Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006972 defa)

Ero1907 ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3465 : 27 Temmuz 2019, 21:57:33 »
Genç çocuğa 3 maç sabretmez, "altyapı çok önemli" diye ahkam keser.

Zeljko'ya da buradan vurmaya çalışanlar var biliyorsun.

En başta burada şimdilerde herkesi kırıp geçiren, biat kültürünün bayrak tutanı Cem Ağrak, vakti zamanında Zeljko cesurca 18 yaşındaki bir Türk gencini Euroleague'de ilk 5 başlatıyor diye dalga geçiyordu. Gencecik çocukları sosyal medyada linç ettirip, baskı altına alıyordu. Ha bizim çocukların da mental yapısı zayıf o ayrı. Hiç bunlara aldırış etmeden yoluna devam edeceksin. Sonuç olarak altyapıdan futbolda ya da basketbolda oyuncu yetiştirememezin temel nedeni de yine bizleriz. Herkese farklı misyonlar, anlamlar yükleyip 3 maç sonra harcıyoruz.

Bizim gibi gelişmemiş toplumlarda oluyor böyle şeyler.
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2019, 21:59:14 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #3466 : 27 Temmuz 2019, 22:04:52 »
Selamlar, ilk kez bu forumda yazıyorum. Son yazılanlara  ilişkin görüşlerimi paylaşayım istedim

1) Ülker arena’da Herhangi bir başarısızlıkta teknik heyete salonu dar edecek bir taraftar yok. Herkese kızarız ama Obra’ya laf söylemeyiz. Kaliniç’i 5 görürsek, mücadelesinden dolayı alkışlar helal olsun deriz
2) basketbol’a 30 milyon gömülmüyor. Yarısı sponsor zaten, naklen yayın, kombine vb düştükten sonra benim bildiğim açık 3-4 milyon falan. Dünyada bu kadar bilinirliğe ulaşmak karşılığında, önemsiz bir tutar. Muhtemelen Kameni artı Alper Potuk’un senelik maliyeti kadar falan.
3) azımsanmayacak sayıda taraftar maalesef basketbol’a para vermezse Koç holding futbola para verir zannediyor. O işler öyle yürümüyor; öncelikle Ali Koç Holdin’de tek karar verici değil. Ayrıca Beko dediğiniz Dünyada hedefi olan  bir marka; bilinirliği yüksek basketbol takımına yatırım yapması çok daha mantıklı. Gidipte o parayı futbola gömmez.

Neyse gereksiz uzun oldu. D- will gelmiş, deColo gelmiş; eskiden bu adamları daha yüksek para versek de getiremezdik hatta getirmeyi bile hayal edemezdik. Bugünlerin keyfini çıkartalım çünkü sonsuza dek sürmeyecek. Geçen sene sonunda üzüldük ama ben salonda izlediğim her maçtaki sonuna kadar mücadele eden bir takım gördüm; kombine sahibi olarak izlediğim en iyi sezonlardan biriydi.

Çevrimdışı fingolfin

• Üye
  • Yer: Dubai
    • imremert
« Yanıtla #3467 : 27 Temmuz 2019, 22:20:58 »
Selamlar, ilk kez bu forumda yazıyorum. Son yazılanlara  ilişkin görüşlerimi paylaşayım istedim

1) Ülker arena’da Herhangi bir başarısızlıkta teknik heyete salonu dar edecek bir taraftar yok. Herkese kızarız ama Obra’ya laf söylemeyiz. Kaliniç’i 5 görürsek, mücadelesinden dolayı alkışlar helal olsun deriz
2) basketbol’a 30 milyon gömülmüyor. Yarısı sponsor zaten, naklen yayın, kombine vb düştükten sonra benim bildiğim açık 3-4 milyon falan. Dünyada bu kadar bilinirliğe ulaşmak karşılığında, önemsiz bir tutar. Muhtemelen Kameni artı Alper Potuk’un senelik maliyeti kadar falan.
3) azımsanmayacak sayıda taraftar maalesef basketbol’a para vermezse Koç holding futbola para verir zannediyor. O işler öyle yürümüyor; öncelikle Ali Koç Holdin’de tek karar verici değil. Ayrıca Beko dediğiniz Dünyada hedefi olan  bir marka; bilinirliği yüksek basketbol takımına yatırım yapması çok daha mantıklı. Gidipte o parayı futbola gömmez.

Neyse gereksiz uzun oldu. D- will gelmiş, deColo gelmiş; eskiden bu adamları daha yüksek para versek de getiremezdik hatta getirmeyi bile hayal edemezdik. Bugünlerin keyfini çıkartalım çünkü sonsuza dek sürmeyecek. Geçen sene sonunda üzüldük ama ben salonda izlediğim her maçtaki sonuna kadar mücadele eden bir takım gördüm; kombine sahibi olarak izlediğim en iyi sezonlardan biriydi.

Hosgeldin, aklimdan gecenleri cok guzel madde madde ozetlemissin eline saglik.

Son olarak hakikaten basketbol subesinin butcesinin futbola aktarilmasi gerektigini dusunenler bir zahmet forumdan gitsin, ya da ziyaretci olarak takip etsinler. Twitter'da yeterli sayida var bu arkadaslardan, su ortam da bozulmasin lutfen.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3468 : 27 Temmuz 2019, 22:41:52 »
Normalde kısa forvet olan  Clyburn 4 kısa sisteminde 4 numara oynayıp Mvp olup Cska şampiyon olduğu bir düzende real serisinde 10 dk 5 numara oynayıp rakibinin götünden kan alan 5 Oynayan Kaliniç mi tepki çekecekmiş, sikerler o tepki vereni sikerler
Sarıtribün üyesi olarak salonda  tepki verenin götüne o basketbol topunu sokarız stres yapmayın
Fenerbahçe taraftarı götü tavan yapmış şımarık her şeyi çok bilen kafayla devam etsin
Götümüz tavan gerçekler zemin
Daha çok ağlarız ağlamaya da devam ederiz

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3469 : 27 Temmuz 2019, 22:44:02 »
 Bu arada ben de sezona mutlaka 9 yabancı ile girmeyi istiyorum mümkünse uzun oyuncu olsun, 4 5 oynayabilen uygun maliyetli iş yapacak bir arkadaş alalım
Kısa rotasyonu tam ve dolu boşuna heyecan gerekmez oraya

Çevrimdışı ayhan

• Üye
  • Yer: İstanbul
    • @ab_1907
« Yanıtla #3470 : 27 Temmuz 2019, 22:51:52 »
Ayhan abi sen bu kadar sinirlenmezdin?

Mantık çerçevesinde her türlü eleştireye saygı duymak lazım demeyeceğin, insan benimsemediği bir şeye saygı göstermek zorunda değildir, tahammül etmek lazım diyelim. Lakin yine basketbol takımının bütçesi üzerinden vuracaksak, bu içi boş bir tartışma oluyor. Basketbolda harcadığın paranın başarı olarak karşılığını alıyorsun.

Sadece F4'e kalmanın yetmediği ve finalde kaybetmenin başarısızlık olarak görüldüğü bir dönemi yaşıyorsak, bu zaten başlı başına bir başarıdır.
Ya sabredeyim diyorum, tatil, kısıtlı internet vs yardım ediyor ama buna rağmen kendini kaybediyor insan. Yönetime salonu dar eder taraftar nedir aklım almıyor. Herşeyi paraya bağlıyorlar, sato, mccalebb, batiste, andersen ki kadro da az paraya kurulmadı.
Sene başında aşırı küçümseyip dalga geçtikleri efese kaybetmek herkesin dengesini bozdu ama kimse bu takımı futbol takımına benzetmeye kalkmasın.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #3471 : 27 Temmuz 2019, 23:26:30 »
aramızda sith var

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
« Yanıtla #3472 : 27 Temmuz 2019, 23:36:08 »
Emin olma.
Koç büyük destekle geleli 1 yıl Ersun ise taraftar devrimiyle (hani taraftar patron değil diyorlar ya, o taraftar kulüp başkanına bile dediğini yedirip EY’yi getirdi) geleli 6 ay oldu. Ama bugün Sosyal medyaya bak, ilk yarı potada değilsek Ersun gider mayısta da kongre olur.
Basketbolda F4’e kalama Obra Mobra kalmaz çünkü buradan herkes basbas bağırdı durdu. Takımı derinlikli kur diye. Dixon Datome de Colo kaç yaşında? Kalinic daha ne kadar 5 mevkii oynar? Elinde 3.5 uzunla sen FCB RM CSKA nasıl başa çıkarsın? Ama deniyor ki “pozitif ol”. Peki.

O halde F4 olamazsan finale kalamazsan ne yaparsınız hadi söyleyin?

Unutmayalım. Futbol takımı stoper alamıyor, UEFA’dan ceza geliyor, Fatoş youtube’dan rütbe hatırlatıyor! Basketbola ise 30m€ gömülüyor, futbol sineye çekiliyor. Bunun 15’i Beko 15’i ise 1 adet Eljif Elmas!
F4'e kalamasak bile emin ol en ufak tepki olmaz Obradovic'e.Ha forumlardan, twitterdan bireysel tepki verenler illaki oluyor ama tribün bazında asla olmaz.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #3473 : 28 Temmuz 2019, 00:44:35 »
bu takım küme düşse kimse obraya laf etmez, goygoyu geçelim, sinerji yaratalım uzun gelmesi için :D

Çevrimdışı AlL4øNe

• Üye
  • Yer: Ankara
« Yanıtla #3474 : 28 Temmuz 2019, 01:16:01 »
Cok fazLa kotumser dusunuyoruz. Evet 9 yabanci ile sezøna basLamimiz gerektigini ben de dusunuyorum.

Ancak futbol ayri, basketbol ayri, karistirmayalim lutfen. Basketbol olmasa o sponsorlae futbol a gitmez yine de, gitse de o paralari suanki halimiz icin kimse vermez.

Fenerbahce Bekø ya gelirsek, Bu takim ve emegi gecen herkes tesekkuru fazlasiyla hakediyor, basketbolda ulkemize gelmis en buyuk kupaniN mimari, her zaman kendinden cok oyuncularini one cikaraN, kendini diiL oyuncularini alkislatan, fark 25 te oLsa, hem rakibine, hem OYUNUN kendisine saygisi olan koC OBRADOVIC e sadece tesekkur edilir.

Gelip paramizi alan, bir gram ulke basketboluna katkisi olmayan cok koc gorduk..

Degerini bilelim, keyfini sureLim bu guzel gunLerimizin.

Sinanin durumu noldu? Umarim o ucretle kontrat yenilenmez. Ondan cikip 9. Yabanci icin az cok butce yapabiliriz insalLah..
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2019, 01:16:28 Gönderen: AlL4øNe »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3475 : 28 Temmuz 2019, 02:00:09 »
Obra'ya laf edilmez denilen mecranın bu forumdan ibaret olduğunu düşünüyorum ki istisnaların çıkmayacağını da iddia edemem. Yoksa memleketin sosyolojisi belli geleneği belli, kültür örüntüleri belli. Şampiyonluktan ötesini başarı görmeyen, herhangi bir mecrada atıyorum beş sene üst üste ikinci olmayı istikrar olarak değil de loser'lık olarak değerlendiren bir düşünme biçimi hakim bu coğrafyada. Asıl Obradovic'ten sonra gelecek olan koçun işi çok ama çook zor...

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #3476 : 28 Temmuz 2019, 07:04:10 »
Basketbola ise 30m€ gömülüyor, futbol sineye çekiliyor. Bunun 15’i Beko 15’i ise 1 adet Eljif Elmas!

Basketbola yapılan yatırımı "para gömmek" gibi bir ifadeyle hem küçümseyip, hem hedef tahtasına koymak... Bir başarısızlık durumunda taraftarın bilinçaltına Obradovic'i protesto fikrini aşılamaya çalışmak... Bu hissiyata sahip olan birisi ya troldür, veya bu forumda buunmasının ona da, bize de faydası olmayacak bir başka dünyanın insanıdır. Ben sınırsız demokrasiye çok da inanan birisi değilim. Provakasyonları "demokrasinin düşünce çeşitliliği" diye sineye çekecek kadar hoş görülü olamam. Yolun bizden ırak olsun. Bu foruma uğrama...

Haaa... Bu şubeye bir değil, on Eljif Elmas kurban olsun. O kazmanın geçen sene son dakikada kaybettiği toplarla kalemizde patlayan golleri de unutmadım. Defoldu gitti. Ona o parayı da hangi salak kulüp verdiyse... Yakışır basketbol şubesindeki koçlara çatır çatır harcamak... Yarasın yiğitlerime... Kıskananlar çatlasın...
« Son Düzenleme: 28 Temmuz 2019, 07:13:08 Gönderen: Hakan Yaman »

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3477 : 28 Temmuz 2019, 10:52:04 »
Futbol şubesi kapatılmalı. Basketbola para gömülmesi gibi bir sıkıntınız kalmaz o zaman. Kulüpteki her dert bitti, basketbola yapılan yatırım kaldı tek derdimiz. Anlamak çok zor, gerçekten çok zor...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3478 : 28 Temmuz 2019, 11:06:29 »
Basketbola yapılan yatırımı "para gömmek" gibi bir ifadeyle hem küçümseyip, hem hedef tahtasına koymak... Bir başarısızlık durumunda taraftarın bilinçaltına Obradovic'i protesto fikrini aşılamaya çalışmak... Bu hissiyata sahip olan birisi ya troldür, veya bu forumda buunmasının ona da, bize de faydası olmayacak bir başka dünyanın insanıdır. Ben sınırsız demokrasiye çok da inanan birisi değilim. Provakasyonları "demokrasinin düşünce çeşitliliği" diye sineye çekecek kadar hoş görülü olamam. Yolun bizden ırak olsun. Bu foruma uğrama...

Haaa... Bu şubeye bir değil, on Eljif Elmas kurban olsun. O kazmanın geçen sene son dakikada kaybettiği toplarla kalemizde patlayan golleri de unutmadım. Defoldu gitti. Ona o parayı da hangi salak kulüp verdiyse... Yakışır basketbol şubesindeki koçlara çatır çatır harcamak... Yarasın yiğitlerime... Kıskananlar çatlasın...
Forumda like butonu olsa bu mesaj için kullanırdım :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı lancelot

• Üye
  • Yer: lefkoşa
« Yanıtla #3479 : 28 Temmuz 2019, 12:06:56 »

abi banlayın gitsin sizin elinizde