Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007488 defa)

0 Üye ve 115 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3405 : 26 Temmuz 2019, 11:36:55 »
Geçen yıl yaşadığımız kadar sakatlık her takımı zorlar ama arada fark var. Realde Tavares ve Ayon olmasa eldeki uzunlar Reyes Randolph Thomkins. 3 tane net uzun duruyor daha. Fark yaratmasalar da idare ederler. Şimdi bize bakalım Vesely ve Lauvergne gitti elde kaldı Ahmet ve Melli. Ahmet 5 dakikada faul problemine giriyor, kalitesi çok yetersiz bir tek düzgün Melli kalıyor. Melli'yi 5 numaraya çekiyorsun bu sefer 4 numaran yok. Adamlarda sayıca 5 tane net uzun varken sende 3 uzun var. Aynı maç yükünün altına onlar 5 uzunla girerken bizim 3 uzunla girmemizin mantığı nedir. Sakatlık silsilesi olması şart değil sadece Luaervgne bile olmasa zorlanacağız. Vesely bu sebeple erken dönmedi mi, erken dönüp sakatlığı uzamadı mı. Neyin inkarı bu anlamıyorum. Çok şley de istemiyoruz yav, 2 pozisyonluk yer için 4 tane güvenebileceğin adam olması lazım. Bir tane de Ahmet gibi düşük profilli 5. uzun olacak rotasyon tam olacak. 2 kişilik yere 3 oyuncu bulundurmak anlamsız saçma sapan bir risk. Parası bütçesi olmayan takım olsak neyse diycem, en yüksek 4 bütçeden biriyken uzun almaya paramız mı yok.

Hocam kaçırdığın nokta şu; biz Vesely ve JL ikisi birden sakatlandı diye değil, yanlarına Datome ve Kalinic de eklendi diye düştük. Gigi ve Kalina sakatlanmasa 4 ten süre almaya devam ettiğinde, iyi kötü Melli ve Ahmet center ı götürüyordu. Bugün, bi 4 numara daha alsak, bir Allahın kulu niye aldık demez. Ama eldeki gerçeklerle de gayet net bir takımız. Bu kadar yangın yerine döndürülecek kadar değil yani durumumuz...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3406 : 26 Temmuz 2019, 11:41:14 »
Quincy Acy'yi alalım herkes bir rahat etsin. Kafalar rahatlasın.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3407 : 26 Temmuz 2019, 11:42:18 »
Tavares ve ayon sakatlansaydi final fourda real de pf olarak uc oyuncu bekliyordu randolp, reyes, thompkins... Biz ne yaptik sakatlığı bulunan tek melli ile devam dedik...yeterli geldi ki bu senede tek William s ile devam edelim istiyorsunuz,  ahmet icin ise sezon sureci ok ama final maçları kaldirabilecek potansiyelde gormuyorum

Tamam işte bizde de Datome, Kalinic, Melli bekliyordu. Bunlardan Randolp ve thompkins in de sakatlandığını düşünün (Bizde Kalinic ve Datome sakatlandığında yaşadığımız duruma örnek olsun), sonuç ne olurdu. Elma ile Elma yı kıyaslayalım.

Bir daha, bu kadar birbirinin alternatifi adamların aynı anda sakatlanma olasılığı, hadi abartayım Hindistan uydusunun evimin çatısına düşmesi olasılığı ile birdir diyeyim... :)

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #3408 : 26 Temmuz 2019, 11:47:26 »
abi şöyle düşünüyorum veya doğru mu anladım..
jan var jofreyy var ahmet var . zaten Ahmet alacağı süre max 5 6 dk . geçen sene de aldı yine alacaktır bunu ..
geri kalan sürede Jan JOfrey ve D.williams arasında bölüşülecek ve hatta gigi çene de 4 numaran 5 er dak alacaklar.
şimdi uzunlarımızdan birisi sakatlanırsa diye 1 ilave uzun alalım kadroda dursun mantığı güdülüyor da bu bana çok mantıklı gelmiyor.
ha bana kalsa 4 5 oynayabilen d.williams ile 4 numarayı paylaşabilecek 15 dk oynayabilecek bir yabancı benim şahsi olarak tercihim olurdu ..
direkt 5 numara center yabancı hakkımı zaten kullanmam.

ha sezon başlar Allah korusun Tyler gibi bir sakatlık olursa gereken yapılır ki geçen sene yapıldı Green alındı zaten ..
bütçe tam olarak ne bilmiyoruz paramız kaldı mı bilmiyoruz şu şartlarda mevcut yapıda kurulabilecek en güzel kadrolardan birisi olduğunu düşünüyorum
kısa isteyen var uzun isteyen var , istemenin sonu yok
ben de istiyorum ama mevcut yabancı sınırı da varken şahsen ben 10 yabancı ihtimalini imkansız görüyorum
9 olursa amenna
Bütçe, yabancı sınırlaması, ülkenin ekonomik şartları .... bunları tabiki biliyor ve saygı duyuyorum. Hatta mevcut şartlarda kurulabilecek en iyi kadrolardan birisi kurulmuş durumda . Emeği geçenlere minnetarım şahsen. Benim söylemek istediğim şeyle seninkisi aynı aslında. İlla center oynayan statik 5 olsun demiyorum ki.. Tamam datomeyi 4 Oynatıyorsun duruma göre. Ama bu bir sezonda birkaç özel durumda olur.. sene başı kadro planlanırken böyle bir savunma bana garip geliyor, evet iyi takım kurduk ama bunca emeğe bunca zorluğa katlanmışız işte hepimizin hemfikir olduğu üzere 4/5 oynayabilen bir adamımız olsa herşeyiyle tama yakın bir kadromuz olmaz mı? güzel olmaz mı yani? Ben her şekilde bu takımın taraftarıyım ve takımımı şampiyon olmasada bu seviyelerde izlemek istiyorum. Ve bunun için maalesef ( spor kültürü olmadığı için ) kupa gerekiyor... İti köpeği susturmak, zarar da etse şubeyi ayakta tutmak için, yönetimin elini bütçeyi koruma konusunda güçlendirmek için

Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #3409 : 26 Temmuz 2019, 11:49:43 »
Tamam işte bizde de Datome, Kalinic, Melli bekliyordu. Bunlardan Randolp ve thompkins in de sakatlandığını düşünün (Bizde Kalinic ve Datome sakatlandığında yaşadığımız duruma örnek olsun), sonuç ne olurdu. Elma ile Elma yı kıyaslayalım.

Bir daha, bu kadar birbirinin alternatifi adamların aynı anda sakatlanma olasılığı, hadi abartayım Hindistan uydusunun evimin çatısına düşmesi olasılığı ile birdir diyeyim... :)
Yapmayin efenim datome de kalinic te pf değil zorunluluktan oynuyor.. center zaten oynayamazlar.. ayrica kalinic 4 e kayinca 3 te eksildik.. datome de olmayinca tuzu oldu işin sistem bozuldu..

Çevrimdışı akıllıdeli

• Üye
  • Yer: ankara
« Yanıtla #3410 : 26 Temmuz 2019, 12:10:19 »
Avrupa'nın en iyi 3 numara kombosu sende, Avrupa'nın en iyi kısası 2 numaranda, Avrupa'nın en iyi PG'lerinden birisi de elinde. Kısa eksiği var denilince insan gerçekten hayret ediyor.
Bende futbol takimini anlamiyorum bir 6 numaradir gidiyor ayni bolgede 10 oyuncu var ve mac icinde oyuncu değiştirme hakki 3, yillik mac sayisi 40 civari...
Basketbol da ne yapiyoruz ortalama as oyuncu 25dk civari oynar ortalama 80 maca cikacak.. hadi sakatlikta olmadi diger dakikalarda kime guvenecegiz..

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3411 : 26 Temmuz 2019, 12:21:04 »
Ahmet'i saymazsak ki bu seviye için oldukça yetersiz üç tane uzunumuz var. 3 uzunla sezona başlayan kaç tane takım var acaba. Eksiksiz sezona başlamak yerine gene illa hassas kırılgan bir noktamız mı olacak. Geçen sene yaşadığımız olay ortadayken aynı sayıda uzunla girmek ( Melli-D.Williams ) hiç de mantıklı değil. Üstelik Williams Melli gibi net bir 4 numara da değil. 3,5'tan 4 adam gerek oyun stili gerekse de fizik olarak böyle.

Geçen seneki sakatlıklar kırk yılda bir rastlanacak türden bir garabet de değil bu yıl da tekrarlayabilir.  Vesely ve Lauvergne aynı anda gene sakat olamaz mı çok mu düşük bu olasılık. Zaten Vesely her sezon sakatlanıyor, Lauvergne'in sakatlık geçmişi daha kötü biyonik adamlarmış gibi geçen yılı imkansız şansızlıklar olarak adlandırmaktan vazgeçsek artık.

Geçen seneki Melli'de yaptığımız gibi Williams'ı 5 numaraya da çekemeyiz. Bütün taşları yerinden oynatıp Datome'yi 4, Williams'ı 5 oynatmak zorunda kalmak çözüm mü oluyor. Bu adamların bu pozisyonlarda verimi düşmüyor mu zannediyorsunuz. Bir taraftan sistemin bizim için ne kadar önemli olduğunu söyleyip hem de sırf bir uzun daha almamak için o sistemin içine edecek oynamalar yapmak anlaşılır kabul edilir şeyler değil.

30 milyonluk arabaya kasko yaptırsan en az 800 bin isterler. Şu kadroya 800 bin civarına bir uzun daha alıp riski en aza indirgersek ölürüz zaten. İlla bir şey yarım kalmalı çünkü. Bu risk alınır da sezon gene sakatlıklar da mahvolursa bunun bedelini şubedeki herkes öder, hatta şube öder. Bir daha bu bütçe de ayrılmaz, kadro da dağılır. Bu kadar para harcayıp iki sezon üst üste hüsran kabul edilemez.

Sağlık ekibi değişecekti ne oldu konu. Zaman geçip olay soğuyunca o da mı unutuldu.
👏👏👏 %10000000 katılıyorum

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3412 : 26 Temmuz 2019, 12:29:18 »
Hocam kaçırdığın nokta şu; biz Vesely ve JL ikisi birden sakatlandı diye değil, yanlarına Datome ve Kalinic de eklendi diye düştük. Gigi ve Kalina sakatlanmasa 4 ten süre almaya devam ettiğinde, iyi kötü Melli ve Ahmet center ı götürüyordu. Bugün, bi 4 numara daha alsak, bir Allahın kulu niye aldık demez. Ama eldeki gerçeklerle de gayet net bir takımız. Bu kadar yangın yerine döndürülecek kadar değil yani durumumuz...

Datome de Kalinic de zorunluluktan 4 oynarlar, pf orjinli olmadıkları gibi o pozisyonda verimli de değiller. İki uzun sakatlanınca 4 numarayı 5, 3 numarayı 4 oynatmak, bu durumda eksilen 3 numara rotasyonunu 2 numaralarla telafi etmeye kalkmak mantıklı mı sizce. Herkesi bir numara kaydırıp takım düzeninin içine etmenin manası ne. Biz zaten sistem takımıyız dişlilerin işlemesi çok önemli, herkesi kendi pozisyonundan edip her oyuncunun verimini ayrı ayrı düşürmenin mantığı var mı. Alt tarafı ekstradan bir uzun daha alınmasını istiyoruz, sunulan karşı çözüm herkesi orjinal pozisyonundan etmek mi olmalı gerçekten de.

Ayrıca bizde 3 uzun iki tane da 3 numara var. 5 pozisyon için 3 adam var yani. Bunlardan ikisi sakatlandığı zaman 3 pozisyon için 3 adam kalıyor. Pozisyonlarını kaydırıp adamların heder olması bir yana alışkın olmadıkları pozisyonlarda uzun süreler de almaları gerekiyor.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3413 : 26 Temmuz 2019, 12:42:14 »
Tavares ve ayon sakatlansaydi final fourda real de pf olarak uc oyuncu bekliyordu randolp, reyes, thompkins... Biz ne yaptik sakatlığı bulunan tek melli ile devam dedik...yeterli geldi ki bu senede tek William s ile devam edelim istiyorsunuz,  ahmet icin ise sezon sureci ok ama final maçları kaldirabilecek potansiyelde gormuyorum

Hem ellerinde üç tane daha uzun var hem de bu uzunlardan Randolph ve Reyes rahatlıkla 5 oynayabilecek adamlar. 2 uzun sakatlansa Biz ise 3,5'tan 4 Williams ve 3 numara olan Datome ve Kalinic ile 3-4-5 numaraları idare etmek zorunda kalacağız. Aradaki farkı hala görmüyorlar ben de bunu anlamıyorum.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3414 : 26 Temmuz 2019, 12:44:16 »
Savunmacı kısa eksiğimiz var ama kısa oyuncu eksiğimiz yok. Biz kısa tercihlerini savunmacı olandan yana kullanmadık. Kısa rotasyonumuz norm kadro olarak tam. Tercih tartışılabilir, nitelik yönünden farklı beklentiler olabilir ama nicelik olarak tamamlandık.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3415 : 26 Temmuz 2019, 13:14:26 »
Zenit Ayon'u açıkladı

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3416 : 26 Temmuz 2019, 13:29:50 »
Yav arkadaşlar, garip garip yorumlar yapmayın. Hangi takımın tarihinde görülmüş bu kadar sakatlık.  O çok eleştirdiğiniz sistem sakatlıklara kadar tüm takımları kevgire döndürdü sezon içinde. 

Bu uzunlarla bal gibi de girilir.  Sınırsız kaynağımız yok.  Her şey ekran başında takım planlamak kadar kolay değil.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2019, 13:30:09 Gönderen: Besim »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3417 : 26 Temmuz 2019, 13:48:37 »
Hem ellerinde üç tane daha uzun var hem de bu uzunlardan Randolph ve Reyes rahatlıkla 5 oynayabilecek adamlar. 2 uzun sakatlansa Biz ise 3,5'tan 4 Williams ve 3 numara olan Datome ve Kalinic ile 3-4-5 numaraları idare etmek zorunda kalacağız. Aradaki farkı hala görmüyorlar ben de bunu anlamıyorum.

Buna en eğlenceli tabirle; Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne mi inanmıyorsun denir. :) Randolph ın rahatlıkla 5 oynayabileceğine inanıyorsun ama 3 numara Datome ve Kalinic in 4 oynamasına idare eder diyorsun.

Besim demişti galiba, başka takım oyuncularını övdüğünüz kadar kendi oyuncularınızı övmüyorsunuz diye. Yani kaç kere haklı bilmiyorum doğrusu...

Değerli dostlar; bu takım kadar esnek, bir çok pozisyonda oynayabilen oyuncu grubundan oluşan takım oluşturmamız zor. Çok değil üç-beş sene sonra bu adamlar basketbolu bıraktığında çok konuşuruz. Kıymetini bilelim.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3418 : 26 Temmuz 2019, 13:58:19 »
Buna en eğlenceli tabirle; Kazanın doğurduğuna inanıyorsun da, öldüğüne mi inanmıyorsun denir. :) Randolph ın rahatlıkla 5 oynayabileceğine inanıyorsun ama 3 numara Datome ve Kalinic in 4 oynamasına idare eder diyorsun.

Besim demişti galiba, başka takım oyuncularını övdüğünüz kadar kendi oyuncularınızı övmüyorsunuz diye. Yani kaç kere haklı bilmiyorum doğrusu...

Değerli dostlar; bu takım kadar esnek, bir çok pozisyonda oynayabilen oyuncu grubundan oluşan takım oluşturmamız zor. Çok değil üç-beş sene sonra bu adamlar basketbolu bıraktığında çok konuşuruz. Kıymetini bilelim.

Bizler daha yeni emeklerken milli takımlarında basketbol oynayan; yine bizler ilkokul sıralarında okumayı öğrenirken Euroleague kupası kazanan adamlar bu işi bilmiyor, anlamıyor, farketmiyor ama bizler biliyoruz.  Bu nasıl bir özgüvendir?

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3419 : 26 Temmuz 2019, 14:01:01 »
Yani şimdi Obradoviç geldiğinden beri kazanılan başarılara bakınca rakip takım taraftarları bile öğrendiler ve uzun zamandır BOŞ YAPMAYI bıraktılar. Ama bizim taraftarların bazıları hala ısrarla öğrenmiyor.  Bu saatten sonra da öğrenmezler büyük ihtimalle.  Ama harika bir tavsiyem var.  Rakip takımlara ve oyunculara madem bu kadar hayransınız.  Bu yaklaşımı muhafaza edip gidip Efes'i tutun.  Hem siz memnun olun takımınızdan hem de bizler rahat edelim.
« Son Düzenleme: 26 Temmuz 2019, 14:01:09 Gönderen: Besim »