Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007435 defa)

0 Üye ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3225 : 20 Temmuz 2019, 16:47:56 »
Thabo Sefolosha gelsin
Bir de yarım kilo Zaza

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #3226 : 20 Temmuz 2019, 19:00:27 »
Partizan'da Marinkoviç vardı,  Malaga ile anlaşmış. Sırp kontejanından iyi giderdi.Hocanın elinde olurdu sanki.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #3227 : 20 Temmuz 2019, 19:48:38 »
Marinkovic çok yetenekli bi çocuk ama bence o tarz bi oyuncuya yatırım yapacaksak o isim hali hazırda kadromuzda yer alan tarık biberovic olabilir. Bence bu sene koç onu güzel güzel yavaşça pişirip 2seneye önemli bi oyuncuya devşirecek.

9. Yabancı transferi konusunda da şahsi tahmin ve fikrim bence transferi kapadık diye düşünüyorum. Ya da bi olasılık varsa bence 4-5 oynayabilecek düşük maliyetli bi gence yatırım yaparız diye düşünüyorum. Forumda çok güzel öneriler beklentiler var ama bence kulubunde içinde olduğu gerçekler de hep ensemizde :)
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2019, 19:51:11 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #3228 : 20 Temmuz 2019, 22:42:35 »
Nba'de henüz kontrat bulamamış Amerikalı olmayan bazı oyuncular;
- Furkan Korkmaz
- Pau Gasol
- Joakim Noah
- Zaza Pachulia
- Dragan Bender
- Jonas Jerebko
- Thabo Sefolosha
- Jose Calderon
- Salah Mejri

Zaza ya forumda kimse hayır demez sanirim durumu hakkında bilgisi olan varmi neden kontrat alamadi, yalniz mejri da avrupa da fark yaratır..
jerebko da hayalden öte gitmaz, bizim bütçe elvermez :'( :'(

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3229 : 20 Temmuz 2019, 22:46:43 »
Zaza ya forumda kimse hayır demez sanirim durumu hakkında bilgisi olan varmi neden kontrat alamadi, yalniz mejri da avrupa da fark yaratır..

Muhtemelen Kawhi Leonardı sakatladığı pozisyondan dolayı ki ben kasıtlı yaptığını düşümüyorum.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #3230 : 20 Temmuz 2019, 22:59:02 »
Zaza Westbrook der susarim..  ;D..
Birde baglanti ekleyim https://youtu.be/jKyiceq2Jgs edit link
« Son Düzenleme: 20 Temmuz 2019, 23:03:40 Gönderen: akıllıdeli »

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #3231 : 20 Temmuz 2019, 23:46:57 »
Geçen sene Pistons'ın vasat benchinde ortalama sayılacak düzeyde süre almıştı.Ayakları çok yavaşlamış ve bu da rakipleri direkt onun üzerinden ikili oyun oynamaya itiyordu.Hücumda ise bazen orta mesafe falan sokuyordu ama genellikle vasat bir görüntü çizmişti.
Oyunculara sert perdeler kurar ve onlara şut imkanları oluştururdu diye hatırlıyorum.
Çok pis bir oyuncu ve NBA'de kendisine karşı büyük bir önyargı vardı.
Detroit Pistons ise normalde bir tane basketbol hayatı bitmiş uzunu kadroya katardı ama bu sezon onun yerine potansiyelli bir uzun kattılar.
Diğer takımlarında-belki contendar takımlarının- Zaza'ya ihtiyaçları olduğunu düşünmüyorum.
FENERBAHÇE

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3232 : 21 Temmuz 2019, 00:39:15 »

HAYIR! Nedeni de pislik oyuncu istemiyorum. Emre Belezoğlu yüzünden futbol takımı ile bağım kalmadı mümkünse basket takımından uzak kalmak istemiyorum. Antiç tipolojisine EVET ama sakatlama amacı güden oyuncular uzak dursun şu güzel takımdan. Obradovic in spor anlayışına da çok ters...

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3233 : 21 Temmuz 2019, 01:44:30 »
Zaza bize gelse Türk statüsünde oynama durumu var mı? Ülkerdeyken Türk olarak oynuyordu sanki yanlış mı hatırlıyorum?

Neyse derdim Zaza değil. Ekpe gittiğinden beri ribaunt sıkıntısı yaşayan bir takımız ve hattâ bu konuda Euroleague'in en kötü takımlarından birisiyiz. Melli de gittikten sonra takım savunmamız bir tık aşağıya düşecek, rakiplere 2.hücum fırsatı vermemek için ribaunt canavarı birisini mutlakâ almamız gerekli. Acy pis işlerin adamı olarak hepimizin istediği bir oyuncu ama tam olarak benim istediğim değil. Leblebi gibi ribaunt toplayacak birisi lâzım. Gerekirse hücum özürlü olsun ama canavar gibi ribaunt toplasın. Şu güzel kadroyu ribaunt sıkıntısına sokmayalım, ucuz birisini getirelim. Valla Toupane falan umrumda değil artık, ribaunt konusu canımı çok sıkıyor.

Çevrimdışı Semih

• Üye
« Yanıtla #3234 : 21 Temmuz 2019, 04:25:22 »
Benim oyuncu istekleri konusunda dikkatimi çeken bir şey var, herkes kendine göre bir sürü oyuncu istiyor; kimisi riband canavarı kimisi kısa savunmacısı birileri delici kısa vb. ama bu istekler sanki bizim takıma Euroleage yönetimi sahada 5 kişiden fazla kalma hakkı tanınmışçasına isteniyor. Yani önemli olan komple bir takım yaratmak savunma-hücum dengesini 40 dakikanın içinde olabildiğince korumak değil mi? Tabi ki herkesin dile ğetirdiği kriz durumlara çözüm üretecek oyuncularının olması gerekir ama belirli yönü keskin oyuncuyu genel sisteminde gedik açmadan kaç dakika oyunda tutabilirsin ki; örneğin özelliği ribaunt canavarı olan ama diğer nitelikleri vasat olan bir oyuncu seni ne kadar öteye taşıyabilir ki. Kısacası asıl olan takım kimyası değil midir ve Obradovici obrodovic yapan müthiş takım oyunu oynatabilmesidir.
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2019, 04:49:14 Gönderen: Semih »

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
« Yanıtla #3235 : 21 Temmuz 2019, 09:29:51 »
Bence bu forumda gayet aklı başında hatta teknik yorumlar yapılıyor transfer hakkında. Kimse Obra'nın takım oyununa karışmıyor, ama kadroda yeterli nitelik ve nicelik olmazsa takım oyunu bir yere kadar, bkz. Efes serisi.

Bir ekleme olarak, tartışma açmak için söylemiyorum. Emre bu sene futbol takımımızın kaptanı olacak.
Herkesin kendi fikri, ama ona söylenen sıfatlara ve eleştiriye kesinlikle katılmıyorum.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3236 : 21 Temmuz 2019, 09:49:46 »
Tam Acy'lik hava var bence şu an. Eksik demeyeyim ama mükemmel yapacak parça.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3237 : 21 Temmuz 2019, 10:37:09 »
Fenerbahçe Beko'nun ribaund sorunu yok
Bu konuda muazzam bir algıda seçicilik var
Geçen sene istatistik üzerinden gidelim
Rakibine en az savunma rib aldıran takım biziz
16 takım içinde 36 maçta787 rib ile en çok savunma rib alan 6. Takımız
Rakibine hücüm rib alma imkanı verme durumunda cska efes madrid gibi takımlardan daha iyiyiz

Mesela Fenerbahçe hem kendisi en az hücüm rib alıyor hem de takibine en az savunma rib aldırıyor
Çünkü hücümda verimlilik alanında 1. Numarayız hem de diğer rakiplere göre daha az pozisyon sayısı ile oynuyoruz. 2 ve 3 sayılık atışlarda en yüksek yüzde ile hücüm eden takım olunca rib sayılarının düşük olması son derece doğal
Ayrıca savunmada Zalgiris ile beraber rakibi en düşük verimlilikte tutan takımız
Aslında bunların hep bir oyun stratejisi ile alakalı
Baskonia misal iyi rib alıyor, yüksek hücum sayısı ile oynuyor bunun etkisi de var veya Maccabi çok iyi rib alıyor ama hücüm yüzdesi çok düşük
Hem swtich savunma yapmamız, hem rakibi düşük verimliliğe zorlamamaız hem de yüksek verimlilik ile hücüm etmemiz birqz bu takımın rib sorunu var algısı oluşmasını sağlıyor diyeyim

Çevrimdışı fundamental

• Üye
« Yanıtla #3238 : 21 Temmuz 2019, 10:46:03 »
Fenerbahçe Beko'nun ribaund sorunu yok
Bu konuda muazzam bir algıda seçicilik var
Geçen sene istatistik üzerinden gidelim
Rakibine en az savunma rib aldıran takım biziz
16 takım içinde 36 maçta787 rib ile en çok savunma rib alan 6. Takımız
Rakibine hücüm rib alma imkanı verme durumunda cska efes madrid gibi takımlardan daha iyiyiz

Mesela Fenerbahçe hem kendisi en az hücüm rib alıyor hem de takibine en az savunma rib aldırıyor
Çünkü hücümda verimlilik alanında 1. Numarayız hem de diğer rakiplere göre daha az pozisyon sayısı ile oynuyoruz. 2 ve 3 sayılık atışlarda en yüksek yüzde ile hücüm eden takım olunca rib sayılarının düşük olması son derece doğal
Ayrıca savunmada Zalgiris ile beraber rakibi en düşük verimlilikte tutan takımız
Aslında bunların hep bir oyun stratejisi ile alakalı
Baskonia misal iyi rib alıyor, yüksek hücum sayısı ile oynuyor bunun etkisi de var veya Maccabi çok iyi rib alıyor ama hücüm yüzdesi çok düşük
Hem swtich savunma yapmamız, hem rakibi düşük verimliliğe zorlamamaız hem de yüksek verimlilik ile hücüm etmemiz birqz bu takımın rib sorunu var algısı oluşmasını sağlıyor diyeyim

kaybettiğimiz maçlardaki ribaund sayısına da bakmak lazım abi

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3239 : 21 Temmuz 2019, 11:12:41 »
kaybettiğimiz maçlardaki ribaund sayısına da bakmak lazım abi
Normal sezonda o kadar az ki kaybettiğimiz maç :) ama bakayım yazayım kardeşim

İlk kaybettiğimiz Efes maçı
27 rib efes 28 biz ama maç kayıp
2. Kaybettiğimi maç
27 rib Khimki 34 rib biz ama maç kayıp
3. Kaybettiğimiz maç 2 uzatma sonunda
32 rib Bayern 34 rib
4. Maç real deplasman
29 onlar 27 biz

5. Maç cska deplasman
31 onlar 27 biz

Başlı başına bu da çok birşey anlam ifade etmiyor :)
Basketbol gerçekten çok güzel spor
Top8 ilk maç
33 sayı fark attığımız maç
27 rib biz 34 rib Zalgiris almış :)
« Son Düzenleme: 21 Temmuz 2019, 11:28:59 Gönderen: Cem Ağrak »