Gönderen Konu: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası  (Okunma sayısı 2007270 defa)

0 Üye ve 123 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kubilay Can

• Üye
  • Yer: İstanbul
Ynt: Fenerbahçe | Basketbol Transfer Dosyası
« Yanıtla #4635 : 03 Haziran 2020, 16:08:11 »
Bu ağır kanlılık beni artık geriyor. Ne yapacaklarsa yapsınlar artık. Tamam mı devam mı çıkacak karara her türlü saygım sonsuz ama bir karar verilsin artık.

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4636 : 03 Haziran 2020, 16:34:34 »
Hoşgeldiniz.Ancak biraz yazıları ayrık yazarsanız okuma yönünden daha kolay olur.
Haklısınız,kusura bakmayın.Tek seferde notlarıma bakarak yazdığım için fark etmemişim.Anlaşılmakta zorluk olduysa isterseniz düzenleyip bir daha gönderebilirim.

Çevrimdışı badboys

• Üye
  • Yer: İstanbul
  • Detroit Pistons-Fenerbahçe
« Yanıtla #4637 : 04 Haziran 2020, 00:31:55 »
Öncelikle herkese merhabalar,foruma yeni kayıt oldum ve ilk yazım :).Hepimizin kafasında doğal olarak takımın geleceğiyle alakalı soru işaretleri var ve bende bu konuyla alakalı görüşlerimi paylaşmak istiyorum.Obradovic'in sözleşme konusu hakkında duyduğum 1.5-2 milyon euro arası 2 yıllık bir kontrat önerilmiş ve hocanın kararı bekleniyormuş.Ben açıkçası şuan avrupa basketbolunun mevcut durumundan ötürü hocanın ayrılacağını düşünmüyorum.Öyleyse yapılacak olan düşünülen küçülme dahilinde yeni bir kadro planlamasına gidilmesi.Ben açıkçası maksimum %25 civarlarında bir küçülme bekliyorum çünkü gerek şuan sözleşmesi olan oyuncular olsun vs. daha büyük bir küçülme mümkün değil.Williams,Kalinic,Lauvergne,Thomas ve Nunnally sözleşmesi biten oyuncular.Bu oyuncular arasında hem maliyetinin çok yüksek olmaması hem de oyun sistemimize uygun ve aşina olması nedeniyle Nunnally ile devam edilmesi gerektiğini düşünüyorum.Ayrılan oyuncuların dışında Sloukas ve Datome'ye taliplerin olduğu ortada.Bu oyuncuların sözleşmesinin devam ettiğini düşünürsek belirli bir buy-out'un tarafımıza ödenmesi gerekebilir.Aynı zamanda maaş yüklerini de göz önüne alırsak bu iki oyuncuyla da yolları ayırmak mantıklı gözüküyor.Gelelim kadroya katılabilecek oyunculara.Williams'ın yerine hocanın geçen yıl da ilk istediği oyuncu olan Alba Berlinli Luke Sikma ve aynı takımda oynayan genç Litvanyalı Rokas Giedraitis ikilisini elde edeceğimiz buy-out gelirleriyle transfer edebiliriz.Giedraitis çok büyük umutlar vadeden çok iyi bir bitirici ve özellikle topsuz oyunda çok etkili.Luke Sikma ise bizim 4 numara pozisyonundan istediğimiz şut,alan açma,ribaund alma ve asist yapma özelliklerinin tümünü karşılıyor.Maaş yükü açısından da bu iki oyuncunun ayrılacak oyunculara göre daha az maaş alacağını düşünüyorum.Başka bir forvet oyuncusuna gelirsek özellikleriyle tam bir Obradovic ve Fenerbahçe oyuncusu profiline sahip olan Edgaras Ulanovas da bu yıl sözleşmesi biten 3 numaralardan.Zalgiris'in en yüksek maaşlı oyuncusunun 550 bin euro aldığını düşünürsek gayet iyi bir maliyetle kadromuza katabiliriz.4 numara yedeğine gelirsek Bayern Münih'te sezon sonunda sözleşmesi bitecek olan Danilo Barthel,özellik olarak Nicolo Melli'ye çok benzemesiyle beraber Luke Sikma'yı yedekleyebilecek en ideal oyunculardan biri ve çok da iyi bir lider(zira kendisi kaptanlık görevini de yapıyordu).Kendisinin Fenerbahçe'de ve bu seviyede oynamayı hak ettiğini düşünüyorum.En önemli konulardan biri Vesely'nin arkasında bekleyecek iyi bir çember savunucusu.Bu isim ise Gaziantep'te oynarken nasıl kaçırdığımıza halen pişman olduğum Tonye Jekiri.Avrupa basketboluna hakim çoğu kişi Asvel'in bu yıl en iyi savunma takımlarından biri olmasında onun en büyük pay sahibi olduğunu söylüyor.Ayakları gayet hızlı,EuroLeague'in ribaund sıralamasında 2. ve hücumda da gelişime çok açık bir oyuncu;yani bizim için gerekli olan bütün özelliklere sahip,25 yaşında ve sözleşmesi bitiyor.Çok iyi bir transfer olabilir.Oyun kurucu pozisyonu ise biraz kafa karışıklığı oluşturabilir.Westermann'la devam edilmesi ne kadar doğru olur bilmiyorum.Sözleşmesi biten oyunculara bakarsak Saras'la büyük alkış toplayıp Final-Four yapan takımın guardı Kevin Pangos var.Barcelona'da sakatlık nedeniyle şans bulamadı ama ikinci bir şansı hak edebilir diye düşünüyorum.
Bu yazdığım isimlerin taraftarda ve takımda o aranan "heyecan" kavramını tekrar geri getirebileceğini düşünüyorum.Ayrıca bu isimlerle sahada istediğimiz alana,tempoya ve oyun aklına sahip olup Fenerbahçe'nin temel oyun prensiplerini tekrardan güçlü bir şekilde sahaya yansıttığını görebiliriz.Ayrıca bu takımın sahip olduğu profilin spacing ve sahada alan açma konusunda sahip olduğu beceriyi değerlendirebilecek çok iyi bitiricilerin de olduğunu unutmamalıyız.Teknik ekipte yapılabilecek indirimleri göz önüne alırsak bu kadroyla %20-25 civarında küçülmeye gidilebilir diye düşünüyorum.
Bahsettiğim kadronun pozisyonlara dağılımı:
Kevin Pangos-?-Ali Muhammed
Nando De Colo-James Nunnally-Melih Mahmutoğlu
Rokas Giedraitis-Edgaras Ulanovas
Luke Sikma-Danilo Barthel-Metecan Birsen(Berkay Candan'a göre çok daha iyi bir yerli yedek olabilir.)
Jan Vesely-Tonye Jekiri-Ahmet

Yazdıklarına katılıyorum ve bence Pangos yerine Lorenzo Brown tarzı Larkin tipi potansiyelli bir ismi takımın direksiyonuna oturtmak daha mantıklı geliyor.Giedraitis,Sikma gibi her zaman sorun teşkil eden oyuncular tam Obralık adamlar.Pota altında alınacak oyuncular mümkün olduğu kadar Ahmet’in sürelerini minimize etmeyi başarabilen kişiler olmalı.Ahmet sahada olunca takımın genel basketbol zekası düşüyor ve Obradoviç takımlarındaki o yüksek basketbol aklı ve akıcı,derin setlerde aksaklık oluyor.

Jekiri’yi bu sezon takip edemedim ama umarım Derrick Williams kadar berbat savunma bilgisine ve sezgilere sahip değildir.Atletizm çok önemli ve düşünmemiz gereken diğer önemli husus ise Tavares canavarı.Belki seneye direkt olarak üst sıranın garanti takımlarından biri olamayacağız ama şu adamı pasifize edecek yeni yollar aramalıyız.Laso bunu oyuna koyduğu zaman bir anda tüm ivme Real’in eline geçiyordu.

Ayrıca soru işareti kısmına yine Micic tarzı Brown ile birlikte oynayabilecek hem de De Colo ile sırıtmayacak bir isim lazım.De Colo bu sezonun son kısmını o kadar kötü oynadı ki,keşke buyout ile NBA onu elimizden alsa diye düşünmüyor değilim :D

Pota altında Williams,JW,JL tipi yumuşak isimler artık görmek istemiyorum.

Ve foruma hoşgeldin :)
« Son Düzenleme: 04 Haziran 2020, 00:32:18 Gönderen: badboys »
FENERBAHÇE

Çevrimdışı levent yıldırım

• Üye
  • Yer: Ankara
    • levent8687@hotmail.com
« Yanıtla #4638 : 04 Haziran 2020, 02:33:48 »
Bu Şubenin Başı Boş Bırakılması Hiç Hoşuma Gitmiyor Neden 15 Haziran'a Kadar Bekliyoruz Bir An Önce Sözleşme İmzalayalım Obradovic İle

Çevrimdışı Yaşlı taşlı çocuk

• Üye
  • Yer: İzmit
« Yanıtla #4639 : 04 Haziran 2020, 21:07:59 »
Ya ciddi anlamda yönetim sınırları zorluyor. Bu kadar iş bilmezlik, bu kadar kriz yönetememe, bu kadar başı boşluk, bu kadar iletişimsizlik olamaz. Avrupanın en saygın 5 takımından birine bu yapılan ihanettir. 6 yıldır ilmek ilmek işlenen bir sistem tek kalemde yerle bir ediliyor. Koç ne olacak belli değil, bütçe ne olacak belli değil, kimler kalacak kimler gidecek belli değil. Bir insan ben kötü yönetecem dese bu kadar kötü yönetemez heralde. Ya çok basit koçla konuştuk bütçemizi söyledik kabul etti ve ya etmedi. Bunu söyleyin kimse bir şey demez. İnanın çıkıp deselerki bütçemizi düşürmek zorundayız atıyorum 10 milyon dolar, bu taraftar anlayışla karşılar herkes koça sevgisini gösterir, elbet bir gün buluşacağız deyip herkes yoluna bakar. Ama yok arkadaş yönetimin planı suni haberlerle oyuncuları, koçu itibarsızlaştırıp teneke bağlatmak. Bu işleri profosyoneli iyi olur da bunlar bunu bile ucuz yapıyor, mide bulandıyorlar. 3 haziran 2018 her hayırda bir şer vardır cümlesinin tam anlamı ile karşılığı heralde. Vizyon,umut, değişim beklerken aziz yıldırımdan bile kötü yönetmek büyük başarıdır. Şeffaf olunsun nasıl geçmiş yönetimin boklarını anlatırken başkan şeffatı. Şimdi de öyle olsun canımızı yesin. Ya her gün bir oyuncumuz ile ilgili bir transfer haberi çıkıp datome milano da, sloukas oly de haber çıkıyor. Çıkın bir iki cümle diyin ya kafayı kuma sokmuşlar vakit geçiriyorlar.  Sonumuz hayrola

Çevrimdışı emrebbr

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #4640 : 04 Haziran 2020, 22:42:27 »
bazı arkadaşlar  lorenzo  brown demiş ama bildiğim kadarıyla  pana ona kancayı taktı zaten, seneye orda olabilir, onun dısında  ben luke sikma yı sezon devam ederken de gelse iyi olur diyordum hücumu gayet iyi ve cesitli tam fakir mellisi gibi, savunması eh işte

Çevrimdışı efeovic

• Üye
    • @efeerolus
« Yanıtla #4641 : 05 Haziran 2020, 00:10:45 »

Yazdıklarına katılıyorum ve bence Pangos yerine Lorenzo Brown tarzı Larkin tipi potansiyelli bir ismi takımın direksiyonuna oturtmak daha mantıklı geliyor.Giedraitis,Sikma gibi her zaman sorun teşkil eden oyuncular tam Obralık adamlar.Pota altında alınacak oyuncular mümkün olduğu kadar Ahmet’in sürelerini minimize etmeyi başarabilen kişiler olmalı.Ahmet sahada olunca takımın genel basketbol zekası düşüyor ve Obradoviç takımlarındaki o yüksek basketbol aklı ve akıcı,derin setlerde aksaklık oluyor.

Jekiri’yi bu sezon takip edemedim ama umarım Derrick Williams kadar berbat savunma bilgisine ve sezgilere sahip değildir.Atletizm çok önemli ve düşünmemiz gereken diğer önemli husus ise Tavares canavarı.Belki seneye direkt olarak üst sıranın garanti takımlarından biri olamayacağız ama şu adamı pasifize edecek yeni yollar aramalıyız.Laso bunu oyuna koyduğu zaman bir anda tüm ivme Real’in eline geçiyordu.

Ayrıca soru işareti kısmına yine Micic tarzı Brown ile birlikte oynayabilecek hem de De Colo ile sırıtmayacak bir isim lazım.De Colo bu sezonun son kısmını o kadar kötü oynadı ki,keşke buyout ile NBA onu elimizden alsa diye düşünmüyor değilim :D

Pota altında Williams,JW,JL tipi yumuşak isimler artık görmek istemiyorum.

Ve foruma hoşgeldin :)

Ahmet konusunda katılıyorum ama sanırım sözleşmesi devam ediyor.Sonuçta Türk pasaportu var kullanabiliriz ama bir noktaya kadar geldi ve orada kaldı gelişim noktasında maalesef.

Jekiri hakkında Eurohoops'da bir yazı okumuştum ve dediğim gibi Asvel'i iyi bir savunma takımı yaptığından bahsedilmişti.Ben de birkaç maçını izlemiş biri olarak DW'dan ve JL'den çok ama çok daha yararlı olur diye düşünüyorum.Sonuçta sözleşmesi bitiyor ve düşük maaşa geleceğini düşünüyorum.

De colo konusunda 1 yıl daha kesinlikle beklemeliyiz,hele de Sloukas ayrılırsa.Çünkü Sloukas maalesef sahadayken lider benim mesajı vermek için birçok hücumu çar çur edebiliyor.Aslında 2017 model Sloukas olsa her şey çok daha iyi olabilirdi.Sloukas hazırlar De colo bitirir,sorumluluk alınması gerektiğinde de o sorumluluğu De colo alırdı.Sonuçta bu uyumsuzluk De colo'yu da zihinsel olarak yıprattı gibi gözüküyor.Ama şuanki şartlarda Sloukas'ın yerine oyuncu profilimize daha uyumlu ve paylaşımcı bir guard gerekiyor diye düşünüyorum.

Hoş buldum :).
« Son Düzenleme: 05 Haziran 2020, 00:12:23 Gönderen: efeovic »

Çevrimdışı emrebbr

• Üye
  • Yer: bursa
« Yanıtla #4642 : 05 Haziran 2020, 22:59:44 »
uzun transferi olarak jekiri gibi tofastaki devin williams da iş yapar bence, artık bir üst seviye de oynayabilir

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4643 : 06 Haziran 2020, 02:00:23 »
Net olarak istediklerim sunlar...

Obradovic Cagrılacak Hocam Oyuncu Butcesi 12M toplam butce 18M USD olacak.Sizden %40 indirim istiyoruz.Gerardini olmayacak ya da 100bin USD kabul ederse kalacak.

De Colo kalacak,Datome kalacak,Vesely den indirim istenecek yaparsa o da kalacak.Diger yabancılar ile yolları ayıracagız.

De Colo ya Patron sensin denecek.Para 1 ve 5 numaralara basılacak 1 numara icin Calathes e teklis yapılacak.Sayı atmasın 15 asist yapıyor adam, 5 numara icin de Udoh a 1.5m USD teklif ettik kabul ederse o da gelecek.
Melih,Ahmet,Biberovic kalacak.Kalan 4-5 yabancı oyuncu transferi icin de sizden genc ve umut vaad eden yabancılar istiyoruz ve bekliyoruz denilecek.

İstedigim tablo bu...

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4644 : 06 Haziran 2020, 03:23:29 »
Net olarak istediklerim sunlar...

Obradovic Cagrılacak Hocam Oyuncu Butcesi 12M toplam butce 18M USD olacak.Sizden %40 indirim istiyoruz.Gerardini olmayacak ya da 100bin USD kabul ederse kalacak.

De Colo kalacak,Datome kalacak,Vesely den indirim istenecek yaparsa o da kalacak.Diger yabancılar ile yolları ayıracagız.

De Colo ya Patron sensin denecek.Para 1 ve 5 numaralara basılacak 1 numara icin Calathes e teklis yapılacak.Sayı atmasın 15 asist yapıyor adam, 5 numara icin de Udoh a 1.5m USD teklif ettik kabul ederse o da gelecek.
Melih,Ahmet,Biberovic kalacak.Kalan 4-5 yabancı oyuncu transferi icin de sizden genc ve umut vaad eden yabancılar istiyoruz ve bekliyoruz denilecek.

İstedigim tablo bu...

Aynı şekilde düşünüyorum. Yabancılardan  De Colo,Datome,Vesely ek olarak Nunnally'nin de kalması gerektiğini düşünüyorum.
Patronun De Colo olması konusunda hem fikiriz.Bu sene Sloukas'ın patronluk yarışı takımı çok yordu.

Calathes  gibi maliyetli bir oyuncu yerine (Olabilecek De Colo -Calathes liderlik yarışına kalbimiz dayanmaz artık) savunması ve asist özelliği olan ortalama skorer , fiyatı el yakmayan bir oyun kurucu ve bunlara eklenecek yetenekli , uyumlu parçalar ile bu senede iş yapılabilir.
Jordan Morgan,Jekiri,Aaron Harrison,Metecan gibi mücadele gücü yüksek , yetenekli ve yüksek maliyetli olmayan oyuncular tercih edilebilir.

Yerlilerden'de Ahmet,Egehan ile yollar ayrılmalı artık..Boby'de yaşlandı, takıma katkısı azaldı.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2020, 03:46:00 Gönderen: ayhançınar »

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4645 : 06 Haziran 2020, 03:53:12 »
Aynı şekilde düşünüyorum. Yabancılardan  De Colo,Datome,Vesely ek olarak Nunnally'nin de kalması gerektiğini düşünüyorum.
Patronun De Colo olması konusunda hem fikiriz.Bu sene Sloukas'ın patronluk yarışı takımı çok yordu.

Calathes  gibi maliyetli bir oyuncu yerine (Olabilecek De Colo -Calathes liderlik yarışına kalbimiz dayanmaz artık) savunması ve asist özelliği olan ortalama skorer , fiyatı el yakmayan bir oyun kurucu ve bunlara eklenecek yetenekli , uyumlu parçalar ile bu senede iş yapılabilir.
Jordan Morgan,Jekiri,Aaron Harrison,Metecan gibi mücadele gücü yüksek , yetenekli ve yüksek maliyetli olmayan oyuncular tercih edilebilir.

Yerlilerden'de Ahmet,Egehan ile yollar ayrılmalı artık..Boby'de yaşlandı, takıma katkısı azaldı.

Ben yazdıgım oyuncuların dısındakiler ile yerli yabancı net yolları ayırırım.Buna Egehan ve Bobby dahil zaten...

Ben parayı 1 ve 5 e basmak gerektigi dusuncesindeyim.Ama burada yazılan De Colo ve Datome den bonservis bekleniyor gibi yorumlar uzuyor.Su koskoca Spor Klubunun Kupa aldıgı sadece 2 brans var Erkek ve Bayan Basket maalesef baska yok.

Calathes ort. 12 sayı falan atan bir adam ama sayı da atmasın 5 sayı atsın 15 asist yapsın De Colo 20 atacagına 25 atsın.Bana uyar.Su takımda ilk kalacak isim bence uzak ara Datome dir.Dezavantajlarına ragmen savunma yapmaya calısan hucum-savunma elinden gelenin maksimumunu veren bir adam ilk kagıda onu yazarım.

Ahmet i begenmiyorum.Ama caresizlikten yazıyorum.Ben en azından 1-2 tane heyecan verici genc yabancı istiyorum kendi adıma...

Çevrimdışı ayhançınar

• Üye
  • Yer: izmir
« Yanıtla #4646 : 06 Haziran 2020, 11:54:12 »
Avrupa'da İspanyadan sonra en iyi lig olarak görülen Türkiye Basketbol liginden çok az oyuncu almamızı hiç bir zaman anlamadım.
Anthony Gill,Jekiri,Will Clyburn,Khem Birch ilk aklıma gelen isimler.
Jordan Morgan ile neden ilgilenmiyoruz diye düşünürken Panathinaikos haberleri çıktı.

Çevrimdışı Umut

• Genel Moderatör
  • Üye
  • Yer: Berlin
  • Обрадовић: беспрекорна командант
« Yanıtla #4647 : 06 Haziran 2020, 12:08:33 »
İlk gitmemiz gereken kısa Aaron Harrison. Uzun olarak da kitap kurdu uygun fiyata gelecekse hayır demem. Vesely kalır, yanına da Sikma gelirse güzel olur. Yerli uzun olmadığı için her ne kadar götü kalksa da Berkan Durmaz'a bakmak lazım. Bence Muhsin de olurdu ama Tofaş iyi iş yapıp uzattı.

Bize lazım olan bir diğer oyuncu da Walkup. Saras hocam nasılsa yenisini bulur.

Ayrıca Datome, koç kaldığı sürece burada, unutmayın.

Kosta-Walkup-Bobby
Nando-Aaron-Melih
Datome-Nunnally-Tarık
Kalina-Sikma-Berkan
Vesely-Kitapçı-Ahmet

10 yabancılı bu kadro. Nunnally-Harrison arasında seçim yapılıp Kostas'ın durumuna bakmak gerekebilir. Kitapçı yerine de Jekiri tarzı bi eleman gelebilir. Ödenecek para da epey düşer o zaman.
Kara deryalarda bir FENERsin!

Çevrimdışı sinanyucel

• Yönetici
  • Üye
  • Yer: Antalya/Alanya
    • sinanycl
« Yanıtla #4648 : 06 Haziran 2020, 13:45:24 »
İlk gitmemiz gereken kısa Aaron Harrison. Uzun olarak da kitap kurdu uygun fiyata gelecekse hayır demem. Vesely kalır, yanına da Sikma gelirse güzel olur. Yerli uzun olmadığı için her ne kadar götü kalksa da Berkan Durmaz'a bakmak lazım. Bence Muhsin de olurdu ama Tofaş iyi iş yapıp uzattı.

Bize lazım olan bir diğer oyuncu da Walkup. Saras hocam nasılsa yenisini bulur.

Ayrıca Datome, koç kaldığı sürece burada, unutmayın.

Kosta-Walkup-Bobby
Nando-Aaron-Melih
Datome-Nunnally-Tarık
Kalina-Sikma-Berkan
Vesely-Kitapçı-Ahmet

10 yabancılı bu kadro. Nunnally-Harrison arasında seçim yapılıp Kostas'ın durumuna bakmak gerekebilir. Kitapçı yerine de Jekiri tarzı bi eleman gelebilir. Ödenecek para da epey düşer o zaman.

Abi kadro çok güzel de bu kadronun değeri 2019 kadrosundan daha pahalıya gelebilir. Üstüne Walkup ve Sikma'ya sağlam bonservis çıkmak gerekecektir. Başkan bu kadroya göre harcama yaparsa 3günde sıkıntıdan tüm saçları döker 10yaş yaşlanır :) ama bana da sorsan ve imkan olsa 1 4 5 e kimleri yazarsın diye. Bende Walkup Sikma Ekpe'yi kesin en başlara yazardım. Bi tek Harrison yerine genç oyuncu yatırımı yapıp oraya Şehmus'u yazardım kendi adıma. Zaten orda çok dominant ve yüksek süre alan bi De Colo var ve yine az ya da çok Euroleague'de de rotasyona bol bol giren Melih var.
« Son Düzenleme: 06 Haziran 2020, 13:49:38 Gönderen: sinanyucel »
Yıkılmayan son kale Fenerbahçe...

hmetin

• Ziyaretçi
« Yanıtla #4649 : 06 Haziran 2020, 13:57:16 »
Bu kadroları imkansız goruyorum.Olması gereken ile olacak olan arasında fark olacaktır.Ayrıca Dixon mus Egehan mıs asla istemiyorum.Hem gencleselim hem de daha uygun maliyetli olalım.
Ucretinde indirim yapmazsa Vesely bile gidebilir.

Ucuz 1 Numara,Yedek 1 numara
Nando,Melih,Ucuz 2 No
Datome,Tarık,ucuz 3 No
Vesely,Ucuz 4 No
Ahmet,Udoh ya da Ucuz 5 no

Boyle bir kadro olur.

ben Obra kalsa da gonderirim gitse de gonderirim Slouası bizimle degilsin derim.Dedigim gibi de parayı 1 ve 5 e basardım.