Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006986 defa)

Ero1907 ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3255 : 22 Temmuz 2019, 11:35:25 »
Lauvergne daha serbest atış atamıyor şutunun olması ne alaka. Şansına bir kaç üçlük soktu diye şutu var falan sanıyorsunuz herhalde. Serbest atış sokamayan adamın şutu olabilir mi. Hunter serbest atış çizgisinden falan boş kalırsa sokuyor ama çok denemiyor çünkü rolü farklı.

Cska'nın ne yaptığını anlamak güç İki tane 2 metrellik pivottan bir anda 2,15'lik adamlara geçtiler. Değişik bir şey deniyorlar fazla ciddiye almıyorum o nedenle yaptıklarını.
Şutu iyi olan oyuncular iyi serbest atış kullanıyor diye bir şey yok.JL genel olarak pivotlara göre yumuşak bilekleri var.Bizim Tavares karşısında zorlandığımızda, uzunların şutunun ne kadar önemli olduğunu gördük.Bence, JL'nin geçen yıl yaşadığı sorunlar, teknik değil  mentaldi. Kaldı ki hocanın uzun tercihlerinde belli bir hücum standardı olduğunu görüyoruz.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 11:36:04 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı fingolfin

• Üye
  • Yer: Dubai
    • imremert
« Yanıtla #3256 : 22 Temmuz 2019, 11:50:02 »
Ah ah Mirsad bi 6-7 yas genc olsaydi da su kadroya nasil cuk otururdu.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3257 : 22 Temmuz 2019, 11:59:13 »
Şutu var dediğiniz Lauvergne 22 maçta toplam 3 tane orta mesafe şut denedi. Boyalı alan dışında üçlük ve orta mesafe dahil 22 maçta bulduğu yalnızca 7 isabet var. Serbest çizgisinden de %51 ile oynadı. Şutu olan bir adamın rakamları değil bunlar .Kendimizi kandırmayalım. Potadan 1,5 metre uzaklaştığında yüzdesi %33' e düşüyor. ( 1,5-4 metre arası ). Bırakın orta mesafeyi potanın dibinden uzaklaştığında bile sıçtı geçen sene.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3258 : 22 Temmuz 2019, 12:13:20 »
Çok isastistik kasmayın.Lauvergne iyi oyuncu.Geçen sezon kötü oynaması bu gerçeği değiştirmez.Her şey istsatistik olsa tüm verilerde önde olan efsane Federer wimbledonu bir kez daha alırdı.

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #3259 : 22 Temmuz 2019, 12:17:13 »
Hunter potadan uzaklaştıkça hücum açısından çok yeteneksiz bir oyuncu.Hocam'ın oyun sisteminde uzunların kısa mesafe şutu çok önemli.Aldığı bütün uzunlarda kısa mesafe şutu vardı.Veysel'in zayıftı ama oda çok geliştirdi.Zoriç, Udoh, Thompson, JL, Veysel.....
Buna ek olarak CSKA bence bu yüzden Voigtman'ı aldı.Ben kişisel olarak Voigtman'ıçok beğenirim.
BuradaKİ konu JL değil, başarılı olduğunu da söylemedim zaten ağzımızda güzel bir tat bırakmadı.Ama ben JL'nin mental sorununu aştığında fark yaratacağına inanıyorum.
Hocanın geldiğinden beri tercihlerini  örnek verdim.Bu yüzden Hunter bizim istediğimiz oyuncu olmadı.
Hunter bence hücum ve pas trafiği  açısından sıkıntılı, hem Madrid hem de CSKA adamı tutmak istemedi ve yeterli süre vermedi.Bu takımlar da bizim gibi düzen takımıydı.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 12:26:26 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3260 : 22 Temmuz 2019, 12:32:34 »
Ah ah Mirsad bi 6-7 yas genc olsaydi da su kadroya nasil cuk otururdu.

Mirsadı çok severdim. Ama 6-7 sene kurtarmaz maalesef + bi 5 sene daha ister en azından ;)

MT; 76 doğumlu...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3261 : 22 Temmuz 2019, 12:40:31 »
Şutu var dediğiniz Lauvergne 22 maçta toplam 3 tane orta mesafe şut denedi. Boyalı alan dışında üçlük ve orta mesafe dahil 22 maçta bulduğu yalnızca 7 isabet var. Serbest çizgisinden de %51 ile oynadı. Şutu olan bir adamın rakamları değil bunlar .Kendimizi kandırmayalım. Potadan 1,5 metre uzaklaştığında yüzdesi %33' e düşüyor. ( 1,5-4 metre arası ). Bırakın orta mesafeyi potanın dibinden uzaklaştığında bile sıçtı geçen sene.

Joffrey bizde euroleague TBL de hiç de fena istatistiklerle oynamıyor. 6/14 üçlük ile, 62/99 ikilik ile oynuyor. Serbest atış yüzdesi sezon boyunca beğenilmedi. Ama şöyle bir durum var; koç JL i yayın dışına gönderip, şut attırıyorsa, antrenmanda kesinlikle bu denemelerden verim aldığı içindir. 13 maçta 14 şut denemesi çok yüksek değilse de bile, bir gelişmedir. Yetersiz mi, evet ama JL e haksızlık etmeyelim...
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 14:40:35 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

mitch smith

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3262 : 22 Temmuz 2019, 12:59:12 »
herkese merhaba uzun süredir dışarıdan takip ettiğim foruma üye oldum, aklıma takılanları basketbolu benden daha çok takip eden sizlere sorabilmek için... Ahmet Can Duranın ayrılması pek konuşulmadı ya da ben kaçırdım. İTÜ de maçlarını takip ediyordum, alçak postta durdurulması çok zor parmak hassasiyeti olan, şutu olan bir oyuncu. Açıkcası ileriye dönük olarak Ahmet Düverioğlundan daha büyük potansiyel arzettiğini düşünüyordum. 19 yaşında ondan vazgeçmek sizce doğru oldu mu?

Öte yandan sizce beklenen noktaya çıkamayan Egehanın yerine David Sarperin kadroya alınması, zamanında Egehana verilen şansın David Sarper Mutafa verilmesi sizce daha faydalı olur mu?

Çevrimdışı osmansumer

• Üye
  • Yer: Ankara - Bursa
    • @mr_osmiko
« Yanıtla #3263 : 22 Temmuz 2019, 13:13:39 »
Selamlar herkese, az önce Enes Berkay Taşkıran'ın BJK'den ayrıldığı haberini gördüm. Sinan'ın durumu netleşti mi bilmiyorum ama ayrılması ihtimaline karşı Enes maliyeti de düşükse güzel bir alternatif olmaz mı? Bu yıl ara ara çok iyi maçlar oynadı potansiyelli ama %100'ünü gösterememiş bir oyuncu olarak görüyorum ben. Siz ne düşünüyorsunuz?

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3264 : 22 Temmuz 2019, 13:24:54 »
Lauvergne daha serbest atış atamıyor şutunun olması ne alaka. Şansına bir kaç üçlük soktu diye şutu var falan sanıyorsunuz herhalde. Serbest atış sokamayan adamın şutu olabilir mi. Hunter serbest atış çizgisinden falan boş kalırsa sokuyor ama çok denemiyor çünkü rolü farklı.

Cska'nın ne yaptığını anlamak güç İki tane 2 metrellik pivottan bir anda 2,15'lik adamlara geçtiler. Değişik bir şey deniyorlar fazla ciddiye almıyorum o nedenle yaptıklarını.
Hunter öveceğim diye biraz abartmamış mısın? Lauvergne kötü ve saçma bir sezon geçirdi belki ama şutu yok demek biraz abes olmuş.

Elde Vesely-Ahmet-JL üçlüsü varken Hunter'a gidilmez normal olarak. Mesele para değildir sanki.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3265 : 22 Temmuz 2019, 13:27:06 »
herkese merhaba uzun süredir dışarıdan takip ettiğim foruma üye oldum, aklıma takılanları basketbolu benden daha çok takip eden sizlere sorabilmek için... Ahmet Can Duranın ayrılması pek konuşulmadı ya da ben kaçırdım. İTÜ de maçlarını takip ediyordum, alçak postta durdurulması çok zor parmak hassasiyeti olan, şutu olan bir oyuncu. Açıkcası ileriye dönük olarak Ahmet Düverioğlundan daha büyük potansiyel arzettiğini düşünüyordum. 19 yaşında ondan vazgeçmek sizce doğru oldu mu?

Öte yandan sizce beklenen noktaya çıkamayan Egehanın yerine David Sarperin kadroya alınması, zamanında Egehana verilen şansın David Sarper Mutafa verilmesi sizce daha faydalı olur mu?
Hoşgeldiniz. Yeni bir Oğuz Savaş istiyor olsaydık kalırdı bence. :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3266 : 22 Temmuz 2019, 14:10:03 »
Hunter öveceğim diye biraz abartmamış mısın? Lauvergne kötü ve saçma bir sezon geçirdi belki ama şutu yok demek biraz abes olmuş.

Elde Vesely-Ahmet-JL üçlüsü varken Hunter'a gidilmez normal olarak. Mesele para değildir sanki.

Hayır abartmadım hatta direk kanıt sundum. Orta mesafeden tüm eurolig sezonu boyunca 3 denemesi olmuş ve 1 isabet bulmuş, 20 üçlükte de 6 isabet bulmuş. Boyalı alan dışında toplamda 7 isabeti var adamın 22 maçta. 3 maçta bir boyalı alan dışından bir isabet bulmuş. 22 maçta 7 boyalı alan dışı isabeti olan adama ben şutu var diyemem.

Potadan 1,5 metre uzaklaştığında adamın isabet yüzdesi %33'lere düşüyor. Şutu var demek komik olmuyor mu. Serbest atış atamayan adamın şutu da olmaz zaten ekstrem istisnalar dışında. %51 ile serbest atış kullanıyor.

Elde Vesely - Ahmet - Lauvergne üçlüsü varken sahada Melliyle oynadık geçen sezon. Zaten endişe etmemizin sebebi de bu. Elde bunlar varken 4 numaranı sakat sakat 3 ay 5 numara oynattık.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 14:11:55 Gönderen: Cemalex »

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3267 : 22 Temmuz 2019, 14:18:50 »
Hayır abartmadım hatta direk kanıt sundum. Orta mesafeden tüm eurolig sezonu boyunca 3 denemesi olmuş ve 1 isabet bulmuş, 20 üçlükte de 6 isabet bulmuş. Boyalı alan dışında toplamda 7 isabeti var adamın 22 maçta. 3 maçta bir boyalı alan dışından bir isabet bulmuş. 22 maçta 7 boyalı alan dışı isabeti olan adama ben şutu var diyemem.

Potadan 1,5 metre uzaklaştığında adamın isabet yüzdesi %33'lere düşüyor. Şutu var demek komik olmuyor mu. Serbest atış atamayan adamın şutu da olmaz zaten ekstrem istisnalar dışında. %51 ile serbest atış kullanıyor.

Elde Vesely - Ahmet - Lauvergne üçlüsü varken sahada Melliyle oynadık geçen sezon. Zaten endişe etmemizin sebebi de bu. Elde bunlar varken 4 numaranı sakat sakat 3 ay 5 numara oynattık.

Maalesef kötü muhakeme. Alelade, tek bir istatistiki veri kötü muhakeme ile birleşince ortaya faydalı bir sonuç çıkmaz.
« Son Düzenleme: 22 Temmuz 2019, 14:19:15 Gönderen: Besim »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3268 : 22 Temmuz 2019, 14:21:32 »
Joffrey bizde euroleague de hiç de fena istatistiklerle oynamıyor. 6/14 üçlük ile, 62/99 ikilik ile oynuyor. Serbest atış yüzdesi sezon boyunca beğenilmedi. Ama şöyle bir durum var; koç JL i yayın dışına gönderip, şut attırıyorsa, antrenmanda kesinlikle bu denemelerden verim aldığı içindir. 13 maçta 14 şut denemesi çok yüksek değilse de bile, bir gelişmedir. Yetersiz mi, evet ama JL e haksızlık etmeyelim...

Verdiğin bilgilerin bir kısmı hatalı. Üç sayı çizgisinden 20'de 6 ile oynuyor. Bunun yanı sıra orta mesafe denemesi çok yetersiz. Sadece 3 atış kullanmış. Boyalı alan dışından 22 maçta 23 defa şut kullanmış adama şutu var demek komik olur. Bas baya boyalı alanda oynamış işte. Pota dibinden atış kullandığı için şut yüzdesi %60'larda. Hunter gibi hücumda kalas denen adamlarda da böyle zaten. Hatta Tavares de %72.

Potaya uzaklığı 1,5 m - 4 m arası olduğunda isabet yüzdesi %33. Lauvergne'nin şutu yok, şutu var iddiası istatistiklerle rahatlıkla çürütülüyor. Şutu olan adam boyalı alan dışı maç başı 1 şut denemez ( isabet demiyorum deneme ort maç başına 1).

Lauvergne'nin artısı sırtı dönük oyunu sayesinde skor üretebilmesi, oyun kurma istasyonlarından biri olması. Bunu geçen yıl verimli kullanamadı, çok sayıda yakın atış da kaçırdı ama fundamental ve saha görüşü pek çok uzunun ötesindedir. bir de bizde pek gösteremedi ama çok iyi ribaundcudur. Hepimiz ondan daha iyi bir ribaund performansı bekliyorduk açıkcası.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3269 : 22 Temmuz 2019, 14:24:00 »
Maalesef kötü muhakeme. Alelade, tek bir istatistiki veri kötü muhakeme ile birleşince ortaya faydalı bir sonuç çıkmaz.

3-4 farklı istatistik var orada :)