Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006869 defa)

Tom Hanks, Samet_GFB ve 120 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
  • Yer: izmir
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4260 : 26 Aralık 2019, 22:24:30 »
nasıl yönetmen senaryoya göre oyuncu seçiyorsa, hoca da sistemine göre seçiyor. iyi adam rolüne erol taş seçilmiyorsa, erol taş kötü oyuncu olduğundan değildir. bunu anlamak bu kadar zor mu...

Bu mantıkla sisteme uyanları da gördük. Kendi ligimizden kaptırdığımız oyuncuları da , sisteme uymuyorlardı koçun ve menajerin tercihleri doğru demek  takım bugünkü durumunda olmasaydı mantıklı bir önerme olabilirdi.Ama belli ki bahsettiğin sisteme uygun oyuncu seçmekte hata yapmışlar.

Çevrimiçi Ertan Ürkmez

• Üye
  • Yer: Macaristan
« Yanıtla #4261 : 27 Aralık 2019, 00:53:32 »
yok ben aradaki bağı anlamadım. koçun kararına saygı duymak vs tamam eyvallah da koçun istediklerini biz de istemeliyiz? biraz garip geldi bana

Yok dostum tabi ki her yaptığı işe doğrudur demek gibi bir zorunluluğumuz yok. Sadece ona güveniyor isek bir bildiği vardır kafasında yazdım. Sonuçta sen ben maç performansı merkezli yazıp çiziyoruz. Bunun idmanları var, takım arkadaşlarıyla uyum faktörü vesairesi var ve bu konulara da koç vakıf. Yanlış anlaşılmasın fikir teatisi babında yazıyorum. Saygılar...
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 00:54:09 Gönderen: Ertan Ürkmez »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4262 : 27 Aralık 2019, 08:01:14 »
Bu mantıkla sisteme uyanları da gördük. Kendi ligimizden kaptırdığımız oyuncuları da , sisteme uymuyorlardı koçun ve menajerin tercihleri doğru demek  takım bugünkü durumunda olmasaydı mantıklı bir önerme olabilirdi.Ama belli ki bahsettiğin sisteme uygun oyuncu seçmekte hata yapmışlar.

Valla hata yapmışlar diyecek kadar basketbol uleması değilim. Sen öyleysen, haklısındır ne diyeyim.

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
« Yanıtla #4263 : 27 Aralık 2019, 10:11:11 »
Valla hata yapmışlar diyecek kadar basketbol uleması değilim. Sen öyleysen, haklısındır ne diyeyim.

Basketbol ve Futbol'da dahil olmak üzere en takıldığım nokta hocaların ve bazı taraftarların siz daha mı iyi biliyorsunuz mantığı !
Tamam hoca veya ulema değiliz belki ama yıllardır takip ediyoruz, kafa yoruyoruz, en önemlisi görüyoruz..Kimse yaptıklarında %100 hatasız değildir Buna obradoviçde dahil ahmet ,mehmet de. Eleştirmek en doğal hakkımız.Bana göre transferde yıllardır yanlışlar yapılıyor .Yıllardır savunması güçlü,agresif  ve ortalama skor katkısı olan bir kısa alınmıyor veya alınamıyor. Düşük bütçeli galatasaray da ki harrison gibi bir adamı almayı başaramıyoruz.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 10:12:43 Gönderen: ayhançınar »

Çevrimdışı Hakan Yaman

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya
« Yanıtla #4264 : 27 Aralık 2019, 10:19:00 »
Transferde büyük hatalar yapıldığı için zaten koç bugün bu kadar sıkıntılı...

Koçun ayağını kaydırmak ve onu taraftarın önüne yem olarak atmak isteyenlere müsaade etmemek -ki bizim şiarımız- başka bir şey; bazı oyuncu tercihlerini, yapılanma kusurlarını eleştirmek başka şey... Koçtan iyi mi biliyorsun mantığı ile forumculuk olmaz.

Benim en eleştirdiğim nokta, alınanlardan ziyade, hedefi kalmamış bazı yaşlı isimlerle uzun vadeli kontratlar yapılıp, geleceğimizin ipotek altına alınması ve hareket edemez duruma gelmemiz...

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #4265 : 27 Aralık 2019, 11:46:39 »
TBL de ve hatta EL de rakiplerimiz arasındaki Efes in geldiği durum ile bizim durumumuzu harmanlayarak bir tespit de bulunacağım...

Adamlar, geçen senenin pota altı (PF + C) 2 önemli oyuncularını (Moerman + Dunston) uzun bir süredir oynatamıyorlardı. Yerine oynayan ve alınan Sertaç, Pleiss ve Singleton ile, hem görece çok daha zayıf hem de kalite olarak çok geride bu adamlarla sakatlık sürecini kısalarının dominant oyunlarıyla geçtiler... Zaman zaman kısalarından da aynı anda sakatlık sorunu yaşadıkları maçlar oldu ama, kısa süreli bu durumlar takımın iskeletini çok etkilemedi. Bununla birlikte pota altında yaşadıkları geçici erozyonda hiç de geri adım atmadılar.

Gelelim bize;
Guardlarımızda kısa ya da uzun süreli sakatlıklar yaşadığımızda çoğu zaman geri adım atmadık, zorlandık belki ama oyun kalitemiz her zaman belirli bir seviyenin altına düşmedi. Ne zaman ki uzunlarımız ve en azından PF olarak oynatabileceğimiz forvetlerimiz de orta vadeli sakatlık yaşadı, işte o zaman çöktük.
Sene başında, kısa rotasyonunda herkesin hem fikirle memnun olduğu kısa rotasyon değişikliğimiz gerçekleşti. Gudurici gönderirken ohhhh! De Colo yu getirken yessss! dedik... Melliyi gönderirken Tühhhh! Williams ı getiriken yessss! dedik...

Sonuç olarak, ne Vesely ne de Melli nin (Özellikle Melli) takımın ana kurgusundaki büyük boşluklarını gideremedik.

1-Oyun merkezimiz Efes gibi, guard ların üzerine kurulu değil, tüm kararlar efeste kısalar tarafından veriliyor. Obradovic in sinirden deliye döneceği zamansız 3 lükleri atma kararlarında Ergin bunları serbest bırakmış durumda. Bunlar da attıkça, özgüven patlaması yaşıyorlar. 1-2-3-4 hatta Plaiss i de sayarsak 5 numaraları bile 3 lük atıyor.
2-Biz topu pota altına Vesely ya da Melli ye indirdiğimizde, inanılmaz kaymalar yapıyorduk, kısalarımızı ya da forvetlerimizi boşa çıkarıp boş pozisyonlar üretiyorduk. Olmadı mı, Vesely ya da Melli ile en kötü çizgiye gidiyorduk. Bu iki adamın savunmada da kapadığı açıklar sayesinde oyunumuz sürekli olgun görünüyordu.
3-Biz istediğimiz kadar kısaları değiştirelim, sistem içerisinde oyunu çözen aslında uzunlarımızın oyun aklı. Bu durumda ya oyun kurgumuzu değiştirmeliyiz ya da Vesely, Udoh ve Melli gibi adamlar bulmalıyız.
4-Malcolm transferi gösteriyor ki, savunmada kısa karşısında durabilen adamla savunma sisteminin devamı hedefleniyor. Ama hücumda, artık kısalarımız daha da fazla ön planda olacak.

PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
« Yanıtla #4266 : 27 Aralık 2019, 12:19:38 »
TBL de ve hatta EL de rakiplerimiz arasındaki Efes in geldiği durum ile bizim durumumuzu harmanlayarak bir tespit de bulunacağım...

Güzel tespitler. Bir nokta daha var ki yıl içinde efes ile  toplam 10'a yakın maç yapıyoruz.Tüm kupa finallerinde ,yarı finallerde, son noktalarda karşımıza efes çıkıyor.
Malesef Obradoviç'e rağmen bu kadro yapısı ile onlara baskın çıkmamız zor. Neden ? Çünkü Miçiç ve Larkini durdursak bile Simon (dikkat ederseniz bizim maçlarda coşuyor) kısalarla bizi bitiriyorlar. Bunun cevabını Atamanın feneri yenmek için takım kurduk çünkü bizim rakibimiz o demesinde.Başta kızmıştım ama adam haklıymış.Yola böyle çıktı ve git gide mükemmelleştiler.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 12:20:18 Gönderen: ayhançınar »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4267 : 27 Aralık 2019, 19:39:20 »
örnek mi çok ; Anthony Gill,Will Clyburn,Cory Higgins,Khem Birch , Jekiri  vb.

Bu saydıklarından Higgins hariç hiçbirinin bizim takımda yeri olamaz. Yetenekli ama oyun aklı kıt oyuncular...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4268 : 27 Aralık 2019, 19:52:21 »
Clyburn kendini çok geliştirdi ve şampiyonlukta pay sahiplerinden.3 yıl önce istemezdim ama artık elit oyuncu sınıfına yükseldi.

Seneye Real Barca yapar.

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
« Yanıtla #4269 : 27 Aralık 2019, 21:53:34 »
Bu saydıklarından Higgins hariç hiçbirinin bizim takımda yeri olamaz. Yetenekli ama oyun aklı kıt oyuncular...

CanCan Will Clyburn 2019 Final Four mvp si,Anthony Gill'i hiç izlemedin sanırım.
Anthony Bennett,Jason Thompson de söylediğin sınıfa girmedikleri için tercih edildiler sanırım.

Sonuç olarak sen farklı düşünüyor olabilirsin. Ben Avrupanın en yüksek 4 bütçesinden birine sahipken yanlış tercihler yapıldığını düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 27 Aralık 2019, 22:11:40 Gönderen: ayhançınar »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4270 : 27 Aralık 2019, 22:10:54 »
Bizim yaslı dedigimiz Datome 87 li gotunun kılları agarmıs Simon 85 li ve 2 yıl uzattılar .Vesely desen 90 lı mesele oyuncunun verimi ve sakatlık sorunları...

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4271 : 28 Aralık 2019, 00:04:04 »
şşaak! biriyle sözleşmeyi salıcan. adamlar bi şaşırcak. sonra biriyle daha, şşaaak! adamlar iyice bi afallıcak. hani bunlarda oyuncu sıkıntısı vardı diyecek. hemen ardından şşşaaak! bi daha. tamam dicekler, bize verecekler kupayı.

elimiz mahkum, tek hareketle inanılmaz katkı sağlamamız lazım. o zaman şaaak! lauvergne'yi salalım... şşaak! ikinci ve mutlak değer uzunu udoh'u alalım. çünkü kısalarda kalite problemi yok. bi yerde birbirleriyle oynamaya alışacaklar, daha iyi savunacaklar. ama lauvergne de söbü geldi söbü gidiyor, çırak olsa tokatlarsın.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4272 : 28 Aralık 2019, 01:10:46 »
Murat Murathanoğlu daha sezon başlarken çat çat söyledi 1 değil 2 uzun gerektiğini.Yıkama yağlama yok çatır çatır söylüyor.

Çevrimdışı kenz

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
« Yanıtla #4273 : 28 Aralık 2019, 03:02:43 »
Kusura bakma ama bu oyuncuların alayı bizim takımda oynar.

mirinkirin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4274 : 28 Aralık 2019, 03:25:30 »
Clyburn kendini çok geliştirdi ve şampiyonlukta pay sahiplerinden.3 yıl önce istemezdim ama artık elit oyuncu sınıfına yükseldi.

Seneye Real Barca yapar.

clyburn iyi hoş da "lig'de elimizden kaçanlar" kategorisinde pek sayamıyorum ben onu. daçkaya gelmeden önce -yanlış hatırlamıyorsam- holon'da sayı kralı mı, index lideri mi nesi olmuştu israil liginin. yani nereden baksan piyasası vardı ve 900-1.200 K bandına atmıştı kendini. zaten hiç yükselmese yüksek muhtemel o fiyatlara bulurdu herhangi biyerden. atıyom, valencia, baskonia, milano filan yapardı. benim esas yandıklarım 300-400 e oynayıp görülemeyenler. hani 3 kaçır 1'ini al bari de mi? bobby'den başka hikaye yok.