Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006602 defa)

0 Üye ve 106 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

CanCan

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3720 : 10 Ağustos 2019, 09:04:51 »
Berk Metecan Muhsin bunlar kim yahu  ::) bizim taraftardaki komşunun tavuğu psikozu bitmeyecek. mesele bu çöpleri toplamak değil, altyapıdan adam çıkartmaktır. mesele elimizdeki ergi egehan gibi değerleri faydalı kullanmaktır.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3721 : 10 Ağustos 2019, 09:28:00 »
Berk Metecan Muhsin bunlar kim yahu  ::) bizim taraftardaki komşunun tavuğu psikozu bitmeyecek. mesele bu çöpleri toplamak değil, altyapıdan adam çıkartmaktır. mesele elimizdeki ergi egehan gibi değerleri faydalı kullanmaktır.
İyi de bunların ikisi zaten bizim altyapı?
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimiçi iloturo

• Üye
  • Yer: KADIKÖY
« Yanıtla #3722 : 10 Ağustos 2019, 16:06:11 »
İlhan abiye katıldığım noktalar var, genel olarak gerçekçi bulurum zaten bunu da hep söylüyorum.

Melih Mahmutoğlu'na verdiğin parayla Berk Uğurlu, Metecan Birsen ve Muhsin Yaşar'ı aynı anda bağlardın. Şimdi hiç burada Berk ve Metecan bizdeyken ne yaptılar falan filan denmesin. Berk kendini baya geliştirdi, Metecan da BSL'de her türlü iş yapardı. Muhsin ligin underrated uzunlarından biri, ki o da BSL'de takımı epey rahatlatırdı.

BSL'de bu tip oyuncuların süre alması demek, yabancıların yükünün hafifletilmesi ve yorgunluğun azaltılması demek olacaktı. Sakatlıkların da bir şekilde önüne geçilebilirdi bu sayede.

Ha İlhan abiyi bu senaryo ne kadar tatmin eder bilemem ama mevzu paraysa, ki bende biliyorum maddi zorlukları ve yapılan fedakarlıkları, o zaman Melih'e falan eşek yüküyle para vermeye gerek yok.
Gerçekçi ama bazen acımasız olabiliyorum bunu da kabul ediyorum ama yok yere umut tacirliği yapamıyorum. Başkasını bırak kendimi inandırmam lazım önce. Turkiyede çok yerli oyuncu yok ki. Furkan olsa çok iyi olurdu mesela.
Ben bunları geçtim. Bir uzun daha olsa çok daha umutlu olurdum. Bak istatistikler bu sene fener avrupa şampiyonu olacak diyor ama tam kadro ve hiç sakatlık olmazsa. O da ne derece mümkün ve yeterli mı bilmiyorum.
Ali koç beko sponsorluğunda 1 milyon daha ayırmadı şuraya. O acıdan da çok kızgınım

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3723 : 10 Ağustos 2019, 16:53:52 »
İyi de bunların ikisi zaten bizim altyapı?

Evet, altyapimizdan yetistirip sutlamistik. Berkay gibi siskin egolarindan siyrilirlarsa geri donerler. Su anda hala balon gibi geziniyorlar oradan oraya...

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3724 : 10 Ağustos 2019, 17:04:24 »
Berk'in Karşıyaka'daki 2 sezonluk performansı:

2017-18: 7.7 sayı-3.0 asist-2.1 ribaunt
2018-19: 10.1 sayı-4.7 asist-3.0 ribaunt

Daha ne yapacak bu çocuk, 20 sayı-10 asist-10 ribauntla falan mı oynayacak maç başına. Hele egolu falan demek için baya baya içten bir nefesle üfürmek gerekiyor. BSL'de en egosuz 10 oyuncu listesi çıkarılsa bu çocuk ilk sırada yer alır.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3725 : 10 Ağustos 2019, 18:09:03 »
Berk'in Karşıyaka'daki 2 sezonluk performansı:

2017-18: 7.7 sayı-3.0 asist-2.1 ribaunt
2018-19: 10.1 sayı-4.7 asist-3.0 ribaunt

Daha ne yapacak bu çocuk, 20 sayı-10 asist-10 ribauntla falan mı oynayacak maç başına. Hele egolu falan demek için baya baya içten bir nefesle üfürmek gerekiyor. BSL'de en egosuz 10 oyuncu listesi çıkarılsa bu çocuk ilk sırada yer alır.

Kucuk takimlarda istatistikler cogunlukla balon oluyor. Melih olsa o takimda 15-20 sayiyla oynardi. Berk sutunu gelistirdi mi onemli nokta o. O sut mekanigi ve Dogusa rahmet okutan sutuyla kaldigi surece hic bir sey olmaz.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3726 : 10 Ağustos 2019, 18:16:03 »
Kucuk takimlarda istatistikler cogunlukla balon oluyor. Melih olsa o takimda 15-20 sayiyla oynardi. Berk sutunu gelistirdi mi onemli nokta o. O sut mekanigi ve Dogusa rahmet okutan sutuyla kaldigi surece hic bir sey olmaz.

Sallıyorsun bari destekli salla. Melih olsa o takımda 15-20 atarmış, böyle bomboş bir argümana verecek cevabım yok. Berk'in şutuna gelince, bu sene 3-5 maçını izleyen herhangi biri dış şutunu nasıl geliştirdiğini görebilir. İzlemeden etmeden yargılayamaya kalkanlar, ki çoğu senin gibi laf olsun torba dolsun kafasında, böyle boş boş atar işte.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2019, 18:33:27 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #3727 : 10 Ağustos 2019, 18:20:58 »
Berk geçen sene ligde yaklaşık maç başına 2.6 3sayılık şut denemiş istatistiksel olarak ve %36 ile isabet bulmuş. Yani nerdeyse maç başına 3 şut deniyo ve %35 in üzerinde isabet buluyo hiç de fena degil 2-3sene önceki haline kıyasla. Doğuş ile kıyaslanamayacak bi durumu var yani. Belki hiç bi zaman keskin bi şutu olmayacak ama bu konuda ciddi aşama kaydetti...
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2019, 18:22:05 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3728 : 10 Ağustos 2019, 18:30:41 »
Berk geçen sene ligde yaklaşık maç başına 2.6 3sayılık şut denemiş istatistiksel olarak ve %36 ile isabet bulmuş. Yani nerdeyse maç başına 3 şut deniyo ve %35 in üzerinde isabet buluyo hiç de fena degil 2-3sene önceki haline kıyasla. Doğuş ile kıyaslanamayacak bi durumu var yani. Belki hiç bi zaman keskin bi şutu olmayacak ama bu konuda ciddi aşama kaydetti...

Ki zaten oyun kurucu pozisyonunda oynuyor, bu seviyelerde kalması ve biraz daha arttırması onun için yeterli olacak.

Konu Melih'e odaklı kaldı, Berk'in durumunun onunla alakalı yok diyelim bari de mevzu o mecradan çıksın. Yanlış hatırlamıyorsam Avrupa'da da %40'la üçlük attı geçen sene. Yine geçen yaz çok çalıştığını, Caferağa'da saatlerce şut idmanı yaptığını biliyoruz. Çalışınca olduğunu göstermek ve en azından bizdeki arkadan gelen gençleri bu şekilde teşvik etmek varken, bu denli sallanması cidden enteresan. Mesajı senden alıntıladım söylediğim sana değil.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3729 : 10 Ağustos 2019, 22:50:16 »
Sallıyorsun bari destekli salla. Melih olsa o takımda 15-20 atarmış, böyle bomboş bir argümana verecek cevabım yok. Berk'in şutuna gelince, bu sene 3-5 maçını izleyen herhangi biri dış şutunu nasıl geliştirdiğini görebilir. İzlemeden etmeden yargılayamaya kalkanlar, ki çoğu senin gibi laf olsun torba dolsun kafasında, böyle boş boş atar işte.

Nesi bosmus, Melih 5-6 sene önce dahi  bu tip tiriska takımlarda 12 sayı ortalaması ile oynuyordu. O anki halinden çok daha ileride niye yapamasin o ortalamalari. Milli takımda dahi takımın ana hücum oyuncusu olduğu turnuva vardı.

Melihe nefretin var diye Berk ile kiyaslarsan asıl boş yapmış olan sen oluyorsun 

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3730 : 10 Ağustos 2019, 22:56:54 »
Nesi bosmus, Melih 5-6 sene önce dahi  bu tip tiriska takımlarda 12 sayı ortalaması ile oynuyordu. O anki halinden çok daha ileride niye yapamasin o ortalamalari. Milli takımda dahi takımın ana hücum oyuncusu olduğu turnuva vardı.

Melihe nefretin var diye Berk ile kiyaslarsan asıl boş yapmış olan sen oluyorsun 

Benim kimseye bir nefretim yok.

Lakin mesajlarının %90'ı boş ve gereksiz. Daha önce de boş yaptın, arkadaşlar sana fazla hoşgörülü yaklaştı. Ben o kadar hoşgörülü yaklaşmam, gereksiz laflarına devam edersen kapı orada, benden önce sen davran.

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3731 : 10 Ağustos 2019, 23:06:37 »
Benim kimseye bir nefretim yok.

Lakin mesajlarının %90'ı boş ve gereksiz. Daha önce de boş yaptın, arkadaşlar sana fazla hoşgörülü yaklaştı. Ben o kadar hoşgörülü yaklaşmam, gereksiz laflarına devam edersen kapı orada, benden önce sen davran.

Mesajlarim sana gore gereksiz bana dogru. Basketbol bilgime guvenirim dusuncemin aksini soyleyenle de argumanlarimi koyarak tartisirim. Bilgimle karsilik veririm tehditle degil.

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3732 : 10 Ağustos 2019, 23:20:18 »
Muhteşem argümanların ne peki;

- Tırt takımlar (kime göre, neye göre).
- Orada olsaydı 15-20 sayı ortalama yakalardı (içi boş varsayım).

Bu mu bilgin ve argümanların? Verecek mantıklı bir veri olmayınca da, ondan nefret ediyorsun, buna takıntın var falan filan. Geçiniz, bu kadar bilgin varsa bana mantıklı bir şeyle gel ki, seninle tartışacak bir noktam olsun.

Diğeri tehdit değil, uyarı. Burası ahır, bizde içindeki eşekler değiliz.

« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2019, 23:33:46 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Cemalex

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3733 : 10 Ağustos 2019, 23:34:08 »
Muhteşem argümanların ne peki;

- Tırt takımlar (kime göre, neye göre).
- Orada olsaydı 15-20 sayı ortalama yakalardı (içi boş varyasım).

Bu mu bilgin ve argümanların? Verecek mantıklı bir veri olmayınca da, ondan nefret ediyorsun, buna takıntın var falan filan. Geçiniz, bu kadar bilgin varsa bana mantıklı bir şeyle gel ki, seninle tartışacak bir noktam olsun.

Diğeri tehdit değil, uyarı. Burası ahır, bizde içindeki eşekler değiliz.

Tirt takim ligi 11 galibiyetle tamamlayabilmis tbl takimi. Orada olsaydi varsayimim bize gelmeden once bu tip takimlarda 12-13 sayi ortalamasi yapiyor olmasi. Ustune daha koyup gelistirdigini milli takimda vasat kadro olunca milli takim seviyesinde 15 sayi ortalamasi ile oynayabilmesi. Bu tip vasat tbl takimlarimda 15-20 sayi ortalamasi yapacak kapasitesi var.

Sana gore bos olan arguman bana gore dolu. Melih ile Berkin kalite kiyasi da bana gore bos. Forum ortaminda farkli fikirlerin tehditle karisik uyarilmasi da enteresan. Burasi ahir degil biz de essek degiliz ama siz cobanliga niyetli gibisiniz.
« Son Düzenleme: 10 Ağustos 2019, 23:36:05 Gönderen: Cemalex »

• Yönetici
  • Üye
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3734 : 10 Ağustos 2019, 23:38:33 »
Tirt takim ligi 11 galibiyetle tamamlayabilmis tbl takimi. Orada olsaydi varsayimim bize gelmeden once bu tip takimlarda 12-13 sayi ortalamasi yapiyor olmasi. Ustune daha koyup gelistirdigini milli takimda bile vasat kadroyla 15 sayi ortalamasi ile oynamasi. Bu tip takimlarda 15-20 sayi ortalamasi yapacak kapasitesi var.

Sana gore bos olan arguman bana gore dolu. Elih ile Berkin kalite kiyasi da bana gite bos. Forum ortaminda farkli fikirlerin tehditle karisik uyarilmasi da enteresan. Burasi ahir degil biz de essek degiliz ama siz cobanliga niyetli gibisiniz.

Kafan mı basmıyor acaba?

Melih ve Berk kıyasını ben yapmadım. Kendi kendine kıyaslamaya girdin ve saçma sapan cümle kurmaya başladın. Benim tek mesajımda böyle bir kıyaslama olmamıştır. Sadece aldığı parayla 3 rotasyon oyuncusu alınır dedim ve 3 farklı pozisyon yazdım zaten. Berk'le ilgili istatistikleri de gelişimini gösterme açısından belirttim. Orada da herhangi bir kıyasa girmedim.

Ben bayram öncesi seninle uğraşamayacağım, aynen şimdi çobanlık yapacağım ve seni sürünün dışında bırakacağım. Lafa bak, çobanlık niyetimiz varmış.