Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007218 defa)

myildirim ve 112 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3450 : 27 Temmuz 2019, 12:50:39 »
Birincisi forumda yazan bizlere “siz ne anlarsınız, Obra ve ekibi bunları görmüyor mu sanıyorsunuz?” denmesi evrensel ölçüde forum kurallarına aykırıdır. Romalılardan beri forum hür ifadeyi temsil eder, profesyoneller herşeyi biliyorsa burada kendini prof sanan abiler twitter fenomenleri veya ona buna çakan saçma sapan atarlı ergenler ne halt ediyor? Konuşmasınlar, madem bizlere düşen susup izlemekse, transferi bile tartışmamaksa kapatın gitsin.

İkincisi basletbolda 4-5 ne ise futbolda da 4-5 odur. Stoperler! Taraftarın darbesiyle zorla TD yapılan Ersun Yanal o kadar profesyonel o kadar her şeyi bilen bilişimi kullanan büyük bir ekiple çalışan adamdır ki Audi Cup gibi prestij kupasına (aylar öncesinden tarihi belli olmasına rağmen) Sadık - Jailson ikilisi ile çıkacak. Acıların en acısı... Burada insanlar ısrarla JV JL ikilisinin emre amadeliğine güvenmiyor kardeşim. DW kısa bir PF. Tarık Datome Kalinic 3 bozmalı 4. Ahmet güvensiz. Israrla 1 bazen benim gibi 2 uzun daha istiyorlar. F4 rakiplerine bakıyorlar canlar sıkılıyor. Adamların 4-5 A class PF ve C si var.

Ben size söyleyeyim. Patron taraftardır. Parayı veren digiturke abone olan reklam seyreden forma alan taraftardır.

Bu taraftar bir kere daha F4 de Kalinici 5 seyrederse (ya da F4 e kalınamazsa) o salonu teknik heyete de yönetime de dar eder. Ben söyleyeyim de gerisi bilen abilere kalsın...

Çevrimdışı Kallessin

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #3451 : 27 Temmuz 2019, 13:06:30 »
Bende şunu düşünüyorum; bir kişini forumda "takımın ihtiyaçlarını göremeyecek kadar bu işten anlamıyorlar mı?" ya da Ersun Yanal için dediğin "o kadar biliyor ki hazırlık maçına transfer yetiştiremiyor" eleştirisi yapmak bir özgürlükse birilerininde bu fikirlerin temel dayanaklarını eleştirmeye veya bu fikirlerin kaynaklarına ilişkin benzer düzeyde "küçümseyici" ifadeler takınmaya hakkı olabilmesi lazım. Eleştirel düşünme sadece kendi bakış açısını dayatma değil sanırım. Bence herkesin transfer, takım, koç ve oyun hakkında fikirleri olabilir ve bunları özgürce söyleyebilir ama başkaları da bu kişilerin düşüncelerini aynı "el ağırlığıyla" cevaplama hakkı olduğunu düşünüyorum. Bu şuna benziyor elinizde kürekle istediğiniz gibi ağzına vurarak takım politikası eleştirebiliyorsanız ve bunu forumun doğası gereği olduğunu söylüyorsanız - ki bencede öyle - o zaman birileri de aynı yöntemler ile sizin düşüncelerinizi eleştirebilmeli ve bu da onların özgürlüğü.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #3452 : 27 Temmuz 2019, 14:32:09 »
bence coach ve maurizo nun kafasında bir iki arkadaş var, olursa bunlar olsun, olmazsa hiç olmasın düşüncesi var.  çünkü willamstan sonra nikos tu galiba, bir tweet atmıştı. maurizo ve obradoviç halen çalışıyorlar gibi birşeydi. biz de o zaman dedik ki, heralde birini daha alacaklar. bence teklifi attılar, geri çekildiler, "olursa olsun olmazsa başkasına gerek yok" diye düşünüyor olabilirler. 

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3453 : 27 Temmuz 2019, 15:43:13 »
Taraftar patron falan değildir.

Eski Yunan'dan örnek verirken olayın böyle düz bir mantıktan ibaret olduğunu iddia etmek, bu denli ağır klişelerle ifade etmek gerçek olmasını sağlamıyor maalesef. Ali Koç bir patrondur. Bugün, istediğiniz kadar bağırıp çağırın, insanlar almazsa Beko bir hiçtir" deyin ama siz de biliyorsunuz ki o mekanizma öyle işlemiyor. İhtiyaçları var ki alıyorlar. Aynı, spora da ihtiyaç olduğu gerçeği gibi.

Bu kadar paranın dönmesinin sebebi insanların git gide artan ilgisi olsa da bu kadar paranın döndüğü ortamın gerekleri de git gide sıradan insandan kopup uzmanlık geretkrir hale gelmiştir, takdir edersiniz. Dolayısıyla herhangi birimiz çıkıp da "siz Obradovic'den daha mı iyi biliyorsunuz?" diye sorabilir ve bu sorunun cevabı da bellidir. Kendinize bu kadar anlam yüklemeyin.

Birileri dozunu muhafaza ettiği sürece eleştirebilir tabii ki. Benim burada, hiç adetim olmadığı şekillerle konuşmuşluğum da var, yine de olabilir eğer o sınır aşılırsa. Bazı şeyler eleştiri sınırını aşıyor, zira. Bu takımın haketmediği şeyler söyleniyor ki asla göz yummam kendi adıma. Ama sen sadece taraftar olarak kendini patron ilan edemezsin, kusura bakma. Kulübün temsil ettiği değerler kalıcı olabilir ama geri kalan herşey geçicidir. Eninde sonunda burada, odak noktasında olan unsur da spordur.

"Esas olan taraftardır, gerisi sonra gelir" diye bir klişe var. Ben de şunu sorabilirim: "O kulüp olmasa, doğru idare edilmese sen ne olacaksın?" Taraftarlık dediğin şey eni konu bir kimliktir. Herhangi bir kimliğe ne kadar önem atfedebiliriz? Evet, hepimiz çok seviyoruz. Hayatımızda da çok önemli bir yeri var Fenerbahçe'nin. Ama hiç birimiz sahibi değiliz. Kendisi kollektif bir üründür ve öyle olmaya da devam edecektir.

Bir de şu var: Patronsan neden idare eden değilsin?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı fener_1907

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3454 : 27 Temmuz 2019, 16:15:56 »
Savunmacı uzun ve kısa eksiği konusunda tartışıyoruz.

Ama takımda büyük bir "Mazlum" kontenjan açığı da var.

Guduric ve Barış'ın gitmesiyle, Obra'nın "getirin bana Mazlum'u" dediğinde molada koşarak gelecek, fırçaya şerbetli oyuncu sayısı azaldı.

Sırf Ahmet'le olmaz bu iş. Berkay açığı kapatabilir, göreceğiz.

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3455 : 27 Temmuz 2019, 16:16:15 »
Işveren gözünde öyle değildir o işler. Bugün dünyanın en önde gelen kurumsal firmalarında müşteri odaklılık vardır. Taraftar da bir müsteridir. Herşeyi onaylayan satın alan bir köle değil. Ali koç da zaten öyle birisi değil. Ben çalıştım koç grubunda. 1 adet müşterinin memnuniyetsizligi genel müdüre kadar giderdi ve ben de bizzat o birimin başındaydim. Klupler şirketler gibi değildir elbette ancak kurduğun takımdan yaptığın yatırıma kadar hepsi taraftar için yapılan hizmetlerdir. Taraftar da bu hizmete karsilik parasini veren bir nevi musteridir. Eskisi gibi degil, cebindeki bozukluklarla maclara gidemiyorsun.bugun futbol inanilmaz paralarin dondugu bir pazar. Bir kombine binlerce lira. Taraftari memnun edemezsen o binlerce lirayi vermez. Taraftarı dünyada hiç bir klup hicbir başkan yok sayamaz.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3456 : 27 Temmuz 2019, 18:03:27 »
O kadar yazdım, ana fikir "Taraftar görmezden gelinsin" öyle mi? Pes yani!..

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3457 : 27 Temmuz 2019, 18:43:37 »
Bu taraftar bir kere daha F4 de Kalinici 5 seyrederse (ya da F4 e kalınamazsa) o salonu teknik heyete de yönetime de dar eder. Ben söyleyeyim de gerisi bilen abilere kalsın...
Teknik heyete en ufak laf etmez taraftar.
Yönetime de basketten dolayı değil futboldaki başarasız geçecek sezon için bir tepki olabilir anca.

Çevrimdışı Jedi

• Üye
  • Yer: Ankara
    • @FBLeventOzgul
« Yanıtla #3458 : 27 Temmuz 2019, 20:33:08 »
Teknik heyete en ufak laf etmez taraftar.
Yönetime de basketten dolayı değil futboldaki başarasız geçecek sezon için bir tepki olabilir anca.

Emin olma.
Koç büyük destekle geleli 1 yıl Ersun ise taraftar devrimiyle (hani taraftar patron değil diyorlar ya, o taraftar kulüp başkanına bile dediğini yedirip EY’yi getirdi) geleli 6 ay oldu. Ama bugün Sosyal medyaya bak, ilk yarı potada değilsek Ersun gider mayısta da kongre olur.
Basketbolda F4’e kalama Obra Mobra kalmaz çünkü buradan herkes basbas bağırdı durdu. Takımı derinlikli kur diye. Dixon Datome de Colo kaç yaşında? Kalinic daha ne kadar 5 mevkii oynar? Elinde 3.5 uzunla sen FCB RM CSKA nasıl başa çıkarsın? Ama deniyor ki “pozitif ol”. Peki.

O halde F4 olamazsan finale kalamazsan ne yaparsınız hadi söyleyin?

Unutmayalım. Futbol takımı stoper alamıyor, UEFA’dan ceza geliyor, Fatoş youtube’dan rütbe hatırlatıyor! Basketbola ise 30m€ gömülüyor, futbol sineye çekiliyor. Bunun 15’i Beko 15’i ise 1 adet Eljif Elmas!
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2019, 20:35:00 Gönderen: Jedi »

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #3459 : 27 Temmuz 2019, 20:48:54 »
obra mobra kalmaz lafını belki bir daha tekrarlanmayacak bir dönem yaşatan senin bu seviyeye çıkmanı sağlayan adam sayesinde ediyorsun sen o kadar emin olma

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3460 : 27 Temmuz 2019, 21:15:26 »
Saçmalamanın ötesinde  yorumlar da gelmeye başladı. Kalinic 5 de görünce gelmeyecek taraftar bi zahmet şimdiden siktirsin gitsin. Obraya laf edenler halil üner lere, pianigiani lere layık, çok çabuk unutmuşlar first of all, i want to congratulate bandırma kırmızı ları, ligde playoff ların başarı olduğu günleri de f4 e kalamazsak diye laf ediyorlar...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3461 : 27 Temmuz 2019, 21:36:55 »
Ayhan abi sen bu kadar sinirlenmezdin?

Mantık çerçevesinde her türlü eleştireye saygı duymak lazım demeyeceğin, insan benimsemediği bir şeye saygı göstermek zorunda değildir, tahammül etmek lazım diyelim. Lakin yine basketbol takımının bütçesi üzerinden vuracaksak, bu içi boş bir tartışma oluyor. Basketbolda harcadığın paranın başarı olarak karşılığını alıyorsun.

Sadece F4'e kalmanın yetmediği ve finalde kaybetmenin başarısızlık olarak görüldüğü bir dönemi yaşıyorsak, bu zaten başlı başına bir başarıdır.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2019, 21:37:37 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3462 : 27 Temmuz 2019, 21:39:32 »
Taraftar patron falan değildir.

Kanka sen eskiden son derece sosyalist bir adamdın, böyle laflar etmezdin. Ankara seni de bozmuş, bir gün Beştepe'de seni ziyaret edeceğim, bir çay söylersin bana..

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3463 : 27 Temmuz 2019, 21:42:25 »
Tam da o aptalca sebeplerden ötürü taraftar patron olamaz. Olursa, işte bizim futbol takımı gibi burnon boktan çıkmaz. Senede 2 teknik direktör değiştirir, gerizekalı gibi buna çanak tutar, ondan sonra da oturup, "bizim neden Alex Ferguson'umuz olamıyor?" diye söylenir. Genç çocuğa 3 maç sabretmez, "altyapı çok önemli" diye ahkam keser.

Ha, olabilecek en mantıklı tercihti Ersun hoca. Taraftarın istemesi bir kenara. Ama aynı taraftar şimdi ikiye bölünmüş durumda. Sene başı 2 tane kötü sonuç gelsin, onu da yollarlar. Sorarsan patron bunlar.

Obradovic mezusuna gelince, basketbol takımına harcanan paranın futbol takımına harcanması gerekirdi gibi bir düşüncesi olan forumdan derhal ayrılsın. Bakın bu sefer kibarca söylüyorum. Obradovic'e ve bu takıma hakettiği saygıyı ve değeri göstermeynler de aynen.

Öte yandan kendisi "derinlikli kadro kur" dedi diye buna uyulmasını bekleyen (neye göre kime göre derin?), Kalinic'in hangi pozisyonda, ne kadar oynayacağına karar veren gitsin bir kontrolden geçsin. Belli ki halüsinatif durumlar ortaya çıkmış. Komik, senin standartına göre derin kadro kurmadı diye olası bir aksilikte takımın dağılması falan mı gerekiyor? Adama demezler mi hangi yetkinlikle ve niteliklerle ne yapılması gerektiğini dikte etmeye çalışıyorsun? Hem de kime?

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3464 : 27 Temmuz 2019, 21:43:39 »
Kanka sen eskiden son derece sosyalist bir adamdın, böyle laflar etmezdin. Ankara seni de bozmuş, bir gün Beştepe'de seni ziyaret edeceğim, bir çay söylersin bana..
Ben son derece liberal bir insanım kanka, istediğin yerde istediğin içeceği ısmarlarım sana, yeter ki menzile gir. :D