar ama üst sebiye hazırlığı yok hem mental hem de yetenek olarak.
0 18 19 20 lerde 20 senedir Türkiye başarılı oluyor
Niye prof seviyede başarılı olamıyorlar.
Kenan ve micic aynı jenerasyonunun oyuncuları ikisi de u18 seviyesinde geleceğin en iyilerinden gösteriliyordu, Kenan hatta micice göre çok daha şanslıydı 19 yaşında Obradoviç gibi bir hoca ile çalışma fırsatı yakaladı, euroleague oynadı
Micic bugün nerde Kenan nerde
Bunun gibi daha 20 oyuncu sayarım
Hakan Demireller tutku açıklar Ender Arslanlar u18 u18 karda ispanyoları sırları dize getirir kupa alır final oynardı ama profesyonel seviyede hepsi aptala döndü
Acaba neden bunun da sebebi Obradoviç veya İvkoviç'in ve/veya diğer koçların yabancı veya sırplara tolerans göstermesi olabilir mi
Ben de Obradoviç yerinde olsam Türk yerine gider Sırp' a veya başka memleketteki oyuncuya şans veririm.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3149 : 18 Temmuz 2019, 00:02:15 »
Elin sırpı günde 10 saat çalışırken Okben nargile çekiyor. Yetenek olarak Okben çok oyuncuyu cebinden çıkartır ama nerde çalışma nerde disiplin
U18lerin efsanesidir Okben
O kadar çok böyle oyuncu var ki say say bitmez