Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006739 defa)

0 Üye ve 105 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3390 : 26 Temmuz 2019, 10:10:23 »
Su kadro yapısı ile sadece uzun değil birde kisa lazim gibi duruyor, savunma si iyi diyebileceğimiz kisa yok, hackett,  j. taylor, hanga vs.  Pg+sg

Gecen sezon efesin arka alani micic bobua Larkin.. baktigin zaman size olarak sadece micic iyi ama kalite olarak cok yuksek oyuncular ozellikle bizim gibi switch savunmasi yapan takimlari cezalandirdilar.

Bunu yaptilar cunku alacaklari riske degerdi bizim kisa rotasyonumuz yetenek olarak zayifti cezalandiramiyorduk.
De Colo Kostas westermann size olarak bence daha iyi oyuncular delicilik olsun oyun bilgisi olsun cok kaliteli adamlar. Savunmada karadelik olacak bir oyuncu da yok aralarinda ( bobua gibi)

Bence cok ezbere yorumlar yapmamak lazim elimizde sure alabilecek en az 5 kisamiz var gelen kisaya nasil sure verecegiz mutlu olacak mi Kabul edecek mi vs bir suru risk

Gergin ataman sagolsun yillardir zorlandigimiz durumu ( yetenekli kisalarin oldugu takimlara karsi birebir savunmada zorlanmak) bize hatirlatti. Ustelik bu durumla 13 14 kez ugrasinca cozumunu de aradik ve kadromuzu ona gore takviye ettik.. artik bizimde switch savunmasina uygun ustelik cok yetenekli kisalari olan bir takimimiz var.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #3391 : 26 Temmuz 2019, 10:10:56 »
abi ahmeti saymazsak kısmına hiç katılmıyorum
EFes serisi ile mi değerlendireceğiz normal sezonki 5 8 dk kısmı ile mi değerlendireceğiz ?
150 bin euro para verdiğin adamdan as adam olmasını beklersek hepimiz küfür ederiz
ama 3. uzun olarak girip 5 7 dk asları dinlendiren , kıytırık lig maçlarında oynayan bir uzun olarak bakacaksak faydalı
ki geçen sene öyle böyle normal sezonda kısıtlı zamanda oynayıp katkı da verdi bu çocuk
zaten bir takımın 3. uzunu diyeceğin adam başka ne yapabilir ki ?
Haklısın ama Cemalexin bahsettiğ şey euroleague de süre alabilecek takım oyununu icabında çeşitlendirebilecek hatta takımdaki as uzunların olası uzunca sakatlıklarında onları fazla zaafiyet yaşamadan ikame edebilecek bir uzun. yılın bu döneminde çok şartmış gibi  gözükmüyor ancak nisan ayına gelindiğinde hele de formsuzluk ve sakatlık varsa gerek oluyor açıkçası. Ben Cemalexe şu konuda katılıyorum.. bu yıl bile bütçenin korunması kararı ciddi sevinçle karşılandı. maalesef bizim ülke şartlarında bu bütçe seviyesinde başarı şart. takım başarısız demiyorum ama elit takım seviyesinde kalıcı olmak, her sene f4 yapmak gibi şeyler bizim ülkemizde maalesef geçer akçe değil. bizim kamuoyuna elle tutulur başarı lazım. Örneğin biz şampiyon olmamış olsaydık bu sene ne nando de coloyu alırdık ne williamsı, ne koç kalırdı ne de 30 m bütçe. Yani sözün özü eğer biz bu seviyelerde kalmak ve bu bütçeleri sürekli bulmak istiyorsak maalesef şampiyon olmamız lazım. Bunun için de neredeyse herşey hazır( koç, nando, leo, williams, vesely, JL, salon , taraftar vs vs ) ha biz ne diyoruz bir sağlam uzun daha yapsak kafamız çok daha rahat olur. Çünkü biz çok iyi takım değil şampiyon takım yapmak durumundayız gibi hissediyorum bu sene. Geçen senenin tekrarı bizi çok geriye atabilir
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #3392 : 26 Temmuz 2019, 10:19:46 »
Ahmet geçen sezon 73 maç, 16 dakika, 5.5 sayı, 4.2 rib, yaklaşık %70 saha içi ile oynadı.Ben performansından gayet memnunum.Hoca da memnun olmalı ki 3 yıllık yeni anlaşma yaptık.
Ahmetin aldığı sürelerde sakatlıkların rolünden bahsetmeliyiz sanırım. Performansından memnun olmak için hangi kriterde değerlendirme yaptığınızı söylemelisiniz. Yani Cem Ağrakın dediği gibi 250 binlik 3. pivotun performansı için iyi, ama avrupanın görece en iyi takımının ( sakatlık dolayısıyla ) tek pivotu için yetersiz.  Tam da burda şu durum devreye giriyor işte, Ahmetten Ahmet kadar pbeklenti içinde olunmalı, bütün takımı sırtlaması değil. Bu sene onu böyle durumlara ( ve hiçbir oyuncumuzu ) düşürmemek için ben şahsen bir uzun transferini gerekli görüyorum. Hatta iddiayı arttırıp bu uzunun normal rotasyonda da süre alabilecek ciddi bir isim olması gerektiğini savunuyorum. Ve hatta yıl içindeki transferlerin başarı oranını da göz önünde bulundurunca sezon başı alınması gerektiğini düşünüyorum
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3393 : 26 Temmuz 2019, 10:29:50 »
Ahmet'i saymazsak ki bu seviye için oldukça yetersiz üç tane uzunumuz var. 3 uzunla sezona başlayan kaç tane takım var acaba. Eksiksiz sezona başlamak yerine gene illa hassas kırılgan bir noktamız mı olacak. Geçen sene yaşadığımız olay ortadayken aynı sayıda uzunla girmek ( Melli-D.Williams ) hiç de mantıklı değil. Üstelik Williams Melli gibi net bir 4 numara da değil. 3,5'tan 4 adam gerek oyun stili gerekse de fizik olarak böyle.

Geçen seneki sakatlıklar kırk yılda bir rastlanacak türden bir garabet de değil bu yıl da tekrarlayabilir.  Vesely ve Lauvergne aynı anda gene sakat olamaz mı çok mu düşük bu olasılık. Zaten Vesely her sezon sakatlanıyor, Lauvergne'in sakatlık geçmişi daha kötü biyonik adamlarmış gibi geçen yılı imkansız şansızlıklar olarak adlandırmaktan vazgeçsek artık.

Geçen seneki Melli'de yaptığımız gibi Williams'ı 5 numaraya da çekemeyiz. Bütün taşları yerinden oynatıp Datome'yi 4, Williams'ı 5 oynatmak zorunda kalmak çözüm mü oluyor. Bu adamların bu pozisyonlarda verimi düşmüyor mu zannediyorsunuz. Bir taraftan sistemin bizim için ne kadar önemli olduğunu söyleyip hem de sırf bir uzun daha almamak için o sistemin içine edecek oynamalar yapmak anlaşılır kabul edilir şeyler değil.

30 milyonluk arabaya kasko yaptırsan en az 800 bin isterler. Şu kadroya 800 bin civarına bir uzun daha alıp riski en aza indirgersek ölürüz zaten. İlla bir şey yarım kalmalı çünkü. Bu risk alınır da sezon gene sakatlıklar da mahvolursa bunun bedelini şubedeki herkes öder, hatta şube öder. Bir daha bu bütçe de ayrılmaz, kadro da dağılır. Bu kadar para harcayıp iki sezon üst üste hüsran kabul edilemez.

Sağlık ekibi değişecekti ne oldu konu. Zaman geçip olay soğuyunca o da mı unutuldu.

Dur tahmin edeyim, şimdi de Real in nicelik olarak uzunlarıyla kıyaslarsın bizim uzunları. 5-6 taneydi değil mi? Merak ediyorum; geçen sene Tavares + Ayon ikisi birden (Vesely + JL gibi) sakatlanıp, forvetlerden Jeffrey Taylor ve Rudy Fernandez (Kalinic + Datome gibi) takımlarında olmasalardı. Reali nerede görürdün? Kalan C ve PF ler ile, Pana Play off serisinden de çıkarlar mıydı, mesela? Ya da ligde Barcayı kolayca geçip İspanyada şampiyon olabilirler miydi acaba?
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3394 : 26 Temmuz 2019, 10:41:13 »
Haklısın ama Cemalexin bahsettiğ şey euroleague de süre alabilecek takım oyununu icabında çeşitlendirebilecek hatta takımdaki as uzunların olası uzunca sakatlıklarında onları fazla zaafiyet yaşamadan ikame edebilecek bir uzun. yılın bu döneminde çok şartmış gibi  gözükmüyor ancak nisan ayına gelindiğinde hele de formsuzluk ve sakatlık varsa gerek oluyor açıkçası. Ben Cemalexe şu konuda katılıyorum.. bu yıl bile bütçenin korunması kararı ciddi sevinçle karşılandı. maalesef bizim ülke şartlarında bu bütçe seviyesinde başarı şart. takım başarısız demiyorum ama elit takım seviyesinde kalıcı olmak, her sene f4 yapmak gibi şeyler bizim ülkemizde maalesef geçer akçe değil. bizim kamuoyuna elle tutulur başarı lazım. Örneğin biz şampiyon olmamış olsaydık bu sene ne nando de coloyu alırdık ne williamsı, ne koç kalırdı ne de 30 m bütçe. Yani sözün özü eğer biz bu seviyelerde kalmak ve bu bütçeleri sürekli bulmak istiyorsak maalesef şampiyon olmamız lazım. Bunun için de neredeyse herşey hazır( koç, nando, leo, williams, vesely, JL, salon , taraftar vs vs ) ha biz ne diyoruz bir sağlam uzun daha yapsak kafamız çok daha rahat olur. Çünkü biz çok iyi takım değil şampiyon takım yapmak durumundayız gibi hissediyorum bu sene. Geçen senenin tekrarı bizi çok geriye atabilir

Bizim takımda göz ardı edilen bir şey var; diğer takımlarda olmayan / daha az olan diyelim, hatta oyun kurgusunda beklenmeyen, "buçuklu" oyun stratejileri...

Şöyle açıklamaya çalışayım, Rudy Fernandez bildiğimiz 3 numara, ya da Jeffrey Taylor da öyle, Hatta Gabriel Deck te öyle... Datome ve Kalinic le kıyasla 4 numara gibi bolca süre alarak oynayamazlar. Ya da sistemleri gereği belki de oynatılmazlar. Bizde 4 numara süresini bu iki adama da dağıttığımız için sanki takımda 4 numara eksiği varmış gibi duruyor. Evet kabul ediyorum nicelik olarak var gibi görünüyor ama sistem içerisinde bu adamları da saydığımızda aslında, uzun pozisyonun için sayın yeterli.

Bazı pozisyonlarda dezavantajlı olursun, bazı pozisyonlarda da avantajlı. Bu noktadan sonrası koçun kabiliyetine bakar, en verimli şeklini bularak oyunu kurgular. Şimdi böyle söyledik diye, Koça da giydirmek isteyenler olabilir! Ne yapsın adam, sakatlıkları da mı o yönetsin...
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2019, 10:41:48 Gönderen: friendchip »
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3395 : 26 Temmuz 2019, 10:43:09 »
Su kadro yapısı ile sadece uzun değil birde kisa lazim gibi duruyor, savunma si iyi diyebileceğimiz kisa yok, hackett,  j. taylor, hanga vs.  Pg+sg
Aynen öyle bravo. Herkes uzuna takmış ki bize kısa da lazım. Nunnaly tarzı çok yüksek maliyeti olmayan bir kısa forvet. Şu anki kadro yine sakatliklara karşı kırılgan.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3396 : 26 Temmuz 2019, 10:56:03 »
Ahmetin aldığı sürelerde sakatlıkların rolünden bahsetmeliyiz sanırım. Performansından memnun olmak için hangi kriterde değerlendirme yaptığınızı söylemelisiniz. Yani Cem Ağrakın dediği gibi 250 binlik 3. pivotun performansı için iyi, ama avrupanın görece en iyi takımının ( sakatlık dolayısıyla ) tek pivotu için yetersiz.  Tam da burda şu durum devreye giriyor işte, Ahmetten Ahmet kadar pbeklenti içinde olunmalı, bütün takımı sırtlaması değil. Bu sene onu böyle durumlara ( ve hiçbir oyuncumuzu ) düşürmemek için ben şahsen bir uzun transferini gerekli görüyorum. Hatta iddiayı arttırıp bu uzunun normal rotasyonda da süre alabilecek ciddi bir isim olması gerektiğini savunuyorum. Ve hatta yıl içindeki transferlerin başarı oranını da göz önünde bulundurunca sezon başı alınması gerektiğini düşünüyorum
Kadroyu yukarıda da yazdım, elbette 3. pivot performansından bahsediyorum.

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3397 : 26 Temmuz 2019, 10:57:02 »
Avrupa'nın en iyi 3 numara kombosu sende, Avrupa'nın en iyi kısası 2 numaranda, Avrupa'nın en iyi PG'lerinden birisi de elinde. Kısa eksiği var denilince insan gerçekten hayret ediyor.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3398 : 26 Temmuz 2019, 10:58:15 »

abi şöyle düşünüyorum veya doğru mu anladım..
jan var jofreyy var ahmet var . zaten Ahmet alacağı süre max 5 6 dk . geçen sene de aldı yine alacaktır bunu ..
geri kalan sürede Jan JOfrey ve D.williams arasında bölüşülecek ve hatta gigi çene de 4 numaran 5 er dak alacaklar.
şimdi uzunlarımızdan birisi sakatlanırsa diye 1 ilave uzun alalım kadroda dursun mantığı güdülüyor da bu bana çok mantıklı gelmiyor.
ha bana kalsa 4 5 oynayabilen d.williams ile 4 numarayı paylaşabilecek 15 dk oynayabilecek bir yabancı benim şahsi olarak tercihim olurdu ..
direkt 5 numara center yabancı hakkımı zaten kullanmam.

ha sezon başlar Allah korusun Tyler gibi bir sakatlık olursa gereken yapılır ki geçen sene yapıldı Green alındı zaten ..
bütçe tam olarak ne bilmiyoruz paramız kaldı mı bilmiyoruz şu şartlarda mevcut yapıda kurulabilecek en güzel kadrolardan birisi olduğunu düşünüyorum
kısa isteyen var uzun isteyen var , istemenin sonu yok
ben de istiyorum ama mevcut yabancı sınırı da varken şahsen ben 10 yabancı ihtimalini imkansız görüyorum
9 olursa amenna

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3399 : 26 Temmuz 2019, 11:01:07 »
Aynen öyle bravo. Herkes uzuna takmış ki bize kısa da lazım. Nunnaly tarzı çok yüksek maliyeti olmayan bir kısa forvet. Şu anki kadro yine sakatliklara karşı kırılgan.
hoşgeldin yavrum

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3400 : 26 Temmuz 2019, 11:20:14 »
abi ahmeti saymazsak kısmına hiç katılmıyorum
EFes serisi ile mi değerlendireceğiz normal sezonki 5 8 dk kısmı ile mi değerlendireceğiz ?
150 bin euro para verdiğin adamdan as adam olmasını beklersek hepimiz küfür ederiz
ama 3. uzun olarak girip 5 7 dk asları dinlendiren , kıytırık lig maçlarında oynayan bir uzun olarak bakacaksak faydalı
ki geçen sene öyle böyle normal sezonda kısıtlı zamanda oynayıp katkı da verdi bu çocuk
zaten bir takımın 3. uzunu diyeceğin adam başka ne yapabilir ki ?

Ben üçüncü pivotu istemiyorum takıma 4. uzunu istiyorum. 2 kişilik pozisyona 4. uzunu istemek lüks de değil saçma da değil. Hele hele geçen sene oynatacak uzun bulamamışken hiç lüks değil. Tam tersi aksi bana göre gamsızlık. Ahmet'i de eurolig seviyesi için yeterli görüyor musunuz. 7-8 dakika değil, ihtiyaç duyulduğunda 20-25 dakika sırıtmadan oynayabilecek mi. Adama binen yük fazla olunca patladı işte. Üstüne fazla yük bindiği için böyle kötü diye bahsedilmiyor mu? Gerektiğinde 20 dakika oynayamayan adamı ben rotasyonda saymam. Tam 5 değil 4/5 numara alırsın 4. uzun olarak rotasyonda 15 dakika verirsin. Çok lüks bir istek değil bu, hatta olması gereken. Takımda 3 tane euroligde oynatmaya değer uzun var, 2 pozisyona 3 uzun nicelik olarak az.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3401 : 26 Temmuz 2019, 11:27:29 »
Dur tahmin edeyim, şimdi de Real in nicelik olarak uzunlarıyla kıyaslarsın bizim uzunları. 5-6 taneydi değil mi? Merak ediyorum; geçen sene Tavares + Ayon ikisi birden (Vesely + JL gibi) sakatlanıp, forvetlerden Jeffrey Taylor ve Rudy Fernandez (Kalinic + Datome gibi) takımlarında olmasalardı. Reali nerede görürdün? Kalan C ve PF ler ile, Pana Play off serisinden de çıkarlar mıydı, mesela? Ya da ligde Barcayı kolayca geçip İspanyada şampiyon olabilirler miydi acaba?

Geçen yıl yaşadığımız kadar sakatlık her takımı zorlar ama arada fark var. Realde Tavares ve Ayon olmasa eldeki uzunlar Reyes Randolph Thomkins. 3 tane net uzun duruyor daha. Fark yaratmasalar da idare ederler. Şimdi bize bakalım Vesely ve Lauvergne gitti elde kaldı Ahmet ve Melli. Ahmet 5 dakikada faul problemine giriyor, kalitesi çok yetersiz bir tek düzgün Melli kalıyor. Melli'yi 5 numaraya çekiyorsun bu sefer 4 numaran yok. Adamlarda sayıca 5 tane net uzun varken sende 3 uzun var. Aynı maç yükünün altına onlar 5 uzunla girerken bizim 3 uzunla girmemizin mantığı nedir. Sakatlık silsilesi olması şart değil sadece Luaervgne bile olmasa zorlanacağız. Vesely bu sebeple erken dönmedi mi, erken dönüp sakatlığı uzamadı mı. Neyin inkarı bu anlamıyorum. Çok şley de istemiyoruz yav, 2 pozisyonluk yer için 4 tane güvenebileceğin adam olması lazım. Bir tane de Ahmet gibi düşük profilli 5. uzun olacak rotasyon tam olacak. 2 kişilik yere 3 oyuncu bulundurmak anlamsız saçma sapan bir risk. Parası bütçesi olmayan takım olsak neyse diycem, en yüksek 4 bütçeden biriyken uzun almaya paramız mı yok.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3402 : 26 Temmuz 2019, 11:30:43 »
Ben üçüncü pivotu istemiyorum takıma 4. uzunu istiyorum. 2 kişilik pozisyona 4. uzunu istemek lüks de değil saçma da değil. Hele hele geçen sene oynatacak uzun bulamamışken hiç lüks değil. Tam tersi aksi bana göre gamsızlık. Ahmet'i de eurolig seviyesi için yeterli görüyor musunuz. 7-8 dakika değil, ihtiyaç duyulduğunda 20-25 dakika sırıtmadan oynayabilecek mi. Adama binen yük fazla olunca patladı işte. Üstüne fazla yük bindiği için böyle kötü diye bahsedilmiyor mu? Gerektiğinde 20 dakika oynayamayan adamı ben rotasyonda saymam. Tam 5 değil 4/5 numara alırsın 4. uzun olarak rotasyonda 15 dakika verirsin. Çok lüks bir istek değil bu, hatta olması gereken. Takımda 3 tane euroligde oynatmaya değer uzun var, 2 pozisyona 3 uzun nicelik olarak az.
ben de bir uzun istiyorum dedim sana zaten bu konuda mutabıkız ne tip istediğimi de söyledim

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3403 : 26 Temmuz 2019, 11:33:57 »
hoşgeldin yavrum
Hoş bulduk 😊
Kalinic gibi bir şut özürlü adam var, dixon 1 yıl daha yaşlanmış, leo hiç tasvip etmediğim bir adam, geriye de colo ve detome kalıyor ki biri sakatlansa bildiğin boku yedik ama hayret ediliyor bu duruma. Çok ilginç. Ikı sene önce wana ve nunnaly gitti yerlerine sadece enis gelmiş. Şuradan bile azıcık kafayı çalıştirsak bir forvet eksildigimiz ortada. Melih biberovic vs var diyorsak afiyet olsun O zaman. Tam kadro iyiyiz ama iki sakatlıkla deja-vu olur.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2019, 11:38:49 Gönderen: iloturo »

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #3404 : 26 Temmuz 2019, 11:34:35 »
Tavares ve ayon sakatlansaydi final fourda real de pf olarak uc oyuncu bekliyordu randolp, reyes, thompkins... Biz ne yaptik sakatlığı bulunan tek melli ile devam dedik...yeterli geldi ki bu senede tek William s ile devam edelim istiyorsunuz,  ahmet icin ise sezon sureci ok ama final maçları kaldirabilecek potansiyelde gormuyorum