Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007411 defa)

Tom Hanks, Ertan Ürkmez ve 113 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3735 : 10 Ağustos 2019, 23:41:54 »
Berk son 1-2 yıl çok geliştirdi kendini.

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #3736 : 11 Ağustos 2019, 00:39:54 »
Ligin en iyi yerlisi Melih.

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3737 : 11 Ağustos 2019, 01:14:18 »
Berk konusunda şunu atlamayalım.

Bu çocuk henüz 20 yaşındayken, oyunu hiç olgunlaşmamışken FB Beko kalibresinde bir takımın oyun kurucu gibi en zor pozisyonun rotasyonunda yer aldı. Sorumluluk alamaması, karar anlarında hatâ yapması çok doğaldı.

Ama 18-19 sezonundaki Berk'e baktığımızda oyununun giderek olgunlaştığını, çok daha doğru kararlar aldığını, şutunu kesinlikle geliştirdiğini görüyoruz. Şu an 23 yaşında ve 19-20 sezonunda üzerine koyarak devam edecek bence. Hiçbir zaman büyük yıldız olmayacak belki ama olgunlaşmış bir Berk Obra ile bir şansı daha hak eder kesinlikle.

Bu arada, yok denecek kadar hiç seviyesinde olan yerli oyuncu havuzunu düşünürsek Melih şu an vazgeçilmez seviyede. Bâzen öyle bir oynuyor ki Navarro'yu hatırlatıyor bana ama istikrar olmadığı için bâzen de kayboluyor. Yine de şu an vazgeçilmez bir Türk oyuncu. Bu saatten sonra geçmişteki gibi bir hatâ yapma lüksü de yok. Bizim ona ihtiyâcımız olduğu kadar, onun da bize ihtiyâcı var.
« Son Düzenleme: 11 Ağustos 2019, 01:15:52 Gönderen: Erdal Soner »

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #3738 : 11 Ağustos 2019, 08:25:19 »
İnşallah Berk gelişimini devam ettirir. Sonuçta iyi karakterli Çalışkan ve bizden bir oyuncu. Bu sene Tofaş’a transfer olmuş galiba; eurocup oynayacak ve Orhun Ene’yle çalışacak.
 Milli takım’ın hazırlık maçlarında süre alabiliyor mu? Son kadroya girerse seviyesini daha iyi görmüş oluruz

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3739 : 11 Ağustos 2019, 09:27:37 »
Karşıyaka gibi bir takımda 11s, 5a ortalamaları hiç de fena değil. Seneye katılır aramıza.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı fundamental

• Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #3740 : 11 Ağustos 2019, 11:03:04 »
Kafan mı basmıyor acaba?

Melih ve Berk kıyasını ben yapmadım. Kendi kendine kıyaslamaya girdin ve saçma sapan cümle kurmaya başladın. Benim tek mesajımda böyle bir kıyaslama olmamıştır. Sadece aldığı parayla 3 rotasyon oyuncusu alınır dedim ve 3 farklı pozisyon yazdım zaten. Berk'le ilgili istatistikleri de gelişimini gösterme açısından belirttim. Orada da herhangi bir kıyasa girmedim.

Ben bayram öncesi seninle uğraşamayacağım, aynen şimdi çobanlık yapacağım ve seni sürünün dışında bırakacağım. Lafa bak, çobanlık niyetimiz varmış.

Cemalexi tanimiyorum.bu konuda oncelikle hakaret eden sizsiniz.

Yazdiklarinda kotu bir sey gormuyorum. Zit fikirlerden dolayi birileri uzaklastirilacaksa biz de birakalim. Sadece ayni fikre sahip olanlar girsin foruma. Ne yapmis da forumdan uzaklastiriliyor anlamadim.

Melih bize gelmeden evvel ne yapiyorsa berk de suan onlari yapiyor. Bu melihi birakalim berki alalim demek olmamali bence. Kaldi ki berkin pozisyonunda bos yer yok. Iki numara oynayacak kadar da sutu yok. Melih bize geldiginde sutor kimligiyle one cikmisti coktan. Kiyas yapmadim diyorsunuz melih yerine 3 tane oyuncu alinir dediginizde kiyasi baslatmis oluyorsunuz.

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3741 : 11 Ağustos 2019, 17:57:27 »
Berk Melih konusunda Kemal abi şu şekilde haklı--> Bizim EL'de katkı vermesinden ziyade ligde yabancıları dinlendirecek sayıda yerliye ihtiyacımız var. Bu nedenle de 10 üzerinden 7lik kalitede ameliye verilecek paraya başka başka pozisyonda oynayan 10 üzerinden 5lik üç oyuncu ile rotasyonu rahatlatırız demek istiyor ve haklılık payı var. Ancak aksini düşünenlerinden de nitelik kıstası üzerinden haklılıkları var. Yani şöyle ki Kemal abi nitelik konusunda biraz feragat etmek mantıklı olur diyor nicelik artırmak açısından. Cemalex de nicelikten ziyade nitelik önemli 3 tane C sınıfı oyuncu olacağına 1 tane B sınıfı oyuncu olsun diyor. Herkesin kendine göre haklılık payı var. Genel geçer bi durum değil bu. Evrensel bir doğruluk durumu yok ortada

Çevrimdışı cansipor17

• Üye
  • Yer: Çanakkale
« Yanıtla #3742 : 11 Ağustos 2019, 21:00:16 »
Cemalexi tanimiyorum.bu konuda oncelikle hakaret eden sizsiniz.

Yazdiklarinda kotu bir sey gormuyorum. Zit fikirlerden dolayi birileri uzaklastirilacaksa biz de birakalim. Sadece ayni fikre sahip olanlar girsin foruma. Ne yapmis da forumdan uzaklastiriliyor anlamadim.

Melih bize gelmeden evvel ne yapiyorsa berk de suan onlari yapiyor. Bu melihi birakalim berki alalim demek olmamali bence. Kaldi ki berkin pozisyonunda bos yer yok. Iki numara oynayacak kadar da sutu yok. Melih bize geldiginde sutor kimligiyle one cikmisti coktan. Kiyas yapmadim diyorsunuz melih yerine 3 tane oyuncu alinir dediginizde kiyasi baslatmis oluyorsunuz.

Muhaleflik konusunda ayni fikirdeyim bende ( cemalex ile ayni fikirde Degilim) Ben mesajlarinda hakaret gormedim. Kendine gore dogrulari var ve savunuyor katilmak zorunda degiliz.  Sonucta basketbol subesi icinde islerin cogu gizli yürütüluyor. Transferler olsun sakatliklar olsun vs. subemiz bu konuda cok ketum.

Ayrica bu kadar normal sinirlar icinde bir muhaliflige tahammul olmamasi endise verici.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3743 : 11 Ağustos 2019, 22:01:46 »
Bayramın ilk günüdür, insanların tadı kaçmasın diye ses etmeyeyim diyorum ama okuduğunu anlamkta güçlük çekenler var sanırım. Bırakalım demagojisi yapmak yerine bırakırsınız, tahammül yok diyorsanız olmadığı yerde durmazsınız olur biter. Bu kadar basit bu işler.

Hangi muhalefete tahammül yok onu da anlamadım. Kendi açımdan yeri geldiğinde diğer yöneticilerden ve üyelerden daha muhalif mesajlar atmışlığım var şubeyle ilgili. İşine gelinmediği zaman şubeye laf edilmiyor deniyor, edildiğinde de vay efendim eldekiyle yetinelim, kimseye tek söz söylemeyelim.

Erdal abi, gayet net bir şekilde benim aksime görüş belirtmiş son cümlesinde. Tek kelimem oldu mu kendisine karşı? Saygıda kusur ettim mi? İşi kişiselleştirmiyor çünkü ve tutup benim içimde olmayan bir 'duyguyu' bana itelemiyor.

Tek tek isim verip, tonla mesaj yığmayacağım buraya, forumun arşivi duruyor. Kimseye tutup niye muhalif oluyorsun demedim geçmişte, aksine farklı görüşler renktir felsefesini her zaman savundum. Ama ne zaman iş kişiselleştirilir, bana bazı şeyler mesnetsizce yüklenirse o zaman tavrımı da net koyarım. Çocuk değiliz, yaşını başını almış adamlarız. Beğendiğimiz her oyuncunun yalakası, beğenmediklerimizin de düşmanı olmuyoruz haliyle.

Anlatmak istediğimi anlamayıp, hala kıyas falan filan deniyor artık pes diyorum. Neyse ki, Smith Jr adlı arkadaş tam olarak ne demek istediğimi anlamış ve ona göre bir şeyler yazmış. Bakın onun mesajında da iki farklı fikir var ve biri bana karşı fikir. Ona da kimsenin sesini çıkarttığı yok.
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2019, 21:05:54 Gönderen: Bogdan Bogdanovic »

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham
« Yanıtla #3744 : 11 Ağustos 2019, 22:48:10 »
Bayramda bi uzun alsak bari ya :D

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3745 : 12 Ağustos 2019, 00:12:57 »
Şubenin altın çağında buralar böyleyse futbol forumları nasıl acaba?

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #3746 : 12 Ağustos 2019, 00:17:08 »
Tarz olarak asalım keselim diyen birisi olmadığımı buradaki bir çok arkadaş bilir. Galatasaray’ı tebrik ettiğim için de eleştirildim, onların forumunda yazdığım için de. Fenerbahçeli olmadığım da söylendi..

Bu tartışma çok uzadı, zamanında benim de atarlı bir çıkışım (hatta sınırları, belki de haddimi aşan) ithamım olmuştu Kemal arkadaşım ile. Cemalex ile de tartışmam oldu, sanırım Udoh yada Wanamaker ın kendi ülkelerinde oynamak istemeleri konusunda ayrı düşmüştük. Birinde ben özür diledim, o da aynı fikirde olmasak da (ki değiliz; her fırsatta birbirimize cevap yazıyoruz :) ) kibarca kabul etti ve konu kapandı, diğerinde de anlaşamayacağımızı anlayıp cevap vermekten vazgeçtim, gene konu kapandı.

Kemal bir yazı yazdı ve üstüne çok gidildi. Bizde bir hastalık mı diyeyim bilemedim, bir huy var, hemen ahkam kesip üstten bakan cevaplar veriyoruz, karşıdakini küçümseyen, kırıcı cevaplar yazıyoruz, Kemal’e de böyle birden fazla cevap yazıldı, “senin derdin”, “kompleksin”.... ki yazdığı da çok mantıklı, adam diyor ki “evet, kadro derinliği istendiği gibi değil, ama madem bütçemiz yetmiyor yabancı almaya, o zaman Melih e vereceğiniz parayla ligdeki 30 maçın 20 sinde süre alacak 3 yerli alabilirdik ve eldeki yabancıları dinlendirme şansımız olurdu”. Bunun üstüne... yukarıdaki 20-30 mesaj duruyor zaten (ki bence silinip temizlensin burası)...

Ha ben olsam... buradan sonrasını herkes farklı yazabilir, ama ben olsam laflarla bakıp ciddiye almazdım..

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3747 : 12 Ağustos 2019, 03:44:57 »
Onu bunu boşverin de kulübün temel direği olan futbolun çöküşü ile koskoca FENERBAHÇEMİZİ kaybediyoruz !! Şaka değil kulübün başarısızlıklarla birlikte sürdürülebilirliği falan kalmadı. En sonunda global bir zengin kişi ya da kurum alacak alırsa. O hale gelmemiz yakındır. Ya da Rangers gibi olmamız

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3748 : 12 Ağustos 2019, 03:59:30 »
Tek çare her yıl şampiyonlar ligi ve 5 yılda 3 kez falan en az şampiyonluk, bunları yaparken de her yıl eljifler Ferdileri satmak. Peki gerçekleşmesi pek mümkün görünüyor mu bunlaeın? Asla

Çevrimdışı smith jr

• Üye
    • gfburakkk
« Yanıtla #3749 : 12 Ağustos 2019, 03:59:50 »
Bu başlığı da çok ilgilendiriyor diye buraya yazdım
« Son Düzenleme: 12 Ağustos 2019, 03:59:56 Gönderen: smith jr »