Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006685 defa)

iloturo, Maldonado, agha ve 111 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3750 : 12 Ağustos 2019, 10:15:48 »
Tarz olarak asalım keselim diyen birisi olmadığımı buradaki bir çok arkadaş bilir. Galatasaray’ı tebrik ettiğim için de eleştirildim, onların forumunda yazdığım için de. Fenerbahçeli olmadığım da söylendi..

Bu tartışma çok uzadı, zamanında benim de atarlı bir çıkışım (hatta sınırları, belki de haddimi aşan) ithamım olmuştu Kemal arkadaşım ile. Cemalex ile de tartışmam oldu, sanırım Udoh yada Wanamaker ın kendi ülkelerinde oynamak istemeleri konusunda ayrı düşmüştük. Birinde ben özür diledim, o da aynı fikirde olmasak da (ki değiliz; her fırsatta birbirimize cevap yazıyoruz :) ) kibarca kabul etti ve konu kapandı, diğerinde de anlaşamayacağımızı anlayıp cevap vermekten vazgeçtim, gene konu kapandı.

Kemal bir yazı yazdı ve üstüne çok gidildi. Bizde bir hastalık mı diyeyim bilemedim, bir huy var, hemen ahkam kesip üstten bakan cevaplar veriyoruz, karşıdakini küçümseyen, kırıcı cevaplar yazıyoruz, Kemal’e de böyle birden fazla cevap yazıldı, “senin derdin”, “kompleksin”.... ki yazdığı da çok mantıklı, adam diyor ki “evet, kadro derinliği istendiği gibi değil, ama madem bütçemiz yetmiyor yabancı almaya, o zaman Melih e vereceğiniz parayla ligdeki 30 maçın 20 sinde süre alacak 3 yerli alabilirdik ve eldeki yabancıları dinlendirme şansımız olurdu”. Bunun üstüne... yukarıdaki 20-30 mesaj duruyor zaten (ki bence silinip temizlensin burası)...

Ha ben olsam... buradan sonrasını herkes farklı yazabilir, ama ben olsam laflarla bakıp ciddiye almazdım..

Sent from my iPhone using Tapatalk
Abi bak ne de güzel yazmışsın özür dilediğini? Cemalex arkadaşımız bir kere hata yaptığını ya da yanlış düşündüğünü kabul edecek bir tip değil. Ben görmedim kimseden özür dilediğini ya da yanlış düşünmüşüm dediğini. Bir şeye taktı mı takıyor ki böyle insanlarla anlaşamazsınız. Ya onun dediğini doğru kabul edeceksiniz ya da tartışmadan uzaklaşacaksınız. Herşeyin en doğrusunu o biliyor zira. Mesela içinde olmadığı halde sağlık ekibinin sorunlu olduğunu biliyor. Bir kez Jeofrey'le konuşmamış ama sakatlığın ondan uzadığını biliyor. Kemal'in Melih'e karşı takıntısı olduğunu da biliyor. Neden? Çünkü böyle insanlara vahiy falan gelir, malum olur. Ulu insanlar...

Kemal'i neredeyse 15 senedir tanırım. Herhangi bir Fenerbahçe oyuncusuna taktığını, düşman olduğunu görmedim. Ama eminim ki bir oyuncuyla ilgili negatif fikitleri varsa boş değildir. Zira kendisi belli bir çevresi de olan bir insan. İşlerin iç yüzüne bizden çok daha hakim. Dolayısıyla da malum olaydan sonra benim bile fikrim negatif hale geldiyse Melih'le ilgili kim bilir Kemal ne biliyor da böyle düşünüyor diye bir muhasebe ederim.

Önerdiği 3 yerliden sadece Berk'i isterim şahsen. Ama bunlara eleştiri getirmek yerine Melih takıntısı toplarına girmek makul değil. Melih herhangi bir küçük takımda 12s ortalama yapıp geldiyse Berk de 11s 5a yapmış geçen sene. Onu da yorumlamalı iddia sahibi.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3751 : 12 Ağustos 2019, 11:03:07 »
Onu bunu boşverin de kulübün temel direği olan futbolun çöküşü ile koskoca FENERBAHÇEMİZİ kaybediyoruz !! Şaka değil kulübün başarısızlıklarla birlikte sürdürülebilirliği falan kalmadı. En sonunda global bir zengin kişi ya da kurum alacak alırsa. O hale gelmemiz yakındır. Ya da Rangers gibi olmamız

Bunun iki temel nedeni var. İlki dış dinamikler, malum süreci hepimiz biliyoruz. İkincisi ise benim daha çok önemsediğim bir konu. Kendi değerlerine sahip çıkmamak hatta onlara hayatı zindan etmek. Eskilerin deyimiyle 7 düvel bir olmuş, kulübü yıkamamış, hatta tam tersine camia tek yumruk olmuş, sen kalk sezon başında - ekonomik bağlamda sezonun en kritik dönemi olan şampiyonlar ligi ön eleme maçından 4 gün önce--Alex i kov. Seyirciyi ikiye böl. Dış dinamiklerin beceremediği işi kendi içinde gerçekleştir. Sormazlar mı adama madem istemiyordun beraber çalışmayı bir önceki sezon sonunda konuşup anlaşarak yolları düzgünce niye ayırmadın diye. İşgüzarlık böyle bir şey. Her zaman söylerim Fenerbahçe nin en büyük rakibi Fenerbahçe dir diye. Alex ve Semih Şentürk ve benzerlerinin laneti kolay kolay gitmez o şubenin başından...

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3752 : 12 Ağustos 2019, 12:05:48 »
3 gün girmedik foruma yine sikmişsiniz birbirinizi vay amk

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3753 : 12 Ağustos 2019, 12:08:36 »
Aha sahibi geldi.

Çevrimdışı Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #3754 : 12 Ağustos 2019, 18:04:02 »
3 gün girmedik foruma yine sikmişsiniz birbirinizi vay amk

;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Çevrimdışı Besim

• Üye
  • Yer: Londra
« Yanıtla #3755 : 12 Ağustos 2019, 20:37:25 »
Mesajlarim sana gore gereksiz bana dogru. Basketbol bilgime guvenirim dusuncemin aksini soyleyenle de argumanlarimi koyarak tartisirim. Bilgimle karsilik veririm tehditle degil.

Basketbol bilginizin olup olmadığına emin değilim ama analitik düşünme ve muhakeme yeteneğiniz çok zayıf. Her yorumda altı boş bir özgüven var. Altı boş olduğu için de rahatsız edici. Size tavsiyem kendinizi iyi yetiştirip iyi muhakeme yapabilene kadar en azından mütevazi hareket etmeniz. Böylelikle en azından ''ya adam belki yanlış muhakeme yapıyor ama mühim değil, mütevazi biri'' derler.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3756 : 12 Ağustos 2019, 20:38:49 »
Berk'i uzun zamandır izlemedim ama bizde o kadar vasattı ki. Düzelebileceğine inanmıyorum. Hatta lise takımında yer vermem gibi bir şey demiştim :)

Melih'i de sevmem bu arada.  Scylla ve Charybdis arasında kaldım.

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3757 : 12 Ağustos 2019, 21:10:57 »
Berk'i uzun zamandır izlemedim ama bizde o kadar vasattı ki. Düzelebileceğine inanmıyorum. Hatta lise takımında yer vermem gibi bir şey demiştim :)

Londra'da az pişmiş bonfile ve kırmızı şarap eşliğinde rahat rahat yazıyorsun da öncesinde neredeydin Besim Bey? Sırf sen konuya dahil ol diye isim attık ortaya sonuç malum. Ortalık yangın yerine döndü. Ben daha da isim yazmam, sen yaz ben arkadan geleyim.

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3758 : 12 Ağustos 2019, 21:44:11 »
Londra'da az pişmiş bonfile ve kırmızı şarap eşliğinde rahat rahat yazıyorsun da öncesinde neredeydin Besim Bey? Sırf sen konuya dahil ol diye isim attık ortaya sonuç malum. Ortalık yangın yerine döndü. Ben daha da isim yazmam, sen yaz ben arkadan geleyim.

Midilli'de uzo, saganaki ve kavun eşliğinde yazıyorum :)

Berk, Emir, Bojan Bogdanovic, Naz, Natalia... Özel bir bildiri sistemim var. Bu isimler geçtiği zaman bana mesaj geliyor. Bir aksaklık olmuş. Rötarlı geldi.

Melih gidebilir. Ben benzer bir argümanı ta Hoca ile atıştıkları ve babasının hiç de hoş olmayan laflar ettiği dönemde ben de öne sürmüştüm. 

Çevrimdışı Bogdan Bogdanovic

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Belgrad/Sırbistan
  • Winner
    • KE_Billz
« Yanıtla #3759 : 12 Ağustos 2019, 21:47:40 »
Midilli'de uzo, saganaki ve kavun eşliğinde yazıyorum :)

Berk, Emir, Bojan Bogdanovic, Naz, Natalia... Özel bir bildiri sistemim var. Bu isimler geçtiği zaman bana mesaj geliyor. Bir aksaklık olmuş. Rötarlı geldi.

Melih gidebilir. Ben benzer bir argümanı ta Hoca ile atıştıkları ve babasının hiç de hoş olmayan laflar ettiği dönemde ben de öne sürmüştüm. 

Emir kardeşimizle ilgili en son duyduğum, Bahçeşehir kontratından çıkış tarihini unutunca elde kaldığıydı. Nereden nereye, Bodiroga gibi çocuktu. Gerçi sen mesleğin gereği Bahçeşehir'e bir yardım edersin :D

Çevrimdışı Besim

• Üye
« Yanıtla #3760 : 12 Ağustos 2019, 22:06:28 »
Emir kardeşimizle ilgili en son duyduğum, Bahçeşehir kontratından çıkış tarihini unutunca elde kaldığıydı. Nereden nereye, Bodiroga gibi çocuktu. Gerçi sen mesleğin gereği Bahçeşehir'e bir yardım edersin :D

Emir, Bodiroga olacağı düşünülen yüzlerce gencimizden biriydi. Haklısın :)

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3761 : 13 Ağustos 2019, 13:44:24 »

Melih'i de sevmem bu arada.  Scylla ve Charybdis arasında kaldım.
Sen gene de Scylla'yı seç bence. Öteki hırsız falan...

Çevrimdışı trayzer_fb

• Üye
« Yanıtla #3762 : 13 Ağustos 2019, 20:04:09 »
Cem abi, basketbol paylaşımın üzerine Vorenus (@LuciusAntonuis) ulaş dedikleri dallama Twitter adresinden bizzat şahsına ve eşine iğrenç sözlerde bulunmuş.. Ben şikayetimi yaptım.. Buradaki herkes şikayet etsin lütfen

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
« Yanıtla #3763 : 13 Ağustos 2019, 20:17:35 »
Şikayet ettim ben de ama dayanamayıp bir de yorumlu RT ettim. Böyle eziklik olmaz olsun.

Çevrimdışı bahadircevlik

• Üye
  • Yer: adana
« Yanıtla #3764 : 13 Ağustos 2019, 20:43:08 »
Forum iyice dost sohbetine döndü. Oysaki çok nitelikli ve genişlemeye müsait bir platformdu
Harcamayacağım günleri, onları uzatmaya çalışarak.
Kullanacağım her anını zamanın.