Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006747 defa)

Samet_GFB ve 108 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #3840 : 10 Eylül 2019, 15:20:52 »
Abi, Moerman da tek başına bir şey değil ki, Dunston un etrafında sivriliyor.

Moerman çekildi ama, Singleton da Dusnton ın etrafına konuşlandı.

------------------------------------------------------------------------------

Bakın abiler, 2 sene önce Seraphin ile Tomic in etrafındaki Moerman ile Duston ın etrafındaki Moerman aynı değildi. Haliyle, Singleton da Dunston ın etrafında sivrilecek bence...
abi hiç katılmıyorum ya moerman geçen sene efes sisteminin en kritik adamlarından birisiydi
hem lig hem de euroelguede çok acaip işler yaptı

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #3841 : 10 Eylül 2019, 16:33:58 »
abi hiç katılmıyorum ya moerman geçen sene efes sisteminin en kritik adamlarından birisiydi
hem lig hem de euroelguede çok acaip işler yaptı

Evet abi Moerman muazzam oynadı.

Bir teorim var, istatistiklere göre de şöyle bir durum var. Euroleague de; Moerman son 3 yılda sırasıyla (2017-2018-2019) 140+99+206 2'lik ve 120+105+137 3'lük atış kullanmış.  (Kırmızılar Barça istatistiği).

Moermanın oyundaki etkinliği, daha fazla top kullandığında ortaya çıkmış. Pesic in sisteminde Barçada yayın ötesinde kayboluyordu, içeride sertlik veremiyordu. Efeste daha rahat ve daha özgür. Benim teorim; Ergin de Singletonu çayıra salacak ve arkasını Dunston ile toplayacak. Yani, Moerman etkisi yaratır yaratmaz bilemem de, Moerman sakatlandı ne ala derken, Singleton geldi olayını o yüzden normalden daha fazla ciddiye alıyorum.

Bir de Ergin yok mu ah o Ergin, nasıl ballı ki Singleton u buluyor...
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3842 : 10 Eylül 2019, 17:42:53 »
Evet abi Moerman muazzam oynadı.

Bir teorim var, istatistiklere göre de şöyle bir durum var. Euroleague de; Moerman son 3 yılda sırasıyla (2017-2018-2019) 140+99+206 2'lik ve 120+105+137 3'lük atış kullanmış.  (Kırmızılar Barça istatistiği).

Moermanın oyundaki etkinliği, daha fazla top kullandığında ortaya çıkmış. Pesic in sisteminde Barçada yayın ötesinde kayboluyordu, içeride sertlik veremiyordu. Efeste daha rahat ve daha özgür. Benim teorim; Ergin de Singletonu çayıra salacak ve arkasını Dunston ile toplayacak. Yani, Moerman etkisi yaratır yaratmaz bilemem de, Moerman sakatlandı ne ala derken, Singleton geldi olayını o yüzden normalden daha fazla ciddiye alıyorum.

Bir de Ergin yok mu ah o Ergin, nasıl ballı ki Singleton u buluyor...
abi olaya sadece savunma tarafından bakıyorsun da bence ana önemli olay hücum  tarafında moerman'ın yaptıkları oldu , geçen sene herşeyi yaptı , inanılmaz alan açtı potaya gitti sırtı dönük oynadı rib kovaladı 3 sayı gerisinden çok zor soktu bunların hepsi Efes2i inanılmaz rahatlattı , şimd chris ile göreceğiz , peters ile 3 sayı çözecek ama o da sadece 3 sayı atmaya odaklı bir oyuncu
moerman efesin sistemi için çok ama çok elzem oyuncuydu çok arayacaklar
sezon için konuşuruz yine :)

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3843 : 10 Eylül 2019, 18:01:47 »
abi olaya sadece savunma tarafından bakıyorsun da bence ana önemli olay hücum  tarafında moerman'ın yaptıkları oldu , geçen sene herşeyi yaptı , inanılmaz alan açtı potaya gitti sırtı dönük oynadı rib kovaladı 3 sayı gerisinden çok zor soktu bunların hepsi Efes2i inanılmaz rahatlattı , şimd chris ile göreceğiz , peters ile 3 sayı çözecek ama o da sadece 3 sayı atmaya odaklı bir oyuncu
moerman efesin sistemi için çok ama çok elzem oyuncuydu çok arayacaklar
sezon için konuşuruz yine :)
Yok abi tam tersi barçadan sonra efeste hücumda çok etkinmiş demek istedim. Arkasında sağlam bir savunmacı olunca, kendini gösterebildi yani. Singleton ı değersiz gibi gösteren aslında Moermanın yükselişi. Haklısın sezonda konuşacak çok şeyler olacak :)

Çevrimdışı Gigidatome70

• Üye
  • Yer: Istanbul
« Yanıtla #3844 : 10 Eylül 2019, 20:41:57 »
Yalniz barcelona’nin dort numaralarinin ertesi sene Efes’e geçme olayı inşallah seneye devam etmez

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3845 : 11 Eylül 2019, 09:34:40 »
Yok abi tam tersi barçadan sonra efeste hücumda çok etkinmiş demek istedim. Arkasında sağlam bir savunmacı olunca, kendini gösterebildi yani. Singleton ı değersiz gibi gösteren aslında Moermanın yükselişi. Haklısın sezonda konuşacak çok şeyler olacak :)
tamam şimdi ne demek istediğini anladım :)

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3846 : 11 Eylül 2019, 09:34:49 »
Yalniz barcelona’nin dort numaralarinin ertesi sene Efes’e geçme olayı inşallah seneye devam etmez
:) güzeldi

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
    • i_dnmz
« Yanıtla #3847 : 11 Eylül 2019, 10:26:57 »

Yazdığınıza mukabil bir hikaye paylaşmak istiyorum.

Hristiyanlar perhiz günlerinde hayvani gıdalar yemeyerek sadece sebze, meyve, nohut, bulgur ve pirinç gibi baklagillerle beslenirler. Yine bu perhiz günlerinin olduğu bir zamanda Papaz Simon Efendi'nin eşi yatalak olduğu için ona zengin bir hristiyan kişi destek olur. Bu zengin hristiyan kişi hizmetçisi ile her gün papaza, pirinç lapası, nohutlu pilav, bulgurlu pilav, mercimek, meyve gibi yiyecekler gönderir.

Gel zaman git zaman perhiz günleri sona erer ve bu Zengin Hristiyan, Papaz'ı evine yemeğe çağırır. Donatılmış sofraya oturan Simon Efendi ilk olarak etleri yemeye başlar. Bunun üzerine saf hizmetçi bu durum karşısında şaşırarak "Muhterem Peder dinimizin yasak ettiği yemeklerden de yiyor" der. Bu ikaza sinirlenen ev sahibi ise hizmetçisini azarlar ve papazın neden et yememesi gerektiğini sorar. Hizmetçide perhiz günlerinde hristiyanlara et yemenin yasak olduğunu, din adamlarına ise her gün et yemenin yasak olduğunu söyler. Bunun üzerine iyice sinirlenen Zengin Ev Sahibi: "Ne münasebet kızım, papaz her gün pilav yiyecek değil ya. Perhizden çıktık: Papaz da bizimle birlikte her şeyden yiyecek" der.

Ve böylece gündelik hayatımızda sürekli kullandığımız "Papaz her gün pilav yemez" deyimi de ortaya çıkar. :)

Çevrimiçi Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #3848 : 11 Eylül 2019, 16:48:37 »
Şu Auda'ya yürüyelim. :)
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #3849 : 13 Eylül 2019, 10:38:50 »
Stimac olayı nedir, söylentilerin gerçeklik düzeyi ne aşamada bilen var mı? Ben Stimac'ı severim mücadeleci ve her oyuna girdiğinde canını dişine takan enerji vermeye çalışan yetenekleri kısıtlı bir oyuncu, Bourusis gibiler görünce hem underrated oyuncu olarak kaldığını düşündüğüm bir oyuncu.

Çevrimdışı Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #3850 : 13 Eylül 2019, 11:00:01 »
Stimac olayı nedir, söylentilerin gerçeklik düzeyi ne aşamada bilen var mı? Ben Stimac'ı severim mücadeleci ve her oyuna girdiğinde canını dişine takan enerji vermeye çalışan yetenekleri kısıtlı bir oyuncu, Bourusis gibiler görünce hem underrated oyuncu olarak kaldığını düşündüğüm bir oyuncu.

Bir iddiaya göre koçun raporu bekleniyormuş.Ama kontenjamız var mı.?

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3851 : 13 Eylül 2019, 11:30:53 »
LEVENT ÜMİT EROL basketbol sitesinden uydurmuş yine işte olay bu baba
şimdi antrenman yapıyor ya bizimle yap oradan bir haber hoca denemeye almış raporu bekleniyor beğenilirse alıcak filan falan
alacaksak alır stmimaç amk sanki 20 yaşında adam da bepenirlirse alıcak filan falan
baba işte ya tutarsa haberi bunlar - bilgi sıfır - bakıyorlar antrenman yapıyor takımla belki hoca alır
almazsa '' obradoviç beğenmedi almadı
alırsa '' biz haber yapmıştık
mevzu bu işte

Çevrimdışı ata771

• Üye
« Yanıtla #3852 : 13 Eylül 2019, 14:26:11 »
Romanyadaki turnuvaya bir tek stimac götürülüyor devam edeceğiz herhalde

Cem Ağrak

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3853 : 13 Eylül 2019, 14:42:14 »
Romanyadaki turnuvaya bir tek stimac götürülüyor devam edeceğiz herhalde
ahmet dönmedi milli takımdan pazartesi gelecek
jan da henüz maç yapacak kıvamda değil 1 tane adam lazımdı oraya hocam da onu götürmüş
devam etsek de etmesek de oraya 1 tane uzun ilave gelecekti zaten

Çevrimdışı Erdal Soner

• Üye
  • Yer: İzmir-İstanbul
« Yanıtla #3854 : 13 Eylül 2019, 16:26:24 »
Scola'yı istiyorum ne Stimac'ı ya? Stimac kim ulan,  onu parkede görünce üzerine gitmeyen kısa kalmadı Avrupa'da, savunma özürlünün teki.

Scola, 1 seneliğine Scola.
« Son Düzenleme: 13 Eylül 2019, 16:26:53 Gönderen: Erdal Soner »