Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006721 defa)

Samet_GFB, iloturo, Semazen ve 110 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3375 : 25 Temmuz 2019, 16:29:59 »
1-gelişime çok açık bu çocuk
2-ribaunt konusunda Vesely, Lovern ve Derrick'ten iyi
3-riske edilmeyecek şutu var
4-havuz daralıyor
5-savunması da gâyet iyi, son derece de atletik

Ben her türlü isterim bu çocuğu. Çemberi bile mevcut rotasyonda en iyi savunan oyuncumuz olur. 35 yaşına gelmiş Ayon'dan da ucuza gelecektir bize.

Ayon Real'de geçen sezon aldığı süreye vırvır yapmış birisi. Bizde 10 dk süre versen cene yapar ama O'Bryant yapmaz. Ayon'un saha görüşü ve bitiriciliği Vesely'de de var. O'Bryant ribaunt, çember savunma ve dış şutuyla Ayon'dan çok daha faydalı olur.

@sinanyucel

Orda 'bence' demek istedim. Ekpe ve Davies olmayınca Mickey'i almalıydık ama Real kaptı. Adı bizimle hiç anılmadı bile.
abi iyi de jan ve joffrey varken bizimkiler 5 numara aramadılar ki hiç
aradığımız uzun Melli yerine gelecek bir oyuncuydu .

Abi Jonny gerçekten sahada kafası kesik gibi dolaşan bir uzun bu kadar övmeni de anlamadım şahsen ( ha alırsak sıvarız o ayrı mesele )

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3376 : 25 Temmuz 2019, 16:30:33 »
Cem bey nedir abicim bizim transferde son durum. İsim istemiyorum ben sadece bir transfer daha yapacak mıyız yoksa kapattık mı transferi
abi inan net bilgim yok
bence kapattık ( sadece hissiyat )

Bilgi alabilirsem mutlaka yazarım , sağlı sollu tüm kaynakları zorluyorum
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2019, 16:33:03 Gönderen: Cem Ağrak »

Çevrimdışı Jason Bourne

• Üye
  • Yer: istanbul
    • okanc14
« Yanıtla #3377 : 25 Temmuz 2019, 18:41:05 »
Bender Milwaukee'ye gitmiş.
Bence biz de transferi kapattık.
« Son Düzenleme: 25 Temmuz 2019, 18:41:54 Gönderen: Jason Bourne »

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #3378 : 25 Temmuz 2019, 20:48:03 »
ayon, bryant, carter.. lütfen şu takıma bir uzun daha alın yahu, bu sene de gitmesin artık...

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3379 : 25 Temmuz 2019, 20:48:26 »
Atıyorum, elde 1m€ para kaldıysa bunun 500k'sı olası sakatlık için saklanır, geri kalanı da bir şekilde transfere kullanılabilir. Ancak bütçe 500k'lar ya da daha altı ciardaysa zorlamazlar bence. Sonuçta pozisyon pozisyon eksiksiz kadro olsun istiyoruz hepimiz ama elimizde 4 oynayabilen 4 tane oyuncu var. 5 oynayabilecek de 4 oyuncu diyebiliriz. Kısalar zaten iyi durumda. Geçen seneki gibi bir sakatlık sıkıntısı yaşamayacağımızı umarsak ve de öyle olursa kadro çok sağlam zaten şu an. Ben de isterim Acy gelsin üstüne de bütçe artsın ama zor şu şartlarda. Keşke Tarık benzeri bir uzun düşürebilsek.
Kara deryalarda bir FENERsin!

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3380 : 25 Temmuz 2019, 23:16:47 »
Elimizde 11 kişilik taş gibi bir kadro var.

12. son bilet için adaylar ise Sinan, Berkay, Egehan ve Biberovic...

Hala bir transfer daha yapmazsak Top8 göremeyiz tadındaki endişeleri ben anlayamıyorum...

Çevrimdışı smith jr

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • gfburakkk
« Yanıtla #3381 : 26 Temmuz 2019, 00:26:39 »
Top8 ya da Final Four endişesi olan olduğunu sanmıyorum ben. Kadrodan memnun zaten herkes. Bir transfer daha olsa çok iyi olur diyenler ki ben de onlardanım.. Oyuncuları dinlendirerek dinç kullanmak için ve acil durumda sıkıntı yaşamamak için istiyoruz

Çevrimdışı erturk

• Üye
  • Yer: Bursa
    • @ftrdrftr
« Yanıtla #3382 : 26 Temmuz 2019, 01:16:48 »
an itibariyle takımda pek eksik gedik görünmüyor. tabi lauvergne, yaşadığı sakatlıktan sağlıklı bir şekilde dönebilirse.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3383 : 26 Temmuz 2019, 02:12:31 »
kostas-dixon-sinan
de colo-leo-tarık
datome-melih-egehan
williams-kalinic-berkay
vesely-joffrey-ahmet

3x5=15...Yere atacak taş yok, muazzam kadro.

Joffrey gerçek potansiyelini sahaya koyarsa ki 1 ay kadar koymuştu, tadından yenmez.
Geçen sezon olağanüstü bir sakatlık problemi yaşamıştık.Bu sene yaşamayız ya da makul düzeyde yaşarız umarım.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3384 : 26 Temmuz 2019, 08:09:08 »
Ahmet'i saymazsak ki bu seviye için oldukça yetersiz üç tane uzunumuz var. 3 uzunla sezona başlayan kaç tane takım var acaba. Eksiksiz sezona başlamak yerine gene illa hassas kırılgan bir noktamız mı olacak. Geçen sene yaşadığımız olay ortadayken aynı sayıda uzunla girmek ( Melli-D.Williams ) hiç de mantıklı değil. Üstelik Williams Melli gibi net bir 4 numara da değil. 3,5'tan 4 adam gerek oyun stili gerekse de fizik olarak böyle.

Geçen seneki sakatlıklar kırk yılda bir rastlanacak türden bir garabet de değil bu yıl da tekrarlayabilir.  Vesely ve Lauvergne aynı anda gene sakat olamaz mı çok mu düşük bu olasılık. Zaten Vesely her sezon sakatlanıyor, Lauvergne'in sakatlık geçmişi daha kötü biyonik adamlarmış gibi geçen yılı imkansız şansızlıklar olarak adlandırmaktan vazgeçsek artık.

Geçen seneki Melli'de yaptığımız gibi Williams'ı 5 numaraya da çekemeyiz. Bütün taşları yerinden oynatıp Datome'yi 4, Williams'ı 5 oynatmak zorunda kalmak çözüm mü oluyor. Bu adamların bu pozisyonlarda verimi düşmüyor mu zannediyorsunuz. Bir taraftan sistemin bizim için ne kadar önemli olduğunu söyleyip hem de sırf bir uzun daha almamak için o sistemin içine edecek oynamalar yapmak anlaşılır kabul edilir şeyler değil.

30 milyonluk arabaya kasko yaptırsan en az 800 bin isterler. Şu kadroya 800 bin civarına bir uzun daha alıp riski en aza indirgersek ölürüz zaten. İlla bir şey yarım kalmalı çünkü. Bu risk alınır da sezon gene sakatlıklar da mahvolursa bunun bedelini şubedeki herkes öder, hatta şube öder. Bir daha bu bütçe de ayrılmaz, kadro da dağılır. Bu kadar para harcayıp iki sezon üst üste hüsran kabul edilemez.

Sağlık ekibi değişecekti ne oldu konu. Zaman geçip olay soğuyunca o da mı unutuldu.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3385 : 26 Temmuz 2019, 08:26:58 »
1-gelişime çok açık bu çocuk
2-ribaunt konusunda Vesely, Lovern ve Derrick'ten iyi
3-riske edilmeyecek şutu var
4-havuz daralıyor
5-savunması da gâyet iyi, son derece de atletik

Ben her türlü isterim bu çocuğu. Çemberi bile mevcut rotasyonda en iyi savunan oyuncumuz olur. 35 yaşına gelmiş Ayon'dan da ucuza gelecektir bize.

Ayon Real'de geçen sezon aldığı süreye vırvır yapmış birisi. Bizde 10 dk süre versen cene yapar ama O'Bryant yapmaz. Ayon'un saha görüşü ve bitiriciliği Vesely'de de var. O'Bryant ribaunt, çember savunma ve dış şutuyla Ayon'dan çok daha faydalı olur.

@sinanyucel

Orda 'bence' demek istedim. Ekpe ve Davies olmayınca Mickey'i almalıydık ama Real kaptı. Adı bizimle hiç anılmadı bile.

1- Gelişimime açık olup olmadığı senin öznel yorumun. Elde bu yönde bir verimiz yok. Mesela sezon başıyla sonu arasında ne gibi farklar var. Ne kazandı özellik olarak ???
2- Oyun stilleri gereği bizim takımla rakip takımlarda ribaund mevzusu farklı işliyor. Maçlarında en az ribaund olan takım biziz, bizden sonra gelen ise Bayern. Daha az toplam ribaund demek oyuncular için de daha az ribaund demek. Savunma stratejilerindeki farklılığı da göz önünde bulundurunca bu konuda kesin bir yargıya varmak zor. Kişisel kanaatim Lauvergne'nin hepsinden daha iyi ribaundcu olduğu ki onun dahi bizdeki istatistikleri düşük.
3- %30 ile üçlük atıyor. Seni bilmem ama ben koç olsam şutunu riske ederdim. Kötü şut tercihlerinin de payı vardır elbette ama dış şutuyla fark yaratan bir oyuncu değil.
4- Havuz daralıyor doğru ama hala pek çok alternatif çıkabilir.
5- Savunmasının iyi olması da bana göre öznel yorumun. Ben hiç rastlamadım iyi savunmasına.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #3386 : 26 Temmuz 2019, 09:31:21 »
kostas-dixon-sinan
de colo-leo-tarık
datome-melih-egehan
williams-kalinic-berkay
vesely-joffrey-ahmet

3x5=15...Yere atacak taş yok, muazzam kadro.

Joffrey gerçek potansiyelini sahaya koyarsa ki 1 ay kadar koymuştu, tadından yenmez.
Geçen sezon olağanüstü bir sakatlık problemi yaşamıştık.Bu sene yaşamayız ya da makul düzeyde yaşarız umarım.
Su kadro yapısı ile sadece uzun değil birde kisa lazim gibi duruyor, savunma si iyi diyebileceğimiz kisa yok, hackett,  j. taylor, hanga vs.  Pg+sg

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3387 : 26 Temmuz 2019, 09:40:57 »
Su kadro yapısı ile sadece uzun değil birde kisa lazim gibi duruyor, savunma si iyi diyebileceğimiz kisa yok, hackett,  j. taylor, hanga vs.  Pg+sg
O zaman leo yerine dediğin tarzda bir oyuncu almalıydık.Bir kısa daha fazla lüks kaçar.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3388 : 26 Temmuz 2019, 09:48:00 »
Ahmet'i saymazsak ki bu seviye için oldukça yetersiz üç tane uzunumuz var. 3 uzunla sezona başlayan kaç tane takım var acaba. Eksiksiz sezona başlamak yerine gene illa hassas kırılgan bir noktamız mı olacak. Geçen sene yaşadığımız olay ortadayken aynı sayıda uzunla girmek ( Melli-D.Williams ) hiç de mantıklı değil. Üstelik Williams Melli gibi net bir 4 numara da değil. 3,5'tan 4 adam gerek oyun stili gerekse de fizik olarak böyle.

Geçen seneki sakatlıklar kırk yılda bir rastlanacak türden bir garabet de değil bu yıl da tekrarlayabilir.  Vesely ve Lauvergne aynı anda gene sakat olamaz mı çok mu düşük bu olasılık. Zaten Vesely her sezon sakatlanıyor, Lauvergne'in sakatlık geçmişi daha kötü biyonik adamlarmış gibi geçen yılı imkansız şansızlıklar olarak adlandırmaktan vazgeçsek artık.

Geçen seneki Melli'de yaptığımız gibi Williams'ı 5 numaraya da çekemeyiz. Bütün taşları yerinden oynatıp Datome'yi 4, Williams'ı 5 oynatmak zorunda kalmak çözüm mü oluyor. Bu adamların bu pozisyonlarda verimi düşmüyor mu zannediyorsunuz. Bir taraftan sistemin bizim için ne kadar önemli olduğunu söyleyip hem de sırf bir uzun daha almamak için o sistemin içine edecek oynamalar yapmak anlaşılır kabul edilir şeyler değil.

30 milyonluk arabaya kasko yaptırsan en az 800 bin isterler. Şu kadroya 800 bin civarına bir uzun daha alıp riski en aza indirgersek ölürüz zaten. İlla bir şey yarım kalmalı çünkü. Bu risk alınır da sezon gene sakatlıklar da mahvolursa bunun bedelini şubedeki herkes öder, hatta şube öder. Bir daha bu bütçe de ayrılmaz, kadro da dağılır. Bu kadar para harcayıp iki sezon üst üste hüsran kabul edilemez.

Sağlık ekibi değişecekti ne oldu konu. Zaman geçip olay soğuyunca o da mı unutuldu.
abi ahmeti saymazsak kısmına hiç katılmıyorum
EFes serisi ile mi değerlendireceğiz normal sezonki 5 8 dk kısmı ile mi değerlendireceğiz ?
150 bin euro para verdiğin adamdan as adam olmasını beklersek hepimiz küfür ederiz
ama 3. uzun olarak girip 5 7 dk asları dinlendiren , kıytırık lig maçlarında oynayan bir uzun olarak bakacaksak faydalı
ki geçen sene öyle böyle normal sezonda kısıtlı zamanda oynayıp katkı da verdi bu çocuk
zaten bir takımın 3. uzunu diyeceğin adam başka ne yapabilir ki ?

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3389 : 26 Temmuz 2019, 10:06:18 »
abi ahmeti saymazsak kısmına hiç katılmıyorum
EFes serisi ile mi değerlendireceğiz normal sezonki 5 8 dk kısmı ile mi değerlendireceğiz ?
150 bin euro para verdiğin adamdan as adam olmasını beklersek hepimiz küfür ederiz
ama 3. uzun olarak girip 5 7 dk asları dinlendiren , kıytırık lig maçlarında oynayan bir uzun olarak bakacaksak faydalı
ki geçen sene öyle böyle normal sezonda kısıtlı zamanda oynayıp katkı da verdi bu çocuk
zaten bir takımın 3. uzunu diyeceğin adam başka ne yapabilir ki ?
Ahmet geçen sezon 73 maç, 16 dakika, 5.5 sayı, 4.2 rib, yaklaşık %70 saha içi ile oynadı.Ben performansından gayet memnunum.Hoca da memnun olmalı ki 3 yıllık yeni anlaşma yaptık.