Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2006985 defa)

0 Üye ve 107 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı anil_91

• Üye
  • Yer: Sinop
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4560 : 25 Nisan 2020, 21:37:58 »
Önümüzde ki sezon kurulacak olan takımı , heycanla bekliyorum.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #4561 : 27 Nisan 2020, 15:58:19 »
Spor bakanlığı sanırım futbol kuluplerinin amatör şubelerde kullanması için stopaj iadesi ile ilgili düzenlemeyi tamamlamış. Genel ekonomi kan ağlarken amator şubelere nefes olacak bu durum. Futboldaki maaşlardan %15lik pay amatör şubelerde kullanılmak üzere iade edilecek anladığım kadarıyla. Yani futbolda toplam 40milyon euro maaş bütçesi demek ekstra 6 milyon euro amatör şubeler için destek demek olacak devlet tarafından .quote author]
Bu süper bir haber..
« Son Düzenleme: 27 Nisan 2020, 15:59:45 Gönderen: constructor »

CanCan

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4562 : 27 Nisan 2020, 21:09:36 »
Artık para her zamankinden daha değerli, o zaman risk alıp kendi Boban'ımızı Tavares'imizi yaratmalıyız.

Şu karaoğlan pek fena

https://gleague.nba.com/player/christ-koumadje/

Çevrimdışı ETIRYAK

• Üye
  • Yer: Melbourne
« Yanıtla #4563 : 28 Nisan 2020, 13:15:56 »
Bu sene transfer ilginc olacak ... butce kucultme haberleri dusmeye basladi... Barcelona  kadroyu da azaltma karari almis....

Genc oyuncu havuzu ve ucuz oyuncular..... cok belirleyici olabilir bu sene icin....
Pazardan pazara degil, ezele kadar ....

Çevrimdışı Civa

• Üye
  • Yer: Usa
  • Arif
    • twitter.com/arifcakir13
« Yanıtla #4564 : 29 Nisan 2020, 11:49:18 »
Bu sene transfer ilginc olacak ... butce kucultme haberleri dusmeye basladi... Barcelona  kadroyu da azaltma karari almis....

Genc oyuncu havuzu ve ucuz oyuncular..... cok belirleyici olabilir bu sene icin....

herkes bütçe düşünce mecbur sözleşmesi biten oyuncular da düşürecek eski tatlı günler geride kaldı, yeni normale uymayan açıkta kalır.

Çevrimdışı constructor

• Üye
  • Yer: muğla
« Yanıtla #4565 : 30 Nisan 2020, 17:16:25 »
ucuz oyuncu isteniyorsa bizim oyun kurucuların kalıp kalmama durumuna göre frutti bursa da cris jones var, oyun kurucu, uyugun fiyata back up olarak westermann dan daha fazla katkı vereceğine inanıyorum.

Çevrimdışı friend-chip

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İzmir
  • Kitap okumuyorsanız tartışmayalım..!
    • i_dnmz
« Yanıtla #4566 : 01 Mayıs 2020, 21:35:38 »
Zor dostum zor! Paralar ödenmiyorsa, transfer için gelir kapıları kilitliyse, bu yıl en azından transfer açısından beklentiyi minimal tutmak daha iyi olacak.

Hadi JL ve DW yi geçtim onlar gidici. Nunnaly ve Kalinayı mevcut şartlarda tutmayı istemek kabul görecek... :(
PG Calathes / SG Wilbekin / SF Tarık / PF Hayes / C Motley
PG Mrsic / SG Bogdanović / SF Datome / PF Mirsad / C Vesely
PG Parker / SG Ginóbili / SF Kukoč / PF Nowitzki / C Sabonis

Çevrimdışı Erdenay Güler

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: İstanbul
    • ErdenayGuler
« Yanıtla #4567 : 01 Mayıs 2020, 21:42:47 »
https://www.sdna.gr/mpasket/716725_true-story-tesseris-mines-aplirotoi-stin-fener-fake-story-me-frintet

Yukarıdaki linkte önemli iddialar var. Son maaşların 30 Aralık'ta alındığını, bu ay içinde ödeme yapılmazsa oyuncuların resmi şikayette bulunacağı ve koçun bu şartlar altında burada kalmayacağını söylüyor.

Şube kış uykusundan uyanıp doğru bilgi paylaşımı yapsa güzel olacak. Gözümde puanları 0'a indi hali hazırda.

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4568 : 01 Mayıs 2020, 22:32:28 »
Tüm euroleague klüpleri bitik durumda.Seneye herkes küçülecek herkes.

Sıkılıp sıkılıp haber yapıyorlar.
« Son Düzenleme: 01 Mayıs 2020, 22:34:28 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı Oğuz Han

• Üye
  • Yer: nottingham

Çevrimiçi Scorpionur

• Üye
« Yanıtla #4570 : 12 Mayıs 2020, 11:26:09 »
Nick Calathes yavaş yavaş Pana'dan kopacak gibi gözüküyor.Bir Sloukas-Calathes değişimi bize öyle yararki aslında,keşke ilgilensek.

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4571 : 12 Mayıs 2020, 13:13:03 »
Zenit şimdiden yıllık 2.7milyon € yu masaya koydu bile calathes için, sabah sportando haberini girdi. Daha muhtemelen cska ve barcelona da calathes topuna girecektir. Hatta campazzo giderse madrid, larkin ve micic giderse efes de o listeye eklenir. Calathesi herkes ister heralde şuan avrupada, Obradovicin kalması durumunda da onun sistemine cuk diye oturur ama biz bu krizde ayakta ve hayatta kalabilirsek ne mutlu bizlere...
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimiçi Tom Hanks

• Üye
  • Yer: İstanbul/Kadıköy
    • Güzel Sok, Ark Apt Daire 2
« Yanıtla #4572 : 12 Mayıs 2020, 13:22:14 »
Zenit şimdiden yıllık 2.7milyon € yu masaya koydu bile calathes için, sabah sportando haberini girdi. Daha muhtemelen cska ve barcelona da calathes topuna girecektir. Hatta campazzo giderse madrid, larkin ve micic giderse efes de o listeye eklenir. Calathesi herkes ister heralde şuan avrupada, Obradovicin kalması durumunda da onun sistemine cuk diye oturur ama biz bu krizde ayakta ve hayatta kalabilirsek ne mutlu bizlere...

Değerli admin tüm dünya berbat durumda tüm ben bu çıkan haberlere inanmıyorum.Kimse o paraları gömemez Rusyada fena durumda.

Seneye en mütavizi bir sezon olacak ben çoğu sporcunun kariyerine ara vereceğini düşünüyorum.

Seneye başlarsa takım olmayı başaran takımın şampiyonluk şansı yüksek olur eğer koç kalırsa bundan biri biz oluruz.Koç uzman bu konularda.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2020, 13:25:12 Gönderen: Tom Hanks »

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4573 : 12 Mayıs 2020, 14:25:29 »
Değerli admin tüm dünya berbat durumda tüm ben bu çıkan haberlere inanmıyorum.Kimse o paraları gömemez Rusyada fena durumda.

Seneye en mütavizi bir sezon olacak ben çoğu sporcunun kariyerine ara vereceğini düşünüyorum.

Seneye başlarsa takım olmayı başaran takımın şampiyonluk şansı yüksek olur eğer koç kalırsa bundan biri biz oluruz.Koç uzman bu konularda.

Bu süreç herkesi olumsuz etkileyecektir ama bazı takımların bireysel multimilyoner sahipleri olması ve tabi onlara bağlı sponsorların destekleriyle o takımlar daha az hasarla süreci atlatacaktır diye düşünüyorum. Ama muhakkak birçok takım ozelinde bütçeler maaşlar ciddi olarak revize edilecektir kesin olarak.

Fenerbahçe'nin kulup özelinde en büyük gelir kalemi olan sponsorlarının bi çoğu Ali Koç'un aile şirketleri ama bu süreçte ek gelirler yaratılamazsa başka sponsorlarla ben amatör şubelerin sonunu çok da parlak görmüyorum. Bi çok gelir TL bazındayken giderleriin çoğu döviz bazında ve kurlar aldı başını gidiyo. Örneğin erkek basketbolda sponsor sonrası en büyük gelir kombine satışı ve maç günü salon gelirleri reklamı, günlük biletleri, localar, tv geliri, ürün satışı vs... Sadece saha içindeki vip kombineli 80 100 koltuktan 1milyon € ya yakın gelirimiz vardı o dönemin kurlarıyla. Diğer salon içi kombineli koltukları da ekleyince elde edilen gelir ciddi bi seviyeye çıkıyodu. Bu sene seyircili maç oynanabilecek mi yada insanlar toplu alanlara girmekten korkacağı için maça gitmek kombine almak isteyecek mi, yada ekonomik koşullar sayıyı ne kadar düşürecek bunlar büyük soru işareti.

Şahsi fikrim ve tahminim ek gelir yaratılamazsa amatör şubeler tabi başta erkek basketbol yıllardır süregelen yarışmacı kimliğini kaybeder bu dönemde. Burada da yollar yine başkana çıkıyo, eleştirmek için söylemiyorum tabi başkanı, tamamen ticari gücü ve saygınlığıyla ilgili bu dediğim. Belki bireysel insiyatif alıp koç şirketler bünyesindeki yada belki ticari çevresindeki başka şirketlerle çeşitli sponsorluk anlaşmaları yaparak bu dönemi atlamamızı sağlayabilir.
« Son Düzenleme: 12 Mayıs 2020, 14:34:34 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

Çevrimdışı ayhan

• Üye
    • @ab_1907
« Yanıtla #4574 : 12 Mayıs 2020, 15:41:37 »

Ben bu salgın kadar petrol fiyatlarının da piyasayı etkileyeceğini düşünüyorum. Rus takımları bu sene bundan etkilenebilirler.
Öte yandan, hiçbir oyuncunun da kariyerine ara vereceğini düşünmüyorum. Belki yaşı biraz hallice olanlar erken emeklilik kararı falan alabilir ama kalanlar ellerindeki en iyi teklife evet diyeceklerdir. Bu da fiyaların biraz daha düşebileceği anlamına geliyor, ki bu sadece basketbolda da değil, bütün sporlarda olacaktır.