Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007310 defa)

agha ve 100 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3675 : 07 Ağustos 2019, 13:03:36 »
Şöyle sert bir 4 numara bulalım Amerikalı. Varsın skorer olmasın. Savunmada caydırıcı olsun yeter.
Ver ordan bir Ira Clark

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #3676 : 07 Ağustos 2019, 13:04:45 »
Şöyle sert bir 4 numara bulalım Amerikalı. Varsın skorer olmasın. Savunmada caydırıcı olsun yeter.

aynen de .... kim???

piyasa amma kurudu arkadas. Gecen sen NBA di bu sene Bayern, Milano gibi takimlarin yatirim arttirmasi etkiledi sanirim....

Dur bakalim bekleyip gorucez
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3677 : 07 Ağustos 2019, 13:37:24 »
Valla kim olur bilmem ama sene arası eklemelerden hiç verim alamıyoruz. Kim alınacaksa -eğer alınacaksa- bir an önce alınıp hazırlık kampına katılmalı. Veysel'in durumu bir işaret bence. 8)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3678 : 07 Ağustos 2019, 16:08:46 »
Gerçekten çok mu garip bu düşünce ? bir takım kursan eurolegue için Melli yimi alırsın yoksa Williamsı mı? Green mi yoksa Westerman mı? De coloya zaten lafım yok o her şekilde süperstar. Benim söylemek istediğim gelenler gidenler bağlamında çok büyük bir artı yazmadık bu haliyle transfer biterse.

Ben Melli yerine Williams'ı alırım. Melli'nin neden bu kadar abartıldığını da anlamadım açıkcası. Tüm uzunlar sakatlandığı dönemde fedakarlık yaptı falan ama o kadar yani. Kaç tane maçı var masaya yumruğunu vurup aldığı. Karakterine lafım yok ama oyuncu olarak performansına 10 üzerinden 7 veririm. Beklentilerin altında kaldı. Buraya sezonun ikinci beşine seçilerek gelmişti. Daha fazlasını yapmalıydı, hücumda neredeyse gölge gibi hiç kendisini göstermedi.

Özellikle hücumda sorumluluk almaktan kaçınması bazen beni delirtiyordu. Üç sayı gerisinden bomboşken içeri saçma bir penetre yapıp topu tekrar dışarı çıkartıp durdu iki sezondur. O kullanmadığı şutlar pek çok defa hücumda ritmimizi bozdu. Zaten setler boş şut bulmak için oynanıyorken Melli yüzünden 2. boş şutu da aramak bulmak zorunda kalıyorduk.

Williams defoları daha fazla olan ama daha keskin bir oyuncu. Obradovic gibi maharetli bir koç varken ben keskin özellikleri olan oyuncuların daha değerli olduğunu düşünüyorum. Koç sistem içinde defoları eritecek, oyuncuların keskin özelliklerini ön plana çıkartacak. Bu olursa daha etkili bir takım oluruz. Fark yaratacak bir özelliğiniz olması önemlidir. Williams hem atletizmiyle hem de bire biri olan uzun ol asıyla fark yaratabilecek bir oyuncu.

Green - Westermann kıyasına gelecek olursak. Green bizde hiç bir halt yapamadı, dolayısıyla Westermann da en kötü zaten GReen kadar oynayabilir. Kim daha iyiden çok bize de verebilirlere odaklanıyorum. Green'in katkısı varla yok arasıydı, yerine Tarık'ı bile koysak kayıp değildi.

De Colo - Guduric değişikliğiyle çok büyük bir upgrade yapıldı. Tek başına bizim seviyemizde bir takıma dahi seviye atlatabilecek kalibrede bir oyuncu.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3679 : 07 Ağustos 2019, 16:40:36 »
Nba de henüz kontrat bulamamış pivot ve uzun forvetler;

Pivotlar;
Deyonta Davis (23)
Marcin Gortat (35)
Amir Johnson (32)
Salah Mejri (33)
Eric Moreland (28)
Nene (37)
Joakim Noah (34)
Zaza Pachulia (35)
Justin Patton (22)
Jason Smith (33)
Thomas Welsh (23)
Tyler Zeller (29)
Donatas Motiejunas (29)

Uzun Forvetler;
Ryan Anderson (31)
Marquese Chriss (22)
Dante Cunningham (32)
Kenneth Faried (30)
Jonas Jerebko (32)
Jon Leuer (30)
Jarell Martin (25)
Yante Maten (23)
Luc Mbah a Moute (33)
Lance Thomas (31)
Guerschon Yabusele (24)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3680 : 07 Ağustos 2019, 16:58:14 »
Nba de henüz kontrat bulamamış pivot ve uzun forvetler;

Pivotlar;
Deyonta Davis (23)
Marcin Gortat (35)
Amir Johnson (32)
Salah Mejri (33)
Eric Moreland (28)
Nene (37)
Joakim Noah (34)
Zaza Pachulia (35)
Justin Patton (22)
Jason Smith (33)
Thomas Welsh (23)
Tyler Zeller (29)
Donatas Motiejunas (29)

Uzun Forvetler;
Ryan Anderson (31)
Marquese Chriss (22)
Dante Cunningham (32)
Kenneth Faried (30)
Jonas Jerebko (32)
Jon Leuer (30)
Jarell Martin (25)
Yante Maten (23)
Luc Mbah a Moute (33)
Lance Thomas (31)
Guerschon Yabusele (24)

Bu liste güncel değil kardeşim

Çevrimdışı franz392

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3681 : 07 Ağustos 2019, 17:35:20 »
Green biraz fazla eleştiriliyor sanki. Bizim sistemimizde bir oyuncunun sonradan gelip takıma adapte olması çok zor. Sakatlanmadan önceki haftalar savunmada çok iyi katkı vermişti. Bir de final serisinde 6. maç dışında hiçbir katkı veremeyen ve savunmada kara delik olan Guduric'in yerine oynayabilse işler değişebilirdi.

Çevrimdışı donmezsefa

• Üye
  • Yer: Bursa
« Yanıtla #3682 : 07 Ağustos 2019, 17:37:30 »
Bu liste güncel değil kardeşim

Abi Nba'i yakından takip ediyorum Amerikan basınından aldım listeyi. Bu oyuncular resmi olarak herhangi bir nba veya avrupa takımıyla anlaşmadılar.

Jerebko için Khimki, Motiejunas içinde Çin diyorlar ama resmi bir şey yok.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3683 : 08 Ağustos 2019, 08:31:04 »
Sağlık ekibinin değişmesi konusu muhakkak tekrardan gündeme taşınmalı. Sezon bitti olayın üstü örtüldü. Böyle bir sezon daha heba olursa kimse hesabını veremez.

Çevrimdışı ertuğrul

• Üye
  • Yer: istanbul
« Yanıtla #3684 : 08 Ağustos 2019, 09:47:57 »
İki konu hemen herkesi endişelendiriyor/rahatsız ediyor gördüğüm kadarıyla.
Endişelendiren,  ilave uzun konusu. Bende geçen yıldan dolayı gerçekten ürküyorum. Birazda bu endişenin nedeni, sakatlanmaya müsait izlenimi veren Vesely ile üzerinde tereddüt olan Lauvergne. Lauvergne konusunda garantimiz ne? Geçen sene ne olduğunu ben şahsen bilmiyorum. Yine bir nedenle benzer bir şey yaşanmayacağı konusunda şube yetkilileri ne kadar eminler.
Rahatsız eden konuda biraz bununla bağlantılı. Taraftar bilgilendirmesi ‘’Sıfır’’.Lauvergne konusunda bilgilendirme yok, sakatlıkların nedenleri  yada  çok uzun sürmesinin sebepleri   hakkında  bilgilendirme yok. Genel olarak transferler hakkında, bitti mi ,  bir uzun daha düşünülüyor mu, sezon ortasında ki duruma göre mi bakılacak v.s.
Sağlık ekibi devam edecek mi, bu sakatlıklar ve süreler konusunda onların sorumluluğu ne kadar?
Aşır ketumlar, hiç bir şey sızmıyor. Tamam her şeyi paylaşmayın ama hiçbir şey söylenmemesi de doğru değil ki.
Taraftarında olayın en önemli paydaşlarından biri olarak bazı şeyleri öğrenme hakkı yok mu?   

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3685 : 08 Ağustos 2019, 10:15:14 »
Sağlık ekibinin değişmesi konusu muhakkak tekrardan gündeme taşınmalı. Sezon bitti olayın üstü örtüldü. Böyle bir sezon daha heba olursa kimse hesabını veremez.

Sağlık ekibi konusunda belki bizim bildiğimizden farklı durumlar olmuş olabilir, onların rapoları göz ardı edilmiş olabilir, Obradovic tavsiyelere uymayarak antreman dozunu abartmış olabilir...vs bence bu konuda bilmediğimiz başka değişkenler de var yoksa bu kadar göz önünde olan bir konuda hemen sözlşemeler iptal edilirdi.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3686 : 08 Ağustos 2019, 12:40:23 »
Sağlık ekibi konusunda belki bizim bildiğimizden farklı durumlar olmuş olabilir, onların rapoları göz ardı edilmiş olabilir, Obradovic tavsiyelere uymayarak antreman dozunu abartmış olabilir...vs bence bu konuda bilmediğimiz başka değişkenler de var yoksa bu kadar göz önünde olan bir konuda hemen sözlşemeler iptal edilirdi.

Bunlar bana biraz zorlama iyimserlik gibi geliyor. Sağlık ekibi aynı kalır, sakatlar yine 3-4 ay iyileşmez sezon da heba olursa bu şubenin geleceği için hiç de iyi olmaz. Çok ciddi para harcanıyor, kıtanın en yüksek 4 bütçesinden birisi büyük fedakarlıklarla oluşturuyor. İki sezon üst üste sakatlıklarla sezon heba edecek lüksümüz yok. Kimse veremez bunun hesabını. İnş böyle bir olumsuzluk yaşanmaz da hepimizin gururu olan şube başarılarına devam eder.

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Arif
« Yanıtla #3687 : 08 Ağustos 2019, 12:48:45 »
Bunlar bana biraz zorlama iyimserlik gibi geliyor. Sağlık ekibi aynı kalır, sakatlar yine 3-4 ay iyileşmez sezon da heba olursa bu şubenin geleceği için hiç de iyi olmaz. Çok ciddi para harcanıyor, kıtanın en yüksek 4 bütçesinden birisi büyük fedakarlıklarla oluşturuyor. İki sezon üst üste sakatlıklarla sezon heba edecek lüksümüz yok. Kimse veremez bunun hesabını. İnş böyle bir olumsuzluk yaşanmaz da hepimizin gururu olan şube başarılarına devam eder.

Aslında benim söylediğimde, iyimserlikten ziyade töhmet/zan altında bırakma var.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #3688 : 08 Ağustos 2019, 13:25:07 »

Sürekli bi hesap alma sorma arayışındasınız. Sanırım forumda bu hesabı verecek kimse yoktur aramızda kulup şube yönetiminden biri yoksa tabi.

Buyrun ben size basketbol şubenin telefon numarası veriyim, bu durumu gündeme taşımaya çalışın. Çünkü forumda 3günde bi sağlık ekibi noldu gidiyo mu gitti mi bize hesap verin demekle bi sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

+902166872100/2424
« Son Düzenleme: 08 Ağustos 2019, 13:29:32 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Arif
« Yanıtla #3689 : 08 Ağustos 2019, 13:44:33 »

Sürekli bi hesap alma sorma arayışındasınız. Sanırım forumda bu hesabı verecek kimse yoktur aramızda kulup şube yönetiminden biri yoksa tabi.

Buyrun ben size basketbol şubenin telefon numarası veriyim, bu durumu gündeme taşımaya çalışın. Çünkü forumda 3günde bi sağlık ekibi noldu gidiyo mu gitti mi bize hesap verin demekle bi sonuç alabileceğinizi düşünmüyorum.

+902166872100/2424

Ben tarftarım eğer yeterli bilgi alamazsam, doğal olarak farklı sonuçlar düşünmem kadar doğal bir şey yok, bilgi cehaletin ve kurgunun düşmanıdır, forumlar da bunu dillendirmek için değil mi? Belki günün birinde açıklama gelir.