Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006687 defa)

iloturo, Maldonado, agha ve 116 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3705 : 09 Ağustos 2019, 16:22:03 »
Melih ne kadar alıyor?

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #3706 : 09 Ağustos 2019, 16:37:32 »
Benim bildiğim tabi sadece duyum yerli oyuncularla ahmet melih berkay vs hep tl üzerinden anlaşma yapmışız. Euro bazında ederi sanırım 300bin € civarıymış melihin ve ahmetin kontratı. Demekki 1.5milyon tl dolaylarında bi maaşı var. Söylenenlere göre tüm yerlilerin toplamı yaklaşık 1,6-1.7 milyon € maaş alıyo ki(bobby dahil) bu toplam maaş bütçemize bakıldığında gercekten mutevazi bi miktar. Yapılan kısıtlama ya da tasarruflarla şuan ouuncu maaş bütçemiz 15milyon € civarında. Tarık ve bobby yi de türk sayarsak 8 oyuncunun maaşı bu toplam bütçenin %10-15 i kadar. (Bobby-melih-tarık-egehan-ekrem-ergi-berkay-ahmet)

Ama yabancı oyuncu tarafına baktığımızda geçenlerde eurohoops da yazdı avrupanın en çok maaş alan 10 oyuncusu diye, o listede 3 oyuncumuz vardı de colo(yaklaşık 2.4milyon€), vesely(yaklaşık 2.3milyon €), sloukas(yaklaşık 2milyon €). Ayrıca 1.7 alan joffrey ve 1.5 alan dwilli listeye ekleyince yabancı oyuncularımız genelde avrupa özelinde çok yüksek kontratlara sahipler. Zaten genel kulup ekonomisi de çok parlak olmadığı için belki de eldekilerle yetinip inşallah sakatlık olmaz diye dua etcez. Ben şahsi kanaatim Obradovic'in 300 500binlik beyin fonksiyonları yarım yamalak çalışan bi atletik abd liyi alıp da kadrosunda yer vereceğini düşünmüyorum. Belki bi genç yabancıya yatırım yapılır ekonomik şartlara daha çok uyacağı için. Bunlar tabi tamamen kendi tahminlerim. Çünkü Obradovic hep oyuncularda farklı özellikler olmasını istiyo, o tarz oyuncularda kapıyı genelde 6 sıfırlı maaşlarla açıyolar.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2019, 16:58:15 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3707 : 09 Ağustos 2019, 16:40:24 »
Melih'in eski kontratı dediğin civardaydı.

Melih ne kadar alıyor?

Özcan Hocam, adam zaten sosyal medyada kendini taratıp, olumsuz laf edenleri taratmakla tehdit eden cinsten. Bir de bana bulaştırma, gerçi İlhan abi korur beni...

Şöyle bir mantıkla hareket edeyim;

Berk'e 1.3, Metecan'a 1.2 ve Muhsin'e de 1 teklif etseydik, şu anki pazar şartlarında buna hayır demezlerdi. Söylediğim rakamlar TL bazında yanlış anlama olmasın.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3708 : 09 Ağustos 2019, 16:48:15 »
İyi de, sorun kısalarda değil ki, Melihin yerine 5 tane adam koysak bile bir Melli nin yedeği etmiyor. Avrupa basketbolunun sorunlarından biri de uzunların biraz sivrilip NBA yapması. Doğal olarak nitelikli uzunları da getirmek öyle 300K-500K ya zor. Ahmet var ya bizde, geçen sene aldığı süreler hepimizin malumu. Yanına bir yerli adam koymak zor işte. Bir güzel örnek Ekpe var, o da piyangoydu bizim için. Barış bize gelmeden önce Milli takım a gidiyordu, rotasyona giriyordu. Bizde, onca sakata rağmen oynayamadı geçen sene. Hatta TBL de bile 20 sayı fark sonrası, genç oyuncu muamelesi gördü. Sayı attığında oley çektik, sevindik! Elimizden o kadar çok yetenekli uzun gitti ki, bazısı şanssızlık, bazısı aptallık, bazısı kariyer, bazısı paradan dolayı adını siz koyun... Ömer Aşık, Enes Kanter, İlhan Karaman, Ömer Faruk Yurtseven...

PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3709 : 09 Ağustos 2019, 16:55:51 »
Sorun kısalarda diyen oldu mu? Melih'in yerine koyacağın adamların ne işe yaracağını söyledik zaten tutup bizi Euroleague şampiyonu yapacaklar demedik. Bir yerleri sıkışınca Ergin abisini arayıp, ''kurtar beni'' diyen birindense, en azından BSL'de iş yapacak 3 oyuncuyu tercih ederim.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3710 : 09 Ağustos 2019, 16:58:34 »
3 tane sağlam Türk oyuncu var onlar da NBA'de. Yerli havuzundaki oyuncular sadece ligde yabancıları dinlendirmek için var. Devşirmeleri havuza dahil etmiyorum. Bu rezalet ne zaman son bulacak ve eski günlerdeki gibi kaliteli yerlilerimizin olduğu dönemler ne zaman gelecek bilmiyorum. İskelet yerlilerden olsun diye bir beklentim yok ama şöyle sahaya çıktı mı dosta güven düşmana korku veren iki tanecik yerli olsa bari. Şu an bir tane bile yok.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #3711 : 09 Ağustos 2019, 17:01:26 »
Sorun kısalarda diyen oldu mu? Melih'in yerine koyacağın adamların ne işe yaracağını söyledik zaten tutup bizi Euroleague şampiyonu yapacaklar demedik. Bir yerleri sıkışınca Ergin abisini arayıp, ''kurtar beni'' diyen birindense, en azından BSL'de iş yapacak 3 oyuncuyu tercih ederim.

Keşke transfer işleri bilgisayar oyunu misali olsaydı ben kendim yerli oyuncularda da ciddi revizyona giderdim.

Sinan-berk ya da ismet
Melih-yiğit
Egehan-tolga
Barış-berkan  gibi.

Ama zaten piyasada çok da fark yaratacak yerli de yok tbl de biraz süre alsınlar yeter

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3712 : 09 Ağustos 2019, 17:07:02 »

Berkan Durmaz ı yazmamışsın ya ona şaşırdım.
Şu Melih takıntını gerçekten anlayamıyorum. Sevmeyebilirsin, anlarım... Gıcıksındır, ona da eyvallah. Her sene 2-3 kere giydiriyorsun. Hadi, ara ara bi olay vuku buluyor da, şimdi ne oldu da Melih yine hortladı! :)

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3713 : 09 Ağustos 2019, 17:11:41 »
Keşke transfer işleri bilgisayar oyunu misali olsaydı ben kendim yerli oyuncularda da ciddi revizyona giderdim.

Sinan-berk ya da ismet
Melih-yiğit
Egehan-tolga
Barış-berkan  gibi.

Ama zaten piyasada çok da fark yaratacak yerli de yok tbl de biraz süre alsınlar yeter

İyi kötü transfer işlerinin nasıl yürüdüğünü bilecek kadar bilgim ve hatta bizzat şahit olmuşluğum da var o işlere. Burada tutup insana dünkü çocuk, FM tayfası muamelesi yapmaya gerek yok.

Melih'le kontrat yapılmasaydı, o parayla da Anthony Davis, Andre Drummond ve Chris Paul alınsaydı demiyorum. Berk mi gelmeyecekti, gel deseydik. Gel dense koşa koşa geleceğini biliyorum. Muhsin mi hayır diyecekti Fenerbahçe'ye? Fenerbahçe istese koşa koşa gelecek bir oyuncu daha. Metecan ben asla dönmem mi diyor.

Hata ben de tam anlatamıyorum.

Zoltan Gera'ya genel olarak katılıyorum, kendisinin futbol sayfasındaki görüşlerini de keyifle okurum. Lakin bu ligin yabancı kuralı belli, buna ben de karşıyım. Bence sınırsız olmalı. Ancak saçma sapan bir kural geldi. Fikstür çok sıkışık ve en azından işin BSL tarafında yerli rotasyonunu öyle ya da böyle geniş tutmakta fayda var. Melih'e verdiğin parayla da gayet iş görebilecek 3 oyuncuyu alırsın. Bunun bilgisayar oyunuyla uzaktan yakından alakası yok.

En ufak eleştiride bu kadar savunmaya geçmeniz de anlaşılır gibi değil. Biz savunulması gereken yerde en az sizin kadar Fenerbahçe'yi savunuyoruz zaten. Burada insanlar iyi niyetiyle 1-2 eleştiri getiremeyecekse eğer forumun da pek bir anlamı yok. Robota bağlayıp, sabit mesajlar belirleyelim her gün onu atalım.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3714 : 09 Ağustos 2019, 17:16:58 »
Berkan Durmaz ı yazmamışsın ya ona şaşırdım.
Şu Melih takıntını gerçekten anlayamıyorum. Sevmeyebilirsin, anlarım... Gıcıksındır, ona da eyvallah. Her sene 2-3 kere giydiriyorsun. Hadi, ara ara bi olay vuku buluyor da, şimdi ne oldu da Melih yine hortladı! :)

Berkan Durmaz'la ilgili düşüncelerimi değil, doğrudan bildiklerimi yakın zamanda burada yazdım.

Melih takıntısına gelince... Beni tanımazsın etmezsin, oturup 2 laf etmişliğin de yok. Böyle takıntılı, makıntılı söylemlerde bulunacak kadar yakın da değiliz. O önce, ''Faşist Sırp...'' mesajının hesabını versin verebiliyorsa. Babama ben attırmadım o mesajları. Şimdi yalandan koç övgüsüyle, Fenerlilik narasıyla kimi kandırıyorsa onu kandırsın.

Çevrimiçi sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
    • sinanycl
« Yanıtla #3715 : 09 Ağustos 2019, 17:20:43 »
İyi kötü transfer işlerinin nasıl yürüdüğünü bilecek kadar bilgim ve hatta bizzat şahit olmuşluğum da var o işlere. Burada tutup insana dünkü çocuk, FM tayfası muamelesi yapmaya gerek yok.

Melih'le kontrat yapılmasaydı, o parayla da Anthony Davis, Andre Drummond ve Chris Paul alınsaydı demiyorum. Berk mi gelmeyecekti, gel deseydik. Gel dense koşa koşa geleceğini biliyorum. Muhsin mi hayır diyecekti Fenerbahçe'ye? Fenerbahçe istese koşa koşa gelecek bir oyuncu daha. Metecan ben asla dönmem mi diyor.

Hata ben de tam anlatamıyorum.

Zoltan Gera'ya genel olarak katılıyorum, kendisinin futbol sayfasındaki görüşlerini de keyifle okurum. Lakin bu ligin yabancı kuralı belli, buna ben de karşıyım. Bence sınırsız olmalı. Ancak saçma sapan bir kural geldi. Fikstür çok sıkışık ve en azından işin BSL tarafında yerli rotasyonunu öyle ya da böyle geniş tutmakta fayda var. Melih'e verdiğin parayla da gayet iş görebilecek 3 oyuncuyu alırsın. Bunun bilgisayar oyunuyla uzaktan yakından alakası yok.

En ufak eleştiride bu kadar savunmaya geçmeniz de anlaşılır gibi değil. Biz savunulması gereken yerde en az sizin kadar Fenerbahçe'yi savunuyoruz zaten. Burada insanlar iyi niyetiyle 1-2 eleştiri getiremeyecekse eğer forumun da pek bir anlamı yok. Robota bağlayıp, sabit mesajlar belirleyelim her gün onu atalım.

Ben zaten size iş öğretmek ya da yol göstermek için bilgisayar oyunu orneğini vermedim dikkatli okumamışsınız ne yazdığımı. Kendim bu şekilde bi yapılanma yapmak isterdim yazdım. Ysni kendim yapıyo olsam yerlilerde revizyona giderdim yazmışım o yüzden köpürecek bi durum yok. Aldığı para şubenin kararıdır ona bişey diyemem, arada kritik katkılar verdiği de olmuştur, ama sonuç olarak melihi günahım kadar sevmem. Ayrıca furkan korkmaz ya da cedi olmadığı sürece zaten hangi yerli gelirse gelsin muhtemelen euroleague de nerdeyse hiç rotasyona giremez ya da çok az girer diye düşünüyorum, tbl de de 10 15 dk bi oynasa ne ala.
« Son Düzenleme: 09 Ağustos 2019, 17:22:49 Gönderen: sinanyucel »

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3716 : 09 Ağustos 2019, 18:01:33 »
Berkan Durmaz'la ilgili düşüncelerimi değil, doğrudan bildiklerimi yakın zamanda burada yazdım.

Melih takıntısına gelince... Beni tanımazsın etmezsin, oturup 2 laf etmişliğin de yok. Böyle takıntılı, makıntılı söylemlerde bulunacak kadar yakın da değiliz. O önce, ''Faşist Sırp...'' mesajının hesabını versin verebiliyorsa. Babama ben attırmadım o mesajları. Şimdi yalandan koç övgüsüyle, Fenerlilik narasıyla kimi kandırıyorsa onu kandırsın.

Forumda kimseyi şahsen tanımıyorum. Cem Ağrak ile ortak birkaç noktamız vardır hepi topu o... Yıllardır forumu takip ediyorum, söyleme bakar ona yanıt veririm. Değilse de adıyla hitap etmeyi yeğlerim... "Takıntı" öyle nahoş bir kelime de değil ayrıca. Öyle aman aman samimiyet gerektirecek bir ağırlığı da yok. Takılmayalım böyle şeylere...!

Hepimiz Fenerbahçeyi, Fenerbahçe Basketbolunu çok seviyoruz. Belki bazılarımız nefret edecek kadar çok! Melih'i sırf o olaydan dolayı, sevmeyenlere bir lafım var; affetmeyi öğrenin. En azından sağlığınız için! Kalbinize yazık...

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3717 : 09 Ağustos 2019, 18:19:41 »
Forumda kimseyi şahsen tanımıyorum. Cem Ağrak ile ortak birkaç noktamız vardır hepi topu o... Yıllardır forumu takip ediyorum, söyleme bakar ona yanıt veririm. Değilse de adıyla hitap etmeyi yeğlerim... "Takıntı" öyle nahoş bir kelime de değil ayrıca. Öyle aman aman samimiyet gerektirecek bir ağırlığı da yok. Takılmayalım böyle şeylere...!

Hepimiz Fenerbahçeyi, Fenerbahçe Basketbolunu çok seviyoruz. Belki bazılarımız nefret edecek kadar çok! Melih'i sırf o olaydan dolayı, sevmeyenlere bir lafım var; affetmeyi öğrenin. En azından sağlığınız için! Kalbinize yazık...

Burada konunun birilerine kin tutmakla alakası yok. Nefretmiş, kalp sağlığıymış, niyet okuyup ona göre yorum yapmanın da anlamı yok. Bu tepeden bakma anlayışınla devam edeceksen, sana tavsiyem benim mesajlarımı görmezden gel, cevap verme. Sonu iyi bitmeyecek daha kırıcı noktalara varacak.

Melih efendi sizin kaptanınız olabilir, saygım var. Benim hiçbir zaman kaptanım olmayacak. Bu kulübe adım attığında Galatasaraylı olup, sonradan Fenerbahçe'yle bütünleşip, sarı-laciverti özümseyen ve ona göre yaşayan biri benim gözümde daha değerlidir.

Şöyle örneklendireyim:

Yarın 20 yaşındaki o çocuğa çubukluyu giydirirsin, o çocuk 25'ine geldiğinde kaptan olur, 30'una bastığında Fenerbahçe'yi damarlarında hissetmeye başlar, kulübe adım attığında Galatasaray'a sempatisi olan bu çocuk, bir bakmış ki 35'inde Fenerbahçe efsanesi olmuş. Kendisi de yaşadığı evrime tebessüm eder, biz de..

Spor camiasında bunun çok örnekleri vardır. Önemli olan karakterdir, karakterli olduğun sürece su akar yatağını bulur.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3718 : 09 Ağustos 2019, 18:35:00 »
Burada konunun birilerine kin tutmakla alakası yok. Nefretmiş, kalp sağlığıymış, niyet okuyup ona göre yorum yapmanın da anlamı yok. Bu tepeden bakma anlayışınla devam edeceksen, sana tavsiyem benim mesajlarımı görmezden gel, cevap verme. Sonu iyi bitmeyecek daha kırıcı noktalara varacak.

Melih efendi sizin kaptanınız olabilir, saygım var. Benim hiçbir zaman kaptanım olmayacak. Bu kulübe adım attığında Galatasaraylı olup, sonradan Fenerbahçe'yle bütünleşip, sarı-laciverti özümseyen ve ona göre yaşayan biri benim gözümde daha değerlidir.

Şöyle örneklendireyim:

Yarın 20 yaşındaki o çocuğa çubukluyu giydirirsin, o çocuk 25'ine geldiğinde kaptan olur, 30'una bastığında Fenerbahçe'yi damarlarında hissetmeye başlar, kulübe adım attığında Galatasaray'a sempatisi olan bu çocuk, bir bakmış ki 35'inde Fenerbahçe efsanesi olmuş. Kendisi de yaşadığı evrime tebessüm eder, biz de..

Spor camiasında bunun çok örnekleri vardır. Önemli olan karakterdir, karakterli olduğun sürece su akar yatağını bulur.

Bu yazdıklarınla daha fazla kırıcı olmazsın merak etme! Çok hoşnutsuzsan benden gereğini yap o zaman...

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3719 : 09 Ağustos 2019, 19:23:22 »
Melihe bazen ben de uyuz oluyorum ama yeni maasi denildigi gibi 1.5 m tl ise gayet iyi. Melih de kusura bakmayin ama Berklerden Metecanlardan falan kat kat iyi oyuncu. Zaman zaman eurolig seviyesinde dahi is yaptigi oluyr ki bu yil fena sure almadi. Berklerin iki seviye falan atlamasi lazim Melih ile kiyaslanabilmesi icin.